Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?  (Przeczytany 36964 razy)

Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Listopad, 2016, 18:47 »
Czy ktoś chce by nastąpił CDN?
Oczywiście.
...


Offline Roszada

Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Listopad, 2016, 18:56 »
No to jeszcze jedna manipulacja 606 a 607:

Towarzystwo Strażnica w jednym ze swoich nowych podręczników posłużyło się pewną manipulacją i zmieniło w dawnym cytacie rok 606 przed Chr. na rok 607! Oto interesujący nas tekst z książki C. T. Russella pt. Nadszedł Czas:

„Dlatego w książce Nadszedł Czas (Wykłady Pisma Świętego, tom II), opublikowanej w roku 1889, C. T. Russell odniósł werset z Księgi Jeremiasza 31:29-34 do rodowitych Żydów i tak go skomentował: »Historya światowa świadczy, że karanie Izraela pod panowaniem Pogan było ustanowione [w roku 607 P. Chr.] (...), trwa dotąd i jest mało nadziei, aby jego narodowa reorganizacya nastąpiła przed R. P. 1914, [z] końcem ‘siedm [siedmiu] czasów’ – 2520 lat«.” (Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 118; por. Strażnica Rok CV [1984] Nr 19 s. 6).

W oryginalnym podręczniku widnieje jednak rok 606, a nie 607:

„Historya światowa świadczy, że karanie Izraela pod panowaniem Pogan było ustanowione w roku 606 przed Chrystusem, trwa dotąd i jest mało nadziei, aby jego narodowa reorganizacya nastąpiła przed R. P. 1914, końcem ‘siedm czasów’ – 2520 lat” (Nadszedł Czas 1919 [ang. 1889] s. 97).

I po co kręcić, skoro wiadomo, że do roku 1942 uczyli o 606?

Oto ostatnie świadectwo o 606, napisane przez F. Franza, jak twierdził Ray Franz:

„Było to w roku 606 przed Chr., kiedy rozpoczęło się »siedem czasów«, »czasów pogan« (Daniela 4:16, 23, 25, 32; Kapłańska 26:18, 21, 24, 28; Łukasza 21:24). Obliczone zgodnie z proroczym czasem, te czasy miały trwać 2 520 lat (7 x 360 lat) i dobiec końca w R. P. 1914”. (That was in 606 B.C., and there the „seven times”, the „times of the Gentiles”, began. (Daniel 4:16, 23, 25, 32; Leviticus 26:18, 21, 24, 28; Luke 21:24) Reckoned according to prophetic time, those times were due to run 2,520 years (7 X 360 years) and hence ran out in A.D. 1914. – The New World 1942 s. 77-78).


Offline Disorder

Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Listopad, 2016, 19:22 »

Czy ktoś chce by nastąpił CDN?

Zdecydowanie tak!


Offline bruce lee

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 76
  • Polubień: 220
  • "Deska nie oddaje ciosów".
Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Listopad, 2016, 19:25 »
I to się nazywa pokarm na czas słuszny .Brawo.
"Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie,nie poszukuj ludzi sukcesu po to aby stać się kopia ich osobowości".


Offline Roszada

Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Listopad, 2016, 19:26 »
No to jeszcze jedna wskazówka Towarzystwa co do zmiany o jeden rok z 606 na 607.

Towarzystwo Strażnica obecnie naucza, że „wyznaczone czasy narodów” rozpoczęły się w roku 607 p.n.e., a zakończyły się 4/5 października 1914 roku. Jednak nie zawsze tak uczyła ta organizacja. Zmieniano kilka razy datę początku „czasów pogan”, jak i zakończenia ich i to pomimo, że dawano takie oto zapewnienia:

„Gdybyśmy dodali jeden rok (...) Każdy łatwo pojmie, że taka zmiana popsułaby od razu całą zgodność tej równoległości. Gdybyśmy natomiast ujęli jeden rok w Chronologicznych obliczeniach, to zamieszanie byłoby tak samo wielkie...” (Nadszedł Czas 1919 [ang. 1889] s. 272).

Nie ma potrzeby zmieniać wyliczeń, nawet nie powinniśmy tego robić, ponieważ to nie są nasze daty, lecz Boże” (ang. Strażnica 15.07 1894 s. 1677 [reprint]).

Harmonia proroczych okresów stanowi jeden z najmocniejszych dowodów poprawności naszej chronologii. Zazębiają się one jak tryby doskonałej maszyny (…) zmiana chronologii choćby o jeden rok zniszczyłaby całą harmonię” (ang. Strażnica 15.08 1904 s. 3415 [reprint]).

