Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święty spokój!  (Przeczytany 36953 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14343
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #75 dnia: 14 Październik, 2018, 17:06 »

 Mam jeszcze kilku przyjaciół w zborze i spotykając się nie na zebraniu nieraz muszę się bardzo pilnować aby czegoś nie palnąć. A usta mnie świerzbią.
To byłby dobry sprawdzian ich lojalności wobec Ciebie jako przyjaciela. Jak się odsunął od Ciebie, albo jeszcze Cię podkablują, to nie są warci żeby nazywać ich przyjaciółmi. Bo prawdziwa przyjaźń to pełna akceptacja drugiej osoby. A z reguły tzw. przyjaźnie zborowe, to nic innego jak znajomość. Bo ta rzekoma przyjaźń jest bardzo zależna. Zależna od tego jakie ma się zdanie o CK.
« Ostatnia zmiana: 14 Październik, 2018, 17:28 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline zenobia

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #76 dnia: 14 Październik, 2018, 21:00 »
PoProstuJa , czy uwazasz , ze człowiek z jakimikolwiek dolegliwosciami psychicznymi jest gorszy od tych , normalnych ' ?
Uwazam , ze jest tym bardziej godny naszego szacunku i uwagi !


Offline PoProstuJa

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #77 dnia: 14 Październik, 2018, 21:47 »
PoProstuJa , czy uwazasz , ze człowiek z jakimikolwiek dolegliwosciami psychicznymi jest gorszy od tych , normalnych ' ?
Uwazam , ze jest tym bardziej godny naszego szacunku i uwagi !

Zenobio a czy ja napisałam, że jest gorszy?

Piszę tylko, że przypisywanie sobie chorób psychicznych z nieuzasadnionego powodu nie ma sensu.
Ponadto może utrzymywać fałszywym w przekonaniu gorliwych Świadków, że każdy odstępca jest chory psychicznie... Czyli nie podejmuje decyzji sam za siebie, tylko to choroba sprawia, że odchodzi z organizacji.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #78 dnia: 14 Październik, 2018, 22:08 »
No więc zrobiłem dzisiaj bumelkę i pojechałem na wieś do znajomka, zebranie olałem. Trochę się zresetowałem, bo mogłem sobie pogadać. Poza tym to zabita dechami dziura to i nikt dodzwonić się do mnie nie mógł:) Zobaczymy co będzie dalej. Czy dadzą mi spokój, choć nie sądzę. Sprawozdanie lipne złożyłem, ale nade mną jest jeszcze RODO, które nie podpisałem. O tym też tatuś nie zapomniał powiedzieć.


Nikt tak nie rozbija gówna na atomy jak sebastian. Podobny jesteś do Hawkinsa na wózku ale Ci do niego trochę brakuje ;D ;D
[/b][/size][/b][/size]
Bardzo Was proszę nie kłóćcie się to nic nie daje.

Hmmm mam tu pewien dylemat. Część rad sugeruje żeby wejść w rolę "chorej owcy" i to jeszcze może z problemami psychicznymi na dodatek.
Ale myślę, że każdy człowiek ma swoją godność.
Ja bym nie chciała żeby ktoś mnie postrzegał jako chorą psychicznie - tylko po to żeby mieć spokój od starszych! [/b][/size]

U mnie to nie przejdzie. Wszyscy wiedzą, że jestem zdrowy. P

Lepiej chyba już człowiek zapracowany (chory duchowo jak nic - materialista goniący za mamoną) lub umęczony codziennymi troskami (takiego starsi się nie czepiają, żeby mu przypadkiem nie pomóc w pozbyciu się tych trosk).

Gandalfie -  Ty sam oceń na ile Twoja psychika jest silna żeby żyć w "dwóch światach"...
Na ile jesteś silny, żeby ciągle żyć w stresie i się tłumaczyć innym ze swojego życia?


Z racji wykonywanego zawodu ciągle żyje w stresie i umiem sobie z nim radzić. Przynajmniej  do tej pory tak było.

Nikt za Ciebie tej decyzji nie podejmie i terminu też Ci nie wyznaczy.


Tak wiem. I wiem co chciałbym zrobić. Ale nie teraz uważam, że to nie ten czas.



Trafił Ci się dociekliwy "tatuś" jak widzę... :)
[/b][/size]

No niestety, zobaczymy co ten tydzień przyniesie. Oby się wszystko uspokoiło.
« Ostatnia zmiana: 14 Październik, 2018, 22:14 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Startek

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #79 dnia: 17 Październik, 2018, 06:20 »
Warto spróbować zablokować niektóre numery telefonu szczególnie tych którzy się tobie narzucają . Na wszelki wypadek otwórz sobie książkę ,,Uczymy się z Biblii ,,  na rozdziale 93  porównaj ten tekst z Mat .28 : 16-20 oraz Dzieje 1: 4-8 .  Niech sami sobie odpowiedzą komu masz tutaj zaufać , według Biblii Jezusowi czy według ksiazki niewolnikowi . Niech sami sobie odpowiedzą . Bo pytanie ,, CZY MASZ ZAUFANIE DO NIEWOLNIKA "jest podstawą wiary w organizacji i w rozmowach ze strasznymi z boru na pewno padnie . Wyprzedź ich sam  i niech sami się zastanowią i nie słuchaj ich odpowiedzi .
« Ostatnia zmiana: 17 Październik, 2018, 06:36 wysłana przez Startek »


