Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dane osobowe u ŚJ  (Przeczytany 77224 razy)

Offline P

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #165 dnia: 05 Styczeń, 2018, 12:55 »
Dziś napisałem list który zamierzam wysłać do BO jeśli chodzi o uzyskanie dostępu do moich danych.


Biuro Oddziału
Świadkowie Jehowy w Polsce
Komitet Oddziału
Ul . Warszawska 14
05-830 NADARZYN
Dotyczy: Dane Osobowe
Szanowni Państwo,
   Zwracam się do Państwa w związku z chęcią uzyskania dostępu do moich danych osobowych, przetwarzanych przez Związek Wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce.
WNIOSKI
W związku z tym wnoszę o:
1.   Udostępnienie mi wszelkich informacji jakie Związek Wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce przetwarza odnośnie mojej osoby (w szczególności dane teleadresowe, informacje zawarte na formularzu S-77);
2.   Poinformowanie mnie od jakiego czasu Związek Wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce przetwarza moje dane osobowe;
3.   Przedstawienie mi stosownych zgód, których udzieliłem Związkowi Wyznaniowemu Świadkowie Jehowy w Polsce, jeśli chodzi o przetwarzanie moich danych osobowych;
4.   Przedstawienie mi dla jakich celów Związek Wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce przetwarzał moje dane osobowe;
5.   Przedstawienie mi jakie osoby zbierały informacje na mój temat (nie chodzi mi o nazwiska, lecz o funkcję jaką pełnią w Związku Wyznaniowym Świadkowie Jehowy w Polsce) oraz na jakiej podstawie te informacje były zbierane;
6.   Przedstawienia mi jakie informacje zostały zebrane przez Związek Wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce od dnia  DATA OPUSZCZENIA roku do dnia dostarczenia niniejszego listu, oraz przedstawienie mi podstawy prawnej zbierania takowych danych;
7.   Usunięcia wszelkich informacji na mój temat, przetwarzanych przez Związek Wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce, po uprzednim dostarczeniu mi kopii przetwarzanych danych osobowych w formie cyfrowej lub papierowej;
8.   Pisemną odpowiedź na niniejsze pismo w terminie 30 dni od dnia dostarczenia niniejszego listu, na mój adres ADRES ZAMIESZKANIA, lubi cyfrową odpowiedź na mój adres e-mail: ADRES E-MAIL w terminie 30 dni od dnia dostarczenia niniejszego listu.
UZASADNIENIE
1.   Na podstawie Art. 32 Ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922.) przysługuje mi prawo do wglądu do moich danych osobowych. Na mocy tego prawa chcę pozyskać informacje jakie Związek Wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce przetwarza na temat mojej osoby. (W związku z nie poinformowaniem mnie jakie dane są przetwarzane na temat mojej osoby, wskazuję informacje jakie pomogą w identyfikacji danych dotyczących mojej osoby:
•   DANE IDENTYFIKACYJNE);
2.   Na podstawie Art. 32 Ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922.) przysługuje mi prawo do uzyskania informacji o które wnoszę w punkcie 2 wniosków;
3.   Na podstawie Art. 23 Ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922.) Związek Wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce powinien posiadać stosowne zgody dotyczące przetwarzanie danych osobowych, w związku z tym zwracam się z wnioskiem z punktu 3 wniosków;
4.   Na podstawie Art. 24 Ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922.) przysługuje mi prawo do informacji o celach zbierania moich danych osobowych, korzystając z przysługującego mi prawa wnoszę co następuje w punkcie 4 wniosków;
5.   Na podstawie Art. 25 Ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922.) przysługuje mi prawo do informacji o źródle z którego uzyskane zostały moje dane osobowe, na tej podstawie wnoszę o wypełnienie punktu 5 wniosków;
6.   Na podstawie Art. 32 Ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922.) przysługuje mi prawo do wglądu do moich danych osobowych. Mając to na względzie wnoszę o wypełnienie 6 punktu wniosków;
7.   Na podstawie Art. 32 Ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922.) przysługuje mi prawo do wglądu do moich danych osobowych i wnioskowania ich usunięcia. Działając w mocy prawa wnoszę co następuje w punkcie 7 wniosków.
8.   Za dzień dostarczenia rozumiem termin wyświetlony na stronie Śledzenie Przesyłek Poczty Polskiej. Czas na dostarczenie informacji (30 dni) o jakie wnoszę we wnioskach, jest w mojej ocenie wystarczalny.  Nie wypełnienie obowiązku informacyjnego przez Związek Wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce skutkować będzie zgłoszeniem do GIODO lub innych właściwych podmiotów prawnych.
W związku z powyższym wnoszę o wypełnienie moich wniosków. Wniosek o dostarczenie kopi dokumentu tożsamości zostanie przeze mnie wykonany tylko w przypadku poinformowania mnie przez Związek Wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce jakie konkretne osoby będą miały wgląd do kopi dokumentu tożsamości.
Z poważaniem
P

