Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków  (Przeczytany 20051 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Marzec, 2017, 07:35 »
3 Albowiem to przede wszystkim wiecie, że w dniach ostatnich przyjdą szydercy ze swym szyderstwem, postępujący według własnych pragnień  4 i mówiący: „Gdzie jest ta jego obiecana obecność? Przecież od dnia, gdy nasi praojcowie zapadli w sen śmierci, wszystko trwa dokładnie tak, jak od początku stworzenia”. 5 Bo zgodnie ze swym życzeniem przeoczają fakt, iż od dawna były niebiosa oraz ziemia spoiście wystająca z wody i pośród wody za sprawą Bożego słowa;  6 i przez te rzeczy ówczesny świat uległ zagładzie, gdy został zatopiony wodą.  7 Lecz za sprawą tego samego słowa teraźniejsze niebiosa i ziemia są odłożone dla ognia oraz zachowane na dzień sądu i zagłady ludzi bezbożnych. 8 Ale niech ten jeden fakt nie uchodzi waszej uwagi, umiłowani, że u Jehowy jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat — jak jeden dzień.  9 Jehowa nie jest powolny w sprawie swej obietnicy, jak to niektórzy uważają za powolność, lecz jest cierpliwy względem was, ponieważ nie pragnie, żeby ktokolwiek został zgładzony, ale pragnie, żeby wszyscy doszli do skruchy.  10 Jednakże dzień Jehowy nadejdzie jak złodziej i wtedy niebiosa przeminą z sykiem, elementy zaś rozpuszczą się od wielkiego gorąca, a ziemia i dzieła na niej zostaną odkryte.
Podtrzymuję to co napisałem na początku : to świadek pójdę dalej : zaślepiony świadek. Zszokowana pisz więcej bo ja lubię przymiotniki przed każdym słowem świadek ;D


Offline Startek

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Marzec, 2017, 07:54 »
Harnasiu , jeden wpis godzinka do za raportowania , ku chwale Jehowy czytaj Organizacji .
serdecznie pozdrawiam Zszokowaną :) niech Pani pobłogosławi Bóg Jehowa :)
. Lepiej zabrzmi ,, niech Pani bogosławi Organizacja ( czytaj Jehowa)


Blizna

  • Gość
Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Marzec, 2017, 14:29 »
Podtrzymuję to co napisałem na początku : to świadek pójdę dalej : zaślepiony świadek. Zszokowana pisz więcej bo ja lubię przymiotniki przed każdym słowem świadek ;D

No, dokładnie.
Niezła ściema z tym związkiem bez ślubu, który rzekomo szanują świadkowie Jehowy :D
cytacik jakoś dziwnie musiał polecieć z NW :P

Jeszcze a propos "sprostania zasadom"... różne ugrupowania religijne czy filozoficzne na świecie znają dużo ostrzejsze zasady, o jakich się nie śniło systemowi judeo-chrześcijańskiemu zwłaszcza.
Taka pierwsza z brzegu dhutanga buddyjska.
Chociaż i bliżej naszej kultury można poczytać np. o pustelnikach, o ascetach.
Życie przeciętnego świadka Jehowy to przy tamtych usłane różami i łatwiutkie jest :)
I wbrew temu, co głoszą, życie większości ludzi specjalnie się od ich życia nie różni :)
Może jedynie tym, że inni ludzie, trzymając się takich samych zasad czy norm moralnych i etycznych nie uważają się przez to za wyjątkowych :D
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2017, 14:37 wysłana przez Blizna »


Offline Sebastian

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Marzec, 2017, 16:41 »
co do tego szacunku dla życia bez ślubu - to na podstawie mojego 13 letniego doświadczenia powiem, że ŚJ mogą po prostu do pewnego czasu wstrzymywać się z bezpośrednią krytyką takiego związku (zwłaszcza u osoby z którą nie prowadzą regularnego studium biblijnego)

druga możliwość to nieporozumienie.

