Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Delegaci na Kongresy 2019  (Przeczytany 30840 razy)

Offline dobryczlowiek

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #120 dnia: 01 Listopad, 2018, 04:45 »
Mnie interesują te znaki zapytania widoczne na stronie obok kwot. Na przykład w 3:59 jest napisane proponowany datek 10 euro i znak zapytania. Proszę autora filmu o najechanie na ten znak zapytania lub kliknięcie na niego (nie wiem jak to działa na tej stronie), najlepiej zrobienia screena i wrzucenie zawartości tutaj bo zapewne jest tam coś istotnego napisane.

Kiedy kliknie się w pytajnik pojawia się napis odnośnie waluty, ze jest to cena proponowana w walucie euro.


Offline paralipomena

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #121 dnia: 01 Listopad, 2018, 07:03 »
   Wiele osób powątpiewa w prawdziwość  informacji  podanych  przez Dobryczłowiek  . Nie widzę powodów aby w nie wątpić.
Byłem delegatem na siedmiu kongresach międzynarodowych .  Najtańsze były  organizowane samodzielnie z kwaterami  u braci .
Te organizowane przez Biura  Podróży  były zawsze bardzo drogie . Dwa  z nich organizowało Biuro Podróży  z  Krakowa . Właścicielem  tego biura był brat .
 Czy było tanio ?   Nie. 
W tych dwóch przypadkach  organizował  sam  transport .
Kijów - " specjalny pociąg dla delegatów  na kongres Świadków Jehowy "   tak były zapowiadane na stacjach.
 Czy były specjalne ( dodatkowe ) ?  Nie  . Były to te które widniały na rozkładzie jazdy  . W tym dniu zarezerwowane  i niedostępne dla innych.
 . Jaka była cena ? Teraz już nie pamiętam  ale  ale dużo , dużo  drożej niż cena biletu w kasie . Na zgromadzeniu  spotkałem braci  którzy  przyjechali wynajętym autokarem .  Koszty były  znacząco  mniejsze .
Jak jest organizowany taki kongres ?
Biuro Oddziału  wybiera  Biuro Podróży  . Ustala  co powinna zawierać oferta  ( np.  głoszenie ).  Resztą  zajmuje  się  wynajęta firma. Rezerwuje  hotele ,załatwia transport itd .
Na pewno nie robi tego za darmo ona z tego żyje .

Głoszenie .
W Berlinie  będą delegaci z 10 krajów . W programie jest głoszenie . Trzeba to  jakoś zorganizować .  Chętnych  trzeba przetransportować  np. do Sal  Królestwa .  Np jeden autokar - jedna sala .    W Berlinie braknie sal dla samych delegatów z Polski  Trzeba ich zawieść gdzieś dalej . Może  zapłacić parking itp. itd.. Czy  Biuro Podróży  zrobi to za darmo ? Nie . To musi kosztować . Ustalono datek 10 euro .  Na koniec imprezy Biuro  z robi rozliczenie  i będzie dopłata  lub  do zwrotu  np. 5 euro   z zapytaniem  czy przeznaczymy je  na dobrowolny datek dla towarzystwa .
Kto  zarabia na Kongresach ? Na pewno  biura podróży,  firmy przewozowe . Czy Towarzystwo też ?  Może  też  ale w jakiś zakamuflowany sposób .  Zgodnie ze statutem nie jest firmą  zarobkową . Jeżeli otrzyma fakturę za hotel na tysiąc złotych, nie morze wziąć dwa . Jakieś profity mogą mieć przedstawiciele  towarzystwa  którzy wybierają biura podróży  lub firmy przewozowe.
Noszenie  plakietek
Zawsze uważałem  to za  plus .Będąc poza obiektem kongresowym ,gdzieś na mieście ,można  podejść  o coś spytać , zapoznać się .
Były też  osoby które w trakcie  kongresu  nie siedziały na  obiekcie bo " organizowały "   własną  wycieczkę  to zdejmowały plakietki , krawat  i "zwiedzały" .



