Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrzest dziecka  (Przeczytany 21077 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Styczeń, 2018, 14:50 »
Ja bardziej ufam tekstowi greckiemu z II w. n.e.,

A ja mam nagrania z I w. w HD. Są na jutubie. Wystarcz poszukać. Wszystko na żywo. Potem wystarczy sprawdzić z tekstem greckim i wszystko się zgadza.
 8-)


Offline Dietrich

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Styczeń, 2018, 15:19 »

Ale na pewno to dziecko wie doskonale jak Bóg ma na imię czego nie można powiedzieć o 99 % katolików czy protestantów w tym kraju ;) ;) ;)

Swoją drogą też nie popieram chrztu dzieci , moim zdaniem jak dorośnie niech wybiera co chce dalej w życiu robić .

Ciekawym, czy sam masz dzieci i uczysz je o Bogu w sposób w taki jak wypowiadasz się na tym forum ;D
Szczerze powiedziawszy dawno takiego zacietrzewienia w połączeniu z brakiem merytorycznych argumentów nie widziałem tutaj.
O pisaniu nie na temat nie wspominam, bo pewnie moderacja zaraz posprząta  ;)

Kiepsko zacząłeś / łaś.   Roszada albo Gorszyciel sprzedaliby cię za kilo cebuli na targu razem z Twoją "wiedzą"  ;D
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2018, 15:20 wysłana przez Dietrich »


Offline Szarańcza

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Styczeń, 2018, 16:47 »
Już ci podałem...ojciec to nie jest imię - imię to Jehowa .
To wy macie podac gdzie Jezus mówi, ze jest równy Jehowie  ;) ;) ;) no dawajcie odstępcy i katolicy-fanatycy ;) ;) ;)

Szrańcza a co ty tu z jakąś natura wyskakujesz.... chcesz pwoiedziec że ty i tój ojciec to ta sama osoba czy co ? ;) ;) ;) nie rób siary stary

Katolicy wierzą w Trójcę ale nie rozumiem dlaczego zakładasz, że wszyscy odstępcy również?
W sumie może powinieneś to pytanie zadać bardziej na forach dla katolików jeśli ten temat Cię interesuje.

Rozumiem, że nie przekonują Cię zestawienia, które udostępnił Roszada, z których można byłoby wywnioskować, że Jezus i Jahwe są tożsami. Nie satysfakcjonuje Cię tak przeprowadzony dowód. Ok, masz do tego prawo.
Widzisz na podstawie Biblii można udowodnić, że Jezus jest Jahwe... i  że Jezus nie jest Jahwe.

Potwierdź mi proszę - chciałbyś aby ktoś udostępnił Ci werset, w którym Jezus mówi, że jest Jehową, tak?
Coś w stylu: "Ja Jezus jestem Jehową"?
Czy ma znaczenie przekład? Lubisz widzę Tysiąclatkę II..
Czy ma znaczenie forma tego imienia - Jahwe, Jehowa, Jah, Jestem?

Ja się cieszę, że nie muszę ścierać się z Tobą w rzeczywistości, bo podejrzewam, że gdyby brakło Ci argumentów  (hmm... to chyba za dużo powiedziane. Ty masz w asortymencie maksymalnie ze 2 pytania, więc szybko doszlibyśmy do tego momentu) zacząłbyś mnie najpierw wyzywać a później, istnieje spore prawdopodobieństwo, uciekłbyś się do rękoczynów. Ten typ z Ciebie.

I jeśli już to stara ;)


Offline dziewiatka

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Styczeń, 2018, 00:54 »
Każdy chrzest dzieci to nieporozumienie,które jest związane z ideologią religii.U świadków często bywa tak ,że to rodzice mają parcie na chrzest w jak najmłodszym wieku.Prawdopodobnie jest to związane z powszechną chorobą rodziców niezdrowa ambicja.Mnie się nie udało wobec tego zrobię wszystko by mojemu dziecku się udało.Nieważne czy to jest jakiś talent show czy chrzest u świadków.Cichaczem pewnie liczą że zwrócą na siebie uwagę a potem wywiady na zgromadzeniach.Taki rodzic to głąb ,szkoda tylko dziecka


Tusia

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Styczeń, 2018, 13:55 »
Każdy chrzest dzieci to nieporozumienie,które jest związane z ideologią religii.

Chrzest dzieci oraz dorosłych w Kościele katolickim, to włączenie do wspólnoty Kościoła, a nie ideologia. Chrzest małych dzieci mógł się rozwinąć dopiero w drugim pokoleniu chrześcijan. Ale już w czasach apostolskich stosowano chrzest całych domów. Tak właśnie wraz z całym domem została ochrzczona Lidia (Dz 16, 15). Czytamy też, że strażnik więzienia w Filippi został ochrzczony z całym domem (Dz 16, 33). Podobnie św. Paweł ochrzcił cały dom Stefanasa (1Kor 1, 16). Wyrażenie "cały dom" oznacza wszystkich domowników: całą rodzinę i służbę, także małe dzieci i niemowlęta.

http://piotrandryszczak.pl/chrzest_dzieci.html


Offline bene

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Styczeń, 2018, 17:30 »
Wyrażenie "cały dom" oznacza wszystkich domowników: całą rodzinę i służbę, także małe dzieci i niemowlęta.
Czyżby aby na pewno małe dzieci a nade wszystko niemowlęta da się podciągnąć do takiego stwierdzenia Wystarczy przyjrzeć się innym miejscom w Biblii Act 10:1-2 bt5 "(1) W Cezarei mieszkał pewien człowiek, imieniem Korneliusz, setnik z kohorty zwanej Italską, (2) pobożny i „bojący się Boga” wraz z całym swym domem. Dawał on wielkie jałmużny ludowi i zawsze modlił się do Boga." Ciekawe w jaki sposób można stwierdzić że niemowlę boi się Boga.
Act 16:32-34 bt5 "(32) Opowiedzieli więc naukę Pana jemu i wszystkim jego domownikom. (33) Tej samej godziny w nocy wziął ich ze sobą, obmył rany i natychmiast przyjął chrzest wraz z całym swym domem. (34) Wprowadził ich też do swego mieszkania, zastawił stół i razem z całym domem cieszył się bardzo, że uwierzył Bogu."
Może wyjaśnisz w jaki sposób można głosić ewangelię niemowlakowi oraz w jaki sposób to niemowlę się cieszyło
Act 18:8 bt5 "(8) Przełożony synagogi, Kryspus, uwierzył w Pana z całym swym domem, wielu też słuchaczy korynckich uwierzyło i przyjmowało wiarę i chrzest."
A tu w jaki sposób osesek przyjął wiarę bo ja sobie jakoś tego nie umiem wyobrazić
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Tusia

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Styczeń, 2018, 18:17 »
Czyżby aby na pewno małe dzieci a nade wszystko niemowlęta da się podciągnąć do takiego stwierdzenia

Tak!

A tu w jaki sposób osesek przyjął wiarę bo ja sobie jakoś tego nie umiem wyobrazić

Ja też nie, ale takie dzieci mają już w sobie wiarę. Jezus powiedział: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie zabraniajcie im" (Łk 18, 16). Powyższa wypowiedź Jezusa odnosi się do niemowląt przynoszonych do Niego, aby włożył na nie ręce (por. Łk 18, 15). Określenie "niemowlęta" jest tu dosłownym tłumaczeniem greckiego terminu "brefos", oznaczającego niedawno narodzone niemowlę. O tych właśnie niemowlętach Jezus następnie powiedział: "Do takich należy Królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego" (Łk 18, 16-17). Jezus zatem wyraźnie stwierdza, że nasza wiara musi być taka, jak wiara tych dzieci. Tak więc z wypowiedzi samego Jezusa wynika, że małe dzieci mogą mieć same wiarę wystarczającą aby "wejść do Królestwa Bożego", do którego bramą jest chrzest. Oto Jezus stawia wiarę małych dzieci za wzór do naśladowania.

Bóg sprawił, "że usta dzieci i niemowląt oddają Mu chwałę" (Ps 8, 3; Mt 21, 16), a więc nie odtrąca je od siebie. "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie nim" (Łk 18, 16). Dlatego wierzący w Jezusa rodzice nie przeszkadzają im i przynoszą dzieci do kościoła, by przez chrzest włączyć je do wspólnoty, jakim jest żywy Kościół.




Offline bene

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Styczeń, 2018, 20:03 »
Tak!

Ja też nie, ale takie dzieci mają już w sobie wiarę. Jezus powiedział: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie zabraniajcie im" (Łk 18, 16). Powyższa wypowiedź Jezusa odnosi się do niemowląt przynoszonych do Niego, aby włożył na nie ręce (por. Łk 18, 15). Określenie "niemowlęta" jest tu dosłownym tłumaczeniem greckiego terminu "brefos", oznaczającego niedawno narodzone niemowlę. O tych właśnie niemowlętach Jezus następnie powiedział: "Do takich należy Królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego" (Łk 18, 16-17). Jezus zatem wyraźnie stwierdza, że nasza wiara musi być taka, jak wiara tych dzieci. Tak więc z wypowiedzi samego Jezusa wynika, że małe dzieci mogą mieć same wiarę wystarczającą aby "wejść do Królestwa Bożego", do którego bramą jest chrzest. Oto Jezus stawia wiarę małych dzieci za wzór do naśladowania.

