Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Robert Rient w TVP Kultura!  (Przeczytany 17578 razy)

Offline Roszada

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Maj, 2015, 20:15 »
Dla mnie Raymond Franz nie był "znanym odstępcą".

A kto jest znanym odstępcą?
Kto dla Ciebie?

I z tego cytatu:

"Gdybyśmy z ciekawości mimo wszystko czytali literaturę znanego odstępcy"
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2015, 20:25 wysłana przez Roszada »


Hudson

  • Gość
Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Maj, 2015, 20:37 »
A kto jest znanym odstępcą?
Kto dla Ciebie?

I z tego cytatu:

"Gdybyśmy z ciekawości mimo wszystko czytali literaturę znanego odstępcy"

Dla mnie znanym stał się Ray Franz wówczas, gdy przeczytałem Kryzys. Sam sobie dobieram i weryfikuję "znajomości"  :) Co prawda zetknąłem się z tym nazwiskiem już wcześniej - nota bene podczas rozmowy z pewnym starszym, jednak Franz nie  był przedmiotem rozmowy ;)
 
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2015, 20:50 wysłana przez Hudson »


Mario

  • Gość
Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Maj, 2015, 20:54 »
Dla mnie Raymond Franz nie był "znanym odstępcą". Podobnie jak Robert Rient.  Jak mogę określić, że ta osoba rzeczywiście jest moim wrogiem, skoro nie znam ani jej ani jej poglądów? Toż to zwykłe sekciarskie pomówienia.  Karmiąc nas od takimi uniwersalnymi frazesami uważa się nas za ciągle niedojrzałych czy wręcz głupich.  Tak jakby przeczytanie jednej książki czy obejrzenie filmu na YT miało z miejsca rozwalić komuś wiarę.   Nie dajmy się zwariować ludzie.


Niby masz rację. Ale fakt jest faktem ,że po czasie "Kryzys" stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych książek!


Offline uncja

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Maj, 2015, 21:15 »
A kto jest znanym odstępcą?
Kto dla Ciebie?

I z tego cytatu:

"Gdybyśmy z ciekawości mimo wszystko czytali literaturę znanego odstępcy"

Najbardziej znanym odstępcą to Michael Jackson jest/był


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Maj, 2015, 21:17 »
Najbardziej znanym odstępcą to Michael Jackson jest/był
:) w sumie masz rację, Jacksona zna cały świat a takiego Franza tylko świadkowie :)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Robert

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Maj, 2015, 21:21 »
Ależ wątek poszybował.

Jest taka lista, ale jak mówiłem to nieformalna lista, na której z pewnością są wszystkie książki Roszady, Kryzys i wiele innych. Omawialiśmy ową "tajną listę tego czego nie wolno" na Kursie Służby Pionierskiej, należą do niej wszelkie "odstępcze", ale również te z innych religii, sam gdy byłem pionierem przeczytałem jedną, francuskie świadectwa tych, którzy odeszli, nie pamiętam tytułu, skończyło się na napomnieniu przez starszych i ostrzeżeniu, że ponowne czytanie grozi komitetem.

Z tą megalomanią to nie czuję by mi odbiło :)


Offline Robert

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Maj, 2015, 21:25 »
A jaką wartość ma ta książka ocenią czytelnicy - chciałbym by się podobała.
Nie porównywałbym jej na pewno do Kryzysu Sumienia, również z szacunku i uznania dla doświadczenia i pracy Franza. Ja to raczej mały żuczek w porównaniu z moim byłym bratem z Ciała Kierowniczego.


Hudson

  • Gość
Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Maj, 2015, 21:25 »
Ja to wszystko rozumiem. Drażni mnie tylko nieustanne trywializowanie tej i wielu innych podobnych spraw. 
WTS próbuje na siłę kogoś czy coś zakwalifikować, a wychodzi zupełnie na odwrót.  Ludzie szukają informacji bo w jw.org ich NIE MA.   Na przykład Roszada z tego co wiem nie był ŚJ, nie jest zatem odstępcą sensu stricto czy zatem jego książki wolno czytać świadkom?


Offline Robert

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Maj, 2015, 21:29 »
Nie jest odstępcą, ale jego myśli są "szatańskie", "odstępcze", wymierzone w "prawdę". Nie trzeba być odstępcą by być na liście zakazanej - czy to książek czy rozmówców.



Hudson

  • Gość
Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Maj, 2015, 21:34 »
Nie jest odstępcą, ale jego myśli są "szatańskie", "odstępcze", wymierzone w "prawdę". Nie trzeba być odstępcą by być na liście zakazanej - czy to książek czy rozmówców.

Skoro nie istnieje zatem oficjalna lista "ksiąg zakazanych" , a ta istniejąca jest nieoficjalna - więc co mają do tego starsi a potem  komitet?! um Gottes Willen!


