Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: O Świadkach Jehowy w TV Trwam  (Przeczytany 11062 razy)

WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 12:06 »
Witam czytających ten wątek.

Eksperci, tak "EKSPERCI" jeden z nich co prawda przytacza że wiele jest definicji sekty, ale, zamyka sprawę że sekta to herezja, a to ciekawe, tu również widać EWIDENTNĄ, jazdę na niewiedzy gminu.

SEKTA: " Grupa wyznaniowa ( zazwyczaj niezbyt liczna), która oderwała się od jakiejś religii, i przyjęła własne podstawy oraz zasady organizacyjne; odłam wyznaniowy jakiejś religii"

HEREZJA: "Pogląd religijny, doktryna odbiegająca od dogmatów oficjalnej wersji danej religii, potępiane i ścigane i ścigane przez dany Kościół."

WEDŁUG:   SŁOWNIKA Współczesnego Języka Polskiego Wydawnictwo Reader's Digest WARSZAWA 1998

 Czyli, mało, że sekciarz mówi o innym sekciarzu, to jeszcze SZERZY HEREZJĘ. Dobre

To jest takie samo pranie głowy, do zamkniętego grona osób w KK, jak w sekcie podległej ORŁOM Z WARWICK. Nic inaczej, hołota nie wie, nie sprawdzi, więc kupią co im podamy.

Tu TV Trwam,        tam Brudcastig.  Co chcę zaznaczyć, obie drużyny, to SEKTY.

Od pomocy osobom wychodzącym z sekt, są specjaliści.

Pozdrawiam :)



Offline Brat Kardyga

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 12:56 »
SEKTA: " Grupa wyznaniowa ( zazwyczaj niezbyt liczna), która oderwała się od jakiejś religii...

Jakoś mi to stwierdzenie nie pasuje z tą licznością i oderwaniem w stosunku do KK ;)


Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 356
  • Polubień: 449
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 14:01 »
Eksperci, tak "EKSPERCI" jeden z nich co prawda przytacza że wiele jest definicji sekty, ale, zamyka sprawę że sekta to herezja, a to ciekawe, tu również widać EWIDENTNĄ, jazdę na niewiedzy gminu.

 [/quote]

Nie znam książek tego pana, Kamińskiego. Ale herezja to absolutnie nie jest sekta. Zwłaszcza że tak naprawdę wielu katolików czy ewangelików nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że myśli po heretycku :)). Herezja to po prostu niezgoda na pewne doktryny , dogmaty danego kościoła, która nie musi prowadzić do opuszczenia danego kościoła.

Osobiście czekałam na to co mają do powiedzenia o KZ. A to się okazało, że to zielonoświątkowcy. ..

Prawdą jest to, że trudno zdefiniować co to jest sekta. Moim zdaniem jest różnica między sektą pojmowaną na stary sposób tzn. jako odłam kościoła , który odłączył się i założył  z czasem własne wyznanie. Z reguły tego rodzaju grupy zakładały odnowę kościoła i wcale na początku nie chciały odłączać się od głównego nurtu , konflikt jednak był tak głęboki że niemożliwe było utrzymanie starego stanu rzeczy.

Poza tym straszne pierdaloty religijne oraz propaganda sukcesu krk, zacznijcie od siebie jako sekty-konkurencji świadków jehowy, katolicko-sekciarskiej  Polsce. Mąż Magdy :) :)))

P.S. Mąż mi się dorwał do klawiatury... ledwo go odciągnęłam.

« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2018, 14:03 wysłana przez Magda »
jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Offline Sebastian

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 14:33 »
witamy Męża Magdy ;)

czy zgodzi się Pan ze mną że (oczywiście po przekroczeniu pewnej granicy) obsesyjne dopatrywanie się u wszystkich innych tylko nie u siebie oznak sekciarstwa jest postawą sekciarską?

moim zdaniem z sekciarstwem jest jak z problemami czy kryzysem w małżeństwie;

w każdym związku między mężczyzną i kobietą musi od czasu do czasu iskrzyć i muszą pojawiać się konflikty i przesadą byłoby określaniem mianem "patologii" związku w którym małżonkowie powiedzmy raz czy dwa razy w miesiącu pokłócą się; oczywiście związek w którym kłótnie są jedyną formą komunikacji i codziennie albo kilka razy dziennie po kuchni przemieszczają się latające talerze jest patologiczny... podobnie z religią...

jeśli tożsamość religii budowana jest na negacji świata to jest to sekta ale jeśli w obrębie dużej społeczności istnieją nurty liberalne i konserwatywne i umiarkowane i tylko niewielka część wyznawców odnosi się z pogardą do wszelkiej inności - to nie można mówić że cały Kościół jest sekciarski

innymi słowami: dla mnie przy kwalifikowaniu kościoła jako sekty istotne jest czy mentalność sekciarskie jest czy nie jest nurtem dominującym
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline julia7

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 23:07 »
SEKTA: " Grupa wyznaniowa ( zazwyczaj niezbyt liczna), która oderwała się od jakiejś religii...

Jakoś mi to stwierdzenie nie pasuje z tą licznością i oderwaniem w stosunku do KK ;)

Wg tej definicji pierwotne chrześcijaństwo to sekta - niezbyt liczna grupa Żydów idąca za Nazarejczykiem, sekciarzy w łonie judaizmu. Tak po dziś dzień widzą to żydzi.


