Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień Dobry TVN.  (Przeczytany 20067 razy)

Offline Krystian

Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #105 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 16:09 »
Dla mnie autorytetem jest tylko i wyłącznie Biblia, zasugerowałem tylko, ze nawet kościół katolicki potępia życie w konkubinatach czy innych kociołapskich związkach ;)
Kościół katolicki to dla mnie tylko część Wielkiego Babilonu i nic więcej.

Ok. Tylko jeszcze udowodnij, że poligamia jest przez Boga zabroniona. Zapraszam na forum, co mam w stopce.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #106 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 17:51 »
moje trzy grosze:
POLIGAMIA-co to jest?- związana jest z wykładnią (Ww), czy nowe ich światło?


Offline Villa Ella

Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #107 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 20:31 »
Salomonowi też ze wszystkimi żonami oraz nałożnicami Jehowa śluby dał?! 😲😲😲
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Sebastian

Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #108 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 20:52 »
aż dziwię sie że trampek użyywa takiego "babilońskiego" języka nazywając niesformalizowany związek "kociołapstwem"; ale to dobrze że to napisał...

przeciętny Polak widzi świadka Jehowy w garniturku, ladnie ogolonego i pod krawatem i wyobraża sobie że skoro taki elegancki to pewnie kulturalny itd. - a tutaj można zobaczyć Trampka który używa prostackiego języka mówiąc o "kociołapstwie"; ciekaw jestem czy tak samo mówiłby głosząc od domu do domu i po ilu klatkach schodowych dostałby pierwszy raz z liścia...

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #109 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 22:38 »
Nemo: Usunąłem część postu. To nie jest forum polityczne, a polityka i religia to bardzo zapalne tematy, jeżeli juz dyskutujemy o religii, to nie dyskutujmy o polityce, bo mieszanka jest strasznie wybuchowa.
z decyzją moderatora zgadzam się - i postaram się nie robić w przyszłości zbyt wielu wstawek na tematy polityczne

chcę jednak dodać, że Trampek to bardzo dziwny (mówiąc oględnie) sympatyk świadków Jehowy, skoro będąc świadkiem Jehowy sięga po propagandę pisowską a więc prokościelną - niby Trampek zwalcza Kościół Katolicki, ale posługuje się językiem zwolenników tegoż Kościoła co jest samo w sobie sprzeczne
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #110 dnia: 23 Wrzesień, 2018, 00:18 »
Ehm, ten user jednak znowu zniknął - czytając jego wypociny z rana zastanawiałem się, czy może do godziny 10oo zatrzyma swoją aktywność - przecież wtedy jest przygotowanie do wyjścia na stojaki, a on potrzebuje godzinek.
A teraz zastanawiam się nad tym, kto stoi za tymi profilami - na tym forum czytałem, jak to w aferze 50-cio bańkowej ostał się tylko W. Jaśko - może to on tutaj pogrywa...?
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #111 dnia: 23 Wrzesień, 2018, 08:45 »
Pisaliśmy już o tym, ale napiszę jeszcze raz - gdy widzicie nowego użytkownika, który od razu wyjeżdża z tym, że odstępcy są be, tylko świadkowie wierzą w Jehowę itp. to nawet nie odpisujcie na jego posty, tylko je zgłaszajcie. Tylko jeśli będzie on ignorowany to mu się znudzi to trollowanie. Inaczej tylko go napędzacie.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #112 dnia: 23 Wrzesień, 2018, 23:39 »
Pisaliśmy już o tym, ale napiszę jeszcze raz - gdy widzicie nowego użytkownika, który od razu wyjeżdża z tym, że odstępcy są be, tylko świadkowie wierzą w Jehowę itp. to nawet nie odpisujcie na jego posty, tylko je zgłaszajcie. Tylko jeśli będzie on ignorowany to mu się znudzi to trollowanie. Inaczej tylko go napędzacie.

