Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Moja modlitwa do Chrystusa Pana  (Przeczytany 6695 razy)

Offline Roszada

Moja modlitwa do Chrystusa Pana
« dnia: 25 Luty, 2017, 20:00 »
Moja modlitwa do Chrystusa Pana

Ta moja modlitwa do Chrystusa, dziś napisana, nie jest właściwie moją modlitwą, ale biblijną, składającą się w większości z tekstów Pisma Świętego.
Starałem się ułożyć ją tak, by nie raziła dogmatyzmem. By nie było w niej treści trynitarnych i maryjnych.
To nie jest modlitwa 'katolicka', ale typowo biblijna.
Chciałbym by była przystępna również dla protestantów i chrześcijan bezwspólnotowych, bezwyznaniowych.
Nie po to by ją ktoś musiał odmawiać, choć sam będę to robił, ale napisałem ją, by dać od siebie jakieś ułożone 'źródło' modlitewne.

W KK nie ma jakiejś popularnej ogólnoświatowej modlitwy do Chrystusa (są tylko długie litanie), jak są modlitwy do Boga Ojca (Ojcze nasz...), do dwóch osób Bożych (Chwała na wysokości Bogu...), do trzech Osób Bożych (Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi...) czy Maryi (Zdrowaś Maryjo..., czy Pod Twoją obronę...).
Dlatego postanowiłem sam stworzyć, przede wszystkim dla siebie taką modlitwę. Jeśli komuś się spodoba, jako warta odmawiania, to ucieszę się, że coś dałem od siebie dla innych.
[Teksty biblijne i parafrazy wg Biblii Tysiąclecia]

Cytuj
Chryste, do Ciebie zwracam się słowami proroka: Przedziwny Doradco, Boże Mocny, Odwieczny Ojcze, Książę Pokoju [Iz 9:5].
Ty byłeś przy mnie gdy zaistniałem w łonie mej matki [Ps 139:13], a ja teraz zamiast zawsze chodzić Twoją wąską drogą, nieraz idę tą przestronną [Mt 7:13-14], która do zguby może mnie doprowadzić.
   Spraw wtedy Panie, żebym przejrzał [Łk 18:41], przymnóż mi wiary w tym czasie [Łk 17:5], „zaradź memu niedowiarstwu!” [Mk 9:24].
   Bądź zawsze moim Emmanuelem, „Bogiem z nami” [Mt 1:23].
Chcę stale wołać do Ciebie wraz z Apostołem: „Panie mój i Boże mój!” [J 20:28], a gdy będę schodził z tego świata, jak męczennik, chcę zawołać: „Panie Jezu, przyjmij ducha mego!” [Dz 7:59]
   A dziś Panie „zostań z nami” [Łk 24:29], tak jak obiecałeś, że będziesz z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata [Mt 28:20]
   Ale Chryste nie milcz w tej swojej obecności, ale usłysz nasze wołania i prośby, wszak sam powiedziałeś: „O cokolwiek Mnie prosić będziecie w imię moje, Ja to spełnię” (J 14:14).
   Jak Psalmista wołam do Ciebie w chorobie: „Panie, ratuj mnie!” [Mt 14:30].
   Gdy cierpię błagam: „Jezusie, Mistrzu, ulituj się nade mną!” [Łk 17:13].
   Chryste, o Tobie napisano: w jego imieniu narody nadzieję pokładać będą [Mt 12:21] i ja całym sercem mam nadzieję w Tobie.
   Chcę aby przed Twoim majestatem zginało się zawsze moje i każde kolano [Flp 2:10]
Z wiarą wołam do Ciebie zabitego Baranka: godzien jesteś wziąć potęgę i bogactwo, i mądrość, i moc, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo [Ap 5:12]
   Oczekując zaś na Ciebie proszę: „Przyjdź, Panie Jezu!” [Ap 22:20].

Jeśli ktoś chciałby coś podobnego stworzyć, to nie ma się czego wstydzić i obawiać.


