Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Oskarżenia o molestowanie seksualne wśród Świadków Jehowy" - W5 CTV - KANADA  (Przeczytany 5450 razy)

Offline CEGŁA

Wyczekiwany reportaż "Oskarżenia o molestowanie seksualne wśród Świadków Jehowy", w końcu pojawił się na kanadyjskim kanale informacyjnym W5 CTV

Doktryna sekty religijnej chroni oskarżonych przestępców seksualnych i sprawia, że zgłaszanie skarg na policję jest praktycznie nie możliwe. Avery Haines z Avery prowadzi dochodzenie w sprawie zatajania domniemanych napaści na tle seksualnym wśród Świadków Jehowy.

W5 jest najczęściej oglądanym przez Kanadę programem śledczym, publicystycznym i dokumentalnym.


Gdyby chciał ktoś pomóc w tłumaczeniu zapraszam na priv. PLIK SRT --> LINK


Jaki zbieg okoliczności, na cultnews101.com ukazał się artykuł "Mężczyzna z Las Vegas oskarżony o gwałcenie nastoletniego członka swojego kościoła"
Następny artykuł w temacie Las Vegas---> reviewjournal.com




Nigel Rowley omawia to na swoim kanale YouTube


Generalnie ten reportaż (niedługo będzie przetłumaczony na język polski i dostępny na kanale JwEx) to bat na jw.org, tak jak "Brudne tajemnice Królestwa Świadków Jehowy"


I jak Bożydarze, może teraz też stwierdzisz, że mój awatar jest nieodpowiedni?
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 04:05 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline rychtar

Ten program to coś jak nasz Superwizjer na TVN :)

Oby u nas też zaczęły się pokazywać takie wartościowe programy :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Asturia

byłoby super jakby udało te filmiki tłumaczyć z lektorem polskim, ile może coś takiego kosztować?
jeżeli to nie jest jakaś kolosalna kwota może zorganizujemy zbiórkę w tym celu i zlecimy profesjonalne tłumaczenie z lektorem? jestem pewny że filmiki z lektorem zrobią całkiem inne wrażenie na oglądających, szczególnie starszych osób w orgu. którzy mają problemy z szybko pojawiającymi napisami.

edyt: znalazłem, ceny przyzwoite, tak myślę, chyba, że ktoś ma lepszą ofertę,



Oferta audiowizualna – cennik (netto)


Tworzenie napisów - 5,5 zł/min (55 zł – 10 min)
Wersja lektorska - 5 zł/min (50 zł – 10 min)
Audiodeskrypcja - 8 zł/ min.
Tworzenie napisów dla niesłyszących - 8 zł/ min.
Dubbing - 10-25 zł/ min.

https://auris-translation.pl/cennik/

pogadam bliską mi osobą, który jest chętny sfinansować takie akcje, zrobię wszystko, żeby kilka konkretnych filmów przetłumaczyć polskim lektorem, profesjonalnie, i wzbogacić youtubowską bibliotekę filmów o WTS
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 11:06 wysłana przez Asturia »


Offline CEGŁA

byłoby super jakby udało te filmiki tłumaczyć z lektorem polskim, ile może coś takiego kosztować?
jeżeli to nie jest jakaś kolosalna kwota może zorganizujemy zbiórkę w tym celu i zlecimy profesjonalne tłumaczenie z lektorem? jestem pewny że filmiki z lektorem zrobią całkiem inne wrażenie na oglądających, szczególnie starszych osób w orgu. którzy mają problemy z szybko pojawiającymi napisami.

Dobry pomysł. Można by to zrobić za darmo. Jakiś były świadek co był dobrym lektorem moglby podłożyć głos.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Reportaż bardzo mocny.
W całej tej aferze pedofilskiej najgorsze jest czekanie. Sądy tak dużo czasu potrzebują aby zbadać sprawę od początku do końca.

Jak była w 2015 roku afera w Australii to w Polsce w telewizji w wiadomościach telewizyjnych była wzmianka. Gdyby tak ponowiły się doniesienia tym razem z Kanady, było by wspaniale.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Dobry pomysł. Można by to zrobić za darmo. Jakiś były świadek co był dobrym lektorem moglby podłożyć głos.
Ja bym dał nie byłego, tylko obecnego Świadka Jehowy, wtedy dla jws ten reporaż będzie bardziej wiarygodny ;)

Bardzo mocny reportaż. Mam nadzieje ze nie tylko na exach zrobi wrażenie.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 11:03 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Bożydar

Bardzo proszę o admina o nieusuwanie tego komentarza. Jeśli coś nadal koliduje z tematem wątku to uprzejmie proszę o wydzielenia naszej wcześniejszej dyskusji w tym temacie do nowego wątku i dołączenie do niego tego komentarza. Nowy wątek może nosić nazwę "Ofiary ofiar - tak czy nie?".
Dyskusja nie była wcale jakaś toksyczna sama w sobie, bo klarowała co kto ma ma myśli i do czego pije. Wystarczyło ją pociągnąć na takim poziomie.

