Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pozew o molestowanie seksualne  (Przeczytany 447 razy)

piter1953

  • Gość
Pozew o molestowanie seksualne
« dnia: 31 Październik, 2021, 15:40 »
niedziela 31 października 2021

Gazety internetowe donosiły ostatnio o innych procesach sądowych dotyczących wykorzystywania seksualnego. Zobaczmy, gdzie to się stało...

Pozew o molestowanie seksualne wniesiony przeciwko Kongregacji Świadków Jehowy hrabstwa Pierce

Organizacja została niedawno pozwana przez osobę, która przeżyła wykorzystywanie seksualne dzieci przez członka zboru Świadków Jehowy w hrabstwie Pierce. Moriah Hughes, lat 24, złożyła swój pozew w zeszłym miesiącu w Sądzie Najwyższym hrabstwa Pierce przeciwko Kongregacji Świadków Jehowy Miltona.

Mówi, że jego napastnik był „ochrzczonym głosicielem”, który wykorzystał swoją pozycję do popełnienia nadużycia, i że kościół posiadał informacje o podobnych zarzutach wysuwanych przeciwko niemu przez inną kongregację .

Został później oskarżony i skazany przez Sąd Najwyższy w King County za znęcanie się nad Hughesem i inną dziewczyną. „… Kongregacja Świadków Jehowy Miltona wiedziała lub powinna była wiedzieć, że stanowi to zagrożenie przewidywalnej krzywdy dla Moriah Hughes, ale nie podjęła rozsądnych kroków w celu ochrony Moriah Hughes przed tą krzywdą” – twierdzi pozew. Powołuje także innych członków hierarchii kościelnej: Chrześcijańską Kongregację Świadków Jehowy i Ciało Kierownicze Świadków Jehowy.

„Chciałem podnieść świadomość, że to rzeczywistość” – powiedział Hughes w wywiadzie dla The News Tribune w zeszłym tygodniu. „I nawet jeśli jest to bolesna rzeczywistość w organizacji, nigdy nie będziemy w stanie zagwarantować, że tego rodzaju rzeczy nie powtórzą się i innym ludziom, chyba że będziemy kontynuować tę świadomość”. Nikt nie odpowiedział na prośbę o komentarz, którą The News Tribune wysłał do Biura Rady Generalnej Kościoła. Pozew przedstawia to, co się wydarzyło: Elihu Rodriguez wykorzystywał  Moriah Hughes w latach 2012-2014, kiedy był dorosły, a ona miała od 14 do 16 lat. Jego pozycja w kościele dała mu szansę na spędzenie czasu z Hughesem i pozwoliła mu „wydobyć przysługę” z rodziną, jak głosi pozew.

„Rodriguez wielokrotnie wykorzystywał powoda, w tym podczas i po wydarzeniach kościelnych, takich jak służba polowa, studium Biblii i zgromadzenia towarzyskie” – czytamy w pozwie.

„Zanim Rodriguez wykorzystywał powoda, zbór pozwanego otrzymał list z innego zboru wskazujący, że Rodriguez dopuścił się podobnych aktów wykorzystywania seksualnego z czterema dziewczynami w tym zborze, zanim przyszedł do zboru oskarżonego”.

Devin Storey, jeden z prawników reprezentujących Hughes, powiedział, że historia nadużyć w organizacji sięga lat 90-tych. „Nie podejmowali żadnych kroków, aby zapobiec temu, co wydarzyło się tutaj z naszym klientem” – powiedział Storey. Powiedział, że jego kancelaria zajmuje się podobnymi sprawami w całym kraju. „To jest absolutnie rozłożone od góry do dołu w całej organizacji” – powiedział Hughes.

Powiedział również: „Mam nadzieję, że mogą się zmienić… Moją prawdziwą nadzieją jest wydobycie prawdy na światło dzienne”. Steven Reich, inny prawnik reprezentujący Hughesa, powiedział, że organizacja „oskarżyła ją o to, co się stało, zamiast wskazywać palcem na sprawcę”. Rodriguez przyznał się do trzech przypadków gwałtu na dzieciach trzeciego stopnia w Sądzie Najwyższym hrabstwa King i został skazany na pięć lat więzienia w 2019 r. za znęcanie się nad Hughesem i inną dziewczyną, podała NBC News.

Miał 32 lata, kiedy został skazany. „Jesteśmy bardziej z naszych trudnych dni i zdecydowanie silniejsi niż nasze okoliczności” – powiedział Hughes. „Oczywiście, nawet teraz są absolutnie trudne dni, ale będę nadal iść naprzód, ponieważ absolutnie zasługujemy na sprawiedliwość i jestem głodny sprawiedliwości i nie przestanę, dopóki mój apetyt nie będzie pełny”.

źródło: https://www.thenewstribune.com/news/local/article255108807.html


_________________


Kobieta z Maine składa pozew o wykorzystywanie seksualne i groźby odwetu ze strony kościoła Świadków Jehowy


Kobieta, która twierdzi, że jako dziecko była maltretowana przez starszego z kościoła Świadków Jehowy w Maine, składa pozew.

Według Bangor Daily News, kobieta, która złożyła pozew, twierdzi, że jako nastolatka była molestowana w latach 90. przez starszego kościoła i jej rodzinę, grożono jej pozwem, jeśli zgłoszą to organom ścigania. robić.

The Village Soup poinformował, że w pozwie wymieniono zbór Świadków Jehowy w Rockport oraz Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Strażnica z Nowego Jorku, Inc.

Kobieta twierdzi również w pozwie, że została wykluczona z kościoła po tym, jak jej matka zajęła się starszymi. Pozew mówi, że nie pozwolono jej połączyć się z członkami rodziny, ponieważ nie wycofała swoich roszczeń.

https://1019por.com/news/074470-maine-woman-files-suit-alleging-sexual-abuse-threats-of-retaliation-from-jehovahs-witness-church/
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2021, 15:53 wysłana przez piter1953 »