Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?  (Przeczytany 6753 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Chwilowa przerwa na budowanie wiary. "Urojenie ateistyczne”?


Karmimy się hejtem wobec organizacji, bo tak trzeba, to wybudza innych. Jedni wychodząc z organizacji nie chcą mieć już nic wspólnego z żadnym Bogiem, czują się z tym dobrze, inni pozbyli się boga żeby znaleźć Boga. Czasami są na drodze poszukiwania i chcą odnaleźć się w nowej sytuacji. Myślę że ten film jest głównie dla nich. Ale nie tylko. Na mnie zrobił wrażenie, ale w końcu jestem osobą wierzącą.
Zastanawiam się czy ateiści dadzą radę obejrzeć ten film do końca, obawiam się że nie, ale nadzieja umiera ostatnia. ;)

Tak sobie myślę, że niestety w wielu przypadkach człowiek postępuje właśnie w taki sposób. Jak już jest przekonany do swoich racji, ciężko jest mu spojrzeć inaczej. Nawet nie chce znać argumentów drugiej strony. Czuje, że jest bezpieczny z tą wiedzą co ma i nie chce już tego zmieniać. Czasami, przez dumę, czasami z wygody czy komfortu życia zatykamy uszy i oczy.
Tak jest z ludżmi których przecież osobiście znam , którzy wierzą w Boga i tacy którzy nie wierzą bo są ateistami.
Zmierzmy się z tym problemem. Wielu ludzi wychodząc z organizacji traci wiarę w Boga, inni w biblię i Chrystusa uznając go za konstrukcję wymyśloną. Jeszcze inni umacniają się i wierzą w niego jeszcze bardziej, czego ja osobiście jestem przykładem.

Film nie jest doskonały, ale chyba najlepszy jaki widziałem w tym roku. Myślę, że wielu wierzącym osobą się spodoba a i może paru ateistom też. Dużo się w nim dzieje i oczywiście łatwiej będzie go oglądnąć wierzącym. Po 10 minutach wciąga. Bardzo dobrze zrobiony z dobrą muzyką. Naprawdę świetnie przetłumaczony przez  Pawła Machałe.

"Urojenie ateistyczne"

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Salome

Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty, 2017, 16:14 »
Film a little bit amerykański, ale bardzo mi się podoba. Godzina tego filmu ma głębszy przekaz niż cały materiał z tv.jw.broadcasting.  :)
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline matus

Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty, 2017, 16:58 »
Montaż i merytoryka jak w WTSowych produkcjach.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty, 2017, 17:03 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Luty, 2017, 19:33 »
Montaż i merytoryka jak w WTSowych produkcjach.

Co do montażu masz rację. Tam są profesjonaliści i tu także. Chociaż klatki zmieniają się znacznie szybciej.A co do argumentów, twórcy filmu  100 razy lepsi😀
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Wychowany-w-nieprawdzie

Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Luty, 2017, 19:50 »
Po 15 minutach oglądania tego filmu naszła mnie pewna myśl.. Wujek Dawkins rozniósłby to w drobny mak.. (ale oglądam dalej).
Niestety ja nie jestem Biologiem ani Astrofizykiem żeby tutaj pisać w tym temacie ale nauczyłem się jednego. Ewolucja nie odpowiada na pytanie skąd to wszystko się wzięło ani jak powstało życie na naszej planecie. Ewolucja zajmuje się życiem które już zaistniało na Ziemi. Jest to kategoryczny błąd w rozumowaniu tych ludzi z filmu jak i samych świadków Jehowy, sam chciałem zacząć taki temat tutaj na forum. Świadkowie Jehowy są w wielkim błędzie w tym temacie


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Luty, 2017, 20:13 »
Każdy kto wierzy w Boga, na forach exów kiedy bedzie mówił o kreacjoniźmie w kontekście ateizmu, będzie porównywany do Wts-u. Nie ma innej opcji, bo z założenia wierzący ex jest bliżej Wts-u niż ateizmu. Co do wujka Dawkinsa byłem kiedyś jego fanem, po prostu lubiłem go słuchać i parę rzeczy przeczytałem. Żeby nie przedłużać, wzmocnił on moją wiarę w Boga, Lubię go choć mimo wielkiego autorytetu jest "cieniutki"w swoich teoriach. ;D
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Wychowany-w-nieprawdzie

Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Luty, 2017, 20:17 »
Jesteś kreacjonistą młodej czy starej ziemi? za wikipedią:





Kreacjonizm młodej Ziemi

Kreacjonizm młodej Ziemi zakłada, że Ziemia według interpretacji Biblii ma od ok. 6 do ok. 10 tysięcy lat i wtedy też powstało życie oraz człowiek.