Cegła
"Za nic nie można usprawiedliwiać takiego postępowania wobec innych jaki ma CK."
Zgadza się. Nie ma usprawiedliwienia, ale opisanie schematu patologii ORG to nie usprawiedliwienie.

"Ty, Bożydar czemu mnie lajkujesz? To było raczej obraźliwie w stosunku do Ciebie."
Nie wiem, dla mnie nie było obraźliwe. Mam dystans i potrafię też żartować.  :-*

"Twój świat i możesz interpretować go jak chcesz. Ale nie wciskaj "jedynej swojej prawdy" innym."
Moja jedyna prawda dla mnie może być moją jedyną prawdą i nie oznacza to, że każę przyjmować ją innym. Prezentuję rozszerzone postrzeganie procederu patologii w ORG.

"Jak ktoś publicznie występuje to jest oczywiste że po nim pojadą."
Tak, jedziecie po mnie z Baranem i liczę się z tym. Branie udziału w dyskusji na forum to też rodzaj wystąpienia publicznego i wy też możecie zostać pod takie pojeżdżanie. Ja nie pojeżdżam tylko opisuję własne postrzeganie. :)

"nie chce wytykać tych twoich bzdur i się tym zajmować. Jak czytam takie bzdety "
Nie chcesz, ale nadal komentujesz. Btw masz pełne prawo - byle na poziomie. :)


"Jackson to oszust nie ofiara!  Jackson odpowie za swoje prostactwo prędzej czy później."
A dopuszczasz opcję, że ktoś czyniąc kogoś ofiarą może czynić go również oprawcą jak w efekcie przewracających się klocków domino? Ofiary często wykazują takie same skłonności do znieczulicy, powielania patologii, braku empatii, cech psychopatycznych (psychopatia nie obejmuje współodczuwania). Przypomina mi się opis okrutnego gwałciciela-mordercy. Gwałcił dziecko i odcinał mu po kawałku części ciała. Po zbadaniu jego przeszłości okazało się, że był adoptowany przez małżeństwo rzeźników. Rzeźnik znęcał się nad nim fizycznie, a jego żona gwałciła na stole rzeźniczym - oboje psychopaci. To co zrobił potem niewinnemu dziecku wiele tłumaczy, ale oczywiście nie usprawiedliwia. Wnikałeś kiedyś w temat na tyle głęboko? Jackson odpowie za swoje i niestety/stety za czyjeś też. 

"CK jest permanentnymi oszustami i robią co robią. Oni ten system stworzyli i muszą za to odpowiedzieć, jednak jak do tej pory uchylają się od odpowiedzialności."

Zgadzam się. :)

"I co ci z tego, że mam taki awatar? Dzieci nie lubisz? Nie przeszkadza ci, że inni w awatarze obrażają uczucia wierzących?"
Co mi z tego - niefajne skojarzenie nie z dzieckiem a opryskliwością. Sorry, ale jak chcesz coś przekazać o pedofilii w awatarze to na koszulce może prędzej powinno być przekreślone "JW Pedofilia". Obecny awatar mało mi się kojarzy z pedofilią, raczej z religią samą w sobie.

"Nie podoba się tobie, że ktoś się z tobą nie zgadza? Trudno, takie życie. Przestań być urażonym dzieciakiem i tupać nogami. Powtórzę, robisz z igły widły."
A teraz stań przed lustrem i powiedz to sam do siebie. ;)

Austria
"jak dla mnie był bardzo odważnym, mądrym facetem, miał i ma wielki wkład w ratowanie milionów ze szponów fałszywej organizacji świadków"
A jak dla mnie jego książka mimo, że nie traktuje o pedofilii wyciągnęła więcej ŚJ z ciemności niż avatar z dzieciakiem wymachującym fakolcem. Lata prosperowania R.Franza nie były tak naszpikowane pedofilią i zapewne ugryzł on tematy, które po pierwsze bardziej go nurtowały. A dwa, że pedofilia wypłynęła szerokim strumieniem w latach 90tych, czym solidnie zajęła się wspaniała i odważna kobieta Barbara Anderson.

