Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14  (Przeczytany 32503 razy)

Offline NNN

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #150 dnia: 02 Wrzesień, 2020, 21:27 »
grupa ex jest za mało odważna tylko w internecie a jakoś nic nie działają

Ale by było gdyby grupa eks świadków założyła fundację, kupiła od Watchtower Nieruchomości salę kure... królestwa okazyjnie i zrobiła tam ośrodek wsparcia dla ludzi pokrzywdzonych przez Orga.  :)) :)) :)) :))

  To prawda. Towarzystwo Strażnica w sposób "na Jehowę" wyłudziła sale królestwa, mieszkania, domy, kamienice i działki. Często są to budynki na prywatnych posesjach, które jeszcze były przystosowywane na sale królestwa przez zbory. Człowiek wystraszony końcem i Armagedonem jest w stanie oddać wszystko za ocalenie  własnej skóry.  Ale widać, że często i zbory przekazują takie sale na TS, bowiem były kupowane lub darowane przez wiernych działki i zbory budowały na nich  sale.

Właśnie wszedłem ponownie na "Otodom" i mnie zatkało: Wiele ofert znikło, a wiec prawdopodobnie obiekty zostały sprzedane, a pojawiło się mnóstwo nowych.  Ileż tego majątku pozyskało TS. !!! Widać, że są namacalne wyniki straszenia końcem tego systemu rzeczy.

A tu wątkiem i sprawą nikt się nie zajmuje. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek zadzwonił na podany numer i próbował kupić coś z ofert. Nikt przez 8 miesięcy nie zawiadomił pisemnie żadnych władz.  Cisza! A później krzyk, bo WTS dobiera się nawet nam do tyłka!

To z kupieniem i założeniem ośrodka wsparcia to niezły pomysł.

Tylko jeden człowiek w Polsce powiedział sobie, że nie spocznie, aż zamknie oczy i walczy ponad dziesięć lat o odzyskanie swojej posesji i budynku, które nieodpłatnie użyczał w celach religijnych świadkom Jehowy,  a który to majątek "na Jehowę' wyłudzili od niego starsi dla TS. Ma już teraz z 86 lat. Dzięki niemu  nasze materiały (teksty i ulotki) dotarły do najwyższych władz w naszym kraju, jak i do prokuratury krajowej. Niestety Konstytucja i przepisy o związkach wyznaniowych i Kościołach skutecznie wiąże władzy ręce, a może tak im po prostu łatwiej. Nie chce im się 4 liter ruszyć. I to jest smutne! Ale najsmutniejsze jest to, że i nam nie chce się tych samych liter ruszać!

- A może i my powinniśmy zarzucać władzę ulotkami i artykułami o nieprawidłowościach w tej delikatnej duchowej strukturze ludzkich działań, jaką jest wiara? Masowość takich działań zwróciła by wreszcie uwagę rządzących.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2020, 21:35 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #151 dnia: 06 Wrzesień, 2020, 21:51 »


  "SKA 5 marca 2013
DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH W POLSCE
Dotyczy: odpowiedzialności za Salę Królestwa
Drodzy Bracia!
W naszym kraju powstały już setki Sal Królestwa. Te skromne, funkcjonalne budynki stanowią
dla zborów i okolicznych mieszkańców wielką wartość — są centrum czystego wielbienia.

Gdy po zakończonej budowie Sala Królestwa oddawana jest do użytku, w uroczystej modlitwie
przekazujemy ją Jehowie. To On jest jej faktycznym właścicielem (1 Kronik 29:14-16). Dlatego
respektujemy ustanowiony przez Niego sposób zarządzania mieniem, które służy Jego wielbieniu
(Mateusza 24:45-47). W niniejszym liście chcielibyśmy przypomnieć podstawowe zasady, które
regulują funkcjonowanie tych obiektów."
(podkreślenia moje).


  -  Bardzo trafnie ktoś na forum określił CK - Ciało Kłamiące. Respektuje ono (to ciało kłamiące) ustanowiony przez Wielkiego Właściciela wszystkich Sal Królestwa na całym świecie - Jehowę, jego sposób zarządzania mieniem, które służy Jego wielbieniu w ten sposób, że anonimowo wyzbywa się tych obiektów. Są to "centra czystego wielbienia i stanowią także dla okolicznych mieszkańców wielką wartość", dlatego, chyba żeby okoliczni mieszkańcy nie protestowali degraduje się te obiekty, odmawiając im poprzedniego statusu "centrum czystego wielbienia", jednocześnie odbierając je Bogu Jehowie.  Sale Królestwa dla zborów mają tak dużą wartość, że w ich literaturze są pisane z dużej litery. Ale z chwilą wystawienia do sprzedaży stają się niczym nie wyróżniającymi się zwykłymi budynkami jakich mnóstwo w "starym świecie". Odtąd biura oddziału na całym świecie kupczą takimi obiektami. W Polsce Nadarzyn w ogłoszeniach nazywa je "salami szkoleniowymi, dydaktycznymi, konferencyjnymi, audytorium, pomieszczeniami wielofunkcyjnymi, dużą salą, dużym pomieszczeniem" - i nawet podpowiada kupcowi, że może śmiało nie bać się Jehowy i przeznaczyć taką "Salę Królestwa" na siedzibę swojej firmy, magazyn, biuro czy mieszkanie. Jednym słowem CK jak i jego biuro oddziału sami profanują swoje dotychczasowe miejsce wielbienia Jehowy. Czy Tenże Bóg za taką nielojalność zechce ich wykluczyć?


