Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czas po epidemii  (Przeczytany 40888 razy)

Offline Takajaja

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Maj, 2020, 18:30 »
Moj SJ (szpieg), gdy tylko zebrania zrobili przez internet to na kazde zebranie kiecke ubierał😂. Na pamiatce to nawet szpilki byly na nogach...
W chwili obecnej...chyba szpieg jest juz znużony tym przebieraniem, bo teraz lezy na lozku ze sluchawkami w uszach i wielce slucha zebrania.🙄 A Jehowa widzi! I nie grzmi?🤔😁
Coż za zbeszczeszczenie świetego zebrania!


Offline Technolog

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Maj, 2020, 20:35 »
Wkurza mnie nacisk na "włączoną kamerkę" i argument "bo bracia (jako zbór) chcą Cię widzieć" :/
No sorry, ale będąc na zebraniu nie rozglądam się po okienkach braci (choć czasem akurat zobaczę jak ktoś soczyście ziewnie 🤣)
"Nikt nikogo nie będzie zmuszał do włączania obrazu, ale włączcie bo się martwimy i chcemy widzieć, że wszystko u was w porządku." - to cytat starszego z ostatniego zebrania. "Jak nie ma obrazu to nie będzie możliwości zabrać głosu na zebraniu"
Poza tym, był list, że sali nie należy używać do żadnych spotkań do kolejnego listu, niezależnie od luzowania przez władze.


Offline Triss

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Maj, 2020, 20:41 »
Właśnie u mnie też był przeczytany ten list. Mamy czekać na decyzję BO.
Było jeszcze fajne ogłoszenie aby nie korzystać z "wirtualnego wózka na literaturę" xD bo może być to wykorzystane przez odstępców do kierowania ludzi poprzez kliknięcie na publikację do stron odstępczych ^^
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Technolog

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Maj, 2020, 20:46 »
Właśnie u mnie też był przeczytany ten list. Mamy czekać na decyzję BO.
Było jeszcze fajne ogłoszenie aby nie korzystać z "wirtualnego wózka na literaturę" xD bo może być to wykorzystane przez odstępców do kierowania ludzi poprzez kliknięcie na publikację do stron odstępczych ^^
Przez chwilę miałem wrażenie, że byliśmy na tym samym zebraniu ;D

Pytanie moje: co to są wirtualne wózki? Jak ktoś ma niech wrzuci info.


Offline Triss

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Maj, 2020, 20:52 »
Takie cuda xD
Edit: jest to plik pdf, po kliknięciu w publikacje przenosi Cię do artykułu /filmu na jw.org
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2020, 20:55 wysłana przez Triss »
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Trinity

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Maj, 2020, 00:42 »
to ja chyba jestem jakaś dziwna
wchodzę na zoom regularnie i pierwsze co robię to obskakuję okienka braci
paczę jak i co
i wiele mam spostrzeżeń 😏

dowiedziałam się że mnie bracia chwalą że może wróciłam?.


Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Maj, 2020, 01:50 »
jak to dobrze, że w kościele katolickim można słuchać mszy przez radio i żaden bp nie wpadł na pomysł aby wierni "musieli" instalować jakieś zomo czy zuma :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online Reskator

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Maj, 2020, 15:24 »
jak to dobrze, że w kościele katolickim można słuchać mszy przez radio i żaden bp nie wpadł na pomysł aby wierni "musieli" instalować jakieś zomo czy zuma :)
Jest ciekawym też problem tacy  czy datków tego radyjko i laptopik nie załatwią.
Bracia pracują - gorzej już z biskupami,proboszczami-jak żyć ?
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2020, 15:26 wysłana przez Reskator »


Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Maj, 2020, 15:46 »
Jest ciekawym też problem tacy  czy datków tego radyjko i laptopik nie załatwią.
Bracia pracują - gorzej już z biskupami,proboszczami-jak żyć ?
sytuacja finansowa wielu kapłanów katolickich jest obiektywnie coraz trudniejsza; owszem, część z nich (ponad połowa) pracuje zawodowo jako nauczyciele religii (i ma wypłacaną pensję nauczycielską także podczas epidemii) ale odpadła znaczna część dochodów za msze a także za śluby za chrzty i (w mniejszym stopniu) za pogrzeby...

budynki kościelne trzeba utrzymać, alimenty (co trzeci kapłan) trzeba zapłacić, raty za wypasione autko trzeba zapłacić, konkubina, wróć, gosposia przyzwyczajona do dotychczasowego poziomu życia także domaga sie kasiory, a wpływy mniejsze: czasami o połowę czasami o 90%... na razie biedy nie ma (w większości przypadków: spada poziom oszczędności ulokowanych w banku), ale obiektywnie patrząc epidemia na pewno uderzyła katolickich kapłanów po kieszeni...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Maj, 2020, 16:57 »
"Nikt nikogo nie będzie zmuszał do włączania obrazu, ale włączcie bo się martwimy i chcemy widzieć, że wszystko u was w porządku." - to cytat starszego z ostatniego zebrania. "Jak nie ma obrazu to nie będzie możliwości zabrać głosu na zebraniu"
bardzo jestem ciekawy czy zoom jest obowiązkowy czy dopuszczono opcję słuchania zebrania w systemie telekonferencji ale na starym sprzęcie, który obsługuje tylko głos bez obrazu;

pytanie: można uczestniczyć w zebraniu korzystając np. z telefonu nokia 1208?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Maj, 2020, 17:36 »
pytanie: można uczestniczyć w zebraniu korzystając np. z telefonu nokia 1208?
Tak, można. Dzwonisz na odpowiedni numer i podłączają cię do zooma głosowo. Widać to po tym, że zamiast nicku jest zamaskowany numer telefonu.


Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Maj, 2020, 19:15 »
czy jeśli ktoś połączy się ale wcale nie odzywa się to wtedy jest jakoś wyrzucany z połączenia?
trzeba przedstawiać się? trzeba podawać hasło albo w inny sposób uwierzytelnić się?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Maj, 2020, 08:26 »
czy jeśli ktoś połączy się ale wcale nie odzywa się to wtedy jest jakoś wyrzucany z połączenia?
trzeba przedstawiać się? trzeba podawać hasło albo w inny sposób uwierzytelnić się?
Telefonicznie nie wiem jak to jest.
To czy przy logowaniu trzeba mieć kamerę czy nie i czy trzeba się odezwać czy nie, pewnie zależy od wewnętrznych ustaleń w zborze. U mnie w aplikacji jest tak, że przy logowaniu podajesz hasło, trafiasz do poczekalni, skąd host cię odblokowuje. "Dzień dobry" "Dzień dobry" na sprawdzenie jakości połączenia i tyle, kamery mieć nie trzeba, po głosie rozpoznają. 


Offline dziewiatka

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Maj, 2020, 09:02 »
To już nie zebrania ale jakieś tajne komplety.Z drugiej strony to doskonała okazja by głosicielom wmówić że świat jest na tyle wrogi że każdy kontakt z nim może spowodować nieodwracalne skutki duchowe.Kontakt z rzeczywistością należy ograniczyć tylko do własnego ogródka,oczywiście tylko w tedy gdy żywopłot jest wysoki co najmniej na trzy metry,resztą zajmą się starsi.


Offline Rutheford

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 33
  • Polubień: 109
  • ...na obraz Boży go stworzył (logiczny Bóg)
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Maj, 2020, 18:34 »
Będzie teraz furtka, żeby posprzedawać nieruchomości, dzięki czemu "mienie pana" trafi do jedynych właściwych rąk - starców w USA... i w ten sposób zwiną manatki i religia się rozpadnie... Spółka zostanie rozwiązana...  :) Albo wygaszona... to takie modne słowo w odniesieniu do kopalń :)