Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zebranie  (Przeczytany 826 razy)

Offline josh82

Zebranie
« dnia: 18 Sierpień, 2019, 14:29 »
Dziś na zebraniu po raz pierwszy widziałem, żeby wykład był odtwarzany ze streamingu, a nie wygłaszany na sali.
Najpierw przyszło mi do głowy, że już niedługo na zebrania będą przychodzić, żeby oglądać telewizję, ale podczas zebrania się rozglądałem i zauważyłem, że jest obecny tylko jeden starszy - ten, który prowadził "studium przy pomocy Strażnicy".

Wykład był o Armageddonie. Na początku przeczytana została definicja Armageddonu ze słowniczka pojęć w PNŚ, po czym usłyszeliśmy, że jest to definicja Biblijna...
Dowiedzieliśmy się, że Izraelici prowadzili na zlecenie Jehowy "wojny teokratyczne", oraz że Jehoszafat (wykład był napodstawie 2 Kronik, rozdział 20) był "kanałem łaczności" z Jehową.
Przeczytano 2 Krn 20:2,3 i wyjaśniono, że tek jak Izraelici wpatrywali się i słuchali Jehofaszata, który im przewodził, tak dziś należy wpatrywać sie i słuchać ciała Kierowniczego.

W czternastym wersecie czytamy:
" Wtedy duch Jehowy zaczął oddziaływać na obecnego wśród zgromadzonych* Jachazjela, syna Zachariasza, syna Benajasza, syna Jejela, syna Mattaniasza, Lewity z synów Asafa."

I okazało się, że Ciało Kierownicze to jednak Jachazjel z tej historii.

Reszta wykładu była o tym, że trzeba być posłusznym wobec Niewolnika itd.

Najlepsze jednak było stwierdzenie, że podobnie jak Izraelici w tamtej historii mieli wyjść naprzeciw wroga i stać, patrząc na wybawienie zapewniane przez Jehowę - wersety 16,17:
". 16  Jutro wyruszcie przeciwko nim. Będą podchodzili przełęczą Cic i spotkacie ich na końcu doliny*, niedaleko pustkowia Jeruel. 17  W tej bitwie nie będziecie musieli walczyć. Zajmijcie pozycje, stójcie+ i patrzcie, jak Jehowa zapewnia wam wybawienie+. Mieszkańcy Judy i Jerozolimy, nie bójcie się ani się nie przerażajcie+. Jutro wyjdźcie przeciwko nim, a Jehowa będzie z wami’”",

tak i Świadkowie podczas Armageddonu będą stać jako NEUTRALNI obserwatorzy (zagłady ludzkości). - Słowa z nawiasu nie padły -.
Kolejną ciekawą interpretacją było stwierdzenie, że słowa "Jutro wyruszcie przeciwko nim" z 16ego wersetu mówią o odważnym wyruszaniu do służby każdego dnia.

Po zebraniu znowu usłyszałem zapewnienia o miłości, że nigdzie takiej nie znajdę, że to miło patrzeć jak czytam Biblię itp, ale rząd, w którym siedziałem był pusty. :D
Może to przez brodę długości mojej dłoni, a może dlatego, że byłem w jeansach i koszulce... :P


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Zebranie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień, 2019, 15:26 »
Dziś na zebraniu po raz pierwszy widziałem, żeby wykład był odtwarzany ze streamingu, a nie wygłaszany na sali.
Najpierw przyszło mi do głowy, że już niedługo na zebrania będą przychodzić, żeby oglądać telewizję, ale podczas zebrania się rozglądałem i zauważyłem, że jest obecny tylko jeden starszy - ten, który prowadził "studium przy pomocy Strażnicy".

Wykład był o Armageddonie. Na początku przeczytana została definicja Armageddonu ze słowniczka pojęć w PNŚ, po czym usłyszeliśmy, że jest to definicja Biblijna...
Dowiedzieliśmy się, że Izraelici prowadzili na zlecenie Jehowy "wojny teokratyczne", oraz że Jehoszafat (wykład był napodstawie 2 Kronik, rozdział 20) był "kanałem łaczności" z Jehową.
Przeczytano 2 Krn 20:2,3 i wyjaśniono, że tek jak Izraelici wpatrywali się i słuchali Jehofaszata, który im przewodził, tak dziś należy wpatrywać sie i słuchać ciała Kierowniczego.

W czternastym wersecie czytamy:
" Wtedy duch Jehowy zaczął oddziaływać na obecnego wśród zgromadzonych* Jachazjela, syna Zachariasza, syna Benajasza, syna Jejela, syna Mattaniasza, Lewity z synów Asafa."

I okazało się, że Ciało Kierownicze to jednak Jachazjel z tej historii.

Reszta wykładu była o tym, że trzeba być posłusznym wobec Niewolnika itd.