Czasami zdarza się że osoba zainteresowana czyni na wstępie błędne założenia, zadaje pytanie obarczone błędem a potem błędnie interpretuje uzyskaną odpowiedź.

przykładowo: zainteresowana była wychowana po katolicku i słyszała 100x że zarówno konkubinat jest grzeszny jak i życie na samym kontrakcie cywilnym też jest grzeszne, a zgodny z wolą Boską jest tylko i wyłącznie ślub kościelny. Na tej podstawie błędnie założyła sobie że w każdej religii chrześcijańskiej istnieje jakiś ślubny rytuał religijny (jakaś forma "ślubu kościelnego" czy "ślubu wyznaniowego").

Pod wpływem tego błędu w rozumowaniu (żyjąca w konkubinacie) osoba zainteresowana zadaje błędnie sformułowane pytanie: "czy waszym zdaniem to że ja i mój facet nie mamy ślubu _kościelnego_ oznacza że żyjemy w grzechu?" a świadkowie Jehowy (uważając że wystarczający jest ślub cywilny) odpowiadają "wprost przeciwnie, uważamy że wszystko jest w porządku". Zainteresowana wyciąga błędny wniosek, jakoby konkubinaty były akceptowane przez świadków Jehowy.

inny rodzaj błędu, to nie zrozumienie dyplomatycznej odpowiedzi. Przykładowo:

pytanie "czy pogardzacie osobami które żyją w konkubinatach?"
odpowiedź "wprost przeciwnie, darzymy takie osoby szacunkiem"

świadek Jehowy mówiąc o szacunku zakłada że stanowcze nakazanie takiej parze aby wzięła ślub cywilny NIE JEST oznaką pogardy, ale "posłuszeństwa prawu Bożemu", a pytający może wyciągnąć błędny wniosek rozszerzający że ŚJ szanują nie tylko konkubentów jako bliźnich ale także akceptują konkubinaty jako zjawisko mieszczące się w ich rozumieniu zasad moralnych.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline ufoludek

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Marzec, 2017, 10:56 »
"Nikt ze swiadkow których w życiu spotkałam nie skrytykował mnie za to ze żyje bez ślubu. Szanują mnie i moje zasady i wybory.""Zszokowana, przestań się tak szokować. Swiadkowie, których znasz zwyczajnie nawijają Ci makaron na uszy, mówią to , co chcesz usłyszeć,jak mężczyzna w zalotach ;-) Szanują Twoje zasady? Nie żartuj. Oni uważają, że wszyscy nie-świadkowie nie mają i żyją bez zasad, między sobą mówią i piszą o tym wprost. Zycie bez ślubu jest dla niech nie do przyjęcia, gardzą taki ludźmi, gdybyś zaczęła z nimi przygodę i zaczęła studium, dość szybko pozbawiliby Cię złudzeń. Mały szantażyk- albo uregulujesz swoją sytuację, albo przerywamy studium, bo nie robisz postępów i nie wdrażasz słowa Bożego w życie, no i Jehowa nie błogosławi wtedy.
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline Roszada

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Marzec, 2017, 11:01 »
Cytuj
"Nikt ze swiadkow których w życiu spotkałam nie skrytykował mnie za to ze żyje bez ślubu. Szanują mnie i moje zasady i wybory."
To poproś o publikacje Towarzystwa w których się to omawia.

Albo zapytaj co sądzą o pani Kowalskiej czy Nowakowej, która tak żyje.
Nie pytaj ich o siebie, tylko o innowierców. :)


Offline M

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Marzec, 2017, 16:47 »
Małe zestawienie reakcji Świadków Jehowy z ich otwartej grupy na Facebooku. Niektóre już zostały usunięte ;).







Offline Roszada

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Marzec, 2017, 18:01 »
Ale mają pogaduchy.
Nic o Jehowie tylko o odstępcach. ;D
A Sobociński czyli biosławek to tam kierownik ośrodka pionierskiego. ;D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #53 dnia: 31 Marzec, 2017, 20:20 »
Kochani ale to nie ten temat. Załóżcie w dziale Biblia. :(

M: Zgadzam się, jeśli chcecie dyskutować o kanonach Biblii to załóżcie osobny wątek, a ten zostawcie dla reakcji odnośnie manifestacji.

