Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Brat Bogumił - the series  (Przeczytany 81935 razy)

Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #60 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 23:14 »

U mnie by to nie przeszło. Jeszcze kilka miesięcy temu uczestniczyłem w głoszeniu i takich sytuacji nie było. Poza tym pamiętam ze zbiórek prowadzonych jeszcze na podstawie biało-czarnych ,,służb królestwa" rady aby nie prowadzić rozmów z małoletnimi. Ja zawsze w takiej sytuacji pytałem czy jest ktoś z dorosłych w domu.  Dziwne, że NO u Was wprowadził takie zasady. Mam pytanie: Jak to uargumentował? Czy gdzieś TS dało takie wytyczne?

Nie wiem, czy WTS wydało jakieś wytyczne, ja takich nie pamiętam. A NO argumentował to tak, że dzieci są bardziej chłonne niż dorośli, więc należy to wykorzystywać i zasiewać w nich ziarno "prawdy".

Poza tym u mnie w mieście była pionierka specjalna, która głosiła wszystkim, jak leci, dzieciom też. Nie wiem, czy za radą WTS, czy tak sama z siebie. Mi zaczęła głosić, jak miałam niecałe 15 lat.

Pamiętam pierwszą wizytę: dzwonek do drzwi, a tam dwie kobiety sj, jedna z nich się pyta, czy wiem, jak Bóg ma na imię. Niestety, wiedziałam. Piszę "niestety", bo wywiązała się dyskusja, która trwała jakieś dwie godziny, a trwałaby jeszcze dłużej, gdyby w końcu nie przyszła do mnie koleżanka. Wieczorem powiedziałam rodzicom, że rozmawiałam ze świadkami. Zrobli mi karczemną awanturę i zabronili z nimi rozmawiać. Kiedy następnym razem ta pionierka przyszła, powiedziałam, że rodzice nie pozwalają mi z nimi rozmawiać.

Potem w ciągu kolejnych lat kilka razy jeszcze zadzwonili, kiedy akurat byłam w domu i nikogo poza mną. Zostawiali jakieś publikacje i proponowali następną wizytę, ale ja zawsze mówiłam, że nie mogę, bo rodzice zabraniają. Za którymś razem jednak ta pionierka wpadła na "genialny" pomysł, żeby te spotkania odbywały się u siostry, która mieszka w pobliżu, nie u mnie. Zgodziłam się, a potem poszło już z górki, echhhhhhh...... ;)

Kiedy zaczęłam z nimi regularne studium, miałam już skończone 18 lat. Jednak przez te lata wcześniej, kiedy im otwierałam drzwi, nigdy nie pytali, czy jest ktoś dorosły w domu. Zawsze zostawiali jakieś publikacje (które brałam z grzeczności) i zawsze próbowali namówić na kolejną wizytę. Echhhhhhhh.......


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #61 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 23:32 »
A ja jeszcze dwa lata temu brałem udział w głoszeniu z ziomkiem, który po redukcjach został wydalony z Nadarzyna. Drzwi otworzyła około 8-letnia dziewczynka, a ten jej jebut - wstęp i filmik z tableta. Po koło minucie przyszła matka, córkę za ramię do środka i szybkie 'do widzenia panowie'. Kurde, powinienem był mieć odwagę, by gościa złapać ręką za ramię i wycofać pytając ją, czy są rodzice. Z wówczas pojmowanego szacunku nie zrobiłem tego, choć wiedziałem, że ta sytuacja dąży do faila, i to tym większego, im więcej czasu upływa - była to bowiem 'jego' kolej. Takich to amerykańskich cyborgów robił z nas org.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 23:45 »
Nie wiem, czy WTS wydało jakieś wytyczne, ja takich nie pamiętam. A NO argumentował to tak, że dzieci są bardziej chłonne niż dorośli, więc należy to wykorzystywać i zasiewać w nich ziarno "prawdy".

Nigdy sobie na to nie pozwoliłem. Cóż nie wiem co powiedzieć.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline dziewiatka

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #63 dnia: 04 Lipiec, 2018, 05:47 »
Ten NO to jakiś kretyn.Prowadzenie rozmowy z dzieckiem w drzwiach nie tylko jest mało eleganckie ale może narazić na poważne kłopoty.Co innego młodzież ale też trzeba być ostrożnym .Bo przy braku rozeznania świadkowie mogą być spaleni jako głosiciele na danym terenie.


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #64 dnia: 04 Lipiec, 2018, 08:18 »
Ten NO to jakiś kretyn.

Dlatego długo NO nie był.


Offline Sebastian

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #65 dnia: 04 Lipiec, 2018, 11:26 »
strażnica nieoficjalnie i nie wprost zachęcała dawniej do głoszenia dzieciom.