puma

  • Gość
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #80 dnia: 31 Październik, 2018, 06:44 »
Gandalf widzę że się uspokoiło póki co :D I dobrze:D Jak coś to pisz.Ja bardzo ciekawa jestem jak to Świadkowie działają aby owca nie odeszła lecz została w korporacji :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #81 dnia: 31 Październik, 2018, 14:04 »
Gandalf widzę że się uspokoiło póki co :D I dobrze:D Jak coś to pisz.Ja bardzo ciekawa jestem jak to Świadkowie działają aby owca nie odeszła lecz została w korporacji :)
[/size]
Względny. Właśnie dostałem sms od swojego nadzorcy grupy. Domaga się owocu, którego nie mam. Na razie skutecznie unikam kontaktu. Nie chodzę na zebrania to i dostępu do mnie nie mają. Co dalej zobaczymy. Ostatnio swoją dobrą koleżankę spotkałem, której mąż SP został. Patrzyła się na mnie jak na dziwadło, ale żaden komentarz pod moim adresem nie poleciał.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


puma

  • Gość
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #82 dnia: 31 Październik, 2018, 14:45 »
Ja dziś byłam przy stojaku i pokazałam siostrom co jest na stronie 60 książki czego naprawdę uczy biblia.Mają się przyjrzeć i wytłumaczyć mi co to jest.No zobaczymy co powiedzą



Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #83 dnia: 31 Październik, 2018, 14:49 »

 Domaga się owocu, którego nie mam.

Podpowiem. Wisi jeszcze dzika róża na krzakach. To też owoc. Dobry na wino, herbatkę, lub jakiś dżem.
Zapytaj ile tego potrzebuje, po czym wskaż krzaki, gdzie to rośnie.
Będzie zadowolony z owocu.
Przy czym, jeśli mu chodzi o inny owoc, to mu odpisz, że może pozbierać pomarańcze lub nawet banany w Turcji.
Chociaż wiem: to Ty nie masz owocu, a nie on. To generalnie zmienia dużo.
Na marginesie: zazdroszczę takich esemesów, bo takich nikt mi nie chce wysłać.





Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #84 dnia: 31 Październik, 2018, 14:52 »
Podpowiem. Wisi jeszcze dzika róża na krzakach. To też owoc. Dobry na wino, herbatkę, lub jakiś dżem.
Zapytaj ile tego potrzebuje, po czym wskaż krzaki, gdzie to rośnie.
Będzie zadowolony z owocu.
Przy czym, jeśli mu chodzi o inny owoc, to mu odpisz, że może pozbierać pomarańcze lub nawet banany w Turcji.
Chociaż wiem: to Ty nie masz owocu, a nie on. To generalnie zmienia dużo.
Na marginesie: zazdroszczę takich esemesów, bo takich nikt mi nie chce wysłać.
[/b][/size]

Moyses mam tego sporo na telefonie, mogę się podzielić ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


puma

  • Gość
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #85 dnia: 31 Październik, 2018, 17:06 »


Moyses mam tego sporo na telefonie, mogę się podzielić ;)

Oj nieładnie do Gandalfa wszyscy piszą a mi nawet nie chcieli za bardzo tego między nogami siostry obejrzeć :D i co to jest powiedzieć.Kurna a ja się o 50 złotych założyłam :D że zwiną stojak i zwieją :D i cztery siostry na to patrzyło się i ze stojaka książkę wzięłam żeby nie powiedzieli, że dorysowałam :D


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #86 dnia: 07 Listopad, 2018, 17:44 »
No i znów to samo. Przeciągnąłem swojego nadzorce grupy o całe siedem dni. Już myślałem, że będzie dobrze, nawet wolność poczułem i przestałem myśleć o zborze, o zebraniach, głoszeniu, pseudo braciach itp. Czasami tylko widok pionierów z mojego zboru głoszących przy stojaku przypomniał mi kim formalnie jestem. A tu dziś znów tatuś duchowy zadzwonił. Oczywiście chodziło o owoc, czyli grupowy poskarżył się, że nie odbieram od niego telefonów. No i dowiedziałem się, że się martwi o mnie, że dryfuje na niewiadome wody tego świata.
Stwierdzam, że osuwanie się w niebyt organizacyjny nie jest rzeczą prostą. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


puma

  • Gość
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #87 dnia: 07 Listopad, 2018, 19:12 »
grupowy poskarżył się, że nie odbieram od niego telefonów. 

Tak trzymaj Gandalf  brawo Ty :D


Offline Reskator

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Listopad, 2018, 19:25 »
No i znów to samo. Przeciągnąłem swojego nadzorce grupy o całe siedem dni. Już myślałem, że będzie dobrze, nawet wolność poczułem i przestałem myśleć o zborze, o zebraniach, głoszeniu, pseudo braciach itp. Czasami tylko widok pionierów z mojego zboru głoszących przy stojaku przypomniał mi kim formalnie jestem. A tu dziś znów tatuś duchowy zadzwonił. Oczywiście chodziło o owoc, czyli grupowy poskarżył się, że nie odbieram od niego telefonów. No i dowiedziałem się, że się martwi o mnie, że dryfuje na niewiadome wody tego świata.
Stwierdzam, że osuwanie się w niebyt organizacyjny nie jest rzeczą prostą.
Według mojej orientacji jesteś na forum"odstępczym" kilka lat.
Męczyłeś tego nadzorcę grupy i siebie tyle czasu.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #89 dnia: 07 Listopad, 2018, 19:35 »
Podświadomie czuje, że jeszcze kilka takich akcji i będę miał propozycję wizyty pasterskiej. Głos tatusia był bardzo zatroskany. Ale czas biegnie dalej i życie upływa.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,