DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Kanon Biblijny

(1/1)

34Falilejczyk:
Kilka takich moich przemyśleń: https://www.youtube.com/watch?v=ab90IFBPMMw

HARNAŚ:
Przygotowałeś się wzorcowo.
Masz rację , swiadkowie wiele rzeczy nie wiedzą o Biblii, bo autorytetem dla nich jest tylko Strażnica i to co w niej napisano .
To tak , jakbym ja wydawał czasopismo o wycieczkach górskich i napisałbym w swojej gazecie , że Harnaś jest najlepszym znawcą gór na świecie i najlepiej zna wszystkie przełęcze i szczyty. To nie ważne , że inne przewodniki tego nie potwierdzają , ważne , ze ja u siebie w czasopiśmie tak napisałem i dlatego trzeba w to wierzyć .
Pewnie , że Jezus posługiwał się tekstami , cytatami z innych ksiąg , których nie ma w ich Przekładzie Nowego Świata.
Nie pamiętam ,w którym miejscu ale pewnie szybko to namierzycie w którejś z Ewangelii, Jezus powiedział odnośnie 7 mężów , którzy zmarli , którego żoną będzie po zmartwychwstaniu.?
Jezus odpowiedział : czy nie czytaliście w Pismach ?
A przecież nigdzie więcej w Biblii nie ma o tym mowy , zatem czytał inne księgi

Adam Miałczyński:
Temat bardzo mnie interesuje więc obejrzałem z zaciekawieniem w całości - podesłałem tez potencjalnie "zainteresowanemu" zagadnieniem. Materiał przedstawiony krótko zwięźle i na temat bez zbędnych achów i echów - tak jak lubię.
Zagadnienie nie dotyczy tylko Biblii Świadków Jehowy (czyli PNŚ) - ale ogólnie kanonu Biblijnego jako takiego. Kanon Biblii i to dlaczego niektóre księgi mają być dla mnie święte a inne już nie, od dawna był dla mnie bardzo ciekawym tematem.

Stanisław Klocek:
Dziś wrzuciłem na mój kanał problem dotyczący autorstwa Ew. ap. Jana. Jeśli nie byłaby jego autorstwa, to ta Ew. zasługiwałaby na degradację z kanonicznej do apokryfów. Jeśli kogoś interesuje to proszę.
 

Nadaszyniak:
(mtg):  >:D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej