Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ostracyzm Świadków Jehowy morduje czteroosobową rodzinę - Detroit, USA  (Przeczytany 34419 razy)

Offline CEGŁA

Wystarczylaby 1/3 forum  :D

Odstępcy skontaktowali sie z tą kobietą i zrobili z nią wywiad:

Cześć 1

Cześć 2
« Ostatnia zmiana: 21 Luty, 2018, 07:47 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline greekNT

Moi tez są betonowi. Nie zdają sobie sprawy ile zła wyrządzają.

PS. Wydaje sie mi ze Jarek nagrywając wczorajszy filmik nie miał na myśli właśnie tego zdarzenia.


Pamiętacie często cytowane przez Strażnicę słowa uczniów " Panie do kogo pójdziemy"
Wielu ma z tym problem, gdyż nie może pogodzić się z myślą , że Bóg jak byśmy go nie pojmowali i w jakich postaciach nie założył współcześnie istniejących systemów religijnych. One są dziełem ludzi.

Dogmat o jednej prawdziwej religii jest mantrą powtarzaną do szaleństwa.
Dlatego wielu akceptuje zmieniające się światła , popiera różne przepisy organizacyjne tzw. zalecenia.
Strach przed uświadomieniem sobie porażki swojej kiedyś podjętej decyzji , paraliżuje zdrowe myślenie ,następuje odrzucanie od siebie takich myśli.

A dokąd chcecie iść ?
6 mld ludzkości nie ma korzeni religii Abrahamowych i żyją.
Nie wystarczy racjonalne myślenie ?
Jesteśmy jako ludzkość prowadzeni krok po kroku do szczęśliwego zakończenia, ale niestety przez "ogień"

Zacytuję Jezusa
" Wszystko co byście chcieli aby wam ludzie czynili , wy im czyńcie podobnie."


 


 


Offline zona_abrahama

Straszne jest to, że rozumiem czemu oni to zrobili. Pewnie jak wiele innych osób odrzuconych z JW.ORG


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Miałam wrażenie , że brat o ciemnym kolorze skóry ma ogromną ochotę na użycie siły wobec tych którzy występowali na zebraniu , aż dyszał starając się nie złapać za kołnierz i wywalić na zbity pysk pomiot odstępczy  :D

« Ostatnia zmiana: 21 Luty, 2018, 10:30 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline greekNT

Chciałbym , żeby ta organizacja została zdemaskowana odgórnie przez władze krajów , nie chciałbym jednak aby odbywało sie kosztem życia ludzi , którzy ja porzucają. Wstrząsające.

Hm..
Mogło by to wyglądać jak atak Goga z Magog.
Lepiej jest osuszyć teren.

Atak na religie prawdziwą ...widzisz oni na ten wypadek budowali doktrynę.
Nawet milion gorliwych i zastraszonych im wystarczy, drukarnie na zlecenie mogą drukować wszystko nawet pisma instruktażowe o pierwszej pomocy , lub książki o zdrowym żywieniu, do uczciwej pracy się nie wezmą.

czesc


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus

Odstępcy skontaktowali sie z tą kobietą i zrobili z nią wywiad:

Cześć 1

Cześć 2

Skrót filmików  z komentarzem( który zapodał Cegła) , trochę chaotyczny, ale tłumaczony przeze mnie na szybko z pamięci po oglądnięciu. Tak zrozumiałem...

"Wiemy że teraz oglądacie naszą rozmowę (z Joyce Taylor)
 kolesie z CK, dlatego chciałem wam powiedzieć, że jesteście winni tragedii tych ludzi”
-powiedział jeden z odstępców.


Joyce Taylor była przesłuchiwana przez detektywa prowadzącego śledztwo, który oglądał również filmik z sali .
"Detektyw dziwił się dlaczego mnie zagłuszali i otoczyli, skoro powiedziałam, że zajmie mi to tylko 1 minutę i odejdę?"

Kiedy Joyc wyszła na korytarz (po swoim wystąpieniu) i chwilę rozmawiała ze starszymi, podeszła do niej pewna siostra, która ze wzruszeniem objęła ją i pocałowała. Joyc bardzo się zdziwiła, ale chciała jej teraz za to podziękować, bo w tamtej chwili otoczona przez "stado wilków" było jej bardzo ciężko.
 Z pewnością dla tej kobiety też było to ciężkie, bo może to dla niej rodzić w przyszłości pewne konsekwencje. Zebranie zostało odwołane a głosiciele zostali szybko wyprowadzeni przez starszych do samochodów. Kiedy Joyce z synem opuszczali budynek prawie nikt z głosicieli nie został na terenie sali.