„Co do roku 1914, mamy pewne powody do wierzenia, że będzie to bardzo ważny rok. Nigdy nie wykazywaliśmy ani nie twierdziliśmy, że nasz pogląd na tę sprawę jest nieomylny. Nie wiem stanowczo czy Czasy Pogan zakończą się w październiku 1914 roku. Podajemy to tylko jako naszą opinię i przedkładamy na to wskazówki z Pisma świętego. Ktoś może w to wierzyć albo nie wierzyć. To jest nasza myśl, a jeśli jest zgodna z prawdą, w takim razie w tym czasie albo wkrótce po tym przyjdzie na świat czas wielkiego ucisku” (Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania 1947 [ang. 1917] s. 709).

To ja nie wierzę, skoro nie muszę, jak pisano: "Ktoś może w to wierzyć albo nie wierzyć". :)


Offline Światus

Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Listopad, 2016, 19:32 »
Zachęcam każdego, kto dotrwał do tego miejsca, by przeczytać wyjaśnienia Carla Olofa Jonssona http://kristenfrihet.se/vtsvar/vtsvar2.pdf strony 22 i dalej. Oprócz wyjaśnienia

Czy ktoś chce by nastąpił CDN?

Chcemy, chcemy.
A tu Kwestia Czasów Pogan po polskiemu  ;)

http://sn.org.pl/files/ksiazki/Kwestia%20Czasow%20Pogan.pdf
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Iza

Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Listopad, 2016, 19:56 »
Ho, ho aż tu się objawił nam talent pisarsko-historyczny.
Super wątek KaiserSose i proszę o ciąg dalszy.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline M

Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Listopad, 2016, 20:14 »
Jedynym wyjaśnieniem dla którego kompletnie pominięto 15 pozycji planet jest fakt, że nie pasują one do roku 607, a całkowicie pasują do 587.

Prawie na samym początku mojej przygody z "odstępczymi" materiałami postanowiłem sprawdzić właśnie tę sprawę. Odpaliłem program do astronomii i ustawiłem najpierw wcześniejszy rok z którym zgadzają się historycy (567/568), a potem późniejszy (587/588) o który walczy WTS. Przeglądałem czy symulacja nieba z programu pokrywa się ze wskazaniami z tabliczki. Posłużyłem się przy tym jej przetłumaczoną na język angielski wersją. I co się okazało? Faktycznie w podanych na tabliczce okresach poszczególne planety były widoczne na tle lub w okolicy podawanych tam gwiazdozbiorów lub innych gwiazd gdy ustawiłem rok zgodny z tym co podają historycy, natomiast żadne ze wskazań nie pasowało do symulacji gdy przyjąłem rok ze Strażnicy. Ponieważ planety o których mowa poruszają się na niebie dość wolno to nie mógł być to zwykły zbieg okoliczności lub pomyłka o kilka dni bądź miesięcy, co również zweryfikowałem. To był jeden z pierwszych momentów w których faktycznie przekonałem się na własne oczy, że autorzy Strażnicy kłamią w żywe oczy byleby tylko przekonać ludzi do roku 607.


Offline Estera

Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Listopad, 2016, 20:20 »
Estero- z łaski swojej - proszę Cię o merytoryczne odpowiedzi w tym temacie, a nie nabijanie postów. Szanuję Twoje uczucia, jednak rozwadniasz ten wątek mało wnoszącymi rzeczami jak np. ten cytat. Przez to poziom tego tematu spada. Jeśli byłabyś tak wspaniałomyślna to zgódź się proszę, aby nic nie wnoszące posty w tym temacie wylądowały na cmentarzu. Wtedy ten także zostanie tam przeniesiony.
Z góry dziękuję za wyrozumiałość.
  Ciekawe Wrzesien ..., że tych, jak to nazwałeś, niemerytorycznych  odpowiedzi, jak do tej pory, na tym wątku, jest więcej,
  A tylko do mnie, ... została imiennie, skierowana tego rodzaju prośba. Ciekawe? Ciekawe? ... hmm
  Nikogo nie obrażam, nikogo nie poniżam, a jest jakieś ... "ale"... ktoś chce mnie wysłać na cmentarz ...
  To jest conajmniej zastanawiające, nie uważasz??
  Poproszę o wyjaśnienie mi tego zachowania, może na priv ... żeby nie rozwadniać wątku, jak to nazwałeś...
  I przepraszam z góry, że moja prośba, merytorycznie, nie jest w ogóle związana z tematem wątku.

Nemo: Wrzesień ma rację. Wielokrotnie jak nie ma się nic merytorycznego do dodania w temacie, lepiej nic nie pisać niż "rozwadniać" temat. Proszę o zastosowanie się do rad.
 
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad, 2016, 21:06 wysłana przez Nemo »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline falafel

Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Listopad, 2016, 09:38 »
Swietny temat i swietne do niego podejscie. Temat musi byc pisany naukowo bo bardzo mocno dotyczy nauki i musi hyc podparty solidnymi dowodami w przeciwienstwie do polityki:  pewien naulowiec podaje...