Offline gangas

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 23:21 »
ja jestem przypadkiem osoby która po odejściu od świadków Jehowy świadomie wybrała katolicyzm

Przykro mi ale teraz rozumiem Twoje posty. Bywaj zdrów
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Sebastian

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 23:39 »
Przykro mi ale teraz rozumiem Twoje posty. Bywaj zdrów
cieszy mnie to że mnie rozumiesz (albo teraz rozumiesz) ale nie rozumiem dlaczego zrozumienie drugiego człowieka sprawiło Tobie przykrość

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline gangas

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 23:58 »
cieszy mnie to że mnie rozumiesz (albo teraz rozumiesz) ale nie rozumiem dlaczego zrozumienie drugiego człowieka sprawiło Tobie przykrość

Przykrość?? Raczej zdziwienie ale rób se co tam chcesz. Mogłem napisać Dziwno mi ;D ;D ;D. No to Panie Katoliku witam serdelecznie. ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Wrzesień, 2018, 07:54 »
No to Panie Katoliku witam serdelecznie. ;) ;)

Sebastian  Katolik ?!    :o

Z Twoich wypowiedzi  Seb , wynika  raczej , ze masz dosyc zdystansowany  stosunek do wszelkich religii ...
 ???


Offline Sebastian

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Wrzesień, 2018, 22:43 »
Sebastian  Katolik ?!    :o

Z Twoich wypowiedzi  Seb , wynika  raczej , ze masz dosyc zdystansowany  stosunek do wszelkich religii ...
 ???
gangas nadinterpretował sobie moją wypowiedź mówiącą że jestem osobą która po odejściu od świadków Jehowy powróciła do Kościoła Katolickiego

wspominałem o tym aby wskazać że takie osoby istnieją i to "nie gdzieś tam hen za górami i rzekami", ale że znacie osobiście taką osobę

natomiast (ponieważ nie byl o wątek o mnie i moja osoba jest wspomniana tylko marginesowo) nie do powiedzialem tego że ja najpierw wróciłem do Kościoła Kat. a później nabrałem zdystansowanego stosunku do wszelkich religii


Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Natan

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 10:35 »
Uwaga: aktualizacja!

Pamiętacie, w tym programie były Świadek, Rafał Długosz mówił, że Maryja z Gaudalupe pomogła mu duchowo i że wspaniale odnalazł się w Kościele rzymskokatolickim.

Ten program ukazał się 11 września we wtorek.

Nie minęło dużo czasu, a już 21 września w piątek Rafał wyrzekł się katolicyzmu jako duchowego Egiptu. Oto materiał:




Offline Roszada

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 11:11 »
Od początku, jak słyszałem o R. Długoszu, jako katolik, krytykowałem jego postawę.
Co najmniej 2 osobom mówiłem, że ten człowiek mi się nie podoba.
Ma za duże parcie na szkło, obnoszenie się ze swoim nawróceniem, broni Biblią te rzeczy, które nie są do bronienia Biblią (tylko ewentualnie tradycją). Obnoszenie się prowokacyjnie z kultem Maryi.
Nie podobało mi się kręcenie kolejnych filmików.
Nawrócenie odbywa się we wnętrzu człowieka, a nie w Internecie.

Czułem, że się to tak skończy.
Znałem już podobne przypadki (choćby opisany w książce Guindon, który był wpierw ŚJ, później baptystą a następnie katolikiem. Po wydaniu książki jeszcze ze 2 razy zmieniał wiarę).

R. Długosz nie jest młodziakiem, bo ma zdaje się 45 lat, a więc powinien ważyć słowa i czyny.
Tak samo teraz zamiast odczekać z pół roku z tym w co dziś wierzy, to zaraz kręci filmik.


Offline Natan

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 11:40 »
Ken Guindon, autor wydanej po polsku książki "Prawda was wyzwoli" był:
1) Świadkiem Jehowy
2) Baptystą
3) Fundamentalistycznym baptystą
4) Rzymskim katolikiem - napisał wtedy książkę popierającą tradycję, "Prawda was wyzwoli"
5) Prawosławnym
6) Reformowanym baptystą (kalwinistycznym) - napisał wtedy książkę kwestionującą tradycję, jako odstępstwo
7) Ponownie prawosławnym - wyrzekł się treści z poprzednio wydanej książki.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 11:45 »
Ciekawe czy ów bohater był chrześcijaninem w którejkolwiek z tych sekt... a może we wszystkich?  :)


Offline Roszada

Odp: O Świadkach Jehowy w TV Trwam
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 12:27 »
I tu nie chodzi mi o to, że ten człowiek porzucił katolicyzm i sprawił mi zawód (bo nie sprawił).
Chodzi mi o to, że zanim wszedł na drogę katolicyzmu, to się głęboko nie zastanowił nad tym. Mając 45 lat. To nie jest młodzieniec, mający 18-25, ale dorosły facet.

On sprawił zawód nie mnie, ale tysiącom osób, które się nim fascynowały oglądając jego filmiki, jak się okazuje funt kłaka warte. :-\

Dobrze że nie miałem z nim jakichś kontaktów osobistych.