 


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #122 dnia: 01 Listopad, 2018, 09:09 »
Zawsze uważałem  to za  plus .Będąc poza obiektem kongresowym ,gdzieś na mieście ,można  podejść  o coś spytać , zapoznać się

Plus przede wszystkim dla organizacji, to dla nich ogromny PR, mieszkańcy widzą mnóstwo ludzi z plakietkami i na pewno chociaż część będzie ich zagadywać, zainteresuje się i potencjalnie może zostać zwerbowana.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #123 dnia: 01 Listopad, 2018, 09:24 »
To że Strażnica zarabia na kongresach i delegatach było "oczywiste" już dawno. Wielu Youtuberów takich jak np.
ExJW Critical Thinker
(były starszy uczestnik i organizator kongresów w USA) czy zdaje się Son of Thunder i jeszcze  jeden ex- Afroamerykanin  (nie pamiętam nazwy jego kanału) mówili o tym wielokrotnie. Ale zarabiać na głoszeniu!!!!!!!!!!!!!!!!

 Jak dla mnie to ideologiczny strzał w kolano. Że dożyję takich czasów to szczerze mówiąc nie myślałem. Można to tłumaczyć na różne sposoby. Oczywiście, ale żeby na oficjalnej stronie pojawiło się słowo GŁOSZENIE-10 EURO, to...... jakby na łodzi, na środku oceanu, podczas sztormu, ktoś zrobił wiertarką dziurę w burcie.  ;) Niby całkowicie nie  zatopi ale na pewno pomoże.

Dawno temu opublikowano poniższy, ciekawy moim zdaniem artykuł Six of Screen założyciela takiej małej telewizji i radia dla EXów ( to właśnie temu gościowi udało sie przeprowadzić wywiad z ofiarą pedofila-Członka Ciała Kierowniczego, dorosłym już w tej chwili Panem, warto  to kiedyś oglądnąć :-[ )

Niestety nie mam czasu, go przetłumaczyć. Poniższe tłumaczenie z niedoskonałego translatora google,  ale nawet jeżeli ktoś nie zna angielskiego to myśle, że w tym tłumaczeniu sens złapie bez problemu. :)
Tylko trzeba szybko czytać ;D


"Być może najbardziej monumentalne i wyczekiwane wydarzenie roku dla Jehowy
Świadkami jest doroczna Konwencja Okręgowa. Towarzystwo Strażnica używa tego
quasi-duchowe wydarzenie jako kolosalny zbiór funduszy w dążeniach do masowych zysków finansowych.
Przywódcy straży mają ponure motywy, próbując kontrolować finanse wszystkich
Świadków Jehowy w obecności. Ci bona fide przywódcy kultowi wykorzystują kontrolę
taktyki, zdając sobie sprawę, że im mniej pieniędzy wyda ich członkowie, podczas gdy uczęszczają do szkoły
Konwencja Rejonowa, tym więcej pieniędzy wstawią w polach składkowych. Tak jak
zobaczycie z następujących dowodów, Przywódcy Strażnicy nie zatrzymują się w niczym
ich wysiłki na rzecz masowej konsumpcji finansowej.Być może najbardziej znany w
Towarzystwo Strażnica "opłacone
system biletów parkingowych "wystąpił przy ul
Konwencja Okręgowa w Tacoma
Waszyngton. Kilka lat
temu Towarzystwo zostało złapane na czerwono
przekazany za oskarżenie Jehowy
Świadkowie na parking przedpłacony dla
Konwencja Rejonowa, w której
parking był już włączony
opłata za wynajem.
Średnią kwotę wygenerowaną na podstawie Konwencji dzielnicowych szacuje się na
około 15-20 $ za uczestnika. Pieniądze wysyłane na wielkie peruki Strażnicy są wolne od podatku, oraz
jest wysyłany po opłaceniu wszystkich wydatków. Z ponad milionem Jehowy
Świadkowie w samych Stanach Zjednoczonych, pieniądze wysyłane do Towarzystwa z Dystryktu
Konwencje wyniosłyby średnio około 15-20 milionów dolarów. Być może najbardziej
dominuje w wysiłkach Towarzystwa Strażnica w zakresie masowej konsumpcji finansowej
generowane przez szarżowanie Świadków za parkowanie swoich pojazdów w Dystrykcie
Konwencje. Na przykład Świadkowie Jehowy, którzy uczestniczyli w Zgromadzeniu okręgowym
w Amherst Massachusetts zakupił bilety parkingowe z wyprzedzeniem od lokalnego
Sale Królestwa za około dwa dolary dziennie. Jednak te przedpłacone bilety parkingowe
zarezerwował miejsce parkingowe na polu przylegającym do terenu, a nie na miejscu. To jest
w sposób oczywisty oczywiste, że Towarzystwo wykorzystało kolejną szansę na masową skalę
zdobyć. Gdyby uczestniczyło w nich około 5000 osób, a może zakupiono 2000 grup samochodów
bilety przedpłacone, które wynoszą średnio 4000,00 USD wysyłane do Towarzystwa w tym celu
Konwencja rejonowa. Przywódcy wieży strażniczej wykorzystują "przedpłacony bilet parkingowy
program "w wielu konwencjach okręgowych