 - Tak jak i poniżej. Wybudowali "budynek oświatowo - wychowawczy" w którym wychowują osoby do pracy tylko dla sekty, propagują niepodejmowanie nauki na wyższych studiach, często w swoich periodykach wręcz odstraszając przed tym swoich wiernych. Każą im zadowalać się byle jaką pracą fizyczną, aby jak najwięcej czasu poświęcić dla budowania potęgi sekty. Dla kogo więc ten obiekt jest "budynkiem oświatowo - wychowawczym"?  Dlaczego nie informować władzy, samorządów, o tym, jakiego wstecznictwa tam się naucza?



A swoją drogą, to co tak naprawdę mieści się w tym Nadarzynie? Biuro oddziału, czego? Towarzystwa Strażnica, Związku Wyznaniowego? Zarząd Związku czy zarząd TS? Z napisu na tablicy wynika, że mieści się tam siedziba Towarzystwa Strażnica.

Towarzystwo Strażnica jest inwestorem sal królestwa i ich właścicielem, więc sale królestwa nie są salami świadków Jehowy, jak głoszą tablice na tych obiektach. Powinno być napisane zgodnie z prawdą, że są to sale Towarzystwa Strażnica. Świadkowie Jehowy  je tylko użytkują, mając obowiązek ciągłego ich remontowania w taki sposób, by w żaden sposób nie utraciły  swojej początkowej wartości.


(Postawiło mi tablicę "na głowie", ale jak się w nią kliknie, to otworzy się prawidłowo).
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2020, 21:53 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Proctor

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #152 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 06:54 »
Jak na kamienicę to stosunkowo tanio, cieszę się że odświeżyłeś ten wątek bo dostałem natchnienia do kolejnej produkcji:


Filmy znikają z kanałów odstępców szybciej niż śnieg w marcu ;D ;) :)


Offline Estera

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #153 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 10:52 »
Filmy znikają z kanałów odstępców szybciej niż śnieg w marcu ;D ;) :)
   A gdzie Twoje filmy?
   Proctor?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Proctor

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #154 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 12:29 »
   A gdzie Twoje filmy?
   Proctor?
Rozumem że to jakaś aluzja? Już spieszę z wyjaśnieniem.
Są chyba tam gdzie były. Kilku osobom pomogłem przy montażu i poprawie dźwięku ich własnych komitetów.
Swojego jeszcze nie miałem więc nie mogę wrzucić.
Innych nie nagrywam z braku czasu.


Offline Estera

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #155 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 13:02 »
Filmy znikają z kanałów odstępców szybciej niż śnieg w marcu ;D ;) :)
   A czyje filmy mialeś na myśli, pisząc to co tu wyżej cytuję?
   Bo rozumiem zgodnie z Twoim wyjaśnieniem, że sam nie nagrałeś ani jednego.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Proctor

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #156 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 13:59 »
   A czyje filmy mialeś na myśli, pisząc to co tu wyżej cytuję?
   Bo rozumiem zgodnie z Twoim wyjaśnieniem, że sam nie nagrałeś ani jednego.

Dobrze rozumiesz. A czujesz taką potrzebę żebym nagrał?

To miałem na myśli:
https://youtu.be/QRxqD2_chyM


Offline Opatowianin

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #157 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 15:28 »

  "SKA 5 marca 2013
DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH W POLSCE
Dotyczy: odpowiedzialności za Salę Królestwa
Drodzy Bracia!
W naszym kraju powstały już setki Sal Królestwa. Te skromne, funkcjonalne budynki stanowią
dla zborów i okolicznych mieszkańców wielką wartość — są centrum czystego wielbienia.

Gdy po zakończonej budowie Sala Królestwa oddawana jest do użytku, w uroczystej modlitwie
przekazujemy ją Jehowie. To On jest jej faktycznym właścicielem (1 Kronik 29:14-16). Dlatego
respektujemy ustanowiony przez Niego sposób zarządzania mieniem, które służy Jego wielbieniu
(Mateusza 24:45-47). W niniejszym liście chcielibyśmy przypomnieć podstawowe zasady, które
regulują funkcjonowanie tych obiektów."
(podkreślenia moje).

