Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?  (Przeczytany 4313 razy)

Offline Siedemtwarzy

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Czerwiec, 2020, 21:01 »
Trump akurat kasy za dużo nie ma ( oczywiście w porównaniu do innych multimilionerów) w najlepszych zestawieniach dają mu 4,5 mld czyli tyle ile nasz rodzimy Michał Sołowow. Z tymi teoriami spiskowymi jest o tyle ciekawie, że czasami jest w nich ziarenko prawdy. Koncerny farmaceutyczne są chciwe, to fakt. Tylko jeżeli dany lek proponowany jako przeciwwaga dla farmacyjnego lobby rzeczywiście leczyłby raka, to chciwe koncerny dawno by go opatentowały i sprzedawały z zyskiem.  Jeżeli ktoś myśli o NWO to musiałby  mieć ogromny majątek. Polskie PKB rocznie to dwa razy więcej niż Rockefellerowie zgromadzili przez ostatnie kilka dekad. Co nie zmienia faktu że mnóstwo prominentnych ludzi prowadzi ostry loobying na rzecz przejęcia choćby części władzy. Zawsze coś w tym jest. W niektórych wypadkach szczepienia pewnie były współodpowiedzialne za autyzm dziecka, ale pomogły pozbyć się wielu chorób, które powodowały śmierć znacznie większej liczby osób niż tych dotkniętym autyzmem. Itd itp


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Czerwiec, 2020, 21:40 »
Ciało Kierownicze zaczyna mądrzeć, wie że oni sami wpędzili lud wyuczony przez Jehowę w sidła nieuctwa i ciemnoty. Teraz jest zalecenie, żeby na obwodowych mianować po wyższym wykształceniu!''
Hmmm... Inżynier, czy docent. Jak jest burakiem, to będzie burakiem. A człowiek z wykształceniem o wiele mniejszym, może bić na głowę w mądrości, tych z papierem wyższych uczelni.
Jak to mawia mój dobry znajomy..."Panie, tu nie politechnika, tu trza myśleć, tu trza samemu ruszyć głową!"
Mądrości nie można się nauczyć. Jej się nabywa, tak jak i doświadczenia.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2020, 21:42 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Czerwiec, 2020, 17:39 »
Po wykładzie, rzeczonego Kazimierza, w zboże było lekkie poruszenie. Jakiś zainteresowany stwierdził - no to teraz wiem kiedy będzie Armagedon. Ja podszedłem do tego starszego i mu powiedziałem, że dat nie można stawać, bo Chrystus itd.
On - Nie chciałem więcej mówić ale jest taka dziedzina, numerologia i z niej da się przewidzieć pewne wydarzenia.
Ja - To nie możliwe.
On- To jest oparte na fizyce.
Ja- Właśnie według fizyki to nie możliwe. Prawa fizyki dla bardzo małych cząsteczek nie pozwalają na dokładne ustalenie przyszłości.
On- No dobrze ze względu na ciebie nie będę tego już prezentował na wykładach.

Taki mniej więcej przebieg miała nasza rozmowa.



Offline Blue

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Czerwiec, 2020, 17:40 »
Ciało Kierownicze zaczyna mądrzeć, wie że oni sami wpędzili lud wyuczony przez Jehowę w sidła nieuctwa i ciemnoty. Teraz jest zalecenie, żeby na obwodowych mianować po wyższym wykształceniu!''

Hey Fantom. Skąd masz takie informacje o mianowaniu po wyższym wykształceniu? Z moich informacji wynika, że nic takiego nie ma miejsca. Wręcz odwrotnie - obwodowymi zostają najbardziej oddani korporacji, czym mniejsze świeckie wykształcenie, tym lepiej.

Jeśli chodzi o podział wśród braci, to raczej nie ma co na coś takiego liczyć. Zdecydowana większość odrzuca podobne bajdurzenia. Ostatnio nawet usłyszałem od przyjaciółki mojej żony, że od takich teorii bardzo prosto wejść na strony odstępców, więc trzymanie się od nich z dala to też lojalność wobec Jehowy.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Czerwiec, 2020, 17:45 »
Jeszcze przypomniało mi się. Jak byłem mały to mama powiedziała mi, że UFO to znak, że przechodzi anioł Jehowy.
 ;D ;D ;D
Nawet jako kilkuletni dzieciak nie bardzo to łyknąłem. Ale wtedy wśród ŚJ takie teorie chodziły.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Czerwiec, 2020, 18:22 »
Hey Fantom. Skąd masz takie informacje o mianowaniu po wyższym wykształceniu? Z moich informacji wynika, że nic takiego nie ma miejsca. Wręcz odwrotnie - obwodowymi zostają najbardziej oddani korporacji, czym mniejsze świeckie wykształcenie, tym lepiej.

Fantom - wybacz, że idę przed szereg. Zwyczajnie moją inteligencję krew zalewa. ;)

Jeśli ktoś umie czytać tekst ze zrozumieniem, to szybko dostrzeże, że Fantom przytoczył cudzą wypowiedź. Pomijając tego głupka, który cierpi na jakąś chorobę (może Roszada to wyjaśni, bo On zna tych głupków), to jest istotne pytanie: skąd są takie (niby) wytyczne? Kolejna sprawa: skąd się bierze taki głupek? Teraz zasadnicze pytanie: czy ten, co to łyka, jest wystarczająco głupi?