Wszyscy uczestnicy Konwencji Dystryktu są również zniechęceni do zakupu żywności i
napoje od sprzedawców na terenie kongresowym; Świadkowie są zachęcani do brązowienia
worek na lunch i zjeść go na terenie kongresowym. Uczestnicy kongresu są
zdecydowanie powiedział, aby być na wszystkich sesjach i jest zbyt powolne, aby dostać się do łóżka wcześniej
będą wypoczęci na następny dzień duchowego jedzenia. Wszystkie te ścisłe
instrukcje udzielane przez przywódców Strażnicy mają wspólną zdradliwą nić. To
wielonarodowe i wielomiliardowe imperium
biznesowe wykorzystuje sprytne itaktyki manipulacyjne, aby utrzymać lojalnych członków i ich wkład finansowy.Zanim omówimy niesławny skandal parkingowy, ważne jest, aby przejrzeć każdyaspekt, w którym przywódcy Strażnicy kontrolują finanse swoich wyznawców w DystrykcieKonwencje. Wszystkie zastosowane taktyki są mistrzowsko i starannie zinstrumentowane
przekonaj Świadków Jehowy, by włożyli więcej pieniędzy do skrzynek z datkami.
Przywódcy stróżów gwarantują lokalne
hotele, w których ich obiekty zostaną wypełnione
w czasie kongresów; w związku z tym,
te obiekty noclegowe oferują zniżki
do Świadków. Świadkowie Jehowy
otrzymują ścisłe instrukcje pobytu
zakwaterowanie na liście.

Zwróć uwagę, jak sprytnie Strażnica
Społeczeństwo insynuuje, że narusza ich
zasady dotyczące zakwaterowania przynoszą wyrzuty
Pan Bóg. To jest pokrętna taktyka, której używają
aby ukryć swoje podstępne intencje.
Im mniej pieniędzy lojalni zwolennicy spędzają
w sprawie zakwaterowania, im więcej pieniędzy przeznaczają
w polach składek.Towarzystwo Strażnica pobieżnie schwytało pieniądze od niczego nie podejrzewających Jehowy
Świadkowie, którzy nie mieli pojęcia, co naprawdę oznacza umowa najmu. Wieża strażnicza
Przywódcy wcześniej negocjowali z urzędnikami miasta Tacoma i ustalili to
Opłaty parkingowe nie będą pobierane od Świadków w obecności. Jednakże
Towarzystwo Strażnica wysyłało listy do starszych w lokalnych zborach
poinstruowanie ich, by sprzedawali bilety parkingowe za około cztery dolary za sztukę; wprost
oszukańcze oszustwo, biorąc pod uwagę to, co wcześniej zorganizowało Towarzystwo. Kilku starszych
którzy wiedzieli o oszustwie, otrzymywali ścisłe instrukcje, aby to zatrzymać
informacje ukryte przed społecznością Świadków Jehowy i miasta Tacoma
urzędnicy. Gdyby nie jeden z byłych Świadków Jehowy, ujawniając ten złudny czyn
z Towarzystwa Strażnica, wielu nigdy by o tym nie wiedziało.
Negocjacje
umowy najmu na publiczne miejsca spotkań, takie jak konwencje okręgowe, są dziełem sztuki, oraz
Towarzystwo Strażnica ma mistrzostwo w tym biznesie. Przywódcy Strażnicy
wiedzieć, jak wysysać co pensa od urzędników miejskich.
Chociaż Świadkowie Jehowy mocno wierzą w przywódców Strażników
dla nich, jako jednostek, powinny powstać tylko zgryźliwe skandale z konwencji rejonu
czerwoną flagę i osadzają wątpliwości w organizacji, której niewolniczo poświęcają swoje życie. To
jest oczywiste, że Towarzystwo Strażnica jest znacznie bardziej zainteresowane
konsumpcji masowego zysku finansowego poprzez niewspółdzielone programy biznesowe niż
duchowy dobrobyt ich naśladowców"

