Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Koniec głoszenia  (Przeczytany 1313 razy)

Offline Siedemtwarzy

Odp: Koniec głoszenia
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Marzec, 2020, 23:02 »
Zborowi wieszcze mówią już że jest koniec, bo ustało głoszenie i mówią prawdę. Bo to jest koniec ich świata jaki znali. Była wojna to głoszono, komuna głoszono, stan wojenny też. Teraz nagle to zanikło, nie ma chodzenia, nawracania, stosowania tych  pseudointeligentnych schematów rozmów. Wysyła się teraz masę maili, smsów, wiadomości. Dzwonią. Organizują zbiórki przez zooma czy skypa, ale nie ma tego co dawniej. Nie ma konfrontacji z rozmówca. Nie ma dobrego ( Bóg go wybrał) lub złego(diabeł nim steruje) słuchacza. Jak tu teraz klasyfikować ludzi, na owce i kozły. Po odp na maila??
I to wyczekiwanie końca, czy to już ogłaszają pokój i bezpieczeństwo. Czy jeszcze nie. O tutaj ktoś wrzucił Trumpa że w czerwcu zrobią coś dla jedności świata. Kij że to z 2018 roku. Nasi się cieszą, proroctwa się spełniają. Jednak w innych krajach na ziemi nadal głoszą?  Co z tym?  Samowolka, Bóg się tam spóźnił z orędziem. Na czas nie zareagował?


Offline Roszada

Odp: Koniec głoszenia
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Kwiecień, 2020, 18:31 »
Cześć! Parę lat temu pytałem znajomego, który jest sj jaki będzie znak tego, że dni ostatnie o których mówi Jezus np w 24 rozdziale Mateusza są blisko. Powiedział ciekawą rzecz, otóż wskazał, że oprócz tego co czytamy w Biblii znakiem tym może być też to, że oni czyli świadkowie Jehowy nie będą mogli głosić już na ulicach czy po domach. Obserwując to co teraz się dzieje mam wrażenie że może ten mój znajomy ma rację ? Co o tym sądzicie ? Czyżby "arka" ratunku jaką jest ziemska organizacja Jehowy zamykała się powoli ?
Stary bajerant trampek myśli że z głupimi ma do czynienia.
Tu są znaki końcowe opisane i nie ma tam nic o zaprzestaniu głoszenia:

*** wp18 nr 2 s. 7 ***
PROROCTWA, KTÓRE SPEŁNIAJĄ SIĘ NA NASZYCH OCZACH
Czy chciałbyś wiedzieć, co Biblia wyjawia o naszych czasach? Jakieś 2000 lat temu zapowiedziano w niej, że „w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia”. W „dniach ostatnich” czego? Nie ziemi ani ludzkości, ale konfliktów, ucisku i cierpień, których ludzie zaznają od tysięcy lat. Przyjrzyjmy się kilku proroctwom, które miały się spełniać w „dniach ostatnich”.
2 Tymoteusza 3:1-5: „W dniach ostatnich (...) ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni, wyzuci z naturalnego uczucia, nieskłonni do jakiejkolwiek ugody, oszczercy, nie panujący nad sobą, zajadli, nie miłujący dobroci, zdrajcy, nieprzejednani, nadęci pychą, miłujący bardziej rozkosze niż miłujący Boga, zachowujący formę zbożnego oddania, ale sprzeniewierzający się jego mocy”.
Czy nie przyznasz, że takie zachowania są dziś coraz bardziej powszechne? Czy dostrzegasz, że otaczają nas ludzie zapatrzeni w siebie, kochający pieniądze i kierujący się dumą? Czy zauważyłeś, że ludzie są coraz bardziej wymagający i coraz mniej ugodowi? Na pewno też zgodzisz się, że wszechobecne jest nieposłuszeństwo wobec rodziców i że ludzie bardziej kochają przyjemności niż Boga. Z dnia na dzień jest coraz gorzej.
Mateusza 24:6, 7: „Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne (...). Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu”.
Ocenia się, że od roku 1914 wojny i konflikty zbrojne pochłonęły ponad 100 milionów ofiar — więcej niż wynosi liczba ludności w wielu krajach. Pomyśl, ile łez, bólu i cierpień kryje się za tą przerażającą statystyką! Czy ludzie wyciągnęli z tego wnioski i przestali toczyć wojny?
Mateusza 24:7: „Będą też niedobory żywności”.
Według ocen Światowego Programu Żywnościowego „w świecie, w którym produkuje się wystarczającą ilość żywności, żeby wyżywić wszystkich, 815 milionów ludzi — co dziewiąta osoba — wciąż kładzie się spać z pustym żołądkiem. A co trzecia osoba cierpi z powodu niedożywienia”. Szacuje się, że każdego roku umiera z głodu około trzech milionów dzieci.
Łukasza 21:11: „Będą też wielkie trzęsienia ziemi”.
Co roku występuje jakieś 50 000 trzęsień ziemi odczuwalnych dla człowieka. Około 100 z nich powoduje znaczne uszkodzenia budynków, a średnio raz na rok zdarza się jedno bardzo silne trzęsienie ziemi. Według pewnych danych w latach 1975-2000 trzęsienia ziemi pozbawiły życia 471 000 ludzi.
Mateusza 24:14: „Ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec”.
Ponad osiem milionów Świadków Jehowy głosi dobrą nowinę o Królestwie Bożym po całej ziemi w jakichś 240 krajach. Docierają do mieszkańców wielkich miast i odległych wiosek, przedzierają się przez dżungle i przemierzają łańcuchy górskie. Kiedy Bóg uzna, że działalność tę można zakończyć, to zgodnie z proroctwem wtedy „nadejdzie koniec”. Co to będzie oznaczać? Koniec rządów ludzkich i początek rządów Królestwa Bożego.

*** w19 wrzesień s. 9  ***
JAKIE WYDARZENIA POPRZEDZĄ ARMAGEDON?
„Dzień Jehowy” będzie poprzedzony ogłoszeniem „pokoju i bezpieczeństwa” (odczytaj 1 Tesaloniczan 5:1-6). Użyte w 1 Tesaloniczan 5:2 wyrażenie „dzień Jehowy” odnosi się do „wielkiego ucisku” (Obj. 7:14). Skąd będziemy wiedzieć, że zaraz się on rozpocznie? W Biblii zapowiedziano, że poprzedzi go niezwykłe ogłoszenie. Będzie ono stanowiło znak zapowiadający rozpoczęcie wielkiego ucisku.

« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2020, 19:54 wysłana przez Roszada »