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Listopad, 2016, 10:50 »
mav: Autor wycofał zgodę na publikację utworu, który był zawarty w tym poście, dlatego został on usunięty.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2019, 11:10 wysłana przez mav »


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Listopad, 2016, 10:53 »
  Ciekawe Wrzesien ..., że tych, jak to nazwałeś, niemerytorycznych  odpowiedzi, jak do tej pory, na tym wątku, jest więcej,
  A tylko do mnie, ... została imiennie, skierowana tego rodzaju prośba. Ciekawe? Ciekawe? ... hmm
  Nikogo nie obrażam, nikogo nie poniżam, a jest jakieś ... "ale"... ktoś chce mnie wysłać na cmentarz ...
  To jest conajmniej zastanawiające, nie uważasz??
  Poproszę o wyjaśnienie mi tego zachowania, może na priv ... żeby nie rozwadniać wątku, jak to nazwałeś...
  I przepraszam z góry, że moja prośba, merytorycznie, nie jest w ogóle związana z tematem wątku.

Nemo: Wrzesień ma rację. Wielokrotnie jak nie ma się nic merytorycznego do dodania w temacie, lepiej nic nie pisać niż "rozwadniać" temat. Proszę o zastosowanie się do rad.
 

Ponownie widzę tutaj niekonsekwencję.
Tylko Estera została skarcona za pochwalenie czyjejś pracy na forum.
Wiele osób pochwaliło Kaisera za jego pracę (też się dołączam) ale tylko Estera dostała zrypę.
Nemo, traktuj wszystkich równo.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Listopad, 2016, 10:59 »
mav: Autor wycofał zgodę na publikację utworu, który był zawarty w tym poście, dlatego został on usunięty.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2019, 13:43 wysłana przez mav »


Offline falafel

Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Listopad, 2016, 11:04 »
No to jeszcze jedna wskazówka Towarzystwa co do zmiany o jeden rok z 606 na 607.

Towarzystwo Strażnica obecnie naucza, że „wyznaczone czasy narodów” rozpoczęły się w roku 607 p.n.e., a zakończyły się 4/5 października 1914 roku. Jednak nie zawsze tak uczyła ta organizacja. Zmieniano kilka razy datę początku „czasów pogan”, jak i zakończenia ich i to pomimo, że dawano takie oto zapewnienia:

„Gdybyśmy dodali jeden rok (...) Każdy łatwo pojmie, że taka zmiana popsułaby od razu całą zgodność tej równoległości. Gdybyśmy natomiast ujęli jeden rok w Chronologicznych obliczeniach, to zamieszanie byłoby tak samo wielkie...” (Nadszedł Czas 1919 [ang. 1889] s. 272).

Nie ma potrzeby zmieniać wyliczeń, nawet nie powinniśmy tego robić, ponieważ to nie są nasze daty, lecz Boże” (ang. Strażnica 15.07 1894 s. 1677 [reprint]).

Harmonia proroczych okresów stanowi jeden z najmocniejszych dowodów poprawności naszej chronologii. Zazębiają się one jak tryby doskonałej maszyny (…) zmiana chronologii choćby o jeden rok zniszczyłaby całą harmonię” (ang. Strażnica 15.08 1904 s. 3415 [reprint]).

„Co do roku 1914, mamy pewne powody do wierzenia, że będzie to bardzo ważny rok. Nigdy nie wykazywaliśmy ani nie twierdziliśmy, że nasz pogląd na tę sprawę jest nieomylny. Nie wiem stanowczo czy Czasy Pogan zakończą się w październiku 1914 roku. Podajemy to tylko jako naszą opinię i przedkładamy na to wskazówki z Pisma świętego. Ktoś może w to wierzyć albo nie wierzyć. To jest nasza myśl, a jeśli jest zgodna z prawdą, w takim razie w tym czasie albo wkrótce po tym przyjdzie na świat czas wielkiego ucisku” (Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania 1947 [ang. 1917] s. 709).

To ja nie wierzę, skoro nie muszę, jak pisano: "Ktoś może w to wierzyć albo nie wierzyć". :)
One moment please,
Jak to jest możliwe, że kierujący religią, natchniony przez DŚ nie wiedział, że między rokiem 1 a 1 pne mija rok? To jak ja mam ufać niewolnikowi skoro oni nie znają podstaw chronologii i matematyki, które uczy się dzieci w podstawówce? Już nawet rozumiem, że można zmienić pogląd w sprawie dinozarłów, ale tak elementarnego braku myślenia zrozumieć nie mogę. Może z tego powodu jednak Jehowa uznał, że Russel nie należał do niewolnika wiernego i rozumnego?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak prosto i na kilka sposobów obalić 607 jako datę zburzenia Jerozolimy?
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Listopad, 2016, 11:06 »
mav: Autor wycofał zgodę na publikację utworu, który był zawarty w tym poście, dlatego został on usunięty.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2019, 11:10 wysłana przez mav »