Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1939 - Neutralność w listopadzie ogłoszona, Armagedon oczekiwany  (Przeczytany 604 razy)

Offline Roszada

Skorowidz ŚJ podaje:

*** dx86-13 Kształtowanie się wierzeń ***
1939: neutralność: w95 15.5 23; jv 193-194; br1 77; w86/19 16

*** w95 15.5 s. 23 ***
Wiele strug światła dotyczyło chrześcijańskiego postępowania. Rozważmy na przykład kwestię neutralności. Szczególnie jasna struga padła na to zagadnienie w artykule pod tytułem „Neutralność”, opublikowanym w angielskim wydaniu Strażnicy z 1 listopada 1939 roku. Ukazał się on naprawdę w stosownym czasie — tuż po wybuchu drugiej wojny światowej! Wyjaśnił, czym jest neutralność, oraz wskazał, że chrześcijanom nie wolno się angażować w sprawy polityczne ani konflikty między państwami (Micheasza 4:3, 5; Jana 17:14, 16). Jest to jedną z przyczyn, dla których są w nienawiści u wszystkich narodów (Mateusza 24:9). Co prawda starożytni Izraelici toczyli wojny, ale ze słów Jezusa zanotowanych w Ewangelii według Mateusza 26:52 wyraźnie wynika, iż chrześcijanie nie mogą się na tym wzorować. Ponadto w przeciwieństwie do ówczesnego Izraela żaden z dzisiejszych krajów nie jest państwem teokratycznym, rządzonym przez Boga.

Pamiętam doskonale, jak we wrześniu 1939 roku nadeszła przerażająca wiadomość – w Europie wybuchła wojna. Zastanawialiśmy się, czy rozszerzy się ona na Daleki Wschód. Na mnie robiła wrażenie preludium Armagedonu, gdyż w moim przekonaniu przyszła na niego pora! Cieszyłem się, że w pełni wykorzystuję młodość dla słusznej sprawy. (...) Prowadziliśmy studia biblijne z różnymi osobami, a niektóre zareagowały przychylnie i zgłosiły się do chrztu. Udano się z nimi na pobliską plażę i zanurzono je w ciepłych wodach singapurskiego portu. Zdecydowaliśmy się nawet urządzić większe spotkanie, dyskretnie rozprowadzając zaproszenia wśród zainteresowanych. Sądziliśmy, że będzie to ostatnie zgromadzenie przed Armagedonem i ku naszej radości przybyło na nie aż 25 osób” (Strażnica Nr 9, 1993 s. 29).


Offline Roszada

Odp: 1939 - Neutralność w listopadzie ogłoszona, Armagedon oczekiwany
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 13:01 »
Jeden z członków CK wspomina:

„1 września 1939 roku hitlerowcy wtargnęli do Polski. W niedzielę 3 września Wielka Brytania wypowiedziała wojnę Niemcom. Tysiące braci w Anglii było tego przedpołudnia w służbie kaznodziejskiej i rozpowszechniało nową książkę, która nosiła stosowny tytuł Zbawienie. W każdym domu ludzie byli wstrząśnięci; sporo kobiet płakało. Pocieszaliśmy wszystkich na podstawie Biblii i rozprowadziliśmy całą literaturę, jaką mieliśmy ze sobą” (Strażnica Rok CIX [1988] Nr 12 s. 23).

Co zawierała wspomniana książka?
Między innymi podawała:

„Jest w San Diego w Kalifornii kawałek ziemi, na którym w roku 1929 zbudowano dom znany pod nazwą Bet-Sarim.
Prawo własności do Bet-Sarim /na zasadzie depozytu/ przypada Towarzystwu Strażnica. Obecnie mogą z niego korzystać prezes Towarzystwa i jego współpracownicy, potem zaś przekazany zostanie już na zawsze do dyspozycji wspomnianych wyżej Książąt ziemi. Wprawdzie wszystko na ziemi należeć będzie do Pana i ani Pan, ani Książęta nie potrzebują aby inni budowali im dom, ale było rzeczą dobrą i miłą w oczach Boga, że wspomniany dom zbudowany został na świadectwo dla imienia Jehowy i ukazania wiary w Jego przepowiedziane zamierzenia. Dom posłużył za świadectwo dla wielu ludzi na całej ziemi, i podczas gdy niewierzący wyśmiewają się z niego i pogardliwie się o nim wyrażają, on ciągle stoi jako świadectwo dla imienia Jehowy. A jeśli Książęta powrócą i kiedy niektórzy z nich zamieszkają posiadłość, będzie to potwierdzeniem wiary i nadziei jaką wzbudziła budowa Bet-Sarim” (Salvation 1939 s. 311; cytat za Nasi Przyjaciele: Świadkowie Jehowy E. B. Price, tłum. Z. Makarewicz, 1996, s. 148).

„Zbawienie” na stronie 312 zawiera fotografię „Domu Książąt”, bardzo podobną do tej, którą pokazuje na stronie 76 książka „Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego” 1995.
Dziwne też, że Towarzystwo Strażnica sprzedało coś, co było wcześniej poświęcone „jako świadectwo dla imienia Jehowy”!


Offline Roszada

Odp: 1939 - Neutralność w listopadzie ogłoszona, Armagedon oczekiwany
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 13:25 »
ŚJ nie by aż tak neutralni jak się im wydaje dziś.

Świadkowie Jehowy organizowali demonstracje uliczne np. przeciw nazizmowi, które są ukazane w ich czasopiśmie na dwóch fotografiach (np. Przebudźcie się! Nr 9, 1995 s. 4 i 15).

To nie jest neutralność. 8)


Offline Roszada

Odp: 1939 - Neutralność w listopadzie ogłoszona, Armagedon oczekiwany
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad, 2019, 11:33 »
Dziś opublikowano cz. 1 mego artykułu:

Jak Świadkowie Jehowy w USA ze służby wojskowej byli zwalniani i jakie innym narodom polecenia wydawali? (cz. 1)

https://www.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/jak-swiadkowie-jehowy-w-usa-ze-suzby-wojskowej-byli-zwalniani-i-jakie-innym-narodom-polecenia-wydawali-cz-1,1233.htm


Offline Roszada

Odp: 1939 - Neutralność w listopadzie ogłoszona, Armagedon oczekiwany
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad, 2019, 11:09 »
Dziś zamieszczono cz. 2 mego artykułu:

Jak Świadkowie Jehowy w USA ze służby wojskowej byli zwalniani i jakie innym narodom polecenia wydawali? (cz. 2)


https://www.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/jak-swiadkowie-jehowy-w-usa-ze-suzby-wojskowej-byli-zwalniani-i-jakie-innym-narodom-polecenia-wydawali-cz-2,1234.htm