Offline Startek

Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Luty, 2017, 20:12 »
Niezła zabawa wersetami , Roszada marnujesz się , WARWICK czeka wymienisz Loscha jemu już czas do nieba . Dołączysz do grona siedmiu wspaniałych , lub siedmiu samurajów . Tak zamieszałeś tymi wersetami , zaiste wyczyn przerósł same święte ciało kierownicze .☺☺☺




Offline Roszada

Odp: Moja modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Luty, 2017, 20:15 »
O to chodziło, by modlitwa była w pełni biblijna, jak Psalmy.
By była uniwersalna. Na każdy czas i dla każdego wierzącego w Chrystusa.


Offline Natan

Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Luty, 2017, 20:19 »
Witaj Roszado,

Bardzo mi się podoba ułożona przez Ciebie modlitwa. Ma solidne umocowanie biblijne. Wyraża też pokorę, świadomość własnej grzeszności i niedomagań, jak również wielką potrzebę Chrystusa i Jego pomocy.

Bardzo doceniam trud, jaki włożyłeś w ułożenie tej modlitwy.


Offline Startek

Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Luty, 2017, 20:35 »
Dla mnie modlitwa jest prosta i wypływająca z serca . Choć brakuje czasem słów , aby wszystko powiedzieć co mamy na sercu . Spodobało mi się ułożenie wersetów .  Pierwsze skojarzenia mam co do CK  ale potwierdzam że Roszada przerósł ich . Cala bibliotekę WTSu ma pewnie w domu . ☺


Offline Roszada

Odp: Moja modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec, 2017, 13:37 »
Dostałem prysznic od exŚJ. :-\

Po pierwsze:
że niebiblijne jest układanie modlitw

Po drugie:
że z kartki to nie modlitwa

Po trzecie;
że modlitwa to prywatna sprawa

Po czwarte:
"modlitwa do odmawiania" to niezwyczajny zwyczaj.

Zero komentarza do samej treści.

Zostałem chyba źle zrozumiany.
Ta modlitwa wcale nie musi być na kartce.
Wcale nie musi zawierać te wersety, bo może i inne.
Więc mogą być nawet 3 czy 4 takie teksty.
Na różne okazje: do wychwalania, do proszenia, do dziękowania.
A ta została napisana jako uniwersalna i na dodatek jako pewien szablon.
Zresztą Ojcze nasz też jest 'szablonem' i nikogo nie gorszy.
Tak samo zresztą jak i dziesiątki innych biblijnych modlitw i 150 Psalmów.
Ciekawe że nie gorszy nikogo śpiewanie 'pieśni z kartki', a modlitwa już tak. ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2019, 17:46 wysłana przez Roszada »


Offline Startek

Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec, 2017, 13:55 »
Jeśli Roszada pijesz do mnie , to wiedz że jeśli mam pić , to piję ze Startkiem i to porządnie .


Offline Roszada

Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marzec, 2017, 14:01 »
Jeśli Roszada pijesz do mnie , to wiedz że jeśli mam pić , to piję ze Startkiem i to porządnie .
Nie wiedziałem, że gdzieś mówiłeś o tym co ja napisałem jako opinie jednego z exŚJ, którą dostałem prywatnie.

Człowieku ty pisałeś tylko o ciele kierowniczym w swych postach a nie o modlitwie.
Twoje komentarze były nawet nie na miejscu przy sprawie modlitwy:

"WARWICK czeka wymienisz Loscha jemu już czas do nieba . Dołączysz do grona siedmiu wspaniałych , lub siedmiu samurajów . Tak zamieszałeś tymi wersetami , zaiste wyczyn przerósł same święte ciało kierownicze"

"Pierwsze skojarzenia mam co do CK  ale potwierdzam że Roszada przerósł ich . Cala bibliotekę WTSu ma pewnie w domu "

Nie przypominam sobie byś coś więcej do mnie pisał. :(
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2017, 14:11 wysłana przez Roszada »


Offline Startek

Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marzec, 2017, 14:22 »
Napisałem także że  modlitwa prosta wypływa z serca , choć nie zawsze wiemy co powiedzieć , spodobało mi się ułożenie wersetów . Wcześniej przyznałem o skojarzeniu z CK żartem oczywiście , faktem jest że są mistrzami w mieszaniu wersetów i to ku naszej zgubie . Przykro mi że odczytałes to inaczej , nie było to moim zamiarem . Myślałem  że było to w moim kierunku ,.