Pamiętam takie życiorysy w których jakaś pani opowiadała że będąc małym dzieckiem przyjęła czasopisma ale rodzice byli przeciwni i tutaj wstawka redakcyjna strażnicy "postanowiłam sobie że kiedy będę już samodzielna i dorosła wysłucham tych ludzi co mają do powiedzenia".

Po co taki akapit w strażnicy czy przebudźciu? OT TAK SOBIE? Myślę że to świadome działanie, aby zakomunikować czytelnikom że małe dzieci także należy agitować aby przyłączyły się do społeczności ŚJ gdy już dorosną...

Perfidia redaktorów polega na tym że teoretycznie nie ma się do czego przyczepić (ot czyjeś nieweryfikowalne opowiadanie co mała dziewczynka sobie postanowiła a potem zrealizowała jako dorosła kobieta) ale praktycznie jest to sformułowane nie wprost polecenie dla tysięcy czy milionów czytelników.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #66 dnia: 04 Lipiec, 2018, 13:32 »
Tak czy inaczej za moich czasów (lata 90-te) niektórzy co gorliwsi głosili dzieciom. Ale fakt, nie było takich wielu, przynajmniej w moim zborze.

Pamiętam jedną pionierkę, która próbowała (z miernym skutkiem) zacząć rozmowę przy drzwiach z dzieckiem; reszta jednak pytała, czy są dorośli w domu.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec, 2018, 13:39 wysłana przez ewa11 »


Offline lukier

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Lipiec, 2018, 18:37 »
A ja tęsknię za bratem Bogumiłem ;) Już dawno Jego Ekskluzywność nie wrzucił nowego odcinka, myślę, że nie tylko ja nie mogę się doczekać kiedy bohater serii wreszcie zrobi ten komitet :)


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Lipiec, 2018, 18:45 »
Ja też tęsknię - bardzo!

A jako że jestem fanką serii o bracie Bogumile i fanką serialu "Ojciec Mateusz", mam taką propozycję na jeden z epizodów: brat Bogumił i jeszcze jakiś brat pukają do drzwi plebanii ojca Mateusza. Drzwi otwiera Pluskwa albo babcia Lucyna (ewentualnie Bogumił i jeszcze jeden brat stoją przy stojaku, a któraś z ww. postaci podchodzi do nich).

Dałoby się zmontować taki odcinek?

Propozycja rzucona trochę z przymrużeniem oka, ale jednak ciekawe byłoby takie zderzenie dwóch różnych światów :)

A tak na poważnie: we all miss brother Bogumil!

Cytuj
myślę, że nie tylko ja nie mogę się doczekać kiedy bohater serii wreszcie zrobi ten komitet :)

A tak, mnie też zżera ciekawość, jak było na komitecie :)
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec, 2018, 18:47 wysłana przez ewa11 »


Offline lukier

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Lipiec, 2018, 18:51 »
Ja tam jeszcze bym chciała, żeby w którymś odcinku na brata Bogumiła zagięła parol jakaś pionierka ze zboru. Samotny wdowiec, na przywileju, taki zaangażowany, idealna partia dla zborowych, nieco otyłych ciotek bez mężów ;) Fanki czekają!


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Lipiec, 2018, 19:01 »
Ja tam jeszcze bym chciała, żeby w którymś odcinku na brata Bogumiła zagięła parol jakaś pionierka ze zboru. Samotny wdowiec, na przywileju, taki zaangażowany, idealna partia dla zborowych, nieco otyłych ciotek bez mężów ;) Fanki czekają!

A najlepiej, jakby dwie zagięły parol. Ciekawa byłaby rywalizacja o względy brata Bogumiła! :)


Offline lukier

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Lipiec, 2018, 19:10 »
Tak, to byłby pojedynek o którym też chętnie bym poczytała :) jak dla mnie byłaby kolejna bomba!


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Lipiec, 2018, 19:49 »
A najlepiej, jakby dwie zagięły parol. Ciekawa byłaby rywalizacja o względy brata Bogumiła! :)
albo cichy  nieśmiały - chłopiec  :o


Offline Zvi

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #73 dnia: 16 Lipiec, 2018, 17:04 »
Domagam się nowego odcinka brata Bogumiła!


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #74 dnia: 17 Lipiec, 2018, 15:06 »
 :)... i ja grzecznie poproszę o kolejny odcinek  :) z braku kolejnych epizodów zmuszony jestem do czytania narzucającej/ego się mirandy, tyle że to ani inteligentne, ani śmieszne a żałosne... zdecydowanie wolałbym poczytać o żałosnych ludziach historie napisane śmiesznie i inteligentnie  :)