Najlepsze jednak było stwierdzenie, że podobnie jak Izraelici w tamtej historii mieli wyjść naprzeciw wroga i stać, patrząc na wybawienie zapewniane przez Jehowę - wersety 16,17:
". 16  Jutro wyruszcie przeciwko nim. Będą podchodzili przełęczą Cic i spotkacie ich na końcu doliny*, niedaleko pustkowia Jeruel. 17  W tej bitwie nie będziecie musieli walczyć. Zajmijcie pozycje, stójcie+ i patrzcie, jak Jehowa zapewnia wam wybawienie+. Mieszkańcy Judy i Jerozolimy, nie bójcie się ani się nie przerażajcie+. Jutro wyjdźcie przeciwko nim, a Jehowa będzie z wami’”",

tak i Świadkowie podczas Armageddonu będą stać jako NEUTRALNI obserwatorzy (zagłady ludzkości). - Słowa z nawiasu nie padły -.
Kolejną ciekawą interpretacją było stwierdzenie, że słowa "Jutro wyruszcie przeciwko nim" z 16ego wersetu mówią o odważnym wyruszaniu do służby każdego dnia.

Po zebraniu znowu usłyszałem zapewnienia o miłości, że nigdzie takiej nie znajdę, że to miło patrzeć jak czytam Biblię itp, ale rząd, w którym siedziałem był pusty. :D
Może to przez brodę długości mojej dłoni, a może dlatego, że byłem w jeansach i koszulce... :P

Napisz jeszcze raz, Ty to wytrzymałeś?

Wpatrywać się w c.k. i go słuchać.

Poddajesz się takiej katordze, to już mówców nie ma.

Piszesz że był tylko jeden starszy, gdzie reszta inkwizytorów, na podsłuchach?

Po trzy kroć dobre.

Kto ten wykład wygłaszał, jakieś dziwadło z Nadarzyna?


Offline Storczyk

Odp: Zebranie
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sierpień, 2019, 15:46 »
Wytrzymał ,dzieki temu dowiedzielismy sie o bredniach jakie wyglaszaja na tych wykładach udziwnianych. Odstepcy przy Ck, informatorzy tez wytrzymują , a my mamy info z pierwszej reki :)


Offline josh82

Odp: Zebranie
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień, 2019, 15:59 »
Dziś ostatki delegatów opuszcza Polskę, więc pewnie z nimi byli starsi.
Wykład był "ze streamingu", więc nie wiem, czy było to nagranie, czy transmisja na żywo z innego zebrania. W tle było słychać jakieś dziecko, więc nie było to nagranie ze studia, czy coś w tym stylu. Poza tym po skończonym wykładzie do mikrofony podszedł inny brat, co ciekawe - murzyn. :)
Jeśli znacie zbór, w którym murzyn jest starszym, lub sługą pomocniczym, to może być wskazówką skąd nadawali.

A co do pytania jak wytrzymałem, to powiem Ci, że kiedy regularnie chodziłem na zebrania nudziły mnie wykłady, a teraz słuchałem naprawdę uważnie - bzdury po prostu biją po uszach. Nie zauważałem ich kiedy chodziłem regularnie.

P.S. Podczas studium Strażnicy, na pytanie przy którymś akapicie, czteroletnia dziewczynka powiedziała, że musimy zwracać uwagę na to, czy nasza rozrywka nie jest niemoralna.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2019, 16:03 wysłana przez josh82 »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Zebranie
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień, 2019, 16:06 »
Wytrzymał ,dzieki temu dowiedzielismy sie o bredniach jakie wyglaszaja na tych wykładach udziwnianych. Odstepcy przy Ck, informatorzy tez wytrzymują , a my mamy info z pierwszej reki :)

Pytanie nie było do Ciebie!

Wyczuwam ewidentnie agresję w mym kierunku.

Jeżeli masz coś, to napisz otwartym tekstem, a nie wcinasz się między wódkę a zakąskę.

Tak sam było w kwestii krwii i frakcji, nie podjęłaś sensu mego wpisu ale przytyk a jak że był.



Ola

  • Gość
Odp: Zebranie
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sierpień, 2019, 16:17 »
Pytanie nie było do Ciebie!

Wyczuwam ewidentnie agresję w mym kierunku.

Jeżeli masz coś, to napisz otwartym tekstem, a nie wcinasz się między wódkę a zakąskę.

Tak sam było w kwestii krwii i frakcji, nie podjęłaś sensu mego wpisu ale przytyk a jak że był.

A ja myślałam, że na forum wszyscy mogą się udzielać bez względu na wszystko. Oczekując odpowiedzi indywidualnej warto by korzystać z priv wtedy nikt nie będzie się czuł urażony!!


Offline Storczyk

Odp: Zebranie
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sierpień, 2019, 16:20 »
Pytanie nie było do Ciebie!

Wyczuwam ewidentnie agresję w mym kierunku.

Jeżeli masz coś, to napisz otwartym tekstem, a nie wcinasz się między wódkę a zakąskę.

Tak sam było w kwestii krwii i frakcji, nie podjęłaś sensu mego wpisu ale przytyk a jak że był.
O czym Ty piszesz? Jaki przytyk?Pisze bo tez bym nie dala rady usiedziec ,ale dowiedzialam sie o glupotach ..Nic do Ciebie nie mam puszczam to mimo uszu.Czasem zajze w czasie gotowania tak w między i nawet nie wiem co ktos napisal wczesniej. .Mam za duzo swoich zmartwien aby sprzeczac sie na forum!!!
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2019, 16:26 wysłana przez Storczyk »