Joyce mówiła, że Lauren z mężem czuli się, że są namaszczeni( z ostatka) i z tego powodu spożywali na pamiątce chleb i wino. Zostali również z tego powodu przez zbór napiętnowani i uznani za osoby z problemami psychicznymi.

"Oni odeszli z organizacji ale mentalnie nadal w niej byli.”

Jeden z odstępców użył dobrego porównania wspominając o swoim wujku i podobnie mogło być z rodziną Lauren. Tak jak z biernym palaczem , który rzucił palenie,  nie pali ale nadal szuka dymu papierosowego.
Joyce uważa, że rodzina Lauren choć fizycznie była poza, nigdy mentalnie do końca nie wyszła z organizacji. Wszystko wskazywało na to, że nadal mieli pogląd taki sam  jak Świadkowie Jehowy, że jeżeli umrą przed Armagedonem to będą żyli  (zmartwychwstaną do życia w niebie) , a jeżeli stanie się to podczas Armagedonu to mogą nie przeżyć i zostać potępieni. A jeżeli umrą wcześniej to mają gwarancje życia.

Tak zrozumiałem.

Czy dlatego popełnili samobójstwo ? Nie wiadomo. Zostawili krótki list. Możliwe, że on wyjaśni dlaczego Lauren posunęła się do takiego czynu.

Mówili również, że nie zgadzają się do końca z postanowieniami CK, takim jak wykształcenie czy ostracyzm.

Ale według Joyce byli wycofani bo wszystko co znali, cały ich świat był związany ze Świadkami Jehowy..


Chcieli posłać dzieci do collegu i starsi się temu sprzeciwiali. To była jedna z przyczyn z powodu której odeszli  5 lat temu. Ich dzieci skończyły college. Córka została grafikiem, a syn informatykiem.



Joyce była również zawiedziona, że rodzina niesłusznie została oskarżona przez zbór o kradzież a następnie byli  "wytykani palcami”i traktowani jak złodzieje.

Po tym jak odeszli zginęły z sali koperty i dane z głosicielami.
Przyjechał nawet prawnik z centrali  Brooklynskiej  i powiedział im, że najlepiej będzie jeżeli się przyznają do kradzieży. Jak się później okazało były to pomówienia.

 Mąż Joyce znał Danego odkąd skończył 5 lat, później kiedy 31 lat temu mąż Joyce odszedł z organizacji i kontakt się urwał. Przypadkowe spotkanie odnowiło kontakty.




Podczas rozmowy z Joyce połączenych ze sobą było 7 odstępców. Rozmawiali jeszcze o innych zagadnieniach związanych z organizacją. Np. wykazywali niezrozumienie dla starszych pewnego zboru, którzy odkryli, że skradziono tam teczki z przeprowadzonych komitetów sądowniczych w tym ukrywaną ściśle tajną teczkę, dotyczącą pedofili w zborze. Starsi szybko zgłosili to zdarzenie na policję.

 Śmiali się, że kradzież teczki zborowej było dla starszych wielkim przestępstwem, większym niż wykorzystanie seksualne pedofila, bo tego nawet nie chcieli i nie zgłosili na policję.

 Kradzież teczki z info o pedofilu była według nich większym przestępstwem niż czyn tego pedofila. Jak się domyślam, teczki zostały znalezione przez policję, która po ich przeczytaniu, wszczęła śledztwo w sprawie pedofilii w zborze. ;)
Podano tą informacje na stronie FaithLeaks
https://web.facebook.com/FaithLeaks/?_rdc=1&_rdr
« Ostatnia zmiana: 21 Luty, 2018, 21:22 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Salamander

Ja nie pojmuję, jak ci starsi potraktowali tę kobietę na sali królestwa. To jest totalne przeciwieństwo tego, czego głoszą. Cytują innym słowa, że "ludzie będą wyzuci z naturalnych uczuć", a sami tacy są.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Ja  pojąłem i z tego diabelskiego młyna wyszedłem/przepraszam złego słowa użyłem  UCIEKŁEM!/


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Ja  pojąłem i z tego diabelskiego młyna wyszedłem/przepraszam złego słowa użyłem  UCIEKŁEM!/
Wyskoczyłem z Titanica 😀


Offline Salome

a ja się czuję jakbym uciekła na wolność z łagru.... :D :D :D
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline CEGŁA

Dzięki Baran za tłumaczenie.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline dziewiatka

Ja nie śmiałbym nikogo obwiniać o spowodowanie śmierci w takiej sytuacji.Nawet sam tytuł tego wątku ma na celu przenieść dyskusję na poziom emocji bo wtedy łatwiej znaleźć winnego i go osądzić.O winie zostało już postanowione a więc wyrok dla morderców z organizacji też powinien zapaść, byle surowy. 


