Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Fora obecnych oraz byłych Świadków Jehowy  (Przeczytany 10653 razy)

Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Forum obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Wrzesień, 2018, 21:55 »
Bobo jako Korba został usunięty z forum Datsuna. ;D

Ta informacja zrobiła mi dzień :). Nie ma to jak widok obnażonego i przyłapanego na kłamstwie Świadka Jehowy, który do samego końca utrzymuje, że jest "w prawdzie". Takie sytuacje pokazują jacy ludzie stanowią trzon tej organizacji, który będzie zaciekle jej bronił niezależnie od okoliczości. Kłamcy, oszuści i manipulatorzy. Szkoda tylko szeregowych głosicieli, którzy ulegli tym pierwszym i nie widzą gdzie są naprawdę.


Offline Brat Kardyga

Odp: Forum obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Wrzesień, 2018, 22:06 »
Ta informacja zrobiła mi dzień :). Nie ma to jak widok obnażonego i przyłapanego na kłamstwie Świadka Jehowy, który do samego końca utrzymuje, że jest "w prawdzie". Takie sytuacje pokazują jacy ludzie stanowią trzon tej organizacji, który będzie zaciekle jej bronił niezależnie od okoliczości. Kłamcy, oszuści i manipulatorzy. Szkoda tylko szeregowych głosicieli, którzy ulegli tym pierwszym i nie widzą gdzie są naprawdę.
To są stare szczury WTS-u które za wszelką cenę będą bronić organizacji tak jak tonący brzytwy... Trampek, Bobo, Wnikliwy itd. Oni nie mają wyjścia i tak muszą gadać no bo gdzie pójdę ?
Ciekaw jestem czy otwarcie o tych dyskusjach forumowych opowiadają wśród swoich braci duchowych?
wątpię.

ps. ja ze swoim proboszczem nie mam takich dylematów jak do mnie wpadnie po kolędzie  ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień, 2018, 22:08 wysłana przez Brat Kardyga »


Offline Kerostat

Odp: Forum obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Wrzesień, 2018, 22:18 »
To są stare szczury WTS-u które za wszelką cenę będą bronić organizacji tak jak tonący brzytwy... Trampek, Bobo, Wnikliwy itd. Oni nie mają wyjścia i tak muszą gadać no bo gdzie pójdę ?
Ciekaw jestem czy otwarcie o tych dyskusjach forumowych opowiadają wśród swoich braci duchowych?
wątpię.

ps. ja ze swoim proboszczem nie mam takich dylematów jak do mnie wpadnie po kolędzie  ;)

Na ostatniej kolędzie wyjawiłem proboszczowi swoją historię, zaprosił mnie na rozmowę na plebanię, gdyż dla niego jestem, jako ateista, zaginioną owieczką którą on chce uratować.
Jakoś zabrało mi do tej pory czasu, a raczej chęci wstawienia się u niego, ale z czasem nabieram przekonania, że go odwiedzę.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline Roszada

Odp: Forum obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Wrzesień, 2018, 13:29 »
Co ciekawe Korba-Bobo udawał tam, że nie jest ŚJ, a tylko sympatykiem ŚJ.
Identycznie robił Biosławek.

Wszystko po to by im nikt nie stawiał zarzutów, że nie słuchają wytycznych CK i by nie odpowiadać za wszystkie nauki CK.


Offline Roszada

Odp: Forum obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Wrzesień, 2018, 14:26 »
Krystian  też czasem tutaj pisuje  takie odnoszę wrażenie pod tym samy nickiem jak i Bartek.
Jedne fora upadają powstają nowe ale starzy pisarze dalej piszą czasem pod innym nickiem.

A to forum Krystiana (chyba jednak jakiś Wasyl jest adminem):

http://dyskusjebiblijne.info.pl/

Forum Bartka, Nike i Pamfilka:

http://www.biblos.feen.pl/index.php

To takie niby biblijne fora.


Offline Roszada

Odp: Forum obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 20:38 »
To jest forum ŚJ Bobo, ale jakby wymiotło ich:

http://biblia.laa.pl/index.php


Offline Sebastian

Odp: Forum obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Wrzesień, 2018, 22:15 »
Forum Bartka, Nike i Pamfilka:
http://www.biblos.feen.pl/index.php
Chodzi o "naszego" Pamfilka, używającego jednoliterowego nicka P?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline P

Odp: Forum obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Wrzesień, 2018, 08:59 »
Tak, jestem tam adminem, ale ostatnio przez długi czas nie zaglądałem. Z biblos jestem związany od początku, z przerwą gdy zostałem Pionierem Stałym, ale od rozpoczęcia mojego wyjścia z WTS wróciłem, standardowo pod moim nickiem, pod którym jestem też na biblii.webd
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline Roszada

Odp: Forum obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Wrzesień, 2018, 12:27 »
Te fora potworzyli ludzie z forum biblia webd.
A ono jakby wylęgarnia sekciarstwa. :)
Każda indywidualność z biblia webd zakłada swe forum. ;)

