Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1896 - Russell obiecuje wydanie VII tomu swoich Wykładów  (Przeczytany 1326 razy)

Offline Roszada

1896 - Russell obiecuje wydanie VII tomu swoich Wykładów
« dnia: 07 Sierpień, 2015, 11:32 »
Wola Russella dotycząca VII tomu.

„Russell (...) już w roku 1896 obiecywał wydać tom siódmy” („Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975” bez daty wydania, s. 43).

   „Pytanie (1916). - (...) Siódmy tom jeszcze nie wyszedł z pod prasy, a nawet nie jest jeszcze na prasie. (...) Wierzę iż w słusznym czasie Pan udzieli nam klucza który otworzy tę księgę. W międzyczasie będziemy odpoczywać. Siódmy tom otrzymacie tak prędko, jak Pan udzieli nam wyrozumienia księgi Objawienia” („Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania” 1947 [ang. 1917] s. 549).

   „Pytanie (1916). - (...) Lecz są pewne rzeczy w Objawieniu, których ja nie rozumiem i dla tej przyczyny nie napiszę Siódmego Tomu, w którym nie życzę sobie podawać żadnych zgadywań. Kiedykolwiek napiszę Siódmy Tom na podstawie Księgi Objawienia, to muszę posiadać zadawalające wyrozumienie tego co nauczane jest w tej księdze. Do tego czasu nie będę go pisał” („Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania” 1947 [ang. 1917] s. 550).

   „Pytanie (1916). - (Zadane przez Br. Sturgeon kilka godzin przed śmiercią Pastora Russell’a). - A co odnośnie Siódmego Tomu?
   Odpowiedź. - Kto inny może go napisać” („Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania” 1947 [ang. 1917] s. 551).

   „Pastor Russell często mówił, że siódmy tom Wykładów Pisma Św., miał być napisany i spodziewano się, że On go napisze. Biblia wykazuje iż musi być napisany. Pastor Russell przeniósł się do wieczności, a siódmy tom nie został wydany. W ostatniej chwili powiedział: ‘Kto inny napisze siódmy tom’.” („Dokonana Tajemnica” 1925 s. V).

   „‘Brat Russell często mówił o tym, że napisze siódmy tom i jedna z jego ostatnich wypowiedzi na ten temat miała taki sens: «Gdy tylko znajdę klucz, napiszę siódmy tom; a jeśli Pan da klucz komuś innemu, może go napisać»’. W[atchtower] z r. 1917, str. 226” („Nowożytna Historia Świadków Jehowy” [bez daty wydania; słowa te opublikowane są w ang. Strażnicy z 1955 r. s. 76] część I, s. 60-61).

   „Russell (...) często wspominał o tomie siódmym. ‘Napiszę siódmy tom, kiedy tylko znajdę klucz’, mawiał, ‘a jeśli Pan da ten klucz komu innemu, to on go napisze’.” („Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975” bez daty wydania, s. 35).

   „Russell za życia napisał i wydał 6 tomów (...) i już w roku 1896 obiecywał wydać tom siódmy, który miał dotyczyć Ksiąg Ezechiela i Objawienia, (...) na łożu śmierci oświadczył, iż ktoś inny powinien napisać ten siódmy tom” („Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975” bez daty wydania, s. 43).

   „Kiedy o tę sprawę zapytał go tuż przed śmiercią towarzyszący mu w podróżach Menta Sturgeon, brat Russell odrzekł: ‘Może to napisać ktoś inny’.” („Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 623).