Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pochodzenie ŚJ  (Przeczytany 13073 razy)

Offline arcykapłan

Pochodzenie ŚJ
« dnia: 20 Listopad, 2017, 13:14 »
Często na forach krytykujących ŚJ pojawia się zarzut, że jest to "korporacja" pochodząca zza oceanu. ok.
W takim razie czy ktoś mógłby mi powiedzieć która religia powstała w Polsce i jeśli taka jest to automatycznie jest ona w czymś lepsza ?
Wydaje mi się, że w USA powstało wiele religii protestanckich, sam protestantyzm powstał w Niemczech a kościół katolicki tez nie został założony w Polsce . W czym więc problem na waszych forach ? ;)


Offline Grześzajęty

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:15 »
witam 144000


Offline Roszada

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:22 »
   Organizacja Świadków Jehowy też twierdzi, wbrew faktom, że „poselstwo” jej nie pochodzi z Ameryki, ale od Boga Najwyższego:

„Podobnie dzisiaj poselstwo świadków Jehowy nie pochodzi z Ameryki, tylko od Boga Najwyższego, i Jehowa Bóg przekazuje je wiernym ludziom przez działanie swego świętego ducha. Prawda nie jest bynajmniej poselstwem amerykańskim, chociaż z uwagi na dogodność położenia i praktyczne prowadzenie działalności Towarzystwa jego główne biuro mieści się w Nowym Jorku, jednym z największych dzisiaj na ziemi ośrodków handlu i komunikacji morskiej” (Strażnica Nr 7, 1960 s. 8).

Interesujące jest to, że kiedyś inaczej o tym pisano:

Zapewne Pan wybrał St. Zjednoczone jako miejsce skąd Prawda nie tylko rozejść się miała, lecz i zasilaną być miała” (Strażnica 15.12 1921 s. 383).

Tak jak ŚJ w USA powstali: mormoni i adwentyści


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:22 »
witam 144000

Raczej przywitaj: Arcykapłana i Jego 144k Kapłanów.
Za niedługo będziesz witał baranka, 24 starszych, 4 żywe stworzenia, jeźdźców apokalipsy, szarańcze, a nawet szklane morze.


Offline arcykapłan

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:25 »
   Organizacja Świadków Jehowy też twierdzi, wbrew faktom, że „poselstwo” jej nie pochodzi z Ameryki, ale od Boga Najwyższego:

„Podobnie dzisiaj poselstwo świadków Jehowy nie pochodzi z Ameryki, tylko od Boga Najwyższego, i Jehowa Bóg przekazuje je wiernym ludziom przez działanie swego świętego ducha. Prawda nie jest bynajmniej poselstwem amerykańskim, chociaż z uwagi na dogodność położenia i praktyczne prowadzenie działalności Towarzystwa jego główne biuro mieści się w Nowym Jorku, jednym z największych dzisiaj na ziemi ośrodków handlu i komunikacji morskiej” (Strażnica Nr 7, 1960 s. 8).

Interesujące jest to, że kiedyś inaczej o tym pisano:

Zapewne Pan wybrał St. Zjednoczone jako miejsce skąd Prawda nie tylko rozejść się miała, lecz i zasilaną być miała” (Strażnica 15.12 1921 s. 383).

Tak jak ŚJ w USA powstali: mormoni i adwentyści


Pytam co złego jest w tym, że organizację ŚJ założono w USA ? Bardziej obawiałbym się religii założonych np w Niemczech, już nie raz pokazali nam jak "miłują" Polaków ;)


Offline Estera

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:27 »
Często na forach krytykujących ŚJ pojawia się zarzut, że jest to "korporacja" pochodząca zza oceanu. ok.
W takim razie czy ktoś mógłby mi powiedzieć która religia powstała w Polsce i jeśli taka jest to automatycznie jest ona w czymś lepsza ?
Wydaje mi się, że w USA powstało wiele religii protestanckich, sam protestantyzm powstał w Niemczech a kościół katolicki tez nie został założony w Polsce . W czym więc problem na waszych forach ? ;)
   arcykapłanie, ja Estera, pytam się Ciebie.
   Czy Ty, pojawiłeś się na tym forum, żeby nas, ex-ów śj, przekonywać do tej sekty w obronie której stajesz?
   Chyba pomyliły Ci się misje.

   Głoszenie o "najprawdziwszej", to w zborach śj.
   My tu, głosimy inną prawdę o tej Twojej "prawdzie".
   Tu lud naprawdę wyzwolony, od tej korporacji zza oceanu.
   Już jesteśmy odhipnotyzowani od tych snów strażnicy.
   ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:29 »

Pytam co złego jest w tym, że organizację ŚJ założono w USA ? Bardziej obawiałbym się religii założonych np w Niemczech, już nie raz pokazali nam jak "miłują" Polaków ;)
W USA powstało około 10 000 sekt i między innymi Towarzystwo Strażnica.
USA to wylęgarnia sekt. Wiesz o tym?
Większość przybyłych do Polski sekt to właśnie z USA.
Do Polski Kasprzykowski przywlókł rejestrację Towarzystwa, który później jeszcze 2 grupy odstępcze zarejestrował. ;)


Offline arcykapłan

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:29 »
   arcykapłanie, ja Estera, pytam się Ciebie.
   Czy Ty, pojawiłeś się na tym forum, żeby nas, ex-ów śj, przekonywać do tej sekty w obronie której stajesz?
   Chyba pomyliły Ci się misje.

