Świadkowie Jehowy - forum dyskusyjne
DYSKUSJE DOKTRYNALNE => "NOWE ŚWIATŁA" - ARCHIWUM => Wątek zaczęty przez: Roszada w 01 Lipiec, 2024, 08:58
-
Pionierzy – zamieszkiwanie w „domach na kółkach” i w namiotach!
Wydaje się, że choć słowo „pionier” zdefiniowano w roku 1931, to jednak jeszcze przez kilka lat stosowano je wymiennie z terminem „kolporter”:
Gdzie pionierzy mieszkali?
W Domu Książąt?
W hotelach?
Nie!
W „dom na kołach”;
„wielu pionierów wozi z sobą namioty”;
„mieszkają na otwartym polu i blisko przyrody”
„PIONIERZY
Pionierami są ci. którzy idą do odosobnionych części kraju, gdzie nie znajdują się żadne zbory i tam w tych miejscowościach dostarczają ludowi owoców królestwa. Że Bóg wielce miłuje takich, w to nie można najmniej powątpiewać. Żaden nie jest zmuszony być pionierem. Pobudką do stania się nim jest miłość dla Jehowy i jego królestwa, które usprawiedliwi jego imię. (...) Niektórzy z tych, zbudowawszy sobie dom na kołach dla swego i dzieci swych pomieszczenia, pozostawili wszystko inne za sobą i udali się do przeznaczonej im części kraju, gdzie rozkoszują się w udziale pracy. (...) Wielu z pionierów wozi z sobą namioty i w porze sprzyjającego powietrza rozkłada je w odpowiednich miejscach dla nocnego spoczynku. (...) Dzieci ich, mieszkając na otwartem polu i blisko przyrody, są wielce ubłogosławione czerstwem zdrowiem” (Strażnica 15.10 1931 s. 307-308 [ang. 15.09 1931 s. 275-276]).
A Sędzia w tym czasie zamieszkał w Domu Książąt!
Też nie narzekał...
Oni jak Izraelici na pustkowiu w namiotach, on jak król Dawid w pałacyku. ;)
-
Osobiście miałem zawsze alergie na słowo "pionier".Pamiętam jak pierwszy raz na zebraniu ,ktoś to słowo wymienił,to myślałem,że się przesłyszałem .😘
Kojarzyło mi się to słowo z niechlubną epoką w której niedawno żyłem. To słowo było mi "obce" i niebiblijne.
Kiedy moja żona po płomiennym przemówieniu brata podróżującego oznajmiła mi w domu,że chce pionierować,to nogi mi się załamały..😏 Wtedy to z pomocą Biblii musiałem udawadniać jej ,że ,żeby być dobrym chrześcijaninem,wcale nie musimy robić czegoś na pokaz dla poklasku dla drugich i przed innymi ludźmi . Na szczęście mam mądrą żonę,która całość przemyślała na chłodno i się wycofała z tego swojego postanowienia.😁
-
Ponieważ uczyłem się w szkole podstawowej i średniej rosyjskiego, więc mi słowo pionier kojarzyło się zaraz z pionierami z ZSRR i i obozem Artiek na Krymie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Artek
-
Towarzystwo Strażnica wydało kiedyś nawet specjalną broszurę instruktażową dla pionierów dotyczącą „przyczep mieszkalnych”:
„1934, Bulletin – Building a Home on Wheels (Biuletyn »Budowanie domu na kółkach«)” (Skorowidz do publikacji Towarzystwa Strażnica 1986-2000, 2003 s. 436).
"Za zaoszczędzone pieniądze kupiłem siedmiometrową przyczepę mieszkalną i w kilka osób przenieśliśmy się do Luizjany” (Strażnica 01.09 2010 s. 28).
„(...) za odłożone pieniądze kupiliśmy z Marion ponadpięciometrową przyczepę mieszkalną dla naszej rodziny. Zrezygnowałem z pracy i w lipcu 1941 roku zostałem pionierem stałym – od tamtej pory trwam w służbie pełnoczasowej” (Strażnica Nr 13, 2001 s. 27).
-
„(...) za odłożone pieniądze kupiliśmy z Marion ponadpięciometrową przyczepę mieszkalną dla naszej rodziny.
Zrezygnowałem z pracy i w lipcu 1941 roku zostałem pionierem stałym – od tamtej pory trwam w służbie pełnoczasowej” (Strażnica Nr 13, 2001 s. 27).
Ja dziękuję.
60 lat mieszkać w przyczepie kampingowej, jako pionier stały.
To trzeba było mieć zacięcie na gorliwość, żeby z żoną tyle lat poświęcić na tę służbę.