Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czas po epidemii  (Przeczytany 41041 razy)

Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #120 dnia: 07 Lipiec, 2020, 15:46 »
Nie generalizujmy. Tak dla ścisłości. Uważam że są grupy ludzi którzy dla pieniędzy i władzy są gotowi na wszystko. Ci co mają pieniądze i władzę od pokoleń przekazują ją potomnym. Uskuteczniają to wszystko i przekazują potomkom. Cała nauka pracuje dla nich. Oni wszystko finansują i kontrolują. Jeśli nawet rywalizują ze sobą to tylko na pokaz(chyba że ktoś chce się wyłamać to go likwidują) a w rzeczywistości razem współpracują. Doją biedną ludzkość od stuleci z zasobów i pracy. Dzielą na różne obozy by łatwiej było nimi rządzić. Rząd światowy jest za kulisami teatru ,który widzimy.

Moglibyśmy porozmawiać o tej ciekawej koncepcji w jakimś innym temacie, by nie robić zbyt dużego offtopu :)

Po Epidemii Świadkowie Jehowy zostaną zachęceni do reklamowania telewizji rozbudowanej programowo niczym NETFLIX :)

Nie będzie stojaków i nie będzie tradycyjnego głoszenia.

Sale zostaną sprzedane a jak będzie już po pandemii to będzie więcej spędów do najmowanych hal sportowych aby klaskać tańczyć i wychwalać JW.ORG

Da to niesamowitą stopę zwrotu i wiele radości wtłoczy w znudzony lud.

Fajny scenariusz ?

Bardzo ciekawy. Jeszcze rok temu powiedziałbym, że nieprawdopodobny...


Offline Takajaja

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #121 dnia: 07 Lipiec, 2020, 16:03 »
Po Epidemii Świadkowie Jehowy zostaną zachęceni do reklamowania telewizji rozbudowanej programowo niczym NETFLIX :)

Nie będzie stojaków i nie będzie tradycyjnego głoszenia.

Sale zostaną sprzedane a jak będzie już po pandemii to będzie więcej spędów do najmowanych hal sportowych aby klaskać tańczyć i wychwalać JW.ORG

Da to niesamowitą stopę zwrotu i wiele radości wtłoczy w znudzony lud.

Fajny scenariusz ?

Boże tylko nie to 😱

Ale z drugiej strony.....a niech tak będzie!!
Moze by to wybudziło szczerych, skromnych braci o naprawde duchowym usposobieniu, ktorzy sluza Bogu z serca i nie szukaja spledoru, kaznodziejskiej telewizji, nowinek technologicznych itp.
Bo tylko takich czlowiek żaluje w tej sekcie! ☹
Inni karrierowicze i szuje niech tam pozostaną bo to ich świat.


Offline Teoretyk

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #122 dnia: 07 Lipiec, 2020, 17:50 »
 Artykuł na temat wirusa. Włosi którzy tu pracują w znajomej firmie, też nikogo nie znają chorego choć pochodzą z czerwonej strefy. A to link odnośnie lekarzy https://covid1984pl.wordpress.com/2020/05/23/ampas-speciani/amp/?__twitter_impression=true&fbclid=IwAR0-RkA6Q7gVuEuISVV_2YmkClezaMLkvROOq6KQiY7X_JXYCUybYBpeL8o


Offline Cytryna

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #123 dnia: 07 Lipiec, 2020, 17:53 »
To TY manipulujesz teraz innymi. Skoro w Polsce do tej pory zmarło jedynie 1500 *1(sic!) osób na koronowirusa, to niby jakim szokiem jest to, że w 57 tysięcznym powiedzie nie umarł nikt?! Jakim też zdziwieniem jest to, że osoby u których wykryto wirusa nie mają żadnych objawów, skoro szacuje się, że ponad 80% *2 zarażeń jest bezobjawowa?

Takie tezy bez żadnej podstawki to można w Strażnicy publikować. Warto byłoby podać argumenty/dowody/badania.

1* https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2
2*https://www.who.int/docs/default-source/coronaviruse/situation-reports/20200306-sitrep-46-covid-19.pdf?sfvrsn=96b04adf_4#:~:text=For%20COVID%2D19%2C,infections%2C%20requiring%20ventilation.