List wysłany do BO 27.12, tak już jestem poza Organizacją, 27.12 BO wysłało mi list, że do listu o odłączeniu mam dosłać kopie dokumentu jeśli chce uzyskać informację, ciekawi mnie reakcja na mój list z 27.12 oj czekam, tym czasem dziś będę dzwonił do BO. Nie będą mieli łatwo
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline dziewiatka

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #166 dnia: 05 Styczeń, 2018, 21:59 »
MX ja znam już odpowiedź z BO i pewnie Ty też.Wątpię  by przekazali Ci informacje z formularza a co dopiero pozwolili na wprowadzenie jakichkolwiek zmian,poza zmianami dotyczącymi aktualnego telefonu.


Offline MX

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #167 dnia: 06 Styczeń, 2018, 09:23 »
MX ja znam już odpowiedź z BO i pewnie Ty też.Wątpię  by przekazali Ci informacje z formularza a co dopiero pozwolili na wprowadzenie jakichkolwiek zmian,poza zmianami dotyczącymi aktualnego telefonu.
Chyba coś pomyliłeś bo ja do żadnego BO nic nie pisałem.

MX - koniec - MX



Offline dziewiatka

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #168 dnia: 06 Styczeń, 2018, 16:55 »
Przepraszam nie wysłałeś choć napisałeś.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #169 dnia: 06 Styczeń, 2018, 16:56 »
List wysłany do BO 27.12, tak już jestem poza Organizacją, 27.12 BO wysłało mi list, że do listu o odłączeniu mam dosłać kopie dokumentu jeśli chce uzyskać informację, ciekawi mnie reakcja na mój list z 27.12 oj czekam, tym czasem dziś będę dzwonił do BO. Nie będą mieli łatwo

Daj znać jak poszło, jestem bardzo tego ciekaw bo coraz więcej osób to robi. Nawet moi znajomi dołączyli podobny list odrazu do listu o odłączeniu.


Offline P

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #170 dnia: 06 Styczeń, 2018, 17:11 »
Ja będę zgłaszał sprawę do GIODO i Rzecznika Praw Obywatelskich, starsi zboru niezastosowali się do mojego listu o odłączenie, aby nie przetwarzać danych więc będę dalej ingerował w tej sprawie
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline MX

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #171 dnia: 06 Styczeń, 2018, 17:18 »
Przepraszam nie wysłałeś choć napisałeś.
Nic też nie pisałem, coś więc pomyliłeś.

MX - koniec - MX


Offline dziewiatka

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #172 dnia: 06 Styczeń, 2018, 19:43 »
Masz rację to nie Ty napisałeś,pośpieszyłem się.


