Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs  (Przeczytany 21729 razy)

Offline Pytający01

Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« dnia: 14 Czerwiec, 2017, 12:23 »
Dzień dobry,
Jestem świeżo zarejestrowany, ale forum śledzę codziennie od roku.

Chciałbym poprosić Was o pomoc.

Potrzebuję argumentów, przekonujących Was za lub przeciw WTS.

Obecnie jestem Świadkiem Jehowy i jestem rozdarty.

Wasze odpowiedzi, chciałbym uzyskać w formie faktów, bez podtekstu emocji jeśli to możliwe.

Moja żona jest bardzo gorliwym członkiem organizacji (ja zresztą jestem sługą pomocniczym, ale jak widać oddalam się), zależy mi na niej bardzo.

Jeśli czas i głową pozwoli, napiszę w innych działach coś o sobie.

Pozdrawiam i liczę na owocną dyskusję.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 12:50 »
Byłem na taki etapie jak Ty. Dla mnie pierwszy faktem są stosowane w bardzo wielu kwestiach dwojakie odważniki, tj. Co wolno wojewodzie (osobom będącym wysoko postawionymi w organizacji, zwł. będącym członkami Ciała Kierowniczego), to nie tobie, smr... (tj. zwykłemu ŚJ w zborze). Wydaje mi się, że o czymś zgoła przeciwnym mówił Pan Jezus: „Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich” (Mk 9,35). Mam wrażenie, że obecnie ŚJ ma być sługą Ciała Kierowniczego: być mu podporządkowanym, posłusznym, przyjmować wszystko z zadowoleniem i radością, cokolwiek by to nie było.


Offline Pytający01

Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 12:56 »
Byłem na taki etapie jak Ty. Dla mnie pierwszy faktem są stosowane w bardzo wielu kwestiach dwojakie odważniki, tj. Co wolno wojewodzie (osobom będącym wysoko postawionymi w organizacji, zwł. będącym członkami Ciała Kierowniczego), to nie tobie, smr... (tj. zwykłemu ŚJ w zborze). Wydaje mi się, że o czymś zgoła przeciwnym mówił Pan Jezus: „Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich” (Mk 9,35). Mam wrażenie, że obecnie ŚJ ma być sługą Ciała Kierowniczego: być mu podporządkowanym, posłusznym, przyjmować wszystko z zadowoleniem i radością, cokolwiek by to nie było.
Dziękuję, że piszesz.
Dla nadania toru dyskusji prosiłbym o szczegóły fakty.
Wyobraź sobie, że stoisz przed kimś na sali sądowej.
Argumentem dla poparcia Twojej tezy może być np świetny zegarek ciała kierowniczego, gdzie wszyscy mają zachować ubóstwo.

O takie przykłady mi chodzi.


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 13:03 »
Jestem podobnie jak Ty aktywnym SJ. To znaczy moja aktywność jest już tylko formalna (1h, dla świętego spokoju).
Póki co nie mogę się ujawniać z wielu powodów o których już tutaj pisałem.

To co mnie bardzo zniechęca do WTS i sprawiło, że wręcz utraciłem wiarę w "kanał łączności", to:
1. Fałszywa nauka o roku 1914. Zakłamywanie historii odnośnie roku 607 p.n.e.
2. Niebiblijna i pełna niekonsekwencji nauka o zakazie transfuzji krwi.
3. Zakłamywanie historii w sprawie fałszywych proroctw o roku 1914,1925, i 1975.


Panie Boże daj mi nowy software..


Offline Estera

Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 13:07 »
   Mnie wybudził na dobre m.in., dwojaki obraz organizacji zbawiennej.
   Ten, który poznałam, jako wieloletni śj, że to jedyna, święta, droga prowadząca do zbawienia ...
   I zupełnie inna odpowiedź Geoffrey'a Jacksona w sądzie w Australii, gdzie na pytanie sedziego ...
   Powiedział, że ...
   aroganckie by to było tak twierdzić, że tylko śj mają drogę do boga.
   W tym momencie, bardzo zastanowiłam się, co ten członek ciała kierowniczego mówi?
   Inna wersja dla "owiec", a inna dla sądu?
   Nie mogłam tego pojąć, a dziś jestem mentalnie poza śj, choć oficjalnie jeszcze tkwię.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline CEGŁA

Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 13:37 »
Mnie osobiście wybudziły przekłamania Biblii, np. jaka jest nadzieja dla chrześcijan, inne to że zbawienie jest tylko w Panu Jezusie, a także wymyślona forma imienia Bożego i wiele więcej. Badałem takie tematy dość głęboko ponieważ zależało mi żeby mieć pewność co do tego czy ŚwJ to prawda czy nie.
Doszło do tego przekręty finansowe z Salami Królestwa, kradzieżą pieniędzy z kont zborowych, oraz akcje firm których nie powinni mieć. 
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Światus

Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 13:46 »
Cześć Pytający01.