   Głoszenie o "najprawdziwszej", to w zborach śj.
   My tu, głosimy inną prawdę o tej Twojej "prawdzie".
   Tu lud naprawdę wyzwolony, od tej korporacji zza oceanu.
   Już jesteśmy odhipnotyzowani od tych snów strażnicy.
   ;D

Wolisz korporacje z Niemiec czy z Rzymu ? ;)


Roszada, a korporacji z Rzymu nie negujesz ? ;) Miło słyszeć, ze np baptyści czy zielonoświątkowcy to też tylko korporacje. Powoli zaczynasz kumać o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2017, 13:31 wysłana przez arcykapłan »


Offline Abramakabra

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:32 »
Zarzut odnosi się do tego że jest to korporacja. Jeśli ta korporacja była by z księżyca, mówili byśmy  o korporacji z księżyca.


Offline arcykapłan

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:35 »
Zarzut odnosi się do tego że jest to korporacja. Jeśli ta korporacja była by z księżyca, mówili byśmy  o korporacji z księżyca.


Wszystkie związki wyznaniowe działają na podobnych zasadach...no chyba , ze np w KK czy u protestantów nie zbiera się kasy na działalność, nie ma tam hierarchii itp....


Offline Roszada

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:37 »
Wolisz korporacje z Niemiec czy z Rzymu ? ;)


Roszada, a korporacji z Rzymu nie negujesz ? ;) Miło słyszeć, ze np baptyści czy zielonoświątkowcy to też tylko korporacje. Powoli zaczynasz kumać o co chodzi.
Niestety nie wiem o co chodzi.
Baptyści nie powstali w USA.
Zielonoświątkowcy wywodzą się z metodyzmu, a ten też nie powstał w USA ale w Anglii. Jesteś ciemny widze jak tabaka. ;D
A Rzym nie interesuje exŚJ.
Kościół ma swój początek nie w Rzymie, tylko w Jerozolimie. Wiesz gdzie był pierwszy sobór?


Offline Estera

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:40 »
Wolisz korporacje z Niemiec czy z Rzymu ? ;)
   Nigdy już nie będę w żadnej korporacji!!
   Ani z Niemiec, ani z Rzymu, ani zza oceanu, ani skądkolwiek, Marsa, Wenus, Księżyca.
   Zbyt głęboko sięgnęłam po wiedzę, żeby dać się na coś nabrać.
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline arcykapłan

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:42 »
Niestety nie wiem o co chodzi.
Baptyści nie powstali w USA.
Zielonoświątkowcy wywodzą się z metodyzmu, a ten też nie powstał w USA ale w Anglii. Jesteś ciemny widze jak tabaka. ;D
A Rzym nie interesuje exŚJ.
Kościół ma swój początek nie w Rzymie, tylko w Jerozolimie. Wiesz gdzie był pierwszy sobór?

Czyli mamy korporacje powstałe w różnych krajach. Przed chwilą pisałeś , ze mnóstwo religii pochodzi z USA. Szybko zmieniasz zdanie ;)
Pytanie, w czym więc przeszkadza ci to, ze ŚJ pochodza z USA , podobnie jak wiele innych religii ? W czy korporacja katolicka z Rzymu czy korporacje z Anglii są lepsze ? ;)


Offline Roszada

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:45 »
Czyli mamy korporacje powstałe w różnych krajach. Przed chwilą pisałeś , ze mnóstwo religii pochodzi z USA. Szybko zmieniasz zdanie ;)
Pytanie, w czym więc przeszkadza ci to, ze ŚJ pochodza z USA , podobnie jak wiele innych religii ? W czy korporacja katolicka z Rzymu czy korporacje z Anglii są lepsze ? ;)
Nie kłam, bo pisałem o sektach a nie o kościołach.
ŚJ są sektą a nie kościołem.
Do sekt zaliczają ŚJ religioznawcy, socjologowie i władze państw:

Strażnica Nr 5, 1996 s. 14 podaje nawet, że do sekt zaliczają ich rządy niektórych państw (!):

Coraz więcej rządów zarówno w krajach chrześcijańskich, jak i innych ‘wynosi się’ ponad sług Jehowy Zastępów, ponad Jego Świadków, pogardliwie traktując ich jako ‘sektę’...”.

Natomiast we Francji „w raporcie komisji parlamentarnej zaliczono Świadków do ‘niebezpiecznych sekt’...” („Rocznik Świadków Jehowy 2000” s. 24).


Offline Abramakabra

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:46 »
Przecież ŚJ to religia prawdziwa, w dodatku jedyna, a wszystko co ma pochodzi od Boga Jehowy, który jej błogosławi,  to czemu jest korporacją jak wszystkie inne nieprawdziwe religie?