Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Książka "Niegodna" już dostępna  (Przeczytany 9491 razy)

Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Sierpień, 2020, 12:57 »
A, rzeczywiście. Przeoczyłem.

Fajne. Też mi się podoba formuła krótkich rozdziałów.
nihilista


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Sierpień, 2020, 13:14 »
(mtg): lektura obowiązkowa między innymi dla sJ. Tematyka wciągająca czytelnika, rozdziały krótkie pełne esencji. Bravo PiekneStopy  :)


Offline PiekneStopy

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #62 dnia: 09 Sierpień, 2020, 13:37 »
Z rodziną nie utrzymuje kontaktu, więc nie rozmawiamy o książce, pewnie się dowiedzą. Siostra czytała, ale nie komentowała zbytnio, mamy to przedyskutowane na wiele sposobów, więc teraz tylko finalny zapis jako książka.


Offline g4.form

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Sierpień, 2020, 13:00 »
Jest gdzieś możliwość zakupu ebooka? Bo inaczej trzeba będzie trzymać książkę w pracy :)

EDIT: Już doczytałem, pytanie nieaktualne.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2020, 13:04 wysłana przez g4.form »


Offline Roszada

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Sierpień, 2020, 13:06 »
Jest gdzieś możliwość zakupu ebooka? Bo inaczej trzeba będzie trzymać książkę w pracy :)
I to jest ten mankament, że ludzie się cieszą, że ktoś im wyda książkę, a później nie mogą jej udostępnić w innych formach (tak było z G. Felsem).

Dlatego ja zbierałem pieniądze od ludzi i dawałem kasę wydawnictwu czy drukarni i miałem sam Copyright i mogłem decydować kiedy wstawię ją w PDF, html czy Word.
A tak to bywa, że wydawnictwo dziś nie jest zainteresowane by dziś zrobić dodruk (nie wiedząc czy jeszcze kiedyś zrobi), a nie masz pozwolenia by samemu wstawić w wersji elektronicznej. To jest feler.


Offline PiekneStopy

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Sierpień, 2020, 13:54 »
Prawa autorskie są moje, a książka jest na stanie cały czas. Brak ebooka to moja decyzja, na początku przez pierwsze pół roku, rok wydawnictwo poradziło mi jednak nie publikować w formie elektronicznej, aby nie dochodziło do niechcianego kopiowania.


Offline Roszada

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Sierpień, 2020, 13:58 »
Cytuj
aby nie dochodziło do niechcianego kopiowania.
Ja to przerabiałem już w 2009 r, gdy publikowano moją książkę o roku 1975.
Chciałem wstawić za pół roku w PDF, a wcześniej na chomikach się pojawiła. ;D

Nie ma co czekać.
Ci co chcą mieć elektronicznie, to i tak nie kupią na papierze.
A ci co chcą papier, nie będą czytać na ekranie. :-\


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #67 dnia: 10 Sierpień, 2020, 17:11 »
proponuję, aby nie porównywać obu książek ze sobą, gdyż Robert opisał swoje życie a Marta swoje...

to już naprawdę "ostatnie dni tzw. dni ostatnich", jeśli nawet ja Sebastian muszę stanąć w obronie zaatakowanego członka społeczności LGBT :)

prawda jest taka że z pkt widzenia jw.org i tak nie ma różnicy między Robertem który jest homo, a Martą która ułożyła sobie na nowo życie po rozwodzie i/lub Sebastianem który nie ma zawartego ślubu cywilnego z Beatką i/lub np. Harnasiem który (z pkt widzenia norm jw.org) może uchodzić za najbardziej "praworządnego" z naszej czwórki, bo (jeśli dobrze pamiętam dawno czytany zbójnicki wątek autobiograficzny) ma małżonkę poślubioną zgodnie z prawem Cezara; prawda jest taka, że dla jw.org i tak każdy z naszej czwórki przypomina apostoła pochodzącego z miejscowości o nazwie Kariot ...

każda książka autobiograficzna jest potrzebna i każdą trzeba docenić...

owszem, książka Marty Paw pozytywnie _wyróżnia_się_ (pod kilkoma względami które już w tym wątku wyliczyłem), ale to nie jest powód aby deprecjonować innych autorów, a tym bardziej nie jest to powód, aby oceniać innych autorów z pozycji moralnościowo-faryzejskiej...

sumując: Harnasiu, bądź łaskaw ODP... się od Roberta Rienta, OK?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Sierpień, 2020, 18:31 »
Potrafię zrozumieć , ze ktoś jest gejem . Nie potrafię zrozumieć natomiast jak bardzo trzeba nie mieć wyczucia czasu aby opisywać  sceny własnego seksu homoseksualnego w książce bijącej w świadków.
potrafię zrozumieć, że takie opisy mogą Ciebie obrzydzać, ale nie potrafię zrozumieć dlaczego uparłeś sie opisywać to obrzydzenie akurat w wątku Marty - mogłeś przecież odszukać wątki nt. Roberta Rienta i jego ksiązki i tam mogłeś wyrazić swoją opinię...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #69 dnia: 10 Sierpień, 2020, 21:24 »
Niech autorka jeszcze udostępni książkę w PDFie a ja na pewno kupię.
nihilista