Zastanów się, co sprawiło, że ty zacząłeś mieć wątpliwości.
Żeby kogoś przekonać muszą to być MOCNE argumenty i powinno ich być sporo...
Jeśli ktoś wiele zainwestował (czasu, uczuć itp), będzie się starał bagatelizować argumenty przeczące temu w co wierzy. Wszystko co pozytywne w grupie będzie wyolbrzymiał a wszystkie rzeczy negatywne będzie marginalizował.
To jest Dysonans poznawczy. (Te mądrości pochodzą z książki; "Gdy proroctwo zawodzi"

Jak mówił Nowoczesny Ryszard - głowa psuje się od góry  ;D
Więc należałoby zacząć od poczynań "niewolnika".

Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Ile jej pozostało w organizacji? O czym możesz sam decydować?
Niewolnik miał przygotowywać pokarm czy rządzić służbą?
Niewolnik nie powinien się wywyższać. Sprawdź "gdy pan powróci postawi go nas..."
Skąd wiadomo, że  Jezus ustanowił niewolnika w 1919? Ktoś to widział, słyszał, zapisał?
Jeśli Jezus przyszedł NIEWIDZIALNIE to skąd wiadomo, że przyszedł?
Skąd wiadomo, ze obecne zrozumienie jest prawdziwym i ostatnim? Nigdy tak nie było?

Aha. Używanie argumentów logicznych często mija sie z celem.
Więc warto mówić o rzeczach, na które rozmówca jest wyczulony np. kocha dzieci - pedofilia, uczciwość - przekręty itd. itp.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec, 2017, 13:50 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 14:42 »
Potrzebuję argumentów, przekonujących Was za lub przeciw WTS.

Suche fakty, których zebranie zajęło mi dwa lata:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/tematy-ktore-warto-przeczytac/jak-prosto-i-na-kilka-sposobow-obalic-607-jako-date-zburzenia-jerozolimy/

Obalenie 607pne powoduje obalenie 1914ne i 1919ne, co oznacza, że CK jest samozwańcem, a Królestwo nie panuje 100 lat z hakiem.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 15:03 »
Dla mnie glownym powodem odejscia od SJ byly wzgledy etyczne .
Nie moglem pogodzic sie  z genocydem zwanym Armagedonem .
Co prawda SJ nauczaja , ze Bog jest sprawiedliwy i  ukarze tylko tych , ktorzy na to zasluguja , ale w praktyce oznacza to wybicie prawie calej ludzkosci i pozostawienie przy zyciu pare czy parenascie milionow wiernych .
Na takiego Boga sie NIE ZGADZAM !  A tym bardziej nie bede popieral ludzi , ktorzy tego typu  "wyroki Boze" uwazaja za sprawiedliwe .
Wszystkie inne przekrety Organizacji , takie jak przynaleznosc do ONZ-tu , manipulacja tekstem PNS, ciagla zmiana nauk , czy wreszcie afera pedofilska w Australii to byly fakty o ktorych dowiedzialem sie znacznie pozniej i utwierdzily mnie w przekonaniu , ze moja decyzja byla sluszna .

Na pewno  istnieja korzysci wyplywajace z przynaleznosci do SJ .
Jak kazda  grupa , czy to polityczna czy religijna daje poczucie przynaleznosci i wyjatkowosci . To jest cenne .
Jak to mowia : "w kupie razniej" ;)
Ale szkody psychiczne  i czesto rowniez fizyczne , ktorych mozna doznac bedac SJ  przemawiaja , moim zdaniem , za opuszczeniem tej spolecznosci .


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 15:38 »
 Witaj

 Skoro od roku śledzisz forum, tzn to nie jest impuls, to jest przemyślana decyzja, wejść i się zalogować.
Pytasz co każdego z nas..każdy jest inny i na każdego co innego zadziałało.

Ja jako młode dziewczę nie mogłam się pogodzić z (śmiało to tak nazwę ) obłudą.
1. Starszy grzmi aby nie gromadzić dóbr na ziemi, ale w niebie.
A sam buduje mały pałacyk.
2. Inny starszy krytykuje ludzi za brak odpowiedzialności, gdy pakują się w dzieci, a co gorsza kolejne.
Sam zaś wydaje córkę za mąż , bo chce mieć wnuki.
3. Nacisk na uczciwość, puszenie się, że świadkowie są pod tym względem jedyni.
Zaś sam wynosi z firmy co się da, bo firma państwowa czyli nasze wspólne dobro.
Nie wspomnę już o tym nadęciu, że jesteśmy lepsi bo znamy prawdę.