Zasadnicze twierdzenia kreacjonizmu młodej Ziemi można przedstawić następująco:

    Wszechświat został stworzony przez Boga z niczego (creatio ex nihilo).
    Podstawowe „rodzaje” roślin i zwierząt – baraminy – mają osobne pochodzenie, tj. nie wywodzą się od wspólnego przodka.
    Ziemia, podstawowe rodzaje żywych organizmów i człowiek stworzeni zostali w ciągu sześciu 24-godzinnych dni.
    Stworzone niezależnie „rodzaje” (baraminy) roślin i zwierząt mogą się pod wpływem nacisków środowiska i mutacji zmieniać tylko w ograniczonym zakresie.
    Ludzie i małpy nie wywodzą się od wspólnego przodka.
    Pewne fakty geologiczne oraz wyginięcie wielu gatunków zwierząt (np. dinozaurów) może być najlepiej wyjaśnione przez katastrofizm, przede wszystkim ogólnoświatowy potop i jego następstwa[potrzebny przypis].

Ta postać kreacjonizmu, mająca spore wpływy wśród ortodoksyjnych protestantów w USA, jest sprzeczna z obowiązującymi współcześnie ustaleniami nauk przyrodniczych i archeologii.
Kreacjonizm starej Ziemi
Stworzenie świata Jacopa Torritiego

Kreacjonizm starej Ziemi traktuje opis biblijny bardziej metaforycznie, nie negując tego, że Ziemia oraz życie na niej ma kilka miliardów lat, i jako taki usiłuje być w zgodzie z naukami innymi niż biologia.

Zasadnicze twierdzenia kreacjonizmu starej Ziemi[8]:

    Stworzenie z niczego Wszechświata (czasoprzestrzeni, materii, energii, galaktyk, gwiazd i planet).
    Wybranie Ziemi jako przyszłej „kolebki” życia. Początkowo Ziemia była pusta i pozbawiona życia. Międzyplanetarne „gruzowisko”, pył i wczesna atmosfera Ziemi blokowały światłu Słońca, Księżyca i gwiazd dotarcie na jej powierzchnię.
    Częściowe klarowanie się ziemskiej atmosfery, przez co światło mogło przez nią przenikać.
    Stworzenie pary wodnej w troposferze, co zapewniło stabilny obieg wody.
    Uformowanie kontynentów i basenów oceanicznych.
    Stworzenie poszczególnych rodzajów (baraminów) roślin na lądach.
    Dalsze klarowanie się atmosfery, przez co światło ciał niebieskich mogło być bez przeszkód obserwowane z powierzchni Ziemi.
    Stworzenie licznych rodzajów niewielkich morskich organizmów.
    Stworzenie poszczególnych rodzajów morskich ssaków oraz ptaków.
    Stworzenie poszczególnych rodzajów zwierząt lądowych.
    Bezpośrednie stworzenie człowieka.


Offline Martin

Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Luty, 2017, 20:26 »
Żeby nie przedłużać, wzmocnił on moją wiarę w Boga, Lubię go choć mimo wielkiego autorytetu jest "cieniutki"w swoich teoriach. ;D
W jaki sposób wzmocnił Twoją wiarę? W jakich teoriach jest "cieniutki"?
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline pies berneński

Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Luty, 2017, 21:09 »
Mnie zafascynował tak zwany złoty kąt,złota liczba widoczna w otaczającym nas świecie. Możliwe,że wiele osób w tych zależnościach matematycznych doszuka się  odcisku palca Boga.
A wszystko zaczęło się od pewnego średniowiecznego matematyka.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Luty, 2017, 00:18 »
"Urojenie ateistyczne" -na wstępie moim zdaniem tytuł nieco za ostry, chyba że to taki chwyt marketingowy.
   Po prostu niektórzy mogą czuć się urażeni bo określenie "urojenia" może wskazywać na pewną  nierównowagę emocjonalną lub inną dysfunkcję osób niewierzących. Chodzi raczej o to aby zainicjować proces spojrzenia z innej strony u osób o poglądach ateistycznych.
Film dla części ciekawy, dla innych niekoniecznie, nie zmienia to faktu że dla wielu budzących się z systemu manipulacyjnego staje się wielkim dylematem określenie relacji z Bogiem i  ogólnie sferą duchowości która dla Świadków jest wyznacznikiem działań.
 Dla wielu wybudzonych praktycznie każdy sposób wskazywania uwagi na tematy Boga i wiary budzi sceptycyzm,niechęć lub mocniejsze negatywne skojarzenia - tak bywa po "detoksie", a te reakcje nasze są osobistą sprawą.
Moim zdaniem warto jednak umieszczać podobne materiały m.in. w celu pokazania innego niż "systemowe" z JW.ORG spojrzenie na Biblię i jej przesłanie- każdy i tak po odkrywaniu prawdy o "prawdzie" wchodzi w nowe życie wolności.
Jednak wolność nie musi oznaczać reakcji buntu totalnego na tematy które WTS skutecznie części Świadków niejako obrzydził i zniekształcił przesłanie.
Wybudzeni często szanują wartości Chrześcijańskie na których stoi większa część cywilizowanego świata zachodniego. Obecne zmiany jednak próbują podważać ten model, który w życiu i relacjach społecznych regulował kwestie życia w oparciu o wartości Biblijne.
Co więcej, dopóki te wartości były szanowane społeczeństwa były delikatnie mówiąc inne - wystarczy spytać ludzi którzy dziś mają powyżej 60-70lat. Dawniej nie było doskonale ale to co mamy dziś to swego rodzaju haos informacyjno-medialny w którym wielu się nie odnajduje.

Dla urozmaicenia poniżej podobny film.
Ciekawe jest to że tematy te są niepoważne lub wątpliwe merytorycznie które lepiej traktować z przymrużeniem oka, jednak przez praktyków wiary nawet po "ciemnej" stronie są oceniane jako realne i ważne.
Ukazuje szersze spojrzenie na obecny świat i jego przyszłość w oparciu o głęboką analizę obecnych zmian społeczno-kulturowych.
Przedstawia spojrzenie osoby doświadczonej w temacie.
Wklejam streszczenie z opisu pod filmem.
Film przekazuje myśli w celu pobudzenia ludzi wątpiących lub niewierzących.
Ciekawe przemyślenia.


Autor filmu, Jan W. Klif to były satanista. Na własnej skórze odczuł czym jest ciemna strona mocy. W latach osiemdziesiątych był muzykiem i wokalistą w zespołach black metalowych oraz okultystą. Twórca filmu „ Biblia Księga z Innego Świata” powraca w nowej produkcji. „Anioł Ludzkiej Ewolucji” to dokument o fundamentach naszej cywilizacji, oparty m.in. na księgach czołowych okultystów świata, Biblii i Koranie.

Część pierwsza: NAUKOWA RELIGIA
1. 00’00’’ Wielka Metafizyczna Opowieść Nauki
2. 15’12’’ Socjobiologia. Darwinizm w Działaniu
3. 28’08’’ Naukowa Religia a Pogańskie Misteria
4. 52’53’’ Prawo i Bezprawie

Część Druga: BABILON ODRODZONY
1. 1 godz. 18’21’’ Humanizm
2. 1 godz. 35’45’’ Fałszywi Pasterze
3. 1 godz. 58’23’’ Obsesja Seksu
4. 2 godz. 20’17’’ Biblijny Bóg Zemsty
5. 2 godz. 39’53’’ napisy końcowe

Wszechmocnemu Stwórcy na chwałę, Jan W. Klif 2015


« Ostatnia zmiana: 11 Luty, 2017, 00:54 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Martin

Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Luty, 2017, 01:12 »
Ten idiota Comfort do grobowej deski nie zrozumie, czym jest argumentum ad ignorantiam i tego, że ateizm nie ma żadnego formalnego związku z ewolucjonizmem. Cóż, przykre to.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Luty, 2017, 07:36 »

Zastanawiam się czy ateiści dadzą radę obejrzeć ten film do końca, obawiam się że nie, ale nadzieja umiera ostatnia. ;)

Masz racje Baran,ze ten film jest trudno dla ateisty obejrzec do konca . Rowniez dla mnie ,(mimo ,ze raczej uwazam sie za agnostyka czy moze ,za wierzacego z duza doza watpliwosci) , byl on dosyc nieznosny i nie dalem rady poza 15 minute :( . Ale , to nie  przytlaczajaca waga przytoczonych tam argumentow sklonila mnie do wcisniecia  przycisku STOP . Po prostu , te argumenty sa znane i walkowane od czasow starozytnych, az do dzisiaj, i tyle tylko sie zmienilo ,ze wspolczesnie mamy rozne tam mikroskopy i teleskopy ,co pozwala nam dokladniej przyjzec sie mikro - i makro -uniwersum , i westchnac w naboznym  zdumieniu : JAKIE TO WSZYSTKO JEST SKOMPLIKOWANE !   Na jutiubie roi sie od filmikow z beczki "intelligence design" gdzie rozni naukowcy przytaczaja argumenty nie do zbicia na potwierdzenie  teorii Kreacji (czesto , gesto  w powiazaniu z ewangelicznymi wspolnotami ) . Na stronach ateistycznych za to , inni profesorowie , kiwaja w zdumieniu glowami i pytaja :" jak mozna byc tak naiwnym i wierzyc w Stworce? Przeciez ,jest tyle DOWODOW na potwierdzenie teorii ewolucji !"  Nie chce tu odnosic sie do konkretnych argumentow tych dwoch przeciwstawnych teorii . Powiem tylko, co mnie dosyc wkurza . Mianowicie , ta niezachwiana pewnosc siebie  co do wlasnej argumentacji ,po obydwu stronach barykady !  To niezlomne przekonanie , ze MUSZE miec racje  i ,ze ci co mysla inaczej sa albo niedouczeni albo glupi .  To , czego mi brakuje w tych roznych dyskusjach kreacjonistow z ewolucjonistami  , to zwykla SKROMNOSC  i umiejetnosc przyznania sie do niewiedzy .  Wydaje mi sie , ze jezeli ktos bierze sie za udowadnianie istnienia lub nieistnienia Stworcy , w naukowy sposob , to powinien miec rowniez odwage zadac sobie pytanie : Co skloniloby mnie do przyznania , ze moja teoria jest falszywa ? Jest to metoda falsyfikacji , jaka proponowal Karl Popper przy rozwazaniu zasadnosci teorii naukowych aby uniknac dogmatyzmu . Tego zycze roznym , zacietrzewionym  i ogarnietym duchem nawracania , teistom, ateistom i innym  -istom rowniez ...


Offline Litwin

Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Luty, 2017, 09:08 »
Ateizm nie jest "wiarą" ani jakąś inną  religią, jak to zdają  się sugerować niektórzy. Jest niewiarą w praprzyczynę inteligentnego stworzyciała.
Dlatego przeciwstawianie sobie wierzącego  (w jakiegokolwiek Boga) i ateisty nie ma sensu.
Bardziej oczekiwałbym dostarczenia dowodów na istnienie takiego Boga przez kreacjonistów. Ateizm ma sens przy braku tych dowodów.


Offline HARNAŚ

Odp: Chwilowa przerwa na budowanie wiary."Urojenie ateistyczne"?
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Luty, 2017, 09:28 »
Dlatego przeciwstawianie sobie wierzącego  (w jakiegokolwiek Boga) i ateisty nie ma sensu.
Bardziej oczekiwałbym dostarczenia dowodów na istnienie takiego Boga przez kreacjonistów. Ateizm ma sens przy braku tych dowodów.
Widzę ,że masz to przemyślane i poparte własnymi spostrzeżeniami otaczającego świata. Gratuluję odważnych wniosków.
Dla mnie  bardziej przekonująca jest nauka niż wiara.