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Ja nie śmiałbym nikogo obwiniać o spowodowanie śmierci w takiej sytuacji.Nawet sam tytuł tego wątku ma na celu przenieść dyskusję na poziom emocji bo wtedy łatwiej znaleźć winnego i go osądzić.O winie zostało już postanowione a więc wyrok dla morderców z organizacji też powinien zapaść, byle surowy.

Tutaj nie trzeba było szukać, tak jak nie trzeba szukać winnego, kiedy rodzic zabrania lekarzowi podać transfuzję swojemu dziecku w chwili zagrożenia życia i dziecko umiera. Winne są doktryny, które wymyślają ludzie z Warwick.
 
Sekta działa zawsze na swoją korzyść i niszczy ludzi. Po trupach dochodzi do zamierzonych wcześniej celów, tłumacząc się Bogiem lub bogiem. Psychomanipulacja, poczucie winy, "zawsze za mało", Armagedon. Dochodzenie do tych celów wymaga ofiar i oni zdają sobie z tego sprawę. Mają tych ludzi w d..ie.  Destrukcja jest podstawą ich działania. Zakrzywiają oczywiście rzeczywistość, ale to zwykłe "groby pobielane"

Świadkowie Jehowy zacznijmy w końcu wierzyć ofiarom !!!!




FOX 2: "Czy obwiniasz religię?"
"Tak, absolutnie, w stu procentach." - powiedziała Taylor.

"Cierpieli z powodu przykrych konsekwencji, których doświadcza każdy Świadek Jehowy, decydujący się opuścić tę religię" - powiedziała.

"Mogę ci od razu zagwarantować, że gdyby oni musieli zadzwonić do swojej rodziny, szczególnie Danny, i rodzina rozpoznałaby numer telefonu - nikt by go nie odebrał", powiedziała Joyce.

"Zbór, tamtejsi Świadkowie Jehowy, byli bardzo zaciekli wobec nich, po prostu brutalni", powiedziała.


FOX 2: "Dlaczego chcieli Cię uciszyć?"
"Ponieważ mówiłam prawdę" - powiedziała Joyce.


A do Joyce i Świadków Jehowy pasuje mi Orwell:
"Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, co ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem."
« Ostatnia zmiana: 22 Luty, 2018, 23:30 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline HARNAŚ

Hm..
Mogło by to wyglądać jak atak Goga z Magog.
Lepiej jest osuszyć teren.

Atak na religie prawdziwą ...widzisz oni na ten wypadek budowali doktrynę.
Odkąd zmieniono naukę o tym kim jest GOG z MAGOG to ten atak ewentualny , nie ma już takiego wydźwięku. Nie wiem czy znasz tę doktrynę na bieżąco , że Gog to już nie Szatan?


Offline greekNT

Odkąd zmieniono naukę o tym kim jest GOG z MAGOG to ten atak ewentualny , nie ma już takiego wydźwięku. Nie wiem czy znasz tę doktrynę na bieżąco , że Gog to już nie Szatan?

Nie znam

Odpowiem Tobie w tym wątku dlatego ze zgubiłem twój inny wątek..
Winą obarczamy CK, KK , inni kaznodziejów tv itd.
W polityce jest podobnie , albo wielki zawód, albo mały zawód.

Staram się myśleć pozytywnie , i nie mam do nikogo żalu . Jesteśmy dorosłymi osobami podejmowaliśmy decyzje pod wpływem emocji, kontrolowanej indoktrynacji , w dobrej wierze.
Religia jest kwestią wiary znakomitym obszarem dla oszustów , albo nawiedzonych , psychicznie chorych etc. ale możne także dostarczać uniesień , wprowadzać w stany euforii , działać terapeutycznie. Niestety konsekwencje w postaci zerwanych więzi i wyobcowania są bolesne dla wielu .
Postawiłem sobie za cel pokazanie, uwypuklenie tego co Pismo mówi bez podtekstów i pokrętnych wykładni.
Uważam fałszowanie tłumaczeń dokumentów historycznych niezależnie , czy wchodzą w skład Biblii czy też nie za karygodne.
Nie skupiałem się na studiowaniu starych wydawnictw Strażnicy ,aby pokazać błędy , niekonsekwencje , inni zrobili to bardzo dobrze ukłony dla całej katedry .
Ważne jest co dalej ?

cześć