Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Brat Bogumił - the series  (Przeczytany 81420 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #90 dnia: 01 Sierpień, 2018, 08:45 »
Chyba będę znowu niepopularny i jedyny , któremu to się nie podoba . Dzisiaj przeczytałem wszystko na raz . Czyta się lekko , to prawda tylko to takie mało prawdziwe a komitet to już w ogóle odbiega od normy. Ale nie przeszkadzam , pisz , pisz jeśli tylko chcą to ludzie czytać to daj im  tę rozrywkę . Przeczytać , też przeczytam aby być na bieżąco ale wybaczcie zachwycał się nie będę.


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #91 dnia: 01 Sierpień, 2018, 09:42 »
Chyba będę znowu niepopularny i jedyny , któremu to się nie podoba . Dzisiaj przeczytałem wszystko na raz . Czyta się lekko , to prawda tylko to takie mało prawdziwe a komitet to już w ogóle odbiega od normy. Ale nie przeszkadzam , pisz , pisz jeśli tylko chcą to ludzie czytać to daj im  tę rozrywkę . Przeczytać , też przeczytam aby być na bieżąco ale wybaczcie zachwycał się nie będę.

Harnasiu, bo te epizody to parodie życia zborowego i komitetów, a parodia ma to do siebie, że coś czasem wykrzywia i wyolbrzymia. To tak jak parodie posiedzeń rządu z Górskim i Wójcikiem w rolach głównych. Prawdziwe posiedzenia rządu raczej tak nie wyglądają, ale te kabaretowe są ich parodiami, więc nie tylko wyśmiewają te prawdziwe, ale także wyolbrzymiają negatywne cechy charakteru ich uczestników. Dobrego dnia :)


Offline PoProstuJa

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #92 dnia: 01 Sierpień, 2018, 11:28 »
Niestety obawiam się, że postaci ukazane w tej serii wcale nie są wyolbrzymione  :(

Starsi ze zboru opisani są w zabawny sposób, ale po to, aby ukazane zostało ich wnętrze: daleko odbiegające od świętości ukazanej w Strażnicy.
Jeżeli ktoś nie miał w ogóle do czynienia z komitetami sądowniczymi, to zapewne wyobrażał je sobie tak jak na filmikach propagandowych - szczera rozmowa w miłej atmosferze, a bracia wyrozumiali z sercem na dłoni.
Jednak w każdym zborze trafi się człowiek szlachetny i w każdym trafi się też gnida. A że mężczyzn zawsze było mniej niż kobiet, więc czasem "z braku laku" urząd starszego obejmują gnidy. I są tak przygotowane do prowadzenia komitetów sądowniczych jak robotnik w gumofilcach, przetrząsający widłami obornik, do baletu.

Ja zawsze myślałam, że w moim zborze mam super fajnych starszych. Dopiero gdy dowiedziałam od innych jakie oni mają pomysły na komitetach sądowniczych, zaczęłam na nich patrzeć przez "inną optykę"...
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2018, 11:32 wysłana przez PoProstuJa »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #93 dnia: 01 Sierpień, 2018, 14:30 »
Czyta się lekko , to prawda tylko to takie mało prawdziwe a komitet to już w ogóle odbiega od normy.

Normy masz kilkanaście godzin nagrań w wątkach komitetowych Kaisera i Bożydara. Tutaj robię sobie po godzinach i za symboliczne Bóg zapłać jaja z Organizacji, w ogóle tego nie ukrywając  - patrz tytuł działu. Jakbym miał jeszcze do tego dołożyć powagę i przekopywanie się przez sterty książek, świadectw i dokumentów wewnętrznych, żeby wszystko było naturalistycznie prawdziwe, to ktoś musiałby mi za to zapłacić, bo aż takiej determinacji w powtórnym babraniu się w organizacyjnej rzeczywistości nie mam. A i liczba czytających taki dramat spod znaku Emila Zoli z pewnością by spadła, powagi mają na pęczki we wszystkich pozostałych działach. 

Kończąc dziękuję za opinię, zawsze miło dostać komunikat zwrotny od czytelnika - bez względu na wydźwięk - nawet jeśli najwidoczniej nie łapie się do grupy docelowej odbiorców tekstu.

« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2018, 14:54 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #94 dnia: 01 Sierpień, 2018, 19:38 »
Tutaj robię sobie po godzinach i za symboliczne Bóg zapłać jaja z Organizacji, w ogóle tego nie ukrywając  - patrz tytuł działu.
Kończąc dziękuję za opinię, zawsze miło dostać komunikat zwrotny od czytelnika - bez względu na wydźwięk - nawet jeśli najwidoczniej nie łapie się do grupy docelowej odbiorców tekstu.
Jatiw - Ekskluzywna Inkluzywność
Świetnie to parodiujesz i tak dalej trzymaj, pomysłów Tobie nie brakuje...
Niektórym pozostał gdzieś na dnie umysłu szczątkowy szablon (Ww), to zrozumiałe bo sekta ma zadanie zryć doszczętnie umysł jednostki i pozostawić po sobie trwały ślad ( to jest niezaprzeczalny koronny dowód, że osoby były w tej sekcie - nie ważne ile czasu: rok, pięć, dziesięć czy dwadzieścia a może i więcej lat)
Twoje epizody, przedstawione w dozie humoru przedstawiają prawdziwy jej wypatrzony zespół maniakalno-depresyjny.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2018, 19:40 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline dziewiatka

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #95 dnia: 01 Sierpień, 2018, 20:28 »
Ja przeżyłem podobne komitety ,gdzie starszy z wybujałym ego wdawał się w kłótnię z obwinionymi i to był dramat jak z tego wyjść z twarzą.Co powiedzieć delikwentowi na temat pokory gdy jeden ze starszych to skurwiały narcyz,który nie przyjmuję żadnych uwag.Najgorsi starsi to tacy którzy wcześniej byli pijakami ,rozpustnikami ,złodziejami a teraz uważają się za świętych.


Offline HARNAŚ

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #96 dnia: 01 Sierpień, 2018, 21:13 »
Kochani , ja nie neguję sensu istnienia tych wpisów . Pisz , czytajcie , komentujcie . Przecież o to chodzi .
 Zwyczajnie każdy jest inny a ja szczególnie inny co nie znaczy lepszy , poważniejszy dojrzalszy , nic z tych rzeczy. Dobrze , że Wam się podoba i macie odskocznię . Mnie się nie podoba i to wyraziłem  , może dlatego , że nie lubię też kabaretów? Męczą mnie i nudzą , choć doceniam kunszt ich twórców . Może dlatego , że mam okres w życiu gdzie bardziej mi do płaczu niż śmiechu. A może po prostu jestem pojebany? :-[


Offline Safari

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #97 dnia: 01 Sierpień, 2018, 23:47 »
A ja chce powiedziec ze ten typ co dziecko zrobil dziewczynie I teraz chce wziac nogi za pas to DLA mnie nie zasluguje na miano mezczyzny. Kurde. Pobawic sie, zrobic sobie dobrze a potem w d*** miec dziecko I dziewczyne.
Szkoda, ze takich kreatur duzo na swiecie.
Dziewczyny, czesciej dawac kosza burakom!!!!

,😄😃😃😃 Takie oto uczucia we mnie wzbudzil ten odcinek 😂
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #98 dnia: 02 Sierpień, 2018, 03:37 »
brachol BOGUMIŁ w następnym wcieleniu  :o


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #99 dnia: 02 Sierpień, 2018, 09:20 »
Dziewczyny, czesciej dawac kosza burakom!!!!

Ja bym dała inną radę: jak bzykasz, to uważaj, żebyś nie wpadł/nie wpadła.
Taką radę dał mój znajomy synowi, wówczas ok. 16-latkowi, kiedy ten zaczął chodzić z dziewczyną.
Rada była krótka i prosta, ale w punkt. Obydwoje najpierw skończyli studia, znaleźli pracę, pobrali się, kupili mieszkanie, a potem dopiero postarali o potomka. Wszystko we właściwej kolejności i we właściwym czasie.


