Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy z czasów Rutherforda  (Przeczytany 2024 razy)

Offline kłapouchy

Filmy z czasów Rutherforda
« dnia: 19 Styczeń, 2019, 19:39 »
Taka ciekawostka
W 1920 roku Rutherford wraz z ekipą filmową wyruszył na Bliski Wschód, gdzie nagrano dwa filmy: "Palestine" - pokazujący jak się spełnia proroctwo o powrocie Żydów do Palestyny i "The Great Pyramid" - o piramidzie i jej pomiarach. Filmy i projektory były sprzedawane przez Kinemo Kit Corporation i były reklamowane w ówczesnych Złotych Wiekach (np. Golden Age z 13 września 1922).

W ang. Strażnicy z 15 sierpnia 1920, str. 242 jest zapowiedź nagrania filmów pod kierownictwem "brata Driscolla" (reżyser filmów) i napisano tam, że produkcją filmów i projektorów i ich sprzedażą będzie się zajmować nie Towarzystwo Strażnica, tylko osobna firma ("separate corporation") czyli Kinemo Kit Corporation.

Można powiedzieć, że te dwa filmy to wizualizacja nauk od dawna już uznawanych za błędne i pewnie dlatego się o nich już nie wspomina.

W kilku scenach pojawia się Joseph Rutherford. Np. w filmie "Palestine" jest scena gdy wsiada do samolotu. A w filmie "The Great Pyramid" wspina się po piramidzie. Znalazła się też dziwna scena https://youtu.be/S2snV8SyQVU?t=927, jak nagle zdejmuje kapelusz i łapie się za głowę (a może oko). Może się czepiam. Nieważne

Linki do filmów:

Palestine - https://youtu.be/onCebb9bg6Q

Great Pyramid - https://youtu.be/S2snV8SyQVU

Imperial Valley - https://youtu.be/-zIClU8TQtM
Ten trzeci film nakręcony w Kalifornii pokazuje jak pustynię można zamienić w "rajskie warunki". Też reklamowany w Złotych Wiekach. W powyższym linku raczej nie w całości.

Oglądanie na własną odpowiedzialność. Ja to tylko wrzucam jako ciekawostkę, że takie coś istniało. Wszelkie reklamacje należy kierować na jw.org  ;)


Offline Sebastian

Odp: Filmy z czasów Rutherforda
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń, 2019, 11:37 »
Wydaje się, że w Kalifornii zauważono początki rozwijania się raju na ziemi i to mogło być impulsem dla tej decyzji, a miastem San Diego po prostu zauroczył się J. F. Rutherford:

„Kalifornja, kraj niebywałych i niezrównanie pięknych kwiatów, owoców i roślin, była niedawno temu smutną pustynią. (...) Gdy przyszłym razem przyjedziesz do Stanów Zjednoczonych postanów zwiedzić zachód, gdzie od dłuższego czasu postępuje rozwój raju. Tu słowa Pisma Św. wypełniły się jak nigdzie, a zwłaszcza tekst: »Pustynia zakwitnie jak róża; ślicznie zakwitnie i weselić się będzie z wykrzykaniem«” (Złoty Wiek 01.07 1928 s. 205).

   „Wielki Stwórca obdarzył Swą łaską San Diego i południową Kalifornię [w oryginale Kalafornje] bardziej niż inne okolice ziemi. Sprawiło mi wielką przyjemność obcować z ludźmi tych okolic. To krótkie obcowanie upoiło mnie urokami tych prześlicznych otoczeń. Są tu majestatyczne góry, szerokie i urodzajne doliny, a klimat wprost idealny” (Złoty Wiek 15.08 1927 s. 451 [ang. 04.05 1927 s. 500]).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Filmy z czasów Rutherforda
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń, 2019, 19:46 »
Na ciekawą sprawę zwrócił mi uwagę Roszada.  :)
Otóż "brat Driscoll" (reżyser filmów) tak oto zwraca się do sędziego Rutherforda w liście zawartym w przedmowie do dzieła Sędziego "Miljony ...":
"Drogi Panie:
Odbitki stronic Pańskiej drukującej się broszury, "Miliony ludzi z Obecnie Żyjących Nigdy Nie Umrą ’’, które mi Pan łaskawie pozwolił przeczytać, okazały się nawet bardziej ciekawemi, niż się spodziewałem; korzystam przeto z pierwszej sposobności, aby wyrazić Panu moje serdeczne
uznanie dla Jego pracy. ... "
i dalej w podobnym tonie słodzenie w stylu " łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu, to ja śpiewałem, Jarząbek..
Albo brat Driscoll (reżyser filmów) udawał jakiegoś obcego dla Sędziego, tytułując go Panem i zamieszczono ten jego "pochwalny hymn" w przedmowie do "Miljonów..." dla podniesienia powagi i wartości dzieła Sędziego,
... albo tak należało się do Drogiego Pana zwracać. "Drogi Pan" to i tak pikuś przy "Bracie Króla".  ;)

