Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gniew i złość!  (Przeczytany 8377 razy)

Offline pies berneński

Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Sierpień, 2019, 16:20 »
Próbuję wejrzeć w siebie ale nie odczuwam gniewu i złości.Jedynie jako mniej zdyscyplinowany używam czasem tego słowa z poniższego wykładu:

 
   
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Sierpień, 2019, 17:04 »
(mtg):
Będę szczery:, lubię przekleństwa. Bawią mnie wariacje na ich temat, bawi mnie, kiedy są używane w niespodziewanym momencie, lubię je szczególnie z ust osób wykształconych i oczytanych bo nabierają wtedy komicznego wymiaru i rzadko są użyte przypadkowo.
Podkreślam, że potępiam nie przekleństwa, ale złe intencje ... .
Jeżeli chodzi o tłumaczenie z j. włoskiego na j.pol. słowo 'CURVA'- to żadne wulgarne słowo znaczenie: zakręt, łuk, skręt, wykres.
Patrz przed siebie i trzymaj mocno kierownicę bo przed nami 'curva'- inaczej zakręt  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2019, 17:14 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Sierpień, 2019, 20:04 »
Moja znajoma (czyli, koleżanka koleżanki) pisała prace (umownie: dyplomową) u znanego Pana. na temat wulgaryzmów. Zaliczyła. Z ciekawości poczytałem. Nie lubię ludzi wulgarnych. Nie lubię też takich co ciągle mówią: jehowa, jehowa, jehowa, z tą sama częstotliwością co inni mówią: kurde, kurde, kurde. Ale ona tam używała wulgaryzmów w sposób naukowy. ;D
Faktem jest, że pewne słowa, to jak szyfr do skarbca - jak ich nie użyjesz, to system nie zastartuje.
Dokładnie to samo, co w filmie pt.: Seksmisja. Magiczne słowo opuszcza windę. Osobiście się przekonałem o tym nie raz.
Ale podam przykład kogoś innego. Francja, szpital, potrzebna pomoc. Dwóch facetów. Ten mówiący po niemiecku umie może 3 zdania po angielsku. Personel jak muchy w smole. W końcu nie wytrzymał i wyrwało mu się magiczne k.... mać. Z miejsca wyleciała piguła i łamaną polszczyzną mówi: to nie mogliście powiedzieć od razu, że jesteście z PL. Wszystko załatwione zostało od ręki.
Może to jest magia języka.
Przy czym, gniew i złość warto trzymać na smyczy jak głupiego psa. Wiadomo, inteligentny pies nie wali pięścią w stół, i  raczej nie szczeka.
Jakby co, nie przeklinajcie.  ;)


Online Storczyk

Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Sierpień, 2019, 19:27 »
Próbuję wejrzeć w siebie ale nie odczuwam gniewu i złości.Jedynie jako mniej zdyscyplinowany używam czasem tego słowa z poniższego wykładu:

 
 
Nie masz gniewu i zlosci Nigdy?Nawet jak ktos Cię tak wkurzy ,ze masz ochote nastrzelac po pysku?
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2019, 19:31 wysłana przez Storczyk »


Ola

  • Gość
Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Sierpień, 2019, 19:34 »
Ogólnie jestem spokojna odpalam się średnio co 40 minut. Zazdroszczę tym co mają poczucie wewnętrznego spokoju.


Offline Lemuel

Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Sierpień, 2019, 20:14 »
Ogólnie jestem spokojna odpalam się średnio co 40 minut. Zazdroszczę tym co mają poczucie wewnętrznego spokoju.
Lepiej odpalać się co 40 minut niż tłamsić w sobie i explodować atomówkę raz w miesiącu 💥


Ola

  • Gość
Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Sierpień, 2019, 20:18 »
Lepiej odpalać się co 40 minut niż tłamsić w sobie i explodować atomówkę raz w miesiącu 💥

😀 żebym była grzeczna trzeba rzucić we mnie czekoladą cukier potrafi zdziałać cuda.


Offline Lemuel

Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Sierpień, 2019, 20:36 »
 Lubię ludzi, którzy mają uczucia na zewnątrz (również te negatywne), bo wiem co myślą i czego się po nich spodziewać. Niestety org tłumi taką naturalność.
Pewnego razu na zebraniu wypowiedziałem się, że nawet Pan Jezus okazywał gniew (batem wygnał przekupniów i poprzewracał stragany),
więc jest to normalne zachowanie w odpowiednich okolicznościach. Starsza siostra skorygowała mnie, że Jezus był doskonały, a my nie, więc musimy tłamsić  :o
Jest tendencja w org żeby gniew tłumić. A gdy nie umiesz okazywać "trudnych" emocji, nie okażesz też tych dobrych, np. miłości (która nigdy nie zawodzi ;) )
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2019, 20:38 wysłana przez Lemuel »


Ola

  • Gość
Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Sierpień, 2019, 21:08 »
Dawno temu gdy przechodziłam przez pytania do chrztu tak mnie uruchomił jeden starszy w temacie finansów, że drugi musiał mnie uspokajać byłam pewna iż będę musiała jeszcze zaczekać ale oni mnie dopuścili przez okazanie mi miłości, która faktycznie nie zawodzi ...


Offline pies berneński

Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Sierpień, 2019, 06:28 »
Nie masz gniewu i zlosci Nigdy?Nawet jak ktos Cię tak wkurzy ,ze masz ochote nastrzelac po pysku?
Początkowo zrozumiałem ,że chodzi o ból,gniew rozgoryczenie spowodowany oszustwem religii.Traktuję to jako etap w swoim życiu,który miał swoje wzloty i upadki.Pretensji i roszczeń do nikogo nie mam.Zasada prosta im więcej nierozwiązanych wewnętrznych konfliktów tym łatwiej się wkurzamy i chcemy tym emocjom dać upust.




Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline zenobia

Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Sierpień, 2019, 13:31 »
Swoj ból i gniew , wyrażajmy tak by nikogo nie obrazać , słowo na k..i inne tez dopuszczam  :)
Ale nie podoba mi się np. nazywanie katolików , katolami '


Offline Matylda

Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Sierpień, 2019, 18:46 »

Ale nie podoba mi się np. nazywanie katolików , katolami '

Dlaczego?
Ja mówię katole i to jest moim zdaniem pieszczotliwie.
Sama jestem ochrzczoną katoliczką.Mój niezwykłej dobroci mąż jest katolikiem.Nie uważamy że katol jest obraźliwe.


Offline zenobia

Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Sierpień, 2019, 20:48 »
Matyldo , mamy po prostu odmienne zdanie na ten temat .


Offline Cytryna

Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Sierpień, 2019, 20:52 »
Matyldo ,to podchodzicie z mężem na luzie  ;) Ogólnie "katol "ma poniżający wydźwięk


Offline Gremczak

Odp: Gniew i złość!
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Sierpień, 2019, 22:38 »
 A co to znaczy katolik?
Nie jest to grecki pochodzenie?

No to może katoliczek? Tak pieszczotliwie.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2019, 22:43 wysłana przez Gremczak »