Offline Estera

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #173 dnia: 06 Styczeń, 2018, 21:16 »
   Żaden Urząd Państwowy by tak człowieka nie potraktował, jak Nadarzyn p. Danutę Kubik.
   Która pojechała w sprawie swoich danych osobowych.
      "Wizyta Danuty Kubik w Nadarzynie"
  "Prawdziwa gościnność braterska", na wzór wts.
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline PoProstuJa

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #174 dnia: 06 Styczeń, 2018, 22:41 »
Czyli jak się jedzie do Nadarzyna, to trzeba przygotować się na:

1. Stanie na dworze przy domofonie (długość oczekiwania - w nieskończoność)

2. Długą dyskusję przez domofon

3. NIE WPUSZCZENIE do budynku - interesanci przyjmowani są na chodniku, przed budynkiem (cud, że bramę otworzyli!)

4. Totalny nieprofesjonalizm! :

a. brak stempla potwierdzającego złożenie dokumentu;
b. brak identyfikatorów u osób z biura (chorobliwie ukrywają swoją tożsamość);
c. brak CZYTELNEGO podpisu na dokumencie (takiego ptaszka na dokumencie ja też potrafię postawić)
d. Brak kultury (patrz wyżej - nie wpuszczenie interesanta do budynku)  >:(

Czyli zostaje tylko wysłanie dokumentu pocztą za potwierdzeniem odbioru, gdyż jest szansa, że listonosz zostanie wpuszczony do budynku, a pani z recepcji będzie musiała podpisać się na druku swoim nazwiskiem.

Nadarzyn - twierdza!
Co oni tak tam za tymi murami ukrywają?


Michał chlu

  • Gość
Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #175 dnia: 06 Styczeń, 2018, 23:06 »
Oni wszyscy się boja wziąć odpowiedzialność szczególnie gdy jest kamera. Jestem bardzo ciekaw czy uda się kiedyś w tej kwestii coś osiągnąć bo ostatnio moi przyjaciele którzy się odłączyli również napisali listy dotyczące ich danych. My z Edytka czekamy na rozwój wydarzeń bo nie chce się nam walczyć o te dane choć jesteśmy bardzo ciekawi czy coś da się osiągnąć w tej kwestii.


Offline Trzy Kominy

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #176 dnia: 06 Styczeń, 2018, 23:17 »
Jeżeli jest oficjalna i widoczna informacja o godzinach "urzędowania" i nie wpuszcza się pewnych ludzi do środka w celu załatwienia takiej czy innej sprawy, to czy nie jest to dyskryminacja ? A czy dyskryminacja nie jest w sprzeczności z prawem ?  Jeżeli nie to przynajmniej nie świadczy o kulturze, miłości, empatii itp
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Estera

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #177 dnia: 07 Styczeń, 2018, 02:22 »
Jeżeli jest oficjalna i widoczna informacja o godzinach "urzędowania" i nie wpuszcza się pewnych ludzi do środka w celu załatwienia takiej czy innej sprawy, to czy nie jest to dyskryminacja ? A czy dyskryminacja nie jest w sprzeczności z prawem ?  Jeżeli nie to przynajmniej nie świadczy o kulturze, miłości, empatii itp
   I to jest chyba najbardziej bolesne.
   Że tak naprawdę, tam człowiek i jego emocje, nie liczą się.
   Daleko im do Jezusa.
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #178 dnia: 07 Styczeń, 2018, 13:36 »
To jakaś farsa! 
Biedna Danusia, ale zarazem jaka dzielna! 
Nadarzyn postępuje z ludźmi wg. nauki swoich wodzów, a tu nie ma miejsca na ludzkie zachowanie.
Oto prawdziwa twarz "religii prawdziwej" gdzie miłość do ludzi aż kwitnie - "u płota pod domofonem".


"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline owcaJehowy

Odp: Dane osobowe u ŚJ
« Odpowiedź #179 dnia: 07 Styczeń, 2018, 17:34 »
To jakaś farsa! 
Biedna Danusia, ale zarazem jaka dzielna! 
Nadarzyn postępuje z ludźmi wg. nauki swoich wodzów, a tu nie ma miejsca na ludzkie zachowanie.
Oto prawdziwa twarz "religii prawdziwej" gdzie miłość do ludzi aż kwitnie - "u płota pod domofonem".
Lechita!

Dziękuję za słowa uznania i nazwania rzeczy po imieniu. Biedni to będą oni, bo ja nie daję za wygraną.
Pozdrawiam znajomych.