"Franz, patrzył na te ohydności CK."
Franz pisał o patologii postrzegania przez CK wykroczeń seksualnych , ale w tamtym czasie to były sprawy typu oral, anal, zoofilia. Gdyby prosperował w CK w latach 1990-2010 z pewnością rozpisałby się szeroko o pedofilii. Tak jakoś to widzę.

Baran
"jednak należy pamiętać że nie odszedł sam z Orga.Został przecież usunięty bo był dla nich zagrożeniem."
Usunęli go w momencie jak już robił sobie zaplecze z postanowieniem, że wychodzi z tego syfu. Najpierw ustalił z żoną, że odchodzi a oni dojechali go jak był kilka tyg. poza betel.

"Mógł od środka rozwalać system. Tego się bali."
Niczego nie mógł, bo wszelkie decyzje były podejmowane przewagą zdaje się, że połową, albo nawet 2/3 głosów. Jeśli zacząłby być kretem zaraz inne roboty wydałyby go w ciągu tygodnia. Inkwizycja jaką rozpętano tylko to potwierdziła.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 21:42 wysłana przez Bożydar »


Offline PoProstuJa

Ja chciałam zapytać czy jest dalsza część tego filmu?

Trwa on 43 minuty i na końcu facet mówi o tym, że ŚJ byli zwolnieni z podatku jako organizacja charytatywna i że do tego tematu wróci... więc chyba jakaś następna jego część musi jeszcze być....


Offline CEGŁA

Ja chciałam zapytać czy jest dalsza część tego filmu?

Trwa on 43 minuty i na końcu facet mówi o tym, że ŚJ byli zwolnieni z podatku jako organizacja charytatywna i że do tego tematu wróci... więc chyba jakaś następna jego część musi jeszcze być....

Nie wiem czy jest, raczej nie.

Nie odpowiedziałeś na pytanie Bozydar i znowu tworzysz opowiadania i to w wątku, w którym te wypowiedzi nie padły. Przestań śmiecić. Masz tu jedno pytanie.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 22:35 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Bożydar

Cegła.
Utwórz ankietę z zapytaniem "Czy avatar Cegły wg Ciebie na pierwszy rzut oka kojarzy ci się z problemem pedofilii w JW.ORG?" - i będziesz miał jasny obraz tego jak to jest odbierane. :) 
Wg mnie ten avatar nie ma wiele wspólnego z pedofilią w ORG.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 22:39 wysłana przez Bożydar »


Offline CEGŁA

Cegła.
Utwórz ankietę z zapytaniem "Czy avatar Cegły wg Ciebie na pierwszy rzut oka kojarzy ci się z problemem pedofilii w JW.ORG?" - i będziesz miał jasny obraz tego jak to jest odbierane. :) 
Wg mnie ten avatar dla mnie nie ma nic wspólnego z pedofilią w ORG.

Bo nie ma. Kompletnie nie kumasz bazy. Piszesz nie na temat.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Bożydar

Bo nie ma. Kompletnie nie kumasz bazy. Piszesz nie na temat.

"I jak Bożydarze, może teraz też stwierdzisz, że mój awatar jest nieodpowiedni?"

Jeśli nie ma to sam sobie odpowiedziałeś, że nie jest odpowiedni. Ja tak to odczytuję i postrzegam.  ;D

Zaczynam się śmiać z tej dyskusji.  ;D


Offline Agnesja



Świadkowie Jehowy - Raj dla pedofilów
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Nikt

  • Gość
"I jak Bożydarze, może teraz też stwierdzisz, że mój awatar jest nieodpowiedni?"

Jeśli nie ma to sam sobie odpowiedziałeś, że nie jest odpowiedni. Ja tak to odczytuję i postrzegam.  ;D

Zaczynam się śmiać z tej dyskusji.  ;D
Dyskusja toczy się swoim życiem . Tym co dyskutanci mają do powiedzenia a nie tym co Ty Bozydarze chciałbyś usłyszeć i każdy ma swoje myśli nie Twoje . Ale wolno Ci się z myślami innymi nie zgadzać i wyrażać swoje zdanie . To jest dyskusja .


Offline CEGŁA

Reportaż przetłumaczony na Polski.

Tłumaczenie nie jest doskonałe, ale już mi się nie chciało poprawiać  :)

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.