Offline tomek3076

Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marzec, 2017, 14:57 »
Moim zdaniem to bardzo pokorna modlitwa człowieka świadomego swej znikomości i słabości ciała i ducha.
Jest ok.
(Wybacz Roszado że dalej będę pisał w stylu wts)
Brakuje tylko w niej odniesienia do Ojca Jezusa bo przecież do Niego też modlił się Jezus czyż nie?


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Marzec, 2017, 15:20 »
Brakuje tylko w niej odniesienia do Ojca Jezusa bo przecież do Niego też modlił się Jezus czyż nie?

To modlitwa do Jezusa.

Roszada jasno napisał że:

"W moim kościele nie ma jakiejś popularnej ogólnoświatowej modlitwy do Chrystusa (są tylko długie litanie), jak są modlitwy do Boga Ojca (Ojcze nasz...), do dwóch osób Bożych (Chwała na wysokości Bogu...), do trzech Osób Bożych (Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi...) czy Maryi (Zdrowaś Maryjo..., czy Pod Twoją obronę...)."
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek3076

Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Marzec, 2017, 15:34 »
Nie rozumie tego...
W starym testamencie przed przyjściem Jezusa wyznawcy modlili się do Ojca.
Gdy przyszedł Mesjasz to odtąd jest inaczej?


Tusia

  • Gość
Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Marzec, 2017, 15:42 »
Nie rozumie tego...
W starym testamencie przed przyjściem Jezusa wyznawcy modlili się do Ojca.
Gdy przyszedł Mesjasz to odtąd jest inaczej?

Tak, Syn Boży stał się człowiekiem, założył swój Kościół i odtąd jest tym, któremu należy się ta sama cześć, co Bogu Ojcu (J 5, 23).
Kamienowany św. Szczepan modlił się do Jezusa (Dz 7, 59-60), a św. Tomasz wyznał Bóstwo: "Pan mój i Bóg mój" (J 20, 28).


Offline Roszada

Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Marzec, 2017, 16:03 »
Napisałem także że  modlitwa prosta wypływa z serca , choć nie zawsze wiemy co powiedzieć , spodobało mi się ułożenie wersetów . Wcześniej przyznałem o skojarzeniu z CK żartem oczywiście , faktem jest że są mistrzami w mieszaniu wersetów i to ku naszej zgubie . Przykro mi że odczytałes to inaczej , nie było to moim zamiarem . Myślałem  że było to w moim kierunku ,.
Te słowa były super, choć o 'mieszaniu' wersetów nie bardzo.
Ale reszta o łączeniu modlitwy do Jezusa z CK, które zakazuje takiej modlitwy było całkiem nie nam miejscu. :-\
Cytuj
Nie rozumie tego...
W starym testamencie przed przyjściem Jezusa wyznawcy modlili się do Ojca.
Gdy przyszedł Mesjasz to odtąd jest inaczej?
Nawet w tej modlitwie masz słowa:

"w jego imieniu narody nadzieję pokładać będą [Mt 12:21"

Poza tym jeśli nie zauważyłeś w NT modlitw do Jezusa, to trudno (CK je zauważyło, ale napisało, że Jezusa nie widać więc nie należy się do Niego zwracać jak w I wieku, gdy był widzialny), ale pewnie za to znasz słowa:

J 5:23 - „aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał”.

I nawet jeśli zamienisz słowo "cześć", na "szacunek", jak zrobiło CK to i tak ten szacunek dla obu osób Bożych ma być taki sam.


Offline Roszada

Odp: ‘Moja’ modlitwa do Chrystusa Pana
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Marzec, 2017, 16:36 »
Cytuj
W starym testamencie przed przyjściem Jezusa wyznawcy modlili się do Ojca.
A ile razy w ST w modlitwie pada słowo "Ojciec"?
Raczej modlili się do Boga, a czasem do bogów. :-\