Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sto czterdzieści cztery tysiace  (Przeczytany 1878 razy)

Offline krzysiekniepieklo

Sto czterdzieści cztery tysiace
« dnia: 17 Listopad, 2019, 12:18 »
Zastanawiałem się nad tą elitarnością tych stu czterdziestu tysięcy wykupionych z ziemi. Jedno jest pewne. Aby być wykupionym z ziemi, to najpierw do tej ziemi trzeba trafić. A to by znaczyło, że ci, którzy będą żyli w chwili powtórnego przyjścia Jezusa, nie mają szansy do tej elity się zaliczyć. A więc bój się elito ŚJ, która sama się tam umieściłaś żeby Jezus ze swoim przyjściem was nie zaskoczył. No nie wiem, na jakich przesłankach się opierają tak naprawdę żeby sobie uzurpować władanie nad ziemią z nieba. Ja nie znajduję w Piśmie takich przesłanek. Może ktoś mi to jaśniej wytłumaczy. To, co znalazłem, absolutnie nie daje podstawy do takiego myślenia. No ale może coś przeoczyłem.

A oto moje przemyślenia:

http://prorok.phorum.pl/viewtopic.php?f=43&t=248


Offline dziewiatka

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad, 2019, 16:10 »
Wiele przeoczyłeś w naukach świadków.Choćby to że świadkowie nie są zdecydowani kiedy ostatni pomazańcy zostaną porwani do nieba,ze słów Pawła wynika że ma mieć to miejsce podczas wielkiego ucisku.Nie zmienia to faktu ,że samo powołanie jest nieco tajemnicze i tylko zapewnienie osoby powołanej mają o tym świadczyć i jak to u świadków szeregowi wyznawcy nie powinni w to wątpić,bo to jest sprawa między Bogiem a powołanym a jedynym świadectwem jak pisze Paweł jest jego duch wraz z duchem bożym.Nie wiem jak dziś ale kiedyś ,to jest przed 2000rokiem świadki zadawały pytania między innymi takie jak,, czy pomazańcy przeprowadzą lud boży przez wielki ucisk?Odpowiedź zawsze była niejednoznaczna,eli tak eli nie.W co wierzą świadki to ich sprawa i ich zrozumienia  i mają do tego prawo można to krytykować do woli jak szystko tylko głupio by było gdybyśmy popadli w ten sam schemat myślowy.


Offline krzysiekniepieklo

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad, 2019, 16:27 »
Wiele przeoczyłeś w naukach świadków.Choćby to że świadkowie nie są zdecydowani kiedy ostatni pomazańcy zostaną porwani do nieba,ze słów Pawła wynika że ma mieć to miejsce podczas wielkiego ucisku.Nie zmienia to faktu ,że samo powołanie jest nieco tajemnicze i tylko zapewnienie osoby powołanej mają o tym świadczyć i jak to u świadków szeregowi wyznawcy nie powinni w to wątpić,bo to jest sprawa między Bogiem a powołanym a jedynym świadectwem jak pisze Paweł jest jego duch wraz z duchem bożym.Nie wiem jak dziś ale kiedyś ,to jest przed 2000rokiem świadki zadawały pytania między innymi takie jak,, czy pomazańcy przeprowadzą lud boży przez wielki ucisk?Odpowiedź zawsze była niejednoznaczna,eli tak eli nie.W co wierzą świadki to ich sprawa i ich zrozumienia  i mają do tego prawo można to krytykować do woli jak szystko tylko głupio by było gdybyśmy popadli w ten sam schemat myślowy.

No wiesz, ja nigdy świadkiem nie byłem i na ich zebrania i nauki nie chodziłem. To, co wiem, to jest wiedza z rozmów bezpośrednich na ulicy.(taka taktykę maja dziś plus internet) Myślę, że mam sporą wiedzę ale nigdy do środka nie wchodziłem. Po prostu nie chcę być Judaszem i udawać zainteresowanego żeby później od środka ich rozwalić.
Już wchodząc na to forum, miałem takie przeczucie, że to jest jedna wielka mistyfikacja. No i dzisiaj wygląda, że się nie pomyliłem. Widać tutaj ogromny cień CK. Trzeba tu wchodzić ze swoim własnym światłem.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad, 2019, 16:30 »
Każda religia, która uznaje Biblię za podstawę ich wierzeń, zawsze w niej znajduje potwierdzenie dla swoich nauk. SJ uczepili się  144 tysięcy, bo to daje im klasę elitarna która ma możliwość bycia z samym Jezusem. Inne religie znajdują inne fragmenty, które stanowią o ich wierzeniach. Zasadne byłoby pytanie co nam daje analiza wierzeń danej religii z zestawieniem z treścią Biblii. Jeżeli nauki religii nie są zgodne z Biblia to co? Religia nie ma prawa bytu? Szukamy nadal religii 100 procent zgodnej? Może jednak religie ewoluowały do bardziej akceptowalnego wspolczesnie stylu życia? Przez co Biblia staje się poprostu przestarzała w wielu aspektach, więc wykorzystuje się tylko te, które są potrzebne dla uzyskania ciągłości wierzeń.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopad, 2019, 16:33 »
 :) nie obawiaj się, z Bożej łaski proroku, że po wejściu do organizacji Świadków Jehowy, byłbyś w stanie ich od środka rozwalić. ;) Niestety za słabe masz orędzie a i łaska pańska wieksza tam w środku niż u Ciebie. :P wylecialbys prędzej niż z różnych for internetowych  ;) ;D >:D


Offline krzysiekniepieklo

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopad, 2019, 16:49 »
:) nie obawiaj się, z Bożej łaski proroku, że po wejściu do organizacji Świadków Jehowy, byłbyś w stanie ich od środka rozwalić. ;) Niestety za słabe masz orędzie a i łaska pańska wieksza tam w środku niż u Ciebie. :P wylecialbys prędzej niż z różnych for internetowych  ;) ;D >:D

Główną taktyką mojej opozycji, to jest brak dyskusji w temacie. Masz coś do powiedzenia na temat? Nie mam wątpliwości, ze jak bym zaczął mówić, to by mnie szybko wyrzucili. Przyzwyczaiłem się, że jak brak argumentów to "CK" używa argumentu siły. Wszędzie to obowiązuje, gdzie jest jakieś "CK" Taki jest żywotny interes "CK" żeby przetrwać. Ja wiem, że tam w środku masz dużo więcej łask, skoro tak usilnie starasz się na te łaski zasłużyć. Ja łask nie rozdaję. Co najwyżej mogę być tylko pośrednikiem.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopad, 2019, 23:44 »
Główną taktyką mojej opozycji, to jest brak dyskusji w temacie. Masz coś do powiedzenia na temat? Nie mam wątpliwości, ze jak bym zaczął mówić, to by mnie szybko wyrzucili. Przyzwyczaiłem się, że jak brak argumentów to "CK" używa argumentu siły. Wszędzie to obowiązuje, gdzie jest jakieś "CK" Taki jest żywotny interes "CK" żeby przetrwać. Ja wiem, że tam w środku masz dużo więcej łask, skoro tak usilnie starasz się na te łaski zasłużyć. Ja łask nie rozdaję. Co najwyżej mogę być tylko pośrednikiem.

Prorok z Ciebie jak z odbytu capa klarnet. Ani nie masz daru prorokowania, ani nie masz daru widzenia. Łask w organizacji nie mam i nie staram się na nie zasłużyć. Stwierdziłem fakt, że wyleciałbyś z ORG-a a nie, jak to stwierdziłeś, że byłbyś w stanie od środka ich rozwalić.   ;) ;D >:D


Offline krzysiekniepieklo

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Listopad, 2019, 09:47 »
Prorok z Ciebie jak z odbytu capa klarnet. Ani nie masz daru prorokowania, ani nie masz daru widzenia. Łask w organizacji nie mam i nie staram się na nie zasłużyć. Stwierdziłem fakt, że wyleciałbyś z ORG-a a nie, jak to stwierdziłeś, że byłbyś w stanie od środka ich rozwalić.   ;) ;D >:D

Ale ja widzę, że ty nic o prorokach nie wiesz. Nie masz pojęcia, jak to funkcjonuje.
Jak myślisz, że każde słowo, które prorok wypowie, to jest proroctwo, to z Tobą jest tak, jak o mnie napisałeś. Po prostu odniosłem się do Twojej wypowiedzi jak każdy forumowicz.


Offline Roszada

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Listopad, 2019, 10:01 »
Ciągłe bicie piany. :-\


Offline krzysiekniepieklo

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Listopad, 2019, 15:03 »
Ciągłe bicie piany. :-\

Sto czterdzieści cztery tysiące. Masz jakieś zdanie o tym?


Offline Roszada

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Listopad, 2019, 17:47 »
Sto czterdzieści cztery tysiące. Masz jakieś zdanie o tym?
Mam tyle zdań, ile jest ich w Biblii na ten temat.

Dalej bijesz pianę? :-\
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2019, 19:55 wysłana przez Roszada »


Offline krzysiekniepieklo

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopad, 2019, 06:59 »
Mam tyle zdań, ile jest ich w Biblii na ten temat. :P

Dalej bijesz pianę? :-\

A to jest typowe dla ŚJ.
Chcą się każdemu przypodobać żeby go tylko pozyskać. Dlatego często zmieniają zdanie w zależności od tego, jaki efekt chcą osiągnąć, i z kim rozmawiają.
Jak widzę, to mnie nie chcesz pozyskać ale zniechęcić. Widocznie nie wierzysz, ze mogło by Ci się to udać.


Offline Roszada

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Listopad, 2019, 09:12 »
To jest chłopie forum byłych ŚJ a nie organizacji ŚJ.
Ty nawet nie wiesz gdzie jesteś.
Tu nikt nikogo nie chce pozyskiwać, z wyjątkiem ciebie, który chwalisz sie sekciarskimi pomysłami i aż pysznisz się. :(
Wszystko wiesz najlepiej i najlepiej by wszyscy przyjęli twe nieomylne wykładnie Biblii.

Najlepiej znajdź sobie odpowiednie forum.
Może biblia webd
Tam na ciebie czekają, pełno tam cudaków biblijnych. ;D Od sasa do lasa. ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2019, 09:27 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Listopad, 2019, 12:19 »
Nie dziwię się że wyrzucali cię z wszystkich forów, tu też twoje dni są policzone skoro takim językiem piszesz. :-\
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2019, 12:33 wysłana przez Roszada »


Offline krzysiekniepieklo

Odp: Sto czterdzieści cztery tysiace
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Listopad, 2019, 19:53 »
Nie dziwię się że wyrzucali cię z wszystkich forów, tu też twoje dni są policzone skoro takim językiem piszesz. :-\

Apeluję do Ciebie żebyś chociaż raz wypowiedział się w temacie wątku.