Link do fotokopii książki:
http://www.piotrandryszczak.pl/historyczne-ksiazki/miljony-ludzi.PDF



Offline Roszada

Odp: Filmy z czasów Rutherforda
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec, 2020, 13:46 »
Jak zauważyłem w powyższym linku autor bloga kwestionuje zawartość filmu, którą opisał epifanista Johnson.
Nie chce mi się wierzyć, że w roku 1925, gdy znany był ten film, a było ich kilka, relacja przedstawiona o nim była fałszywa.

Odnalazłem polski odpowiednik czasopisma epifanistów z 1925 r. i cytuję opis filmu i refleksje wydawcy:

„Możemy sobie także przypomnieć, że towarzystwo używało ruchomych obrazów do silniejszego zapamiętania propozycji na rok 1925, to jest powrotu Starożytnych Świętych, przestania śmierci Adamowej i ustanowienia ziemskiej fazy Królestwa. Wydawca Teraźniejszej Prawdy nigdy nie widział tych ruchomych obrazów, lecz jeden z braci przysłał mu krótkie określenie tychże. Były one wzięte w Cesarskiej Dolinie (Imperial Valley) w Kalifornji z prezydentem towarzystwa, jako ich bohaterem. Dlatego przedstawiamy naszym czytelnikom powyżej nadmienione określenie tychże.
BRAT RUTHERFORD W PODRÓŻY PRZEZ CESARSKĄ DOLINĘ W KALIFORNJI
»Obraz pokazuje brata Rutherforda i jego towarzyszy w automobilu, gotowi do podróży. Potem pokazuje, jak jadą do pewnych przyjaciół i pytają się, czy ich syn mógłby z nimi przez Cesarską dolinę razem jechać, ażeby odebrać obrazki. Rodzice chłopca chętnie pozwolili mu jechać z sędzią, choć wszyscy byli przygotowani do ich własnej podróży po górach. Chłopiec całuje swoją rodzinę i skaka [skacze] w automobil br. R. i wszyscy odjeżdżają. Potem obraz pokazuje, jak brat R. przechodzi dolinę pieszo, ogląda owoce, jarzyny i inne tam rosnące rzeczy. Podług obrazów, wszystko znajduje się w dobrym stanie. Naturalnie, obraz pokazuje brata R. chodzącego przez te ogrody, co zabiera dosyć czasu. Przy jednej sposobności obraz pokazuje, jak brat R. się ogląda i gdy się obraca, śmieje się i widzi bardzo wielką dynię (korbala) i mówi: ‘Ta dynia przypomina mi te placki (paje po amerykańsku), które moja matka z nich piekła.’ Mogę nadmienić, że brat Rutherford podczas tego czasu wiele mówił o obfitych warunkach Cesarskiej Doliny; i rozumiem, że te obrazy i mowy pomagały do podtrzymania wierzenia ludzi na datę 1925, i że ziemia obficie rozmnoży urodzaj swój. Także podczas tego czasu, gdy tak wiele chwalono Cesarską Dolinę przez braci, wielu braci (w towarzystwie) starali się, aby tam pojechać. Dwie rodziny ze zboru w Detroit pojechały do Cesarskiej Doliny, jedni byli brat i siostra M., inni brat i siostra R., później brat i siostra M. również pojechali, a później dowiedziałem się, że brat M. był tam zatrudniony grubą ciesielską robotą, bo trudno tam pracę dostać.«
»Powracając do obrazków: pokazuje cudowne owoce i produkty Cesarskiej Doliny. Potem obraz się zmienia, pokazuje towarzyszących br. Rutherforda z gazetą, pokazując obraz strasznego automobilowego wypadku. Potem widać, jak automobil spada z boku spadlistej góry, ci, co byli w automobilu, powypadali i wszyscy zostali zabici – to jest cała rodzina chłopca. Potem można widzieć, jak brat R. stara się pocieszać chłopca; także pokazuje, jak brat R. pisze list i oddaje go chłopcu, mówiąc mu, ażeby nie otwierał listu, aż w 1925 roku usłyszy, że Abraham zmartwychwstał. Później obraz pokazuje chłopca w 1925 roku, jak czyta poranną gazetę z grubemi literami: ‘ABRAHAM ZMARTWYCHWSTAŁ W PALESTYNIE.’ Potem przypomina się chłopcu, aby przeczytał ten list, który mu sędzia R. wręczył. Chłopiec patrzy na kalendarz, który pokazuje rok 1925; potem otwiera list, który mówi, ażeby zatelegrafował do Abrahama i żeby go poprosił, aby jego rodzina zmartwychwstała i była mu przywrócona. Ostatecznie chłopiec pokazuje wielką radość, gdy telegrafuje do Abrahama do Palestyny w 1925.«
Ruchome obrazy silnie oddziałują na umysł, a te ruchome obrazy nie są wyjątkiem do tego. Światowi ludzie, którzy to widzieli, będą w tym roku pamiętać, jak błędne były twierdzenia i jak bąbel pęknie, większość będzie wnioskować, że nic, jak tylko zwiedzenia znajdują się w prawdzie! Co to znaczy, wszyscy już mogą widzieć. Złudzić ludzi dla tymczasowej sensacji i dla wielkiego udziału słuchaczy, jest pewnym dowodem, że wynalazca tych rzeczy jest głupim, jak sam Bóg go nazywa: ‘Głupi (błądzi jako religijny nauczyciel i pracownik) i niepożyteczny pasterz.’ Drodzy Bracia i Siostry w towarzystwie, jak długo będziecie dozwalać, ażeby taki błądziciel był waszym nauczycielem i urzędnikiem? Czy błąd nie ma być tu wyjawiony, jako też setki innych błędów i setki odrzuceń naszego drogiego brata Russella nauk, czy to nie powinno was pobudzić do odrzucenia go, jako waszego nauczyciela i urzędnika? Nie miejcie żadnej nadziei, że on jeszcze się poprawi. Biblja uczy nas, że wzmagające zaciemnianie się jego prawego oka, udowodnione przez setki jego błędów, będzie trwać w dalszym ciągu, aż zupełnie będzie zaciemnione, a razem z tem jego wpływ (ramię) nad nowemi stworzeniami zupełnie uschnie. (Zach. 11:15—17). ‘Odłączcie się od narodu tej ziemi.’ (Teraźniejsza Prawda i Zwiastun Chrystusowej Epifanii listopad 1925 s. 90).
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec, 2020, 13:56 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Filmy z czasów Rutherforda
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Czerwiec, 2020, 14:27 »
Autor bloga sam zaznaczył, że filmowi brak końcówki, a pomimo tego pisze, iż relacja z opisu filmu jest fałszywa.
Nie wiem ile minut miał oryginalny film. Ten ma ponad 13 minut a pozostałe dwa po 15 i 18 min.
Może więc ktoś wykasował treści o Abrahamie, po to by film był uniwersalny. Szczególnie, że minął rok 1925.

Znamy takie działania co do zmian w publikacjach, więc czemu nie zastosować ich w filmie? ;)
Operacje takie robiono w Harfie Bożej (1921) i Milionach... (1920).
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec, 2020, 18:17 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Filmy z czasów Rutherforda
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Czerwiec, 2020, 19:05 »
A wszystko zaczęło się długim artykułem Sędziego pt. THE NEW EDEN FORESHADOWED w ang. Złotym Wieku 14.04 1920 s. 472-478.

Było to, jak napisano na s. 472, po wizycie Sędziego w Cesarskiej Dolinie (ang. Imperial Valley).

