Świadkowie Jehowy - forum dyskusyjne

BYLI... OBECNI... => ŚWIADKOWIE JEHOWY W MEDIACH => Wątek zaczęty przez: NieZnaPrawdy w 11 Kwiecień, 2026, 17:06

Tytuł: Jezus rowerzysta i Kazik
Wiadomość wysłana przez: NieZnaPrawdy w 11 Kwiecień, 2026, 17:06
godzina i siódma minuta.

Kazik po wizycie Jezusa rowerzysty w szpitalu postanawia udać się na pamiątkę ;D
Tytuł: Odp: Jezus rowerzysta i Kazik
Wiadomość wysłana przez: Nadaszyniak w 11 Kwiecień, 2026, 18:17
Wielu artystów zderzyło się w świecie z ruchem wyznaniowym ''Strażnicy'' - Świadków Jehowy, również w Polsce.
Prawda jest taka, że Czesław Niemen zbliżył się do Świadków Jehowy znacznie później niż powstał jego największy przebój. Zainteresowanie artysty tą religią nasiliło się w latach 80. i 90. XX wieku. Choć w późniejszym okresie życia otwarcie przyznawał się do fascynacji ich interpretacją Biblii i brał udział w ich spotkaniach, w momencie pisania „Dziwny ten świat” (połowa lat 60.) jego światopogląd był kształtowany raczej przez egzystencjalizm i ogólny bunt przeciwko zastanemu porządkowi społecznemu.
Interpretacja, jakoby Czesław Niemen pisał utwór „Dziwny ten świat” pod wpływem nauk Świadków Jehowy, jest jednym z najtrwalszych mitów krążących wokół polskiej muzyki rozrywkowej.
Tytuł: Odp: Jezus rowerzysta i Kazik
Wiadomość wysłana przez: Estera w 12 Kwiecień, 2026, 17:28
      https://www.youtube.com/watch?v=ynJb6lOO378

   Kazik Staszewski był na pamiątce.
   No to zapewnie jako taki polski celebryta zrobił tam furorę w okolicy.
   Zaraz się będą chwalić, że taki artysta ich nawiedził.