Bóg sprawił, "że usta dzieci i niemowląt oddają Mu chwałę" (Ps 8, 3; Mt 21, 16), a więc nie odtrąca je od siebie. "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie nim" (Łk 18, 16). Dlatego wierzący w Jezusa rodzice nie przeszkadzają im i przynoszą dzieci do kościoła, by przez chrzest włączyć je do wspólnoty, jakim jest żywy Kościół.
Tylko Jezus powiedział Mar 16:15-16 bt5 "(15) I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony."
Skoro uważasz że za kogoś można wierzyć ja ci tego nie zabronię masz do tego prawo. Ale jak widzisz Jezus mówi tutaj o pewnej kolejności. Głoszenie ewangelii przyjęcie jej przez wiarę i w wyniku tego chrzest.
Z wersetów które przytoczyłeś wynika że brefos nawet bez chrztu są "właścicielami" królestwa Niebios. Chyba że Jezusowi z tą wiarą chodziło o coś innego niż piszesz
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Styczeń, 2018, 21:04 »

Ja też nie, ale takie dzieci mają już w sobie wiarę. Jezus powiedział: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie zabraniajcie im" (Łk 18, 16). Powyższa wypowiedź Jezusa odnosi się do niemowląt przynoszonych do Niego, aby włożył na nie ręce (por. Łk 18, 15). Określenie "niemowlęta" jest tu dosłownym tłumaczeniem greckiego terminu "brefos", oznaczającego niedawno narodzone niemowlę. O tych właśnie niemowlętach Jezus następnie powiedział: "Do takich należy Królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego" (Łk 18, 16-17). Jezus zatem wyraźnie stwierdza, że nasza wiara musi być taka, jak wiara tych dzieci.

Tusia , o  czym ty piszesz ??   Wiara niemowlat ??
Niemowlak  jest  zainteresowany  jedzeniem , spaniem i  s...niem . I to jest wszystko .
Jezeli rodzice chrzcza niemowle , to jest to wyraz  ICH wiary a nie wiary dziecka .
W KK jest tradycja chrzczenia niemowlakow  i to jest OK .  Ale nie dajmy sie zwariowac i nie przypisujmy , wbrew zdrowemu rozsadkowi ,  tym maluchom  WIARY w Boga !  :o


Tusia

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Styczeń, 2018, 21:54 »
Tusia , o  czym ty piszesz ??   Wiara niemowlat ??

Mają taką, by oddać chwałę Bogu:

"usta dzieci i niemowląt oddają Mu chwałę" (Ps 8, 3; Mt 21, 16)



Offline coma

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Styczeń, 2018, 23:34 »
Tusia, skoro niemowlęta chrześcijan mają w sobie wiarę do prawdziwego Boga, to czy mają ją również muzułumańskie i hinduskie dzieci?' Dlaczego gdy zaczynają pamiętać swoje przeżycia nagle ta wiara znika i rodzice muszą je uczyć od wszystkiego od początku??


Tusia

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Styczeń, 2018, 00:07 »
Tusia, skoro niemowlęta chrześcijan mają w sobie wiarę do prawdziwego Boga, to czy mają ją również muzułumańskie i hinduskie dzieci?'

Wszyscy ludzie mają.

Dlaczego gdy zaczynają pamiętać swoje przeżycia nagle ta wiara znika i rodzice muszą je uczyć od wszystkiego od początku??

Bo ta wiara jest zakodowana. Człowiek zawsze będzie szukał Boga. A jak może znaleźć, gdy już jest świadomy? Odpowiedź jest arcyboleśnie prosta. Pan Jezus wysyła apostołów i ich następców i mówi:

"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»" (Mt 28, 19-20 BT)


Offline bene

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Styczeń, 2018, 07:34 »
Wszyscy ludzie mają.

Bo ta wiara jest zakodowana. Człowiek zawsze będzie szukał Boga. A jak może znaleźć, gdy już jest świadomy? Odpowiedź jest arcyboleśnie prosta. Pan Jezus wysyła apostołów i ich następców i mówi:

"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»" (Mt 28, 19-20 BT)
Tak odpowiedź jest arcyboleśnie prosta w wersecie co przytoczyłeś. Najpierw nauczajcie głosząc ewangelię. Pozytywny odzew na ewangelię to udzielajcie chrztu. Potem przekażcie w jaki sposób mają zachować i zastosować w życiu to Jezus mówił i pokazywał swoim życiem. Jak widzisz w chrzcie dzieci a w szczególności niemowląt brakuje dwóch elementów przedstawienia drogi zbawienia i wyraźnej zgody tego któremu udzielany jest chrzest na takie rozwiązanie
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Tusia

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Styczeń, 2018, 09:15 »
Tak odpowiedź jest arcyboleśnie prosta w wersecie co przytoczyłeś. Najpierw nauczajcie głosząc ewangelię. Pozytywny odzew na ewangelię to udzielajcie chrztu. Potem przekażcie w jaki sposób mają zachować i zastosować w życiu to Jezus mówił i pokazywał swoim życiem. Jak widzisz w chrzcie dzieci a w szczególności niemowląt brakuje dwóch elementów przedstawienia drogi zbawienia i wyraźnej zgody tego któremu udzielany jest chrzest na takie rozwiązanie

"usta dzieci i niemowląt oddają Mu chwałę" (Ps 8, 3; Mt 21, 16)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Styczeń, 2018, 09:18 »
"usta dzieci i niemowląt oddają Mu chwałę" (Ps 8, 3; Mt 21, 16)

Przecież niemowlęta nie mówią. Przeczytaj kontekst Psalmu i powiedz, czy o dorosłym człowieku nie można powiedzieć, że jest dzieckiem.