Offline Sebastian

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Czerwiec, 2020, 19:58 »
doświadczenie życiowe wskazuje, że jeśli jakiś hotel w Karpaczu szukając sprzątaczki i oferując najniższe wynagrodzenie za pełny etat, wymagałby udokumentowanej europejskimi certyfikatami biegłej znajomości czterech języków obcych, na 100% nie znalazłby ani jednej chętnej do pracy...

doświadczenie życiowe wskazuje że ludzie z solidnym wykształceniem (nawet jeśli wskutek jakiegoś deficytu emocjonalnego lub życiowego wdepną w gówno zwane sektą) z reguły mają dobrą pracę i nie mają ani możliwości ani ochoty podejmowania się roli nadzorcy podróżującego.

zakres obowiązków nadzorcy podróżującego przypomina funkcję biskupa ordynariusza diecezji w kościele katolickim (który szacunkowo zarabia od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy zł na miesiąc i dysponuje służbową limuzyną), a dodatkowo obowiązki nadzorcy podróżującego (w przeciwieństwie do wymagań stawianych katolickim biskupom) wymagają ciągłego życia na walizkach...

trzeba (mówiąc potocznie) być wyjątkowym frajerem, aby pełnić taką funkcję gratis albo za niewielkie kieszonkowe, a na dodatek pakować się w nędzę na starość (brak składek emerytalnych).

owszem, można znaleźć frajera bez wykształcenia, a nawet frajera po zawodówce, ale znalezienie pełnoetatowego frajera z solidnym wykształceniem graniczyło by z cudem...

a jak naucza Niewolnik, cuda skończyły się dawno temu, jeszcze w pierwszym wieku n.e., ...
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec, 2020, 20:01 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Czerwiec, 2020, 20:44 »
jest istotne pytanie: skąd są takie (niby) wytyczne?
obstawiam, że z wyobraźni :)

wielu gorliwych głosicieli i wielu zainteresowanych wyobraża, że Ciało Kierownicze ma jakąś poukładaną wizję zarządzania stadem baranów, któremu przewodzi... takie osoby realizują własne potrzeby psychiczne budując sobie poukładany świat w którym istnieje dobre CK które ma kwalifikacje do zarządzania ludźmi i jednocześnie ma dobre intencje i jednocześnie cieszy sie błogosławieństwami od samego Jehowy...

bo (jak przed laty śpiewał dziecięcy zespół Fasolki) "wyobraźnia, wyobraźnia, wyobraźnia jest od tego, aby bawić sie, bawić na całego..." :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Czerwiec, 2020, 13:35 »
obstawiam, że z wyobraźni :)

wielu gorliwych głosicieli i wielu zainteresowanych wyobraża, że Ciało Kierownicze ma jakąś poukładaną wizję zarządzania stadem baranów, któremu przewodzi... takie osoby realizują własne potrzeby psychiczne budując sobie poukładany świat w którym istnieje dobre CK które ma kwalifikacje do zarządzania ludźmi i jednocześnie ma dobre intencje i jednocześnie cieszy sie błogosławieństwami od samego Jehowy...

bo (jak przed laty śpiewał dziecięcy zespół Fasolki) "wyobraźnia, wyobraźnia, wyobraźnia jest od tego, aby bawić sie, bawić na całego..." :)

Car dobry, tylko bojarzy źli.


Offline Sebastian

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 00:13 »
Car dobry, tylko bojarzy źli.
otóż to, dokładnie ten schemat myślowy komentowałem; ten schemat jest uniwersalny i dotyczy religii polityki gospodarki małżeństwa i każdej innej dziedziny życia.

jeśli ktoś ma potrzebę emocjonalną usprawiedliwić Ciało Kierownicze we własnym umyśle, to sięga właśnie po ten schemat i (jemu) "rozsądny wydaje się wniosek", że (jak w słynnym cytacie) "na pewno Ciało dobrze chciało, ale 'dała ciała' starszyzna cała"... :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline db

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Lipiec, 2020, 13:45 »
Od lat są uczeni wstrętu do krytycznego i samodzielnego myślenia, więc najmniejsze zdziwienie świata, że łykają teorie spiskowe jak młode pelikany. Tak samo jak w latach 90-tych łapali się na zeptery, amwaye i inne piramidy finansowe. Wyuczona głupota i bezradność przynosi skutki.


Offline karyma

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Marzec, 2022, 20:07 »
A mi się wydawało że to właśnie ludzie pozbawieni krytycznego myślenia łykają jak młode pelikany wszystko co telewizornia pokazuje...
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec, 2022, 20:08 wysłana przez karyma »


Offline Turbulent_Business

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Marzec, 2022, 20:12 »
Trzeba pamiętać że religia świadków jehowy to jest teoria spiskowa sama w sobie. Wszystko co naokoło jest pod wpływem szatana, każda informacja jest zainfekowana jego kłamstwami i prawdę mówi 8 gości w Warwick.
Nie widzę różnicy między tym a innymi teoriami spiskowymi. Jak ktoś w to uwierzył to inne teorie będą chwytane bez problemów. Tak też to chwyciłem, na szczescie ogarnąłem głowę:)
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec, 2022, 20:14 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Marzec, 2022, 20:19 »
I co, rozleciały się już zbory przez obowiązek szczepień czy jeszcze nie?


Offline karyma

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Marzec, 2022, 20:25 »
UU fajne spojrzenie na ŚJ jako teoria spiskowa

teoria spiskowa teorii spiskowej nie równa. niektóre mogą być wymyślane, te najbardziej bzdrurne   tylko poto aby przykryć i ośmieszyć inne.

Kiedyś szkodliwość palenia a nawet radioaktywności to były teorie spiskowe.


 Swego czasu pewne robotnice  narażone na działanie substancji radioaktywnych przy malowaniu zegarków latami musiałby się sądzić aby uznano że chorują na choroby z powodu promieniowania i tylko niektóre dożyły wyroków. Pracodawca nawet na początku sugerował że ich zdrowie może się poprawić od tego całego promieniowania. ;)