Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1995 - Nowy podręcznik do studium  (Przeczytany 727 razy)

Offline Roszada

1995 - Nowy podręcznik do studium
« dnia: 30 Kwiecień, 2015, 13:52 »
Towarzystwo wydaje nowy podręcznik do studium pt. „Wiedza, która prowadzi do życia wiecznego”, w którym pominięto omówienie wersetu: „Nie przeminie to pokolenie...” (Mt 24:34), który łączono przez lata z 1914 r. Ma on zastąpić książkę „Będziesz mógł żyć...” z nieaktualną s. 154, w której uczono:

„Jezus powiedział: »To pokolenie żadną miarą nie przeminie, aż się wszystko to wydarzy [włącznie z końcem tego systemu]« (Mateusza 24:34, 14). Które pokolenie miał na myśli? Pokolenie, które już żyło w roku 1914. Żyjący jeszcze członkowie tego pokolenia są już bardzo starzy. A przecież przynajmniej niektórzy z nich mają jeszcze żyć, gdy ten zły system się skończy. Możemy więc być pewni, że wkrótce nastąpi w Armagedonie koniec wszelkiego zła i wszystkich złych ludzi” (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1990 s. 154).

Nowy podręcznik miał być w zamiarach jedynym do przestudiowania przed chrztem.


Offline Roszada

Odp: 1995 - Nowy podręcznik do studium
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 20:34 »
Wiedza, która prowadzi do życia wiecznego (1995), bardzo przypominała podręcznik Prawda, która prowadzi do życia wiecznego, bo nawet znów miała bardzo szybko przygotowywać do chrztu:

„Do najciekawszych punktów programu należało ogłoszenie wydania nowej książki Wiedza, która prowadzi do życia wiecznego. (...) Niemniej zgromadzeni z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji o przyśpieszonym programie pozyskiwania uczniów na podstawie książki Wiedza. Przyznali, że postanowienie to jest bardzo na czasie” (Rocznik Świadków Jehowy 1996 s. 12-13).

„Podręcznik ów można omówić stosunkowo szybko, powiedzmy, w ciągu kilku miesięcy. Można go też z łatwością nosić w aktówce, torebce, a nawet w kieszeni! (...) Po jej przeanalizowaniu nie zachęca się do studiowania z zainteresowanym drugiego podręcznika. Poznający prawdę mogą poszerzać swój zasób wiadomości na zebraniach Świadków Jehowy, a także przez samodzielne czytanie Biblii oraz różnych publikacji chrześcijańskich” (Strażnica Nr 2, 1996 s. 13-14).

O Prawdzie pisano podobnie:

   „Ponieważ w tym okresie wśród Świadków Jehowy panowała atmosfera wyczekiwania i poczucie, że czas nagli, książka Prawda oraz kampania półrocznych studiów biblijnych ogromnie się przyczyniły do przyśpieszenia dzieła pozyskiwania uczniów” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 105).

„Z drugiej strony okres przeznaczony na wychowywanie w prawdzie ludzi o usposobieniu owiec w latach siedemdziesiątych wynosi tylko 6 miesięcy” (Służba Królestwa Nr 5, 1971 s. 7).

« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2016, 20:36 wysłana przez Roszada »