Byłem jakiś czas na biblia webd. Pozakładałem trochę wątków o ŚJ, bo był tam dział o nich, ale nieciekawe towarzystwo. Uciekłem 12 grudnia 2016.
Od sasa do lasa. Sekciarze różnej maści, ludzie chorzy i dewianci.
Zaledwie kilka osób normalnych i zrównoważonych.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2018, 14:24 wysłana przez Roszada »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Forum obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Listopad, 2018, 20:24 »
Najlepsze są te mikroskopijne fora w których od początku udziela się regularnie maks 5 osób i dyskutują jak na czacie, dodatkowo każdy ma jakąś funkcję, tak że moderatorów jest więcej niż użytkowników. Do tego darmowe hostingi z dziwnymi końcówkami, uboga szata graficzna i dawaj... :P Bo w końcu zapotrzebowanie jest tak wielkie, no nie? :P

Wiem że Polska to nadal biblijny i chrześcijański kraj, ale wyobrażałbym sobie że 2-3 profesjonalne fora w pełni zaspokoją niknące zapotrzebowanie na tego typu serwisy w momencie gdy wszystko przechodzi na portale społecznościowe.

A jak się jeszcze trafi na admina ktoś, kto ma parcie zostać wirtualnym starszym i poprowadzić swój mikrozbór żelazną ręką, to już w ogóle szykujcie się na jazdę bez trzymanki :P Zero merytorycznej dyskusji, jednostronna propaganda, agresywne nawracanie połączone z bombardowaniem sympatią, tematy tabu, banowanie za byle pierdołę...ale zawsze tymczasowe, bo jak masz 4 aktywnych użytkowników, to nie możesz sobie pozwolić by twórca 25% treści przepadł na zawsze; dyżurny wróg powinien pozostać aktywnym, aby cokolwiek się działo :P

I rację ma Roszada, takie mikromiejsca są na ogół przez dziwaków tworzone i przyciągają dziwaków jak magnes.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad, 2018, 21:05 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Roszada

Odp: Fora obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Listopad, 2018, 21:06 »
Gdy bywałem na biblia webd czy na protestantach, to kilka razy dostawałem maile od osób zapalonych, które mnie zapraszały, bo tworzą nowe forum.
Oczywiście najlepsze, najprzyjemniejsze, bez wrogich wypowiedzi i z prowadzonym porządkiem.
Te osoby mówiły prawdę, ale przy założeniu, że będzie tam 5 osób na krzyż, jak pisał Ekskluzywna Inkluzywność.
Poziom zaś pewnie zerowy. :)

Odpowiadałem zazwyczaj: po co mnożyć byty.
Dodawałem, że jestem przeciwnikiem tworzeniem nowych forów.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2019, 16:38 wysłana przez Roszada »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Forum obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Listopad, 2018, 21:27 »
ale przy założeniu, że będzie tam 5 osób na krzyż

Dla 5 osób na krzyż to się nie tworzy forum, a zaprasza ludzi do grupowej rozmowy na PW, którą z czasem można rozciągnąć na innych użytkowników, o ile taka jest ochota, a na dużych ogólnopolskich forach zawsze łatwiej o nowy narybek.

No chyba że tworzysz coś jedynego w swoim rodzaju, co nawet jak upadnie, to wcześniej będzie chociaż funkcjonować jako niepowtarzalny tematyczny eksperyment. Ale kolejne forum biblijne "dla obrażonych"? To coś jak kolejne forum o kosmetykach albo kolejne forum motoryzacyjne, czyli dar admina dla admina :P
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad, 2018, 21:32 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Roszada

Odp: Fora obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Sierpień, 2020, 14:55 »
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/

Już chyba wiem, to Datsun, założyciel, ten który u nas był i chciał koniecznie ewangelizować. Sztorcowałem go i odszedł. Ale ma tam ładny bajzelek jak widzę, a myślał, że to ciepły chlebek. ;D

...
No ma widzę ponad 500 osób zarejestrowanych. :-\
Forum Datsuna zamknięte:
Cytuj
Witajcie.
We wrześniu minie pięć lat istnienia tego forum. Chciałem podziękować wszystkim osobom, które tutaj pisały oraz czytały wpisy. :)
Jak (prawie) wszystko co na tym świecie ma swój początek i koniec. Kończą się płatne umowy z firmami, które udostępniają serwer oraz domenę. Informuję więc z dużym wyprzedzeniem, że forum zniknie z netu mniej więcej za miesiąc.
Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa i prowadzenia.
Pozdrawiam serdecznie
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/viewtopic.php?f=4&p=26778#p26777
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2020, 14:58 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

Odp: Fora obecnych oraz byłych Świadków Jehowy
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Sierpień, 2020, 15:41 »
to uzasadnienie fajnie komponuje sie z nazwą o adresem tego znikającego forum:

"kończą się platne umowy więc szkoda nam kasy aby zadbać o Twoje zbawienie" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)