Przykłady można mnożyć, ale właśnie te dwie prawdy, dwie twarze bardzo mi przeszkadzały.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline mobydick

Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 15:46 »
Pytający01 nie wiem czy widziałeś na you tube takie kanały jak:prawda o prawdzie,byłem w religii Grzegorz Morawski,jak berejczycy,Elear Elda.Tam masz wszystko przeżute,tylko połknąć.A swoją drogą,tak jak mówi Światus od czego Ty zaczełeś swoje wątpliwości,to rozwijaj i drąż.
ps.Teraz jestem na etapie odkrywania innych prawd.Świadkowie to tylko maleńki mechanizm w wielkiej machinie światowych kłamstw.Pozdrawiam.
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline Światus

Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 17:09 »
Jeśli chodzi o tematy biblijne;
Jak ma się 1000 lat w Raju na Ziemi do Objawienia 20:4-5, gdzie napisano;
"Ożyli oni
i tysiąc lat królowali z Chrystusem.
5 A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. "

Jak widać ożyli tylko "namaszczeni" <i królowali>, więc nie chodzi o "Ziemian".

Tutaj masz trochę o raju, Duchu ŚW itp;
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/144-000-2-klasy-owiec-film-dla-myslacych-swiadkow-jehowy/msg48148/#msg48148

A w załączniku wszystko co mam o ŚJ. (I mogę wstawić na dysk google)  ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec, 2017, 17:12 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Helleboris

Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 18:46 »
Jak jeszcze byłam w organizacji to raziła mnie hipokryzja braci. A była ona wszędzie i na każdym kroku. Potem jeszcze dobił mnie brak zainteresowania i miłości w zborze, właśnie wtedy kiedy to wsparcie jest najbardziej potrzebne. Po wykluczeniu nie interesowałam się Świadkami, to raczej mama opowiadała mi różne nowinki o znajomych braciach, o zebraniach. Chyba nie powinna tego robić, ale cóż, komuś musiała się wygadać. Pierwsze niepokojące odkrycie to był wywiad z Robertem Rientem, nie wiem czy kojarzycie. Poruszył mnie ten wywiad, ale i zdenerwował, bo mimo, że nie byłam już Świadkiem, nadal w głębi serca uważałam, że to ta jedyna prawda. Bałam się szukać w internecie informacji na temat WTSu, bo nie chciałam być odstępcą. Wydawało mi się, że odstępca to podły człowiek, który zwodzi innych, wmawia bzdury i szkaluje braci. Aż przez kompletny przypadek trafiłam na kanał Prawda o Prawdzie. Wtedy się zaczęło. I dopiero teraz, 5 lat po wykluczeniu uwolniłam się mentalnie od WTSu
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline P

Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 19:09 »
Jak jeszcze byłam w organizacji to raziła mnie hipokryzja braci. A była ona wszędzie i na każdym kroku. Potem jeszcze dobił mnie brak zainteresowania i miłości w zborze, właśnie wtedy kiedy to wsparcie jest najbardziej potrzebne. Po wykluczeniu nie interesowałam się Świadkami, to raczej mama opowiadała mi różne nowinki o znajomych braciach, o zebraniach. Chyba nie powinna tego robić, ale cóż, komuś musiała się wygadać. Pierwsze niepokojące odkrycie to był wywiad z Robertem Rientem, nie wiem czy kojarzycie. Poruszył mnie ten wywiad, ale i zdenerwował, bo mimo, że nie byłam już Świadkiem, nadal w głębi serca uważałam, że to ta jedyna prawda. Bałam się szukać w internecie informacji na temat WTSu, bo nie chciałam być odstępcą. Wydawało mi się, że odstępca to podły człowiek, który zwodzi innych, wmawia bzdury i szkaluje braci. Aż przez kompletny przypadek trafiłam na kanał Prawda o Prawdzie. Wtedy się zaczęło. I dopiero teraz, 5 lat po wykluczeniu uwolniłam się mentalnie od WTSu

W prawdzie jeszcze jestem w środku, ale też uważałem że "odstępcy" tacy są, ale jak widać tak nie jest, co całkiem w porządku ludki :D :) Org jeszcze mnie tylko trzyma relacjami, mentalnie jestem poza zborem
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Fakty i powody, które przekonują do opuszczenia WTs
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Czerwiec, 2017, 20:52 »
Pierwsze niepokojące odkrycie to był wywiad z Robertem Rientem, nie wiem czy kojarzycie. Poruszył mnie ten wywiad, ale i zdenerwował, bo mimo, że nie byłam już Świadkiem, nadal w głębi serca uważałam, że to ta jedyna prawda.

 Robert to sympatyczny, miły mężczyzna, z dużym bagażem doświadczeń. Wiele w życiu widział i wiele przeszedł, a to że potrafi mówić o tym szczerze świadczy o jego odwadze.
To właśnie wywiady z Robertem, na wielu osobach zrobiły wrażenie i pomogły im szerzej otworzyć oczy.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).