Bezobjawowy pożar ,bezobjawowa sraczka,bezobjawowa angina ,zapalenie ucha, bezobjawowo inteligentni....itd.Ile miesięcy minęło ?? Nikim nie manipuluję !! .Obserwuję,analizuję ,czytam MNÓSTWO opracowań ,ciekawych książek na temat epidemii,wirusów.Pracuję blisko środowiska medycznego chociaż w swoim zawodzie (pielęgniarka) już nie pracuję.Po kilku miesiącach rozbuchania do niebotycznych wręcz rozmiarów tematu wirusa z grupy "korona",która istnieje od dawna widać gołym okiem,,że ludzie mają się dobrze,nie popadali niemal pokotem ,jak nam roztoczył wizję ten kłamliwy nie-rząd.A prorok mini-ster zdrowia (a może istny wróżbita Maciej) już wie ,co będzie jesienią.No wypisz wymaluj straszenie niczym Armagedonem przez ck w organizacji świadków.Bliska mi osoba trafiając do szpitala na PLANOWANY zabieg była zmuszana do podpisania dokumentu,z którego wynikało jasno,że zgłasza się z podejrzeniem koronawirusa....Są już nagłaśniane przypadki,w których rodzina składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wobec lekarzy,którzy jako przyczynę śmierci wpisują covid-19,podczas gdy ich bliscy nie byli na to chorzy. Jakiś miesiąc temu sprawdzałam raport na gov.pl,z którego wynikało,że zgony z powodu tego wirusa (czyli powiedzmy "pewnik") bez chorób współistniejących-to była liczba 200 osób.Średnia wieku zmarłych wysoka.Zachciało się kolejnym manipulatorom żyć wiecznie i ludziom wciskać taki kit...
A swoją drogą chyba będzie można śmiało żądać od lekarza zwolnienia lekarskiego z powodu bezobjawowego zapalenia oskrzeli   ;D ;D ;D ;D ;D


Offline Reskator

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #124 dnia: 07 Lipiec, 2020, 17:58 »
Nie generalizujmy. Tak dla ścisłości. Uważam że są grupy ludzi którzy dla pieniędzy i władzy są gotowi na wszystko. Ci co mają pieniądze i władzę od pokoleń przekazują ją potomnym. Uskuteczniają to wszystko i przekazują potomkom. Cała nauka pracuje dla nich. Oni wszystko finansują i kontrolują. Jeśli nawet rywalizują ze sobą to tylko na pokaz(chyba że ktoś chce się wyłamać to go likwidują) a w rzeczywistości razem współpracują. Doją biedną ludzkość od stuleci z zasobów i pracy. Dzielą na różne obozy by łatwiej było nimi rządzić. Rząd światowy jest za kulisami teatru ,który widzimy.
To dojenie było dawniej,teraz zarośnięci w walucie mają ją w d[-ie skoro sami ją drukują.
Tak jak piszesz nauka,banki,media  pracuja dla nich.
Banki Centralne podległe są panom świata z USA którzy 23 xii 1913 zalegalizowali prywatny druk $



« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2020, 18:05 wysłana przez Reskator »


Offline Teoretyk

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #125 dnia: 07 Lipiec, 2020, 18:14 »
Są fajne książki napisana przez Chińczyka, co opisują czasy od Napoleona; ,,Wojna o pieniądz''. ,,Świat władzy pieniądza'' ,,Epoka walczących królestw''


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #126 dnia: 07 Lipiec, 2020, 19:47 »
bezobjawowo inteligentni
Dałem za to lubika bo muszę swój słownik zabdejtować.

niepełnosprytny = inteligentny bezobjawowo

Blue, pozwól że się tak po Piłatosku sptytam, a cóż to jest rzeczywistość?

« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2020, 20:16 wysłana przez NieZnaPrawdy »


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #127 dnia: 07 Lipiec, 2020, 21:49 »
Bezobjawowy pożar ,bezobjawowa sraczka,bezobjawowa angina ,zapalenie ucha, bezobjawowo inteligentni....itd.Ile miesięcy minęło ?? Nikim nie manipuluję !! .Obserwuję,analizuję ,czytam MNÓSTWO opracowań ,ciekawych książek na temat epidemii,wirusów.Pracuję blisko środowiska medycznego chociaż w swoim zawodzie (pielęgniarka) już nie pracuję.Po kilku miesiącach rozbuchania do niebotycznych wręcz rozmiarów tematu wirusa z grupy "korona",która istnieje od dawna widać gołym okiem,,że ludzie mają się dobrze,nie popadali niemal pokotem ,jak nam roztoczył wizję ten kłamliwy nie-rząd.A prorok mini-ster zdrowia (a może istny wróżbita Maciej) już wie ,co będzie jesienią.No wypisz wymaluj straszenie niczym Armagedonem przez ck w organizacji świadków.Bliska mi osoba trafiając do szpitala na PLANOWANY zabieg była zmuszana do podpisania dokumentu,z którego wynikało jasno,że zgłasza się z podejrzeniem koronawirusa....Są już nagłaśniane przypadki,w których rodzina składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wobec lekarzy,którzy jako przyczynę śmierci wpisują covid-19,podczas gdy ich bliscy nie byli na to chorzy. Jakiś miesiąc temu sprawdzałam raport na gov.pl,z którego wynikało,że zgony z powodu tego wirusa (czyli powiedzmy "pewnik") bez chorób współistniejących-to była liczba 200 osób.Średnia wieku zmarłych wysoka.Zachciało się kolejnym manipulatorom żyć wiecznie i ludziom wciskać taki kit...
A swoją drogą chyba będzie można śmiało żądać od lekarza zwolnienia lekarskiego z powodu bezobjawowego zapalenia oskrzeli   ;D ;D ;D ;D ;D

Dużo słów. Mało argumentów. :)
Skoro jesteś Cytryno tak blisko świata medycznego, to co dziwnego też widzisz w bezobjawowym przebiegu choroby wirusowej? O nosicielach HIV nie słyszałaś?
Wirusy korona istnieją od dawna, to fakt ale SARS-CoV-2 to nowy szczep tego typu wirusów, POTENCJALNIE groźny i jeszcze nie zbadany. 
To prawda, że większość ludzi nie padła pokotem. Jednak jeśli to ma być Twój argument, że wirus wcale nie jest groźny, to trochę słabo biorąc pod uwagę, że śmiertelność wirusa to ok. 1-3%, więc nawet przy założeniu, że cała populacja zostanie zarażona to znakomita większość będzie miała się dobrze.
Chociaż Ministra jak i cały rząd niezbyt lubię, to zarzucanie mu bycia prorokiem jest dość śmieszne. To, że ktoś stara się prognozować przyszłość, nie oznacza jeszcze, że rości sobie prawo do znajomości mocy magicznych. Prognoza kolejnych fali zachorowań jest oparta na statystyce i matematyce oraz doświadczeniach wynikających z badania podobnych fal epidemicznych zwykłej grypy.
Mówisz o nagłośnionych przypadkach... o swojej znajomej... Słowa, słowa, słowa. Żadnych konkretów, tylko sensacyjne głodne kąski mające na celu wywołać emocjonalną reakcję. :)

Blue, pozwól że się tak po Piłatosku sptytam, a cóż to jest rzeczywistość?

Mam lepsze: Czy woda jest mokra? :)


Offline Estera

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #128 dnia: 07 Lipiec, 2020, 23:38 »
Blue, pozwól że się tak po Piłatosku sptytam, a cóż to jest rzeczywistość?
Mam lepsze: Czy woda jest mokra?
   A ja Was obu tu zapytam przekornie :) :) ...
   Dlaczego mokra woda, w rzeczywistości gasi gorący ogień?
   Pytanie jak najbardziej poważne.


   Dołożę się do argumentów Cytryny.
   Ponieważ ze światem medycznym też mam sporo wspólnego.
   I dodam tylko jeden argument na logiczne myślenie.
   Dlaczego z takim samym zapałem nie mówi się o statystykach tych, którzy umierają na inne choroby niż owy wirus?
   Przy tym skrupulatnie przemilcza się fakt, że zawsze na wiosnę i jesień są ataki różnego rodzaju wirusów grypy?