Wiem , że masz rację a mimo to  nie do końca się z Tobą zgadzam , dlaczego ?
Bo tak samo traktuje nas  wts , ignoruje ,  większość świadków daje temu wiarę i nie podejmuje rozmowy , nie czyta , nie słucha , wyłącza od razu tv kiedy ktoś mówi źle o organizacji .
Czy nie lepiej dopuścić kogoś do głosu ? wymienić kilka zdań ?
Ludzie czytając mogą sami podejmować decyzje , wyciągać wnioski , dokonywać oceny .
Jestem pewna , że wypowiedzi Trampka czy jemu podobnym ludzie potrafią ocenić .
Wiem jak boli ignorancja i wiedzą też czym jest ,ci którzy  doświadczają  skutków wykluczenia dlatego odchodząc od wts ,  czy innej sekty nie powielajmy tego co jest złe , w przeciwnym wypadku musimy przyznać rację tym którzy nas wykluczają .
Taki argument mi przedstawiono w rozmowie , że  z każdej organizacji są wykluczani ludzie nie przestrzegający jej zasad , dlatego wykluczenie jest słuszne  ???

Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline bene

Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #113 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 07:56 »
Pisaliśmy już o tym, ale napiszę jeszcze raz - gdy widzicie nowego użytkownika, który od razu wyjeżdża z tym, że odstępcy są be, tylko świadkowie wierzą w Jehowę itp. to nawet nie odpisujcie na jego posty, tylko je zgłaszajcie. Tylko jeśli będzie on ignorowany to mu się znudzi to trollowanie. Inaczej tylko go napędzacie.
Zapewne z punktu widzenia moderacji takie rozwiązanie jest lepsze mniej sprzątania i mniej adrenaliny po stronie tych co dłużnej piszą tu na forum. Jednak jak ja zauważam to wielu co na początku było żarliwymi obrońcami WTS z biegiem czasu zmieniali postrzeganie rzeczywistości i wnoszą lub wnosili wiele do tego forum. Jest takie powiedzenie trzeba uważać by nie wylać dziecka z kąpielą. Moim zdaniem należy każdemu dać szansę a użytkowników bez względu na staż i osobiste postrzeganie ich starać się kierować na meteorytykę i kulturę  wypowiedzi. Wszak jeszcze się to nie zmieniło motto z grafiki forum
swiadkoweiejehowpolsce.org forum byłych i przyszłych, obecnych i niedoszłych.
Może nie stosowanie ostracyzmu wobec tych co są wymienieni w środku pozwoli zwiększyć liczbę tych co są wymienieni na skraju.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #114 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 08:04 »
Wiem , że masz rację a mimo to  nie do końca się z Tobą zgadzam , dlaczego ?
Bo tak samo traktuje nas  wts , ignoruje ,  większość świadków daje temu wiarę i nie podejmuje rozmowy , nie czyta , nie słucha , wyłącza od razu tv kiedy ktoś mówi źle o organizacji .
Czy nie lepiej dopuścić kogoś do głosu ? wymienić kilka zdań ?

Oczywiście, że można wymienić z kimś kilka zdań, nawet jeśli ma inne zdanie, inne wierzenia itp. Problem zaczyna się, gdy dana osoba zaczyna zaśmiecać dosłownie każdy wątek na forum pisząc od kilku miesięcy dokładnie to samo, przy okazji nas wszystkich często obrażając. To już wtedy nie jest tylko dopuszczanie do głosu. Z mojej perspektywy osobnik ten, który rejestrował się na naszym forum chyba już kilkanaście razy bo był z niego wyrzucany za skandaliczne wpisy absolutnie nie zasługuje na dalsze wysłuchiwanie.

