Na tablicach ogłoszeń Sal Królestwa w tym tygodniu zawisł nowy list do wszystkich zborów:
http://wtsarchive.com/letter/20160515-p_dot-broszury-odpowiedzi-na-10-pytan-mlodych-ludziBroszura o której mowa to generalnie nic nowego - przeklejenie tekstów z "Młodzi ludzie pytają" i artykułów z Przebudźcie się w nowej, krótszej formie. Zainteresowało mnie jednak pytanie:
"8. Co trzeba wiedzieć o przestępstwach seksualnych"
Czyżby WTS poszedł po rozum do głowy? Czy wreszcie postawiono na edukację ludzi jak należy się zachowywać w obliczu molestowania seksualnego? Zobaczmy:
DLACZEGO POŚWIĘCIĆ TEMU UWAGĘ
Co roku miliony ludzi pada ofiarą gwałtu lub innych nadużyć seksualnych i jak wynika z badań, najczęściej są to ludzie młodzi
(...)
Niektórzy młodzi, jak Annette, są napastowani przez nieznajomego. Inni przez kogoś, kogo znają, nawet przez członka rodziny. Natalie miała zaledwie 10 lat, gdy została wykorzystana przez nastolatka mieszkającego w pobliżu. Wyznaje: „Byłam tak przerażona i zawstydzona, że z początku nikomu o tym nie powiedziałam".
Hm... wygląda obiecująco! Przyznają, że są to często na tyle wstydliwe tematy, że ofiary boją się o nich komukolwiek mówić. Zobaczmy dalej:
PRZERWIJ MILCZENIE
W Biblii czytamy, że gdy prawy Hiob przeżywał skrajną udrękę, oświadczył: „Będę mówił w goryczy swej duszy!” (Hioba 10:1). Warto, żebyś postąpiła podobnie. Zwierzenie się komuś zaufanemu może pomóc ci się pozbierać i uwolnić od przytłaczających uczuć.
Przekonała się o tym Annette. Wspomina: „Przyjaciółka zachęciła mnie, żebym porozmawiała z dwoma starszymi z mojego zboru. Cieszę się, że to zrobiłam. Spotkali się ze mną kilka razy i powiedzieli mi dokładnie to, czego potrzebowałam — że nie jestem odpowiedzialna za to, co się zdarzyło. Nie było w tym ani trochę mojej winy”.
Natalie, która zwierzyła się rodzicom, przyznaje: „Okazali się dla mnie ogromnym wsparciem. Pod wpływem ich zachęt otworzyłam się i wyrzuciłam z siebie tłumiony smutek i gniew”.
Dziewczyna ta znalazła też pocieszenie w modlitwie. Mówi: „Rozmowa z Bogiem bardzo mi pomagała, zwłaszcza wtedy, gdy nie potrafiłam zwierzyć się nikomu z ludzi. Kiedy się modlę, mogę swobodnie wyrażać swoje emocje. Naprawdę się wtedy wyciszam i odzyskuję spokój”.
Ty również możesz się przekonać, że jest „czas gojenia ran” (Koheleta [Kaznodziei] 3:3, Edycja Świętego Pawła). Dbaj o swoje zdrowie fizyczne i emocjonalne. Nie zapominaj o odpoczynku. A przede wszystkim polegaj na Jehowie, Bogu wszelkiego pocieszenia (2 Koryntian 1:3, 4)
... czemu ja się łudziłem, że może coś się zmieniło
.
Najwyraźniej jeśli dziecko zostanie wykorzystane seksualnie, to wystarczy, że:
1.
Pójdzie na policję Powie starszym
2. Powie rodzicom (zakładając, że to nie oni je wykorzystali)
3. Pomodli się
I już! Problem rozwiązany!
Czy oni się kiedykolwiek nauczą?