http://www.sixscreensofthewatchtower.com/6parkinglotscandal.html
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2018, 09:48 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


puma

  • Gość
Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #124 dnia: 01 Listopad, 2018, 10:54 »
CK po prostu posunęło się duży krok na przód.Jak się nad tym zastanowić to Świadkowie Jehowy zawsze płacili za głoszenie tzn z własnej kieszeni dawali kasę na paliwo jak mieli jakiś teren dalszy do ogłoszenia.Czy strażnica zwracała im pieniądze? Wiadomo, że nie.Do tego dochodzi jeszcze utrzymywanie sal królestwa.wolontariat przy naprawach sali czy budowie nowych sal itp.Teraz rozciągnęli to na skale międzynarodową, a będzie z pewnością jeszcze gorzej... Miejmy nadzieje że większa część członków korporacji otworzy oczy i nie pozwoli w dalszym ciągu sie wyzyskiwać siedmiu bogaczom


Offline Disorder

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #125 dnia: 01 Listopad, 2018, 15:25 »
Mnie interesują te znaki zapytania widoczne na stronie obok kwot. Na przykład w 3:59 jest napisane proponowany datek 10 euro i znak zapytania. Proszę autora filmu o najechanie na ten znak zapytania lub kliknięcie na niego (nie wiem jak to działa na tej stronie), najlepiej zrobienia screena i wrzucenie zawartości tutaj bo zapewne jest tam coś istotnego napisane.

Ponawiam prośbę o pokazanie co jest napisane po najechaniu na znak zapytania obok kwoty 10 euro. W filmie 3:59.


Offline dobryczlowiek

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #126 dnia: 01 Listopad, 2018, 18:01 »
Ponawiam prośbę o pokazanie co jest napisane po najechaniu na znak zapytania obok kwoty 10 euro. W filmie 3:59.
Powiedziałem o tym wyżej, niestety aktualnie nie ma jak tego pokazać.
Kiedy kliknie się w pytajnik pojawia się napis odnośnie waluty, ze jest to cena proponowana w walucie euro.


Offline Sebastian

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #127 dnia: 01 Listopad, 2018, 18:18 »
swoją drogą 10euro jak na ofertę religijną premium to nie tak drogo :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #128 dnia: 01 Listopad, 2018, 18:24 »
W sektach często następuje proces bogacenia się i nie tylko centrali, ale i członków. To działa wizerunkowo, gdy przyjeżdżają bogaci delegaci, a nie ze słomą w butach.
Trzeba takich wyłuskać i wynieść, nie powiem na świecznik, ale na świeczniczek. Dowartościować ich. Pokazywać takich, że ci wspierają organizację.
Jeśli zechcą zapłacić za udział w takiej 'konferencji', to czują się przez to dowartościowani. Poklepie się ich po ramieniu, że zawsze wspierają organizację Jehowy. :)


Offline Sebastian

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #129 dnia: 01 Listopad, 2018, 18:34 »
idąc wzorem producentów proszku do prania którzy tę sam produkt pakują w kilka różnych opakowań (i sprzedają tanio drogo i średnio) należałoby oczekiwać kilku rodzajów oferty kongresowej - w wersji silver i gold i platinum :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Krystian

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #130 dnia: 01 Listopad, 2018, 18:59 »
A czy Ty mógłbyś być chociaż jedną osoba, która zrozumie, o co chodzi w pozycji: 'służba kaznodziejska' w cenie 10 jewro???
Czy raczej pytasz, ile to jest w przeliczeniu na złotówki???
Podpowiem, że jest to wiedza na poziomie życia ameby albo pantofelka. tylko trzeba sobie zadać trudu, zwanego potocznie myśleniem.
Czyli umiejętność zadawania pytań.
Ludzie ogólnie tworzą pytania, to fakt, ale w niewłaściwej konstrukcji. I takie też, w zamian, otrzymują odpowiedzi.