No i wszystko jasne! Nareszcie wiadomo, co to znaczy "JEHOWA" - jest to kryptonim Ciała Kierowniczego! Ale żeby się modlić do tego gremium???!!! Toż to BAŁWOCHWALSTWO!!! >:D


Offline Aliki

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #158 dnia: 27 Październik, 2020, 23:15 »
https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1UEgdZlZjpqmPRJUM_ozoIT0utrDvOwLqvP6JIE_-ZRk/htmlview#gid=411929281
Może już ktoś to zamieścił... Dotyczy całego świata, nie tylko Polski. Niestety nie wiem czy można jakoś tę tabelę aktualizować jeśli brakuje na niej jakiegoś obiektu.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #159 dnia: 28 Październik, 2020, 19:12 »
https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1UEgdZlZjpqmPRJUM_ozoIT0utrDvOwLqvP6JIE_-ZRk/htmlview#gid=411929281
Może już ktoś to zamieścił... Dotyczy całego świata, nie tylko Polski. Niestety nie wiem czy można jakoś tę tabelę aktualizować jeśli brakuje na niej jakiegoś obiektu.

Tu możesz ją zgłosić
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpO-oSgqsEEcP91q4yAXETrlSGgcqMpXUS4f6JtT37MI6zOQ/viewform


Offline Ruben

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #160 dnia: 27 Listopad, 2020, 20:01 »
Zbór w Pilawie (woj. mazowieckie) pod sam koniec minionego tysiąclecia wzniósł SK. Nie wiem, jakim celom służy obecnie budynek, ale owieczki popędzono do Garwolina.

Tak się składa, że miałem okazję usłyszeć o tej konkretnej sytuacji, i w tym konkretnym przypadku TO NIE ZBÓR "WZNIÓSŁ" tę Salę, ale bracia udostępnili parter swojego prywatnego domu na 15-cie lat, które upłynęły. Zbór pomógł w tynkowaniu i przeróbkach tej części domu. Nie płacił też żadnego czynszu przez 15 lat, a jedynie faktury za energię elektryczną na ogrzewanie. Wiem też z prywatnych źródeł, że namawiano właścicieli nieruchomości na dłuższy okres 'wynajmu' (nie wiem kto namawiał), ale ktoś życzliwy z Nadarzyna (szok!!!) ostrzegł ich, że może to się zakończyć utratą prawa do części własnej nieruchomości przez tzw. "zasiedzenie" w prawie polskim. Zródeł nie mogę ujawnić.
Czasem i wśród "Nadarzyniaków" trafiają się LUDZIE. Ciekawe, czy jest wsród wybudzonych?

Pozdrawiam naszego NADASZYNIAK-a :-)

« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2020, 20:11 wysłana przez Ruben »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #161 dnia: 27 Listopad, 2020, 23:23 »
Witaj Ruben, myślę, że nie ten z dwunastu jak opisano go w ST - za pozdrowienia serdecznie dziękuję - chyba jesteś bratnia dusza  :)  >:D


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #162 dnia: 23 Grudzień, 2020, 22:32 »
Serce się kraje na tysiąc kawawłków...sprzedają nasze marzenia o raju. A tam prali nam mózgi.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Estera

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #163 dnia: 29 Styczeń, 2021, 22:59 »
   Mam pytanie.
   Do osób, które jeszcze słuchają zebrań.
   Czy ktoś coś wie?
   Doszła do mnie taka informacja.
   Prawdopodobnie w zborach był czytany list w sprawie sprzedaży sal królestwa w Polsce.
   Na jednym z ostatnich zebrań.
   Można prosić o jakąś informację, zorientowanych.
   Ponoć braterstwo kierownicze uprasza, żeby nie zamartwić się sprzedażą sal królestwa.
   Tylko żeby pokładać całkowite zaufanie w braciach i ich decyzjach w tych kwestiach.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gostek

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #164 dnia: 30 Styczeń, 2021, 00:15 »
Na ostatnim studium Strażnicy była o tym mowa w akapicie 15..

15. Co dla niektórych głosicieli jest wyzwaniem? 15 Z pewnością chętnie stosujemy się do opartych na Biblii wskazówek w sprawach doktrynalnych i moralnych. Ale jak reagujemy, kiedy organizacja Boża wprowadza zmiany, które mają wpływ na inne dziedziny naszego życia? Na przykład w ostatnich latach drastycznie wzrosły koszty budowy i utrzymania miejsc wielbienia. Dlatego Ciało Kierownicze zaleciło, żeby Sale Królestwa były wykorzystywane optymalnie. W rezultacie wiele zborów jest łączonych, a niektóre Sale się sprzedaje. Zaoszczędzone pieniądze przeznacza się na budowę Sal tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Jeśli te zmiany dotknęły cię osobiście, to dostosowanie się do nowych okoliczności może być dla ciebie trudne. Niektórzy głosiciele mają teraz dalej na zebrania. Inni ciężko pracowali przy budowie czy konserwacji jakiejś Sali i mogą się zastanawiać, dlaczego musi być sprzedana. Mogą mieć poczucie, że ich czas i wysiłki poszły na marne. Zaakceptowali jednak podjętą decyzję, za co należy im się pochwała.