Proszę Cię M, wydziel nam wątek w tamtym dziale, a potem usuń tę wiadomość :)


Offline Startek

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Marzec, 2017, 20:25 »
Małe zestawienie reakcji Świadków Jehowy z ich otwartej grupy na Facebooku. Niektóre już zostały usunięte ;).






  Ten gościu Mirosław Hinczewski nie jest świadkiem Jehowy , a zdjęcie jest na byłej sali w zborze którym byłem , sam zrobiłem te kolory  bo chcieli dać ciemniejszy , mało brakowało by mi komitet zrobili za zmianę koloru w tym kącie gdzie jest mównica . Później stwierdzili że miałem rację podobało się .   Dziwię się się co on robi na forum dla świadków ?



Offline Brat Jaracz

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #55 dnia: 31 Marzec, 2017, 21:03 »
Bardzo ładne zestawienie :) Bije z niego totalna bezsilność i brak merytorycznych odniesień. Nie wspomnę już o pospolitym chamstwie, jak w przypadku wzmianki o Alku i Izie.

Drodzy SJ i ich sympatycy: czytajcie uważnie, jakie chamstwo i bezmyślność panują w ten cudownej i jedynej organizacji Bożej... Sami sobie wydają lepsze świadectwo niż elaboraty odstępców. Ale to nic nowego. Czekam jeszcze na teksty:
- o gnoju na polu;
- o tym, jak rozdziobią nas kruki;
- o psie, który wraca do wymiocin swoich i umytej świni, co tarza się w błocie.

Im więcej takich postów, tym lepiej.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #56 dnia: 31 Marzec, 2017, 21:05 »
Czekam jeszcze na teksty:
...
- o psie, który wraca do wymiocin swoich i umytej świni, co tarza się w błocie.

Ten gdzieś widziałem, ale nie pamiętam już gdzie, chyba w którejś grupie ŚJ na Facebooku. Widziałem też jak w jednym wypadku określono wszystkich manifestujących "pomiotem żmijowym", ale ten post chyba został już usunięty.


Offline Brat Jaracz

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #57 dnia: 31 Marzec, 2017, 21:08 »
Ten gdzieś widziałem, ale nie pamiętam już gdzie, chyba w którejś grupie ŚJ na Facebooku. Widziałem też jak w jednym wypadku określono wszystkich manifestujących "pomiotem żmijowym", ale ten post chyba został już usunięty.
No tak, klasyka gatunku. Można jeszcze dorzucić co nieco o karmieniu się ze stołu demonów, duchu tego świata, synach diabła itp.

A wystarczyłoby, żeby ktokolwiek z nich użył słowa "bliźni" - i byłoby znacznie przyjemniej :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Startek

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #58 dnia: 31 Marzec, 2017, 21:25 »
Bracie Jaraczu bliźni to jest wspołwierny ,  odstępca nie jest żadnym bliźnim  i nie zasługuje nawet na człowieczeństwo .  Co święty człowiek może mieć wspólnego z Judaszem który zdradził Jehowe .


Offline coma

Odp: Manifestacja - reakcje Świadków Jehowy i ich sympatyków
« Odpowiedź #59 dnia: 31 Marzec, 2017, 23:48 »
Pan Sławomir "Kuglarz" Sobociński w weekend nie wyrabiał się z usuwaniem postów od nie-sj.
Wiele osób pisało w tamtym wątku na fb, że dziwi ich podejście sj do protestujących. Wielu słusznie zauważyło wyszydzanie exów bez jakiejkolwiek próby zrozumienia ich czy nawet zastanowienia się nad poruszanymi przez nich problemami. Żałuję, że nie porobiłem screenów, ponieważ po tych postów już nie ma. Najlepsze jest to, że sjoci sami się atakują w tych komentarzach, a pan Kuglarz kłamie ludziom zadającym tam pytania w żywe oczy. Według niego i paru innych osób wszelkie oskarżenia wysuwane przez naszych kochanych odstępczuchów to kłamstwa. Osoba postronna zrozumie więc, że odmawianie transfuzji to też kłamstwo... Rozumiecie to?! I to wszystko w imię jedynej prawdziwej...