Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ciąże niechciane  (Przeczytany 2196 razy)

Offline Roszada

Ciąże niechciane
« dnia: 12 Listopad, 2018, 17:50 »
Pewnie zafascynowani organizacją ŚJ nie wiedzą, że ciąże niechciane zdarzają się też w tej organizacji.

Co się dzieje z kobietami ochrzczonymi, a co z sympatyczkami, z takimi co same pojedynczo należą do zboru (bez rodziny) i z takimi, które z rodziną przychodzą?
Lub z takimi, co mają starszych ojców czy braci?

Jakie zalecenia są, gdy ów pan (ojciec jeszcze nienarodzonego) jest ze świata, a jakie, gdy jest z organizacji, lub jest zainteresowanym?
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2018, 19:58 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

Odp: Ciąże niechciane
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad, 2018, 00:31 »
oficjalne nauczanie strażnicy surowo zabrania aborcji, ale...

w okresie gdy ja byłem świadkiem Jehowy prawie nigdy nie wspominano o tym na zebraniach. Do znudzenia mielony jest zakaz balwochwalstwa zakaz pijaństwa zakaz palenia tytoniu zakaz obchodzenia babilońskich świąt itd. ale o aborcji nie wspomina się niemalże nigdy

cyklicznie przypominane są np. zasady podporządkowania kobiety mężczyźnie, ale w ciągu roku kalendarzowego ani jedno zebranie strażnicy nie jest poświęcane nauczaniu ws. aborcji

jeśli kobieta usunie ciążę ale okaże skruchę - spokojnie można zamieść sprawę pod dywan (zwłaszcza jeśli ciąża nie była publicznie znana)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Walt Kowalski

Odp: Ciąże niechciane
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad, 2018, 01:12 »

G 17 nr 1
Kobiety, które decydują się na aborcję, robią to z różnych przyczyn: trudności ekonomicznych, problemów w związku, ambicji zawodowych, chęci zdobywania dalszego wykształcenia czy obawy przed samotnym rodzicielstwem. Inni uważają, że z moralnego punktu widzenia aborcja jest zła — oznacza, że kobieta spodziewająca się dziecka ucieka od spoczywającej na niej odpowiedzialności z tym związanej.

CO MÓWI BIBLIA

W oczach Boga życie, a zwłaszcza życie człowieka, jest święte (Rodzaju 9:6; Psalm 36:9). Ta zasada odnosi się też do dziecka rozwijającego się w łonie matki — miejscu, które Bóg stworzył po to, żeby chronić płód. Jeden z pisarzy biblijnych oznajmił: „Osłaniałeś mnie w łonie mej matki (...). Oczy twoje widziały nawet mój zarodek, a w twej księdze były zapisane wszystkie jego cząstki — w dniach, gdy się kształtowały i nie było jeszcze ani jednej z nich” (Psalm 139:13, 16).

Pogląd Boga na życie nienarodzonego dziecka znalazł swoje odbicie w prawach danych Izraelitom i we wszczepionym nam przez Boga sumieniu. Według Prawa Mojżeszowego osoba, która zaatakowała ciężarną kobietę, w wyniku czego zmarło jej nienarodzone dziecko, podlegała karze śmierci, ponieważ za odebrane życie zabójca musiał zapłacić swoim życiem (Wyjścia 21:22, 23).

Tego świadkowie raczej nie rozwadniają. Nigdy w zborze nie spotkałem się z luzackim podejściem do aborcji.

To bardzo trudny temat, np dzieci pochodzące z gwałtów albo zagrażające mamie. Podziwiam zero jedynkowosc w tej kwestii ja jestem za krótki a życie to odcienie szarości.


Offline Fantom

Odp: Ciąże niechciane
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopad, 2018, 09:51 »
 Najprościej  by było się przekonać,przyglądając się żonie nadzorcy obwodu,która była zgwałcona przez odstępcę z jej zboru i urodziła dziecko. Nie życzę,ale to byłoby papierkiem lakmusowym.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline julia7

Odp: Ciąże niechciane
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad, 2018, 11:48 »
Najprościej  by było się przekonać,przyglądając się żonie nadzorcy obwodu,która była zgwałcona przez odstępcę z jej zboru i urodziła dziecko. Nie życzę,ale to byłoby papierkiem lakmusowym.

Jak przykład :D