Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?  (Przeczytany 21809 razy)

Offline CEGŁA

Na jw.org pokazał się artykuł: "Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?"
https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/swiadkowie-jehowy-zmiany-w-wierzeniach/


Artykuł bardzo ciekawy...
...jak go przeczytałem zrobiłem jak w filmiku poniżej:


https://youtu.be/hd84-xC7b84?t=42

albo

https://youtu.be/hd84-xC7b84?t=18



Zaczynają się bać nas "wiecznie potępionych"?   ;D


Najbardziej rozbawił mnie punkt:
  • Niektórzy chrześcijanie z I wieku n.e. mieli mylne wyobrażenia o tym, kiedy nadejdzie „dzień Jehowy” (2 Tesaloniczan 2:1, 2).

2 Tesaloniczan 2:1, 2
"A jeśli chodzi, bracia, o obecność+ naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz zgromadzanie nas do niego,+ prosimy was, 2  żebyście nie dali się szybko wytrącić ze swego sposobu rozumowania ani poruszyć czy to przez jakąś natchnioną wypowiedź,+ czy przez ustną wiadomość,+ czy przez list+ rzekomo od nas, jakoby już nastał dzień+ Jehowy."

Hipokryci, nie przyznają się do 1914, 1918, 1922, 1975, nowego i starego pokolenia....

Wąż dostał w głowę i się wije!
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2016, 21:48 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpień, 2016, 21:52 »
  • Niektórzy chrześcijanie z I wieku n.e. mieli mylne wyobrażenia o tym, kiedy nadejdzie „dzień Jehowy” (2 Tesaloniczan 2:1, 2).

Skąd oni wiedzą, jak wyobrażali sobie w I wieku "dzień Jehowy"?
Głupia ja, oni wiedzą wszystko, a jak nie wiedzą to też wiedzą.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Światus

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:01 »
"Musimy więc unikać sidła, jakim jest zazdrosne obstawanie przy własnych poglądach lub metodach działania, które nie mają solidnych biblijnych podstaw. Powinniśmy natomiast przyjmować nowe światło, jakie Jehowa rzuca na swe Słowo za pośrednictwem kanału, którym się obecnie posługuje” (Strażnica Nr 20, 2002 s. 30).

vs

"Nie daj się szybko wytrącić ze swego sposobu rozumowania!" Str 2013.12.15
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline CEGŁA

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:06 »
Cytuj
"... nowe światło, jakie Jehowa rzuca na swe Słowo za pośrednictwem kanału, którym się obecnie posługuje”

...rzeczywiście KANAŁ
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Weteran

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:37 »
Na jw.org pokazał się artykuł: "Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?"
https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/swiadkowie-jehowy-zmiany-w-wierzeniach/


Artykuł bardzo ciekawy...
...jak go przeczytałem zrobiłem jak w filmiku poniżej:


https://youtu.be/hd84-xC7b84?t=42

albo

https://youtu.be/hd84-xC7b84?t=18



Zaczynają się bać nas "wiecznie potępionych"?   ;D


Najbardziej rozbawił mnie punkt:
  • Niektórzy chrześcijanie z I wieku n.e. mieli mylne wyobrażenia o tym, kiedy nadejdzie „dzień Jehowy” (2 Tesaloniczan 2:1, 2).

2 Tesaloniczan 2:1, 2
"A jeśli chodzi, bracia, o obecność+ naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz zgromadzanie nas do niego,+ prosimy was, 2  żebyście nie dali się szybko wytrącić ze swego sposobu rozumowania ani poruszyć czy to przez jakąś natchnioną wypowiedź,+ czy przez ustną wiadomość,+ czy przez list+ rzekomo od nas, jakoby już nastał dzień+ Jehowy."

Hipokryci, nie przyznają się do 1914, 1918, 1922, 1975, nowego i starego pokolenia....

Wąż dostał w głowę i się wije!

Można się zerzygać :o.  Wyświechtane, od wielu lat powtarzane jak mantra  te same, kłamliwe argumenty... A jednak trafiają do wypranych mózgów... Przypowieści 4 rozdział mówi o POSTĘPOWANIU, a nie ZROZUMIENIU, ale jak wymyślił Russell, tak dalej to ciągną... Co innego coraz lepsze zrozumienie, a kompletnie co innego zmiana o 180 stopni... A za każdym razem to „zrozumienie” pochodzi od samego Jehowy i biada ci, szeregowcu, jeśli się z nim nie zgadzasz, bo jesteś od razu odstępcą. Jak napisano w zakończeniu artykułu zamieszczonego pod adresem
http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2014/06/uscislenia-czy-zmiany-oszukiwanie.html:

Czy tego rodzaju zmiany poglądów można nazwać jaśniejącym światłem? Gdy światło się rozjaśnia, to nie zmienia się poprzednich poglądów, tylko się je uściśla, czyli podaje się dodatkowe szczegóły, które uzupełniają zrozumienie na dany temat. Zapewne każdy, kto się nad tym zastanawia, dobrze rozumie, że porównanie zmieniających się poglądów z 'jaśniejącym światłem', które w dodatku jest rzekomo od Boga, jest wielkim nadużyciem.

Pisałem o tym i nie tylko w artykule „Świadkowie, zacznijcie myśleć!”

http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2014/06/swiadkowie-zacznijcie-myslec.html

To, co pi.... ten Splane, mnie już nie śmieszy. Bo gdy popatrzę, jak wielu nadal zachwyca się tą trucizną, to raczej ogarnia mnie przerażenie.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Przebudzony

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:37 »
Ach i ten nieodłączny werset z Księgi Przysłów, bez niego się nie obędzie :D
I w zasadzie co to znaczy "niektóre nauki" ? Ja bym raczej rzekł, iż lwia część :/


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:38 »
Ach i ten nieodłączny werset z Księgi Przysłów, bez niego się nie obędzie :D
I w zasadzie co to znaczy "niektóre nauki" ? Ja bym raczej rzekł, iż lwia część :/

Lwia? Zapewne będzie ciężko znaleźć taką, która NIE uległa zmianie.


Offline