Magister inżynier jefrej jefson ma fakultet ze strzałów nowym światłem laserowym, tylko bóg Internet to spreparował. Ot i całe zamieszanie. A można było chodzić na zebrania gdzie moc oddziaływania ma duch święty.

Pytałem o wiarygodność. No cóż nie zrozumiałeś.
Na szczęście inni zrozumieli i odpowiedzieli odnośnie mojego pytania. :)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline WhySoLate

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #131 dnia: 01 Listopad, 2018, 22:25 »
Potwierdzone to 10€, siostra w moim zborze też dostała. Rozmawialiśmy o płaceniu za służbę, to powiedziała że „prawdopodobnie jest jakieś jedzenie i transporty wliczone, i nie trzeba tego płacić tylko to jest datek sugerowany”.

No i dalej 99% będzie tak myśleć i przyklaskiwać. Ale może ten 1% otworzy oczy?


Offline dobryczlowiek

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #132 dnia: 01 Listopad, 2018, 22:36 »
Potwierdzone to 10€, siostra w moim zborze też dostała. Rozmawialiśmy o płaceniu za służbę, to powiedziała że „prawdopodobnie jest jakieś jedzenie i transporty wliczone, i nie trzeba tego płacić tylko to jest datek sugerowany”.

No i dalej 99% będzie tak myśleć i przyklaskiwać. Ale może ten 1% otworzy oczy?

Czy ja wiem... Rozumiem że chcą praktycznie odciąć tych braci z kosztów z Niemiec. Ale to jest tak jakbyś zapraszał do siebie kogoś i powiedział że za sam fakt spędzania z nim czasu musisz mu zapłacić, no i jeszcze zwróć mi za paliwo zaraz ci oblicze ile i dodatkowo jeszcze jak pojedziemy do maka to ty nam stawiasz.


Offline prot

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #133 dnia: 01 Listopad, 2018, 23:03 »
Potwierdzone to 10€, siostra w moim zborze też dostała. Rozmawialiśmy o płaceniu za służbę, to powiedziała że „prawdopodobnie jest jakieś jedzenie i transporty wliczone, i nie trzeba tego płacić tylko to jest datek sugerowany”.

No i dalej 99% będzie tak myśleć i przyklaskiwać. Ale może ten 1% otworzy oczy?

W organizacji wszystko, co jest sugerowane albo "kwestią sumienia" jest po cichu obowiązkowe. To jest religia zero-jedynkowa, tam nie ma miejsca na wybór czy rozważanie :)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #134 dnia: 02 Listopad, 2018, 07:24 »
No cóż nie zrozumiałeś.

Ale w wieku przedszkolnym zrozumiałem, ze jak wsiądę do auta, włożę kluczyk, i przekręcę, a pojazd odpali z pierwszego strzału, to, oczywiście hipotetycznie, gdzieś tym pojazdem dojadę; w przeciwieństwie do tego auta, które kręci, a zapłonu brak.

Aby wesoło było, to wklejam Pana Klasyka Marka w nowej odsłonie . Oczywiście czysto hipotetycznie załóżmy.
https://www.youtube.com/watch?v=addwpFMTmEQ

Na szczęście inni zrozumieli i odpowiedzieli odnośnie mojego pytania. :)

Jeśli komunikat będzie niezrozumiały (lub zablokowany), to wierzę, że inni, co zrozumieli wytłumaczą, Nawet wytłumaczą, kto jest kto.
Jedni śpiewają: "Mówiłem ci Lucek, ja tu jeszcze wrócę. Wszystko pochytam i wszystkiego się nauczę"
Inni modlą się za Europę. Być może na tym polega różnica.

Ahhha  ;)

No cóż, śpieszmy do służby, póki jest za darmo :)
W sumie, jeśli za coś się płaci, to bardziej się docenia - wg teorii Ajzensztajna.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2018, 07:41 wysłana przez Moyses »