Offline PiekneStopy

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #70 dnia: 10 Sierpień, 2020, 22:44 »
Po pierwsze dziękuję za opinie wszystkim, także bratu, to dobrze, że mówi o swoich odczuciach, każdy ma swoją perspektywę i ja to szanuję. Nie będę się odnosić do tematów nie wnoszących nic do wątku ŚJ, bo one są zupełnie zbędne, każdy może wyliczać swoje "krzywdy", czy materialne, czy emocjonalne, ale po co robić z tego licytację.

Książka nie ma na celu nikogo krzywdzić, ani upokarzać.
Powstała, aby pokazać proces dorastania, dojrzewania, dorosłości i wychodzenia z organizacji. To wątek ŚJ, a nie rodzinny jest tu sednem. Oczywiście, ujęłam pryzmat swojej rodziny, bo to ta rzeczywistość mnie kształtowała. Ten zapis to moje odczucia, emocje, historie które wyjawiłam.
Nie wszystko jest czarne i to też starałam się ukazać, są też pozytywne aspekty, których nie unikałam.
Ta sama sytuacja może być inaczej odbierana przez dwie osoby, które w niej uczestniczą, każdy ma swój próg wrażliwości.
Niemniej zgodnie z cytatem... niech Czytelnik wykaże rozeznanie :)


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #71 dnia: 11 Sierpień, 2020, 00:38 »
rzuciło mi sie w oczy, że (mimo konfliktu między rodzeństwem) Prot przyznaje, że "większość treści jest zgodna z prawdą" a co do zakwestionowanej mniejszości zgłasza głównie uwagi o zbyt surowej (jego zdaniem) ocenie jego rodziców sformułowanej przez Martę

każdy ma prawo do subiektywnych ocen: i Marta i jej brat i każdy z czytelników
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #72 dnia: 11 Sierpień, 2020, 02:03 »
ok, przyjmuje do wiadomości Twoje stanowisko i przyjmuje do wiadomości Marty stanowisko, ale ponieważ nie mam szklanej kuli ani transmisji danych z gwiazdozbioru Plejady więc nie wiem kto z was ma rację: Ty czy siostra; wiem za to że oboje macie prawo do swoich ocen i swoich opinii;

tak na marginesie, uwaga natury bardziej ogólnej, nad którą powinni zastanowić się wszyscy obrońcy organizacji, których cieszy różnica stanowisk Marty i jej brata...

ten wątek jak mało który czarno na białym dowodzi że forum jest moderowane uczciwie;

jak ktoś leci personalnie i pisze o zaparzaniu herbaty na wodzie po pierogach to jest to przekroczenie granic i posty lądują na cmentarzu; ale jak ta sama osoba wyraża swoją umotywowaną argumentami indywidualną opinię na temat twórczości literackiej swego rodzeństwa to takie opinie nie są i nie będą usuwane;

i to jest sedno różnicy między społecznością zborową a społecznością odstępczą;

o takiej wolności słowa członkowie organizacji ŚJ mogą sobie tylko pomarzyć...
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2020, 02:11 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #73 dnia: 11 Sierpień, 2020, 03:01 »
Ty to zaparzasz herbatę w wodzie po ogórkach kiszonych :D
to prawda :)

co więcej, na allegro.pl zarejestrowałem się jako miśKubuśPuchatek (a więc miłośnik miodu) i nigdy nie wyrzucam pustego słoiczka po miodzie dopóki nie wleję do niego odrobiny gorącej wody w której rozpuszczą się resztki miodu; tą wodą z miodem zalewam kubek do którego chwilę wcześniej wsypalem łyżeczkę kawy; ani odrobina miodu nie może się zmarnować... taki jestem, ponieważ lubię miód... :)

i tak jak nie pozwolę zmarnować ani grama miodu tak samo nie dopuszczam do niekorzystnego rozporządzenia mieniem podczas zakupów w internecie :)

ale dla Twojej siostry zrobiłem wyjątek, co wyraźnie zaznaczyłem w tekście :)

jej książka (wyjątkowo) była _godna_ tego aby zapłacić za nią pełną cenę i jej _nie_odsyłać_

od pięciu lat nie zdarzyło mi sie potraktować innej książki w taki sposób... :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Sierpień, 2020, 12:41 »
Proszę trzymać się tematu wątku i powstrzymać się od wycieczek personalnych. Z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2020, 12:45 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi