Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1940 - Jezus niewidzialny podczas Armagedonu  (Przeczytany 81 razy)

Offline Roszada

1940 - Jezus niewidzialny podczas Armagedonu
« dnia: 25 Marzec, 2020, 21:00 »
W roku 1940 doprecyzowano udział Jezusa w Armagedonie.
Właściwie nikt Go nie zobaczy. :)
Po co zatem te obrazki i Jezus na koniu?

Czy Jezus osobiście będzie w pobliżu ziemi, gdy nastanie ta walka Armagiedonu? Twierdzenie to byłoby niesłuszne, gdyż tego nikt nie wie. Z pewnością, że mógłby być obecny, aby kierować walką na ziemi, lecz z równą pewnością uczynić to może też z nieba. Tak jak generał potrafi kierować swą armią z odległości, tak też i Chrystus Jezus prowadzić może w swej nieograniczonej mocy swych wiernych bojowników, Aniołów, gdyż odległość nie będzie odgrywał dlań żadnej roli. (...) Armagiedon jest walką Jehowy. Chrystus będzie w niej brał udział jako główny dowódca sił zbrojnych Jehowy. Byłoby nielogicznym, gdybyśmy przypuszczali, że Jehowa podczas tej walki musiałby opuścić Swój Tron w niebie, aby zejść na ziemię. To samo dotyczy Jezusa” (Zadowoleni 1940 s. 5).

Dziś to jeszcze bardziej doprecyzowano:

„Jak Jehowa pokona swoich wrogów podczas Armagedonu? Może to zrobić na wiele sposobów. Może na przykład posłużyć się trzęsieniami ziemi, gradobiciem czy piorunami” (Strażnica wrzesień 2019 s. 9).


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 4 437
  • Polubień: 6535
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 1940 - Jezus niewidzialny podczas Armagedonu
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec, 2020, 23:27 »
(mtg): Co niewidoczne dla oka i nie sprawdzone, to można tym szafować ludzkie ciemności jak w (Ww) to czyni a naiwniaków nie brakuje jest ich ''wielka rzesza''  >:D