Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Książka której nie napisałem - o Biblii Świadków Jehowy  (Przeczytany 2101 razy)

Offline Roszada

Byłem kiedyś bardzo zapalony by napisać książkę o Biblii ŚJ.
Ale nie sam, a we współpracy z jakimś biblistą, lub być dla niego konsultantem, a on by napisał.
Chciałem by książka miała swoją powagę.
Napisałem nawet do prof. M. Wojciechowskiego, najbardziej utytułowanego świeckiego polskiego biblisty. Tego od NT międzywierszowego.

Niestety ani on sam nie chciał się podjąć (rozumiem go), ani nie wskazał mi jakichś swoich doktorantów, którzy mogliby się tym zająć. :-\
Na pociechę było tylko grzecznościowe poparcie dla mej idei. :-\

Mój zapał legł w gruzach, a nowe ang. wydanie Biblii ŚJ jeszcze to spotęgowało, bo nie ma sensu pisać o Biblii, która będzie wycofana, a nowej jeszcze po polsku nie ma. :(

Gdyby żył jeszcze mój znajomy biblista ks. prof. B. Wodecki, tłumacz w Biblii Poznańskiej ksiąg Jeremiasza, Izajasza, 1 i 2 Piotra oraz Judy to pewnie by było inaczej. On przyjeżdżał na zajazdy Effatha, korespondowałem z nim.
Nawet mu kiedyś ang. Biblię z przypisami załatwiłem.

Tymczasem pozostało po moim zapale 'tylko' ponad 30 artykułów o Biblii ŚJ, z których niektóre pewnie by się nadawały na materiał do książki.

http://www.piotrandryszczak.pl/biblia_swiadkow_jehowy.html


doulos

  • Gość
Odp: Ksi
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwiec, 2017, 15:22 »
Ja w ciągu kilku lat zebrałem wiele informacji z Internetu dotyczących sfałszowanych wersetów w PNŚ. Też chciałem wydać książkę ale nawał pracy nie pozwalał mi na to. Teraz to co zebrałem ma ponad 400 stron (po angielsku), ale jest to naprawdę potężna argumentacja dotycząca PNŚ. Na nieszczęście zebrany materiał dotyczy PNŚ z przypisami z roku 1984, i nie uwzględnia zmian dokonanych w 2013 roku, co trzeba by było uzupełnić, aby otrzymać naprawdę wartościowy materiał.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec, 2017, 15:26 wysłana przez doulos »