Forum może istnieć tylko przy wzajemnym szacunku rozmówców do siebie. Niestety, większość wierzących Świadków Jehowy do nas - "odstępców" - takiego szacunku nie ma. Uważają nas często jak to mówili w swojej telewizji za śmieci, za przeciwników Jehowy i sług Szatana. Niektórzy nienawidzą nas do takiego stopnia, że są gotowi nas skrzywdzić. Jak z takimi osobami wchodzić w jakąkolwiek dyskusję? Jeśli zdarzy się taki Świadek, który pomimo tak wielkiej różnicy zdań jest gotowy z nami normalnie dyskutować, to w takim wypadku nie mam nic przeciwko. Ale na razie takiego jeszcze nie spotkałem.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2018, 08:13 wysłana przez mav »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #115 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 08:59 »
aż dziwię sie że trampek użyywa takiego "babilońskiego" języka nazywając niesformalizowany związek "kociołapstwem"; ale to dobrze że to napisał...
Chyba trzeba założyć oddzielny temat, albo nawet dział poświęcony twórczości trampka i jego wszystkich następnych wcieleń. Niech nowi którzy tu wchodzą zobaczą żenadę w wykonaniu sympatyka śJ ( trampek nie jest śJ, tak przynajmniej kiedyś napisał), a na własne oczy zobaczą czy jest ta destrukcyjna religia i jak może ogłupić człowieka. A tak na marginesie, to zastanawia mnie, czy przypadkiem trampek nie jeździ srebrnym Renault Megane  ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #116 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 10:10 »
Chyba trzeba założyć oddzielny temat, albo nawet dział poświęcony twórczości trampka i jego wszystkich następnych wcieleń. Niech nowi którzy tu wchodzą zobaczą żenadę w wykonaniu sympatyka śJ ( trampek nie jest śJ, tak przynajmniej kiedyś napisał), a na własne oczy zobaczą czy jest ta destrukcyjna religia i jak może ogłupić człowieka.
bardzo dobry pomysł, zwłaszcza że nasz małpiszon wypisuje coś takiego:
Niebieska karta to procedura ze świata. Często jest zakładana przez żony "wyzwolone" przez lewacką ideologię tzn , ze kobieta może robić co chce . (...) Informowanie starszych o niebieskiej czy zielonej karcie po raz kolejny wystawi was na pośmiewisko ;)
taka twórczość jest zbyt wybitna aby mogła ulec zniszczeniu... ;)

nowy dział (np. "laboratorium mikrobiologiczne") przyda sie;

wszyscy wiemy, jak bardzo pożyteczne mogą być badania czyjegoś kału i moczu (pomagają wykryć wiele chorób, zapobiec epidemiom, wyleczyć różne dolegliwości itd.) ale oczywiście nikt nie robi tych badań w tym samym pomieszczeniu co kuchnia lub stołówka...

oczywiście nie każdemu chce się babrać w czymś takim (i nie każdy nadaje się do pracy w laboratorium mikrobiologicznym) ale popieram pomysł aby takie laboratorium powstało
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline zenobia

Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #117 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 12:22 »
 :) :) :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #118 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 12:34 »
Proponuję podjąć to pseudochrystusowe wyzwanie trampka, pozwolić mu pisać, by w ciągu trzech dni forum runęło na ryja. Jeśli po trzech dniach nasze forum, nasza Świątynia Prawdy nadal będzie istnieć to będzie oznaczać, że albo trampek nie jest naet smrodu z trampka wart, albo Ktoś to forum odbudował.  ;)


Offline Sebastian

Odp: Dzień Dobry TVN.
« Odpowiedź #119 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 12:53 »
Proponuję podjąć to pseudochrystusowe wyzwanie trampka, pozwolić mu pisać, by w ciągu trzech dni forum runęło na ryja. Jeśli po trzech dniach nasze forum, nasza Świątynia Prawdy nadal będzie istnieć to będzie oznaczać, że albo trampek nie jest naet smrodu z trampka wart, albo Ktoś to forum odbudował.  ;)
z pozwoleniem na swobodne pisanie to bym nie przesadzał (nie chcę aby trampek mógł napaskudzić w każdym watku) ale przydałaby sie możliwość zbierania całej jego twórczości w wyodrębnionym dziale "mikrobiologicznym" ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)