Offline julia7

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #100 dnia: 02 Sierpień, 2018, 09:20 »
Ja bym dała inną radę: jak bzykasz, to uważaj, żebyś nie wpadł/nie wpadła.
Taką radę dał mój znajomy synowi, wówczas ok. 16-latkowi, kiedy ten zaczął chodzić z dziewczyną.
Rada była krótka i prosta, ale w punkt. Obydwoje najpierw skończyli studia, znaleźli pracę, pobrali się, kupili mieszkanie, a potem dopiero postarali o potomka. Wszystko we właściwej kolejności i we właściwym czasie.

A bzykali się już w wieku 16 lat :D


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #101 dnia: 02 Sierpień, 2018, 09:36 »
A bzykali się już w wieku 16 lat :D

Nie wiem, nie mój syn, więc nie mam bladego pojęcia. O tej "pogawędce" ojca z synem opowiadała koleżanka z pracy, bo to jej mąż udzielił takiej rady ich synowi :) Chłopak był wtedy, jak sam wiek wskazuje, bardzo młody, ale bardzo zdolny. W szkole same szóstki, wygrywał wszystkie olimpiady, więc oboje chcieli, żeby poszedł na studia, a nie pakował się w wieku kilkunastu lat w pieluchy. Wydaje mi się, że rodzice nie zaglądali młodym pod kołdrę, ale koleżanka na wszelki wypadek poprosiła męża, żeby odbył z synem męską rozmowę na te tematy. No to odbył. Właśnie taką.
Jak to się mówi "mądrej głowie dość dwie słowie".


Offline lukier

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #102 dnia: 02 Sierpień, 2018, 09:39 »
A ja chce powiedziec ze ten typ co dziecko zrobil dziewczynie I teraz chce wziac nogi za pas to DLA mnie nie zasluguje na miano mezczyzny. Kurde. Pobawic sie, zrobic sobie dobrze a potem w d*** miec dziecko I dziewczyne.
Szkoda, ze takich kreatur duzo na swiecie.
Dziewczyny, czesciej dawac kosza burakom!!!!

,😄😃😃😃 Takie oto uczucia we mnie wzbudzil ten odcinek 😂

A ja stawiam na to, że Sara w 'zemście' zacznie szukać pocieszenia w ramionach Zachariasza ;) a on mimo, ze się wygrażał ulegnie doświadczonej już kobiecie ;) ale może nie będzie takiej opery mydlanej tylko w następnym odcinku odbędzie wielkie starcie 'gigantów' ,czyli przepychanki na szczeblu miedzy Bogumiłem a Bobkowskim, oby nie trzeba było znów tak długo czekać na kolejny odcinek, drogi autorze :)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #103 dnia: 02 Sierpień, 2018, 15:55 »
A ja stawiam na to, że Sara w 'zemście' zacznie szukać pocieszenia w ramionach Zachariasza ;)

Ja rozumiem, że to jest parodia i różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale aż takiej wspinaczki na szczyty nieprawdopodobieństwa nie będzie. To mniej prawdopodobne niż Bogumił przeprowadzający zbór przez armagedon. To że robię sobie jaja nie oznacza, że nie chcę choćby w minimalnym stopniu oddać rządzących naturą ludzką prawideł.


Offline lukier

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #104 dnia: 02 Sierpień, 2018, 16:07 »
Ja rozumiem, że to jest parodia i różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale aż takiej wspinaczki na szczyty nieprawdopodobieństwa nie będzie. To mniej prawdopodobne niż Bogumił przeprowadzający zbór przez armagedon.

Aj, to właśnie byłoby bardzo ludzkie, porzucona, zrozpaczona dziewczyna w ciąży co ma zrobić jak nie znaleźć nowego ojca dla swojego potomka? Logika kobiecego myślenia się kłania Panie Eksluzywny ;) A Zachariasz mimo złamanego serca myślę, że nadal nie oparłby się wdziękom swojej ofiary, jeśli oczywiście wcześniej się nie wyda że to on na nich doniósł :) Gdzie tu małe prawdopodobieństwo, no gdzie? ;) ale przyznaje, że układ jak w brazylijskiej telenoweli więc lepiej nie idź w tą stronę ;)