Świadkowie Jehowy - forum dyskusyjne

PRZYSZLI..... => JEŚLI CHCESZ ZOSTAĆ ŚWIADKIEM.... => Wątek zaczęty przez: Fantom w 24 Listopad, 2015, 18:22

Tytuł: webinar online
Wiadomość wysłana przez: Fantom w 24 Listopad, 2015, 18:22
Co myślicie o internetowej prezentacji online tzw.webinar?
Można wynająć  taki ''pokój'' w celu bezpośredniego kontaktu i rozmowy ze słuchaczami.
  W realu niektórzy organizują spotkania z byłymi ŚJ.Każdy na takim spotkaniu może  zadać pytania i wysłuchac osób będąch ex-ŚJ.
 My moglibysmy puścić infromację w eter,że jest organizowane spotkanie online z osobami chcącymi dowiedzieć się  czegokolwiek wiecej od byłych ŚJ,na temat tego jak to wygląda od wewnątrz.Taka internetowa prezentacja może być skierowana również do osób,które zastanawiają się nad zostaniem ŚJ,oraz do osób,których ktoś z rodziny został ŚJ. Korzyśc z takiego webinaru jest taka,że osoby zainteresowane tematem nie tracą czasu i pieniędzy na dojazd.Czują sie anonimowo i bardziej pewnie w swoich 4 kątach.Webinar mógłby składać sie  np: z 3 częsci.1 to wstęp ,czyli historia powstania ŚJ(15 minut),potem np.nauki,z ktorych ŚJ sie wycofali,jakie maja obecnie problemy,następnie 3 cześć to odpowiedzi na pytania.
 Można przy linkowaniu pokoju konferencyjnego umieścić informację  do kogo jest skierowane zaproszenie,czego temat bedzie dotyczyć,datę,czas.
 Na prezentacji krótkiej historii ŚJ można wstawić zdjęcia i tekst.Następnie ktoś nie anonimowo(widoczna twarz) ogólnie zwraca uwagę na istotne rzeczy,które należy wziąć pod uwagę.Ważnym elementem byłaby obecność osoby aktualnie bedącej ŚJ,do której mogłyby być kierowane również pytania.Osoba będąca ŚJ nie musi pokazywać twarzy.Po prostu byłoby słychać tylko jej głos.
 Jeżeli byłoby zainteresowanie,można powtórzyc webinar.  Pokoje są różnej wielkości. Myślę ,że z dotarciem do osób zainteresowanych nie byłoby problemów.
 Problemem byłoby znalezienie kogoś kto już to prowadził,lub kogoś znajomego kto może to poprowadzić technicznie.
 Co myślicie o samym pomyśle? Nie wszyscy chcą rejestrować się na forach z rożnych powodów.Tracić czas na czekanie na odp. itp. Webinar to rozmowa na żywo.
 
 Ktoś z Nas 2 lub 3 osoby podzieliłyby temat między siebie.Ktoś mógłby opowiedzieć histrorię(w tle zdjęcia),a ktos inny mógłby odpowiadac na pytania.
 Jeżeli by wypaliło można by raz na jakiś czas powtórzyć
Tytuł: Odp: webinar online
Wiadomość wysłana przez: Dianne w 24 Listopad, 2015, 19:32
Pomysl spoko
Tytuł: Odp: webinar online
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Klocek w 25 Listopad, 2015, 09:46
Co myślicie o internetowej prezentacji online tzw.webinar?
Nie wiem jak to w praktyce zdaje egzamin. Myślę, że jest to coś podobnego do Hangoutu, pobierz (https://www.google.pl/hangouts/), a tu  przykłady (https://plus.google.com/hangouts/onair) (szkoda, że Polacy jakoś mało widoczni). Ja już próbowałem tu (http://watchtower-forum.pl/topic/5362-wideo-transmisje-na-%C5%BCywo/), ale brak zainteresowania, być może z obaw zawiłości technicznych, co wcale nie jest takie nie do przebrnięcia, skoro ja emeryt z wiochy pojąłem. Zresztą mamy własny język do pomagania sobie w razie trudności.
Tytuł: Odp: webinar online
Wiadomość wysłana przez: Fantom w 25 Listopad, 2015, 10:49
 Pomysł miałeś dobry,z tym,że 10 osób to za mało.Szkoda,że nie ma większego zainteresowania.Może potrzeba czasu.Jestem pewien,że kiedys to wypali.
 Stanisław,myślę,że dałbys radę technicznie.
 Nie sprawdzałem wszędzie,ale byc może jest możliwośc skorzystania z webinaru za darmo.Tu jest tylko przykładowa strona,jedna z wielu.Zawsze można wypróbować za darmo przez jakis czas i podczas okresu próbnego poćwiczyć techniczne sprawy.
Przykła: http://www.clickwebinar.pl/  cZY byłes kiedyś uczestnikiem webinaru?
Tytuł: Odp: webinar online
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Klocek w 25 Listopad, 2015, 13:19
Pomysł miałeś dobry,z tym,że 10 osób to za mało
Moim zdaniem 10 osób to nawet za dużo.

Zawsze można wypróbować za darmo przez jakis czas i podczas okresu próbnego poćwiczyć techniczne sprawy.
Jeszcze nie uczestniczyłem w Webinaru. Do poćwiczenia potrzeba drugiego. Jeśli byłby ktoś chętny to może bym spróbował. Tylko znalezienie partnera do rozmowy to problem, nawet przez Skype, a co tu mówić przez Webinaru czy Hangouta. Ale po co, skoro po okresie próbnym trzeba płacić. Hangouts jest całkowicie darmowy, archiwizuje YT do odtwarzania dla każdego, jeśli się zaznaczy do upublicznienia. Ma sporo funkcji np. w czasie dyskusji udostępniania filmów, dokumentów pokazując bezpośrednio, zamiast linków, przyjmowania pytań z czatu, pobieranie dodatkowych aplikacji pozwala rysować itp. dodatki.