Mario

  • Gość
Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Maj, 2015, 21:43 »
Najbardziej znanym odstępcą to Michael Jackson jest/był

Witaj Uncjo. Podobno Michael nigdy nie został ochrzczonym Św J , był wychowany w rodzinie Św J ale nawet nie był głosicielem zborowym.

Chociaż Wikipedia pisze o nim coś innego, to od Świadków Jehowy z jego rodzimego zboru słyszałem , że taka sytuacja nigdy nie miała miejsca.
Ale w sumie - kto wie...
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2015, 21:46 wysłana przez Mario »


Offline Liberal

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Maj, 2015, 21:50 »
Liberał!
Tak mocno trzymasz się tej wersji, że za czytanie takich książek się nie wyklucza, a mnie skrytykowano za jednorazowy  kontakt z wykluczonym...

Droga Owco,
Nie przeczę, że bywają takie przypadki, a Twój jest szczególny z racji patologicznego zboru i zarządzających nim starszych do którego miałaś wątpliwy przywilej należeć.
Nadal jednak będę się upierał, że nie jest to normą w Organizacji. Jak już wspomniałem, ja czytałem różne książki, starsi o tym wiedzieli i jedynie delikatnie ostrzegano mnie, żebym uważał na swoje zdrowie duchowe. Nikt mi za to nie zrobił żadnego komitetu.
Problem miałem dopiero wtedy, kiedy brat Ebed podkablował mnie do Nadarzyna, że "zadaję się" z odstępcami i pisuję na ich grupach dyskusyjnych, ale i wtedy nie miałem komitetu, a ostrzegawczą rozmowę z nadzorcą obwodu.

Co do nieoficjalnego "indeksu książek zakazanych do czytania" to ja osobiście się z niczym takim nie zetknąłem, a byłem starszym, natomiast moja żona była pionierką stałą po kursie i oboje nic takiego nie znaliśmy. Z drugiej strony zetknąłem się z nieoficjalnym spisem zespołów muzycznych, których słuchanie Świadkowi Jehowy nie przystoi. No ale i tutaj nie znam ani jednego przypadku, że komuś zrobiono komitet sądowniczy za słuchanie "demonicznej muzyki".
Dlatego uważam, że problem tkwi w nadgorliwych starszych niż w polityce Organizacji.
A że się zniechęca do czytania i straszy okropnymi skutkami duchowego upadku, to już inna sprawa...
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Roszada

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Maj, 2015, 22:05 »
Najbardziej znanym odstępcą to Michael Jackson jest/był

Nie wiem gdzie pisali o nim jako odstępcy. :-\


Offline Roszada

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Maj, 2015, 22:08 »
:) w sumie masz rację, Jacksona zna cały świat a takiego Franza tylko świadkowie :)

Ja R. Franza znałem już ok. 1989 r. gdy w czasopiśmie chrześcijan sobotnich Duch Czasu publikowali kilka odcinków z ang. Kryzysu Sumienia (ang. 1983).


Offline uncja

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Maj, 2015, 22:08 »
Ależ wątek poszybował.

Jest taka lista, ale jak mówiłem to nieformalna lista,..... ową "tajną listę tego czego nie wolno" na Kursie........... sam gdy byłem pionierem przeczytałem jedną, ..... skończyło się na napomnieniu przez starszych i ostrzeżeniu, że ponowne czytanie grozi komitetem.


Używanie określenia indeks czy lista powoduje skojarzenia z czymś formalnym - takim jak indeks ksiąg zakazanych w KK , mówić nieoficjalna lista to tak jak mówić o piwie bezalkoholowym - czyli o czymś co jest podobne do rzeczy /sprawy tak nazywanej ale jednocześnie nie ma cechy najbardziej zasadniczej dla tej rzeczy/sprawy Literatura SJ zawiera jedynie ogólne sformułowania coś jakby definicje tego czego nie powinno się czytać/słuchać oglądać,nigdy nie padają konkretne tytuły  (bo oczywiście zaraz wielu by po nie sięgnęło- (wszak najlepiej smakuje zakazane) Kiedyś zetknęłam się chyba w jakimś życiorysie z opisem książki, który pasował do Mistrza i Małgorzaty Bułhakowa
Znajdujący się gdzieś tu powyżej opis "Książka znanego odstępcy" pasuje do Kryzysu owszem - ale to trzeba wiedzieć kim był R Franz, a może tez pasować do książek  innych byłych SJ znanych z czegokolwiek sztuki sportu itp  Przeciętny SJ nie będzie umiał wskazać konkretnych tytułów
Dlatego nazywanie takich definicyjnych opisów indeksem/spisem dzieł zakazanych  to przesada