Sędzia już w Harfie z 1921 pisał o Cesarskiej Dolinie:

„Gdy cała powierzchnia ziemi zostanie użyźnioną na podobieństwo ogrodu Eden, tedy zaiste będzie stosownem miejscem do zamieszkania przez człowieka. Użyźnianie takich pustyń jak Cesarska Dolina Kalifornijska teraz zostało rozpoczęte. Kilka lat temu dolina ta była pustynią, na której ani zwierze, ani człowiek nie mógł żyć, lecz teraz są tam wielkie zbiory, skutkiem nawodnienia. Gdy obszerne pustynie Sahary, Arabii i Ameryki zostaną nawodnione, zakwitną jako róża i wydadzą dosyć żywności na zaspokojenie potrzeb człowieka” (Harfa Boża 1921, 1930 s. 359).

3 filmy można było kupić, łącznie z projektorem:

PRICES :
Kinemo Projection Machine ....................... $30.00
Palestine Film -- one reel ........................... 12 50
The Great Pyramid Film--one reel ................ 12 50
Imperial Valley Film--one reel ..................... 10.00
Total. ....................................................... 65.00 (ang. Strażnica 01.05 1922 s.130).
Patrz też ang. Strażnica 01.10 1921 s. 303, która informuje o postaniu filmu.
Ang. Złoty Wiek 13.09 1922 s. 798 (reklama jak powyżej)
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec, 2020, 13:04 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Filmy z czasów Rutherforda
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Czerwiec, 2020, 19:50 »
Po polsku ukazał się artykuł pt. Przedsmak Rajskich Warunków Bytu (Złoty Wiek 01.06 1925 s. 89-91).
Jest to ten sam art. z 1920 r. z ang. Złotego Wieku z 14.04 1920 (patrz powyżej).
Cały poświęcony Cesarskiej Dolinie w Kalifornii.
Trzeba go przeczytać. :)


Offline Roszada

Odp: Filmy z czasów Rutherforda
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Czerwiec, 2020, 20:39 »
A tu jeszcze taki cytat o:

„(...) – Izajasz 35:1, 2, 6, 7.
»Przełóż w weselu wynijdziecie, a w pokoju doprowadzeni będziecie. Góry i pagórki chwałę przed wami głośno zaśpiewają, a wszystkie drzewa polne rękami klaskać będą.« – Izajasz 55:12.
Kto zwiedził Cesarską Dolinę w Kalifornii może mieć słabe wyobrażenie o wypełnieni się tego proroctwa. Jeszcze ćwierć wieku temu Cesarska Dolina była pustynią. Nawet jaszczurka nie mogła pełzać po jej gorącym piasku. Prócz ropuch nie było tam żadnych stworzeń. Zmieniono  bieg rzeki Kolorado i przeprowadzono kanały nawodniające i dziś Cesarska Dolina jest niewątpliwie najurodzajniejszą częścią ziemi i dającą najcudowniejszy plon” (Złoty Wiek 15.06 1927 s. 388-389).


Offline Roszada

Odp: Filmy z czasów Rutherforda
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Czerwiec, 2020, 21:12 »
O filmach w tłumaczeniu tu (po polsku), patrz pierwszy tam podany link:

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://truthhistory.blogspot.com/&prev=search
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec, 2020, 21:14 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Filmy z czasów Rutherforda
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Czerwiec, 2020, 12:52 »
Po polsku ukazał się artykuł pt. Przedsmak Rajskich Warunków Bytu (Złoty Wiek 01.06 1925 s. 89-91).
Jest to ten sam art. z 1920 r. z ang. Złotego Wieku z 14.04 1920 (patrz powyżej).
Cały poświęcony Cesarskiej Dolinie w Kalifornii.
Trzeba go przeczytać. :)
Właściwie cały artykuł to pianie zachwytów nad Cesarską Doliną, jak to się wypełniają proroctwa, że "pustynia zakwitnie".
Że duchowieństwo ślepe, bo nie uczy tego, że czytelnicy też tego nie zauważają, ale czas najwyższy by to zauważyli.
Jakie to wielkie zbiory w Kalifornii, jakie rozwiązania hydrologiczne, nawadniające, że nawet deszcze tam niepotrzebne.
No i że to dopiero początek Złotego Wieku, który się rodzi...