   Skąd Minister Zdrowia - Pan Szumowski wie, że na jesień będzie następna tura zachorowań?
   Otóż to jest bardzo proste do przewidzenia.
   Ponieważ od lat i na wiosnę i na jesień przychodzi fala zachorowań na grypę.
   I to stąd taka pewność w Jego stwierdzeniach, że czeka nas na jesień następny etap zachorowań.
   Nie trzeba być Ministrem Zdrowia, żeby to przewidzieć.
   Tylko o tym się w taki sposób nie mówi.
   Komuś zależy na podtrzymaniu atmosfery strachu.
   A przy okazji ktoś nieźle na tym zarabia.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #129 dnia: 08 Lipiec, 2020, 00:37 »
Według miłościwie panującego Pana Prezesa Rady Ministrów PISolandii wirus w jest aktualnie w odwrocie. Istnieją przypuszczenia, że wirus dał się do tego tymczasowo namówić, aby część populacji, będąca w wieku mocno dojrzałym, jednocześnie będąc najbardziej narażona na działanie wirusa, poczuła się bezpieczniej. Ci doświadczeni ludzie udzielają najliczniejszego poparcia jeżdżącemu Dudobusem, więc strach przed wirusem, który przecież jest w odwrocie nie powinien zatrzymywać ich w domu w pewną piękną lipcową niedzielę. Co innego jesienią - wtedy wirus otrzyma nowe wytyczne.  ;)


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #130 dnia: 08 Lipiec, 2020, 10:28 »
   Dołożę się do argumentów Cytryny.
   Ponieważ ze światem medycznym też mam sporo wspólnego.
   I dodam tylko jeden argument na logiczne myślenie.
   Dlaczego z takim samym zapałem nie mówi się o statystykach tych, którzy umierają na inne choroby niż owy wirus?

Np. dlatego, że pozostałe zgony to sytuacja standardowa? Ja wiem, że to okropnie brzmi ale tak już jesteśmy zbudowani, że bulwersują nas nowe, niebezpieczne sytuacje (np. terroryzm) nawet jeżeli blakną one w porównaniu z statystykami np. zgonów z powodu chorób serca. Szum był o to, że nowy wirus (na którego brak szczepionki) mógłby zatkać służbę zdrowia co mogłoby dać nam Lombardię/Brazylię.

   Przy tym skrupulatnie przemilcza się fakt, że zawsze na wiosnę i jesień są ataki różnego rodzaju wirusów grypy?

   Skąd Minister Zdrowia - Pan Szumowski wie, że na jesień będzie następna tura zachorowań?
   Otóż to jest bardzo proste do przewidzenia.
   Ponieważ od lat i na wiosnę i na jesień przychodzi fala zachorowań na grypę.
   I to stąd taka pewność w Jego stwierdzeniach, że czeka nas na jesień następny etap zachorowań.
   Nie trzeba być Ministrem Zdrowia, żeby to przewidzieć.
   Tylko o tym się w taki sposób nie mówi.
   Komuś zależy na podtrzymaniu atmosfery strachu.
   A przy okazji ktoś nieźle na tym zarabia.

Droga Estero, dobrze odpowiedziałaś na pytanie. Jednak czy naprawdę się o tym nie mówi? Nie jestem jakimś konsumentem polskich mediów, bo wolę sobie posłuchać Joe Rogana i Johna Cedara jak mam wolną chwilę, jednak nawet ja słyszałem więcej razy niż mógłbym zliczyć wypowiedzi lekarzy i epidemiologów, którzy wyjaśniali, że na Jesieni będzie kolejna fala zachorowań, co wynika z wieloletnich doświadczeń z epidemiami grypy.
Prawdą jednak jest, że komuś zależy podtrzymaniu atmosfery strachu - mediom. Nie jest to żadna tajemnica, że dzięki pandemii obroty wszelkich portali informacyjnych biły rekordy. Clicki, clicki, cliki - to się liczy.

Według miłościwie panującego Pana Prezesa Rady Ministrów PISolandii wirus w jest aktualnie w odwrocie. Istnieją przypuszczenia, że wirus dał się do tego tymczasowo namówić, aby część populacji, będąca w wieku mocno dojrzałym, jednocześnie będąc najbardziej narażona na działanie wirusa, poczuła się bezpieczniej. Ci doświadczeni ludzie udzielają najliczniejszego poparcia jeżdżącemu Dudobusem, więc strach przed wirusem, który przecież jest w odwrocie nie powinien zatrzymywać ich w domu w pewną piękną lipcową niedzielę. Co innego jesienią - wtedy wirus otrzyma nowe wytyczne.  ;)

Nie mam się jak nie zgodzić. Wirus wirusem, ale politycy od zawsze wykorzystywali tragedie w sposób instrumentalny dla swoich korzyści. Tylko tych dziadków szkoda... :/


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #131 dnia: 08 Lipiec, 2020, 12:33 »
   A ja Was obu tu zapytam przekornie :) :) ...
   Dlaczego mokra woda, w rzeczywistości gasi gorący ogień?
   Pytanie jak najbardziej poważne.


Wylana na ogień woda gasi ogień zabierając od niego energię - ciepło, szybko się ogrzewa się  i zamienia się w parę. Dodatkowo wytworzona para wodna unosi się nad ogniem i blokuje dopływ tlenu, a bez tlenu ogień nie może się palić. Dlatego też, gdy nie mamy wody, mały pożar możemy zgasić nakrywając go szmatą lub kocem - blokujemy dopływ tlenu i ogień gaśnie.

Powyższe miałem napisać ale łatwiej było skopiować
https://www.trasadlabobasa.pl/tab/eksperyment/dlaczego_woda_gasi_ogien/99


« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec, 2020, 12:36 wysłana przez NieZnaPrawdy »


Offline Reskator

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #132 dnia: 08 Lipiec, 2020, 17:11 »
Według miłościwie panującego Pana Prezesa Rady Ministrów PISolandii wirus w jest aktualnie w odwrocie. Istnieją przypuszczenia, że wirus dał się do tego tymczasowo namówić, aby część populacji, będąca w wieku mocno dojrzałym, jednocześnie będąc najbardziej narażona na działanie wirusa, poczuła się bezpieczniej. Ci doświadczeni ludzie udzielają najliczniejszego poparcia jeżdżącemu Dudobusem, więc strach przed wirusem, który przecież jest w odwrocie nie powinien zatrzymywać ich w domu w pewną piękną lipcową niedzielę. Co innego jesienią - wtedy wirus otrzyma nowe wytyczne.  ;)
Pan Prezes RM zwany Pinokio namawia seniorów w dobie wirusa do szturmu do urn.
Wielu pyta o jakie urny mu chodzi.?
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec, 2020, 17:16 wysłana przez Reskator »


Offline Estera

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #133 dnia: 08 Lipiec, 2020, 23:57 »
Droga Estero, dobrze odpowiedziałaś na pytanie. Jednak czy naprawdę się o tym nie mówi?
   Nie mówią otwarcie o tym przede wszystkim  ... politycy ...
   Tych panów miałam na myśli, że tak uzupełnię swoją wypowiedź.
   Oczywiście, że ...
   Środowisko lekarskie jasno potwierdza ...
   Że od dziesiątków lat, mamy regularnie na wiosnę i jesień falę zachorowań na grypę.
   I to się szybko nie zmieni, a może nawet w ogóle.
   Ale jak widać, wielu polityków nadmuchuje ten balon strachu.
   I ludzie autentycznie z trwogą myślą o jesieni.
   Tak by to wynikało z moich rozmów z ludźmi.


Wylana na ogień woda gasi ogień zabierając od niego energię - ciepło, szybko się ogrzewa się  i zamienia się w parę.
Dodatkowo wytworzona para wodna unosi się nad ogniem i blokuje dopływ tlenu, a bez tlenu ogień nie może się palić.
Dlatego też, gdy nie mamy wody, mały pożar możemy zgasić nakrywając go szmatą lub kocem - blokujemy dopływ tlenu i ogień gaśnie.
Powyższe miałem napisać ale łatwiej było skopiować
https://www.trasadlabobasa.pl/tab/eksperyment/dlaczego_woda_gasi_ogien/99
   NieZnaPrawdy :)
   Dokładnie tak, brawo.
   A więc wiadomo jak ugasić ogień, gdy nie ma w pobliżu wody ;) ;)
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #134 dnia: 09 Lipiec, 2020, 09:18 »
   Nie mówią otwarcie o tym przede wszystkim  ... politycy ...
   Tych panów miałam na myśli, że tak uzupełnię swoją wypowiedź.

No i w pełni się zgadzam. Najgłupszą teorią spiskową byłoby założyć, że polity wcale nie kłamią :)