Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Finlandia.Spalono salę królestwa  (Przeczytany 1634 razy)

Offline Cytryna

Finlandia.Spalono salę królestwa
« dnia: 24 Sierpień, 2019, 10:47 »
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a26372d2-6c74-4e63-a913-baaab8239f7f?fbclid=IwAR2I-G-sHq7FdkKdQZj3_75yhsgs38PBKvADHyWZonuBBqqw9pa0s8ZKtv8

Wśród komentarzy nie ma ani jednego zabarwionego współczuciem.Coś o ukaraniu ,bo to przestepstwo,jeden żartobliwy "Widziano fikcyjną osobę ubraną w długą szatę opuszczającą scenę z 5 bochenkami chleba i 2 butelkami wina."
I jeden dość wymowny: "Człowiek, który popełnił podpalenie, jest byłym członkiem okręgu. Tego rodzaju tragiczne żniwa powstają w wyniku duchowej i duchowej przemocy Jehowy oraz ukrywania i akceptacji pedofilii i kazirodztwa. Pieniądze mogą zbudować nową oazę ciemności, ale jakie nowe życie ten kościół został w tyle i stał się poważną zbrodnią? Czy można się z tego czegoś nauczyć?"
Zabrakło jeszcze przypuszczeń,że sami spalili salę ,aby pozbyć się dokumentów w sposób "naturalny"  :o :(


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Finlandia.Spalono salę królestwa
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień, 2019, 10:55 »
"co się sieje to się zbiera" innymi słowy co będziecie siać, to będziecie żąć ,
czyż nie prawda? 8-)
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2019, 11:08 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Finlandia.Spalono salę królestwa
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień, 2019, 11:29 »
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a26372d2-6c74-4e63-a913-baaab8239f7f?fbclid=IwAR2I-G-sHq7FdkKdQZj3_75yhsgs38PBKvADHyWZonuBBqqw9pa0s8ZKtv8

Wśród komentarzy nie ma ani jednego zabarwionego współczuciem.Coś o ukaraniu ,bo to przestepstwo,jeden żartobliwy "Widziano fikcyjną osobę ubraną w długą szatę opuszczającą scenę z 5 bochenkami chleba i 2 butelkami wina."
I jeden dość wymowny: "Człowiek, który popełnił podpalenie, jest byłym członkiem okręgu. Tego rodzaju tragiczne żniwa powstają w wyniku duchowej i duchowej przemocy Jehowy oraz ukrywania i akceptacji pedofilii i kazirodztwa. Pieniądze mogą zbudować nową oazę ciemności, ale jakie nowe życie ten kościół został w tyle i stał się poważną zbrodnią? Czy można się z tego czegoś nauczyć?"
Zabrakło jeszcze przypuszczeń,że sami spalili salę ,aby pozbyć się dokumentów w sposób "naturalny" :o :(
zaznaczenie dodałem



Tak jeden aspekt to pozbycie się dokumentów, lecz może wchodzić w grę fakt ciemiężenia ich.

Zobaczcie, my tacy pokojowi, nikomu żadnej krzywdy (mniejsza o ostracyzm) nie robimy, a te dranie, prawdopodobnie katolicy spalili nam salę, poza tym ogólnoświatowy program pomocy, nabierze rumieńców, nie wiem czy oni ubezpieczają sale królestwa.
Jeżeli ubezpieczają, to afer z wyłudzeniem ubezpieczenia historia dostarcza ogrom.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Finlandia.Spalono salę królestwa
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień, 2019, 11:32 »
to całkiem możliwe że w warwick może jednak dość do pożaru
tego czerwonego sejfu 8-) metody średniowieczne ale skuteczne
na stos z aktami ::)


Offline Terebint

Odp: Finlandia.Spalono salę królestwa
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień, 2019, 11:40 »
Taki drewniany budyneczek łatwo podpalić. Wypada się jednak cieszyć, że podpalacz zdecydował się podpalić sam budynek, bez ludzi w środku.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Snow

Odp: Finlandia.Spalono salę królestwa
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpień, 2019, 14:19 »
     Dzięki temu, że od dawna nie stawiam spraw duchowych na pierwszym miejscu, tylko swoje własne, miałem okazję jakiś czas temu odwiedzić południe Finlandii. Jeśli chodzi o krajobraz dominują tam lasy, skały i jeziora, zabudowa drewniana jest często spotykana zwłaszcza w mniejszych miastach i miejscowościach, drewniane miejsca kultu różnych wyznań także.

     Artykuł, który wstawiła Cytryna sprawił, że powróciłem myślami do letnich tygodni, które spędziłem tam dobrych kilka lat temu. Przeczytałem też w polskiej wikipedii artykuł poświęcony Świadkom Jehowy w Finlandii, niestety oparty jest on w większości o materiały Towarzystwa Strażnica, co zmniejsza znacznie jego obiektywizm. Szukałem tam informacji o tym jak postrzegani są Świadkowie Jehowy w tym kraju i znalazłem jedno zdanie, które w mojej opinii warto by bardziej rozwinąć, mianowicie: "W latach 1976 i 1986 potwierdzono sądownie prawo do publicznej działalności kaznodziejskiej". Czytelnik znający niuanse tej wspólnoty mógłby zapytać: W jakim celu potwierdzać sądownie prawo do głoszenia? Czy może takie sądowne potwierdzenie było potrzebne dlatego, że ktoś to prawo zakwestionował? Daleczego aż dwukrotnie taka sprawa trafiła do sądu?

     Podczas mojej podróży spotkałem polaków mieszkających na stałe w Finlandii, rozmowy na różne tematy przyniosły po części odpowiedzi na niektóre pytania. Finowie żyją swoim życiem i często zdaża się, że nawet z dalszą rodziną tzn. np. kuzynostwem, czy wujkami i ciociami utrzymują jedynie luźny kontakt, nie lubią kiedy im się przeszkadza w ich własnym domu (choć moi rozmówcy twierdzili, że finowie zazwyczaj nie zamykają domów na klucz, przynajmniej na wsi, gdyż złodziejstwo to, w ich opinii, raczej domena imigrantów), jeśli chcesz kogoś odwiedzić bez zapowiedzi, możesz zostać poproszony o odejście i nie poczytuje się tego za obrazę gościa.

     Działalność kaznodziejska od domu do domu jest tam widziana przez znaczną część społeczeństwa jako zakłócanie tzw. miru domowego (przynajmniej w polskim prawie takie pojęcie występuje) i na tej podstawie co jakiś czas podnoszona jest sądowa batalia o zakaz głoszenia od domu do domu, z informacji moich rozmówców wynikało, że sprawa ta powraca jak bumerang co jakiś czas, również pod koniec lat 90-tych miała swój epizod (a więc co najmniej po raz trzeci). Towarzystwo Strażnica jednak się broni, powołując się na wolność głoszenia swoich poglądów, a zarzut zakłócania spokoju odpiera tym, że głoszenie od domu do domu jest kampanią informowania, a nie natarczywym nagabywaniem. Mimo to mentalność społeczeństwa fińskiego powoduje, że jakakolwiek aktywność ingerująca w czyjąś prywatną sferę jest niemile widziana, kolejnym na to przykładem może być sprawa danych osobowych wysunięta przez fiński sąd krajowy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, która była już omawiana na tym forum.

Jeśli ktoś z was nie ma planów na niedzielny wieczór to polecam wirtualnie przenieść się na fińską prowincję - aby choć trochę poczuć klimat religijności finów - i  obejrzeć jeden z epizodów fińskiego serialu kryminalnego Vares, pt. Ścieżka prawości.

Opis na stronie filmweb.pl
https://www.filmweb.pl/film/Vares%3A+%C5%9Acie%C5%BCka+prawo%C5%9Bci-2012-573679/descs
Link do filmu:
https://zaq2.pl/video/ptttk


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Finlandia.Spalono salę królestwa
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpień, 2019, 21:27 »
to prawda ,kolesie którzy organizują w Rodzimym pl obronę WTSu nie są z pod lady to największy gracz prawników na rynku krajowym
 fakt że WTS powołuje  się na wolność głoszenia swoich poglądów, a zarzut zakłócania spokoju odpiera tym, że głoszenie od domu do domu jest kampanią informowania,oraz na Art. 53 - Wolność sumienia i wyznania i tak było do lat 90,to prawda

z tym że od tamtych lat dużo się zmieniło ,RODO,komisja ds pedofilii w pl,zmiana totalnie prawa karnego,oraz nie za długo wydana będzie nowa ordynacja podatkowa która pod wielki znakiem zapytania będzie stawiała działalność religijną i dochodową,po za tym zmieniło sie o 180stopni cała Legislacja prawna istnienia związków i organizacji w pl. ,a i zmiany równorzędnie szybko wprowadzane są w całych USA
chociażby przykład Nowego Yorku ale i nie tylko, całe to zamieszanie na świecie pomału dla tej organizacji staje się nie do ogarnięcia

jeżeli chodzi  o czas ,to zapewne jest idealny na to aby góra cielec WTSu o ile wierzy w Boga,przeprosił za to co nawyrabiał
a w najgorszym przypadku kiedy okaże się cielcem o sztywnym karku ,aby dostał po glinianych nogach i się rozsypał 8-)






WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Finlandia.Spalono salę królestwa
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Sierpień, 2019, 01:29 »
Tak Snów, to fakt, świetna sprawa mieć w końcu czas dla siebie, dla rodziny.

Gdyby nie otworzenie oczu, dalej prawdopodobnie bym chodził, jak ten wół w kieracie.

Jak to śpiewa Boys: "niech żyje wolność, wolność i swoboda....." ;)