Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Biblia w świetle nauk CK  (Przeczytany 8990 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Październik, 2019, 09:47 »
Krystian, myślę że nieźle rozumiem o co Ci chodzi, dlatego twierdzę, że manipulujesz. Dlatego jeszcze raz powtórzę, abyś dobrze zrozumiał. W 6 rozdziale Jana, nie ma mowy o jedzeniu przaśnego chleba zapijanego widem. Powiem więcej w całej Ewangelii Jana nie ma nic o tym. Jan przeciwstawia cielesność duchowości, pokazuje że bycie chrystusowym to nie jedzenie i picie a spożywanie chleba który żyje. Mieszanie tej duchowości z mąką i winem to chyba nadużycie?


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Październik, 2019, 19:16 »
Krystian, myślę że nieźle rozumiem o co Ci chodzi, dlatego twierdzę, że manipulujesz. Dlatego jeszcze raz powtórzę, abyś dobrze zrozumiał. W 6 rozdziale Jana, nie ma mowy o jedzeniu przaśnego chleba zapijanego widem. Powiem więcej w całej Ewangelii Jana nie ma nic o tym. Jan przeciwstawia cielesność duchowości, pokazuje że bycie chrystusowym to nie jedzenie i picie a spożywanie chleba który żyje. Mieszanie tej duchowości z mąką i winem to chyba nadużycie?

Być może masz rację, przemyślę, to jeszcze raz.
Jednakże Chrystianie mają spożywać Wieczerzę Pańską jak mówią inne fragmenty biblijne.
Co o tym myślisz?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Październik, 2019, 21:00 »
Być może masz rację, przemyślę, to jeszcze raz.
Jednakże Chrystianie mają spożywać Wieczerzę Pańską jak mówią inne fragmenty biblijne.
Co o tym myślisz?

Krystian, byśmy się dobrze zrozumieli, spieszę wyjaśnić, iż pisząc o Twojej manipulacji nie skupiałem się na tym czy spożywać Wieczerzę czy nie. Założyłeś wątek, w którym chcesz wskazywać na to jak JW.ORG manipuluje wersetami biblijnymi dla "dokumentowania" swoich nauk a sam to zrobiłeś przywołując Jana 6 jako opis wieczerzy. Są w Pismach Greckich opisy Wieczerzy. Tekst z Jana 6 takim opisem nie jest i chodziło mi o zwrócenie uwagi na ten fakt.



Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Październik, 2019, 19:45 »
Temat czwarty: Zrobienie z Boga Jehowy kłamcę.

Fakt, że potem CK się z tego wycofało, ale nie zmienia to faktu, że tak nauczało w imieniu Boga Jehowy.

Nauka CK:

"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo"

Nauka Biblii:

Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Gremczak

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Październik, 2019, 20:04 »
Ja też twierdzę ,że jehowa to kłamca.


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Październik, 2019, 21:48 »
Krystian, byśmy się dobrze zrozumieli, spieszę wyjaśnić, iż pisząc o Twojej manipulacji nie skupiałem się na tym czy spożywać Wieczerzę czy nie. Założyłeś wątek, w którym chcesz wskazywać na to jak JW.ORG manipuluje wersetami biblijnymi dla "dokumentowania" swoich nauk a sam to zrobiłeś przywołując Jana 6 jako opis wieczerzy. Są w Pismach Greckich opisy Wieczerzy. Tekst z Jana 6 takim opisem nie jest i chodziło mi o zwrócenie uwagi na ten fakt.

Masz rację. Tekst z Jana nie odnosi się bezpośrednio do Wieczerzy.
Powinienem podać inny tekst dla porównania.
Za zwrócenie mi uwagi, serdecznie dziękuję.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Gremczak

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Październik, 2019, 22:03 »
Ja też twierdzę ,że jehowa to kłamca.
Są na to dowody w biblii.


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Październik, 2019, 17:35 »
Ja też twierdzę ,że jehowa to kłamca.

To nie Bóg Jehowa skłamał, tylko CK.
Czyli parę dziadków w USA, co zabrało się za prorokowanie
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Październik, 2019, 18:16 »
Temat piąty: niewidzialny powrót Jezusa w 1914 roku

Nauka CK:

„Przyjście Jezusa nie musi oznaczać, że on się gdzieś fizycznie przemieszcza. Przychodzi raczej w tym sensie, że zaczyna zwracać szczególną uwagę na ludzkość lub swoich naśladowców, między innymi po to, by ich osądzić. W ten właśnie sposób przyszedł w roku 1914, kiedy wstąpił na tron i zaczął być obecny jako Król” (Strażnica Nr 5, 2004 s. 16).

Nauka Biblii:

 Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba.

 Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2019, 18:20 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Estera

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Październik, 2019, 18:41 »
   Dyskusje doktrynalne mnie za bardzo nie interesują.
   Ale jeśli chodzi o Biblię, to jest napisane, że po zmartwychwstaniu Jezus wstąpił do nieba.
   I zasiadł po prawicy Boga Ojca, nie tak jak twierdzi nauka CK
   A doktryna o roku 1914 przez nich krzewiona, jest zwykłą mistyfikacją.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Październik, 2019, 20:02 »
Pierwszy temat:

Wieczerza Pańska

Nauka CK:


Kiedy obchodzimy Wieczerzę Pańską, chleb i wino spożywa zaledwie mała część Świadków Jehowy. Dlaczego?


Przelana krew Jezusa umożliwiła ustanowienie „nowego przymierza”, które zastąpiło przymierze pomiędzy Jehową Bogiem a starożytnym narodem izraelskim (Hebrajczyków 8:10-13). W trakcie Pamiątki chleb i wino są spożywane przez osoby objęte tym nowym przymierzem. Do grupy tej nie należą wszyscy chrześcijanie, ale jedynie ci, którzy w szczególny sposób zostali powołani przez Boga (Hebrajczyków 9:15; Łukasza 22:20). Będą oni panować w niebie z Chrystusem; według Biblii tego przywileju dostąpi tylko 144 000 osób (Łukasza 22:28-30; Objawienie 5:9, 10; 14:1, 3).

W odróżnieniu od „małej trzódki” powołanych, by rządzić z Chrystusem, zdecydowana większość z nas ma nadzieję być częścią „wielkiej rzeszy”, która otrzyma życie wieczne na ziemi (Łukasza 12:32; Objawienie 7:9, 10). Chociaż osoby mające taką nadzieję nie spożywają chleba i wina na Pamiątce, przyłączają się do wyrażania wdzięczności za ofiarę złożoną za nas przez Jezusa (1 Jana 2:2).

Nauka Biblii:

Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. (54) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55) Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. (56) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim. (57) Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie. (58) Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki. (59) To mówił, gdy nauczał w synagodze w Kafarnaum.

(24) a podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją. (25) Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją. (26) Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie.


Wklejam moze ktoś się zastanowi głębiej

39:17
A ty, synu człowieczy - mówi Pan Bóg - mów do ptaków wszelkiego rodzaju i do wszystkich dzikich zwierząt: Zbierzcie się i przyjdźcie tu; zgromadźcie się ze wszystkich stron nad moją ofiarą, którą chcę wam zgotować, wielką ofiarą na górach Izraela: jedzcie ciało i pijcie krew!

Ciało bohaterów jeść będziecie i krew możnowładców ziemi będziecie piły - wszystkie barany, jagnięta, kozły, cielce, bydło tuczne z Baszanu.

I spożywać będziecie tłuszcz do sytości, i krew będziecie pić, aż będziecie pijane od mojej ofiary, którą wam przygotuję.
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2019, 20:04 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Październik, 2019, 20:12 »
   Dyskusje doktrynalne mnie za bardzo nie interesują.
   Ale jeśli chodzi o Biblię, to jest napisane, że po zmartwychwstaniu Jezus wstąpił do nieba.
   I zasiadł po prawicy Boga Ojca, nie tak jak twierdzi nauka CK
   A doktryna o roku 1914 przez nich krzewiona, jest zwykłą mistyfikacją.
Zgadza się Estero

Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Kyuubi

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Październik, 2019, 21:11 »
Jesli chodzi o niewidzialne przyjście jezusa to sam jezus mówił:

EWANGELIA MATEUSZA 24:23-44
(23): Wtedy, jeśli wam ktoś powie: «Oto Chrystus jest tutaj» albo: «Jest tam» – nie wierzcie. (24): Pojawią się bowiem fałszywi chrystusi i fałszywi prorocy. Będą czynić wielkie znaki i cuda. Będą chcieli w ten sposób – o ile jest to możliwe – zwieść nawet wybranych. (25): Już teraz wam to zapowiadam. (26): Gdy wam powiedzą: «Oto jest na pustyni» – nie idźcie tam; «Oto jest w domu» – nie wierzcie! (27): Przybycie Syna Człowieczego będzie podobne do błyskawicy, która rozbłyska na wschodzie, a jaśnieje aż po zachód.

(36): O tym, kiedy nadejdzie ten dzień i godzina, nikt nie wie: ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec. (37): Z przybyciem Syna Człowieczego będzie podobnie, jak było za dni Noego. (38): W tamtych dniach przed potopem jedli i pili oraz żenili się i były wydawane za mąż aż do dnia, w którym Noe wszedł do arki. (39): I nie spostrzegli się, kiedy przyszedł potop i wszystkich pochłonął. Tak również będzie, gdy przyjdzie Syn Człowieczy. (40): Wówczas dwóch będzie na roli: jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. (41): Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie zabrana, a druga pozostawiona. (42): Dlatego czuwajcie, bo nie wiecie, którego dnia przyjdzie wasz Pan! (43): Zważcie na to, że gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze nocy przyjdzie złodziej, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby mu włamać się do swego domu. (44): Dlatego też i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, kiedy się nie spodziewacie, Syn Człowieczy przyjdzie.


Offline Gremczak

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Październik, 2019, 21:13 »
To nie Bóg Jehowa skłamał, tylko CK.
Czyli parę dziadków w USA, co zabrało się za prorokowanie
Ja nie biorę pod uwagę to co jest napisane w strażnicy czy publikacjach innych religii. Biorę pod uwagę tylko to co sama biblia zawiera.


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Październik, 2019, 22:13 »
Jesli chodzi o niewidzialne przyjście jezusa to sam jezus mówił:

EWANGELIA MATEUSZA 24:23-44
(23): Wtedy, jeśli wam ktoś powie: «Oto Chrystus jest tutaj» albo: «Jest tam» – nie wierzcie. (24): Pojawią się bowiem fałszywi chrystusi i fałszywi prorocy. Będą czynić wielkie znaki i cuda. Będą chcieli w ten sposób – o ile jest to możliwe – zwieść nawet wybranych. (25): Już teraz wam to zapowiadam. (26): Gdy wam powiedzą: «Oto jest na pustyni» – nie idźcie tam; «Oto jest w domu» – nie wierzcie! (27): Przybycie Syna Człowieczego będzie podobne do błyskawicy, która rozbłyska na wschodzie, a jaśnieje aż po zachód.

(36): O tym, kiedy nadejdzie ten dzień i godzina, nikt nie wie: ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec. (37): Z przybyciem Syna Człowieczego będzie podobnie, jak było za dni Noego. (38): W tamtych dniach przed potopem jedli i pili oraz żenili się i były wydawane za mąż aż do dnia, w którym Noe wszedł do arki. (39): I nie spostrzegli się, kiedy przyszedł potop i wszystkich pochłonął. Tak również będzie, gdy przyjdzie Syn Człowieczy. (40): Wówczas dwóch będzie na roli: jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. (41): Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie zabrana, a druga pozostawiona. (42): Dlatego czuwajcie, bo nie wiecie, którego dnia przyjdzie wasz Pan! (43): Zważcie na to, że gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze nocy przyjdzie złodziej, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby mu włamać się do swego domu. (44): Dlatego też i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, kiedy się nie spodziewacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

Świetnie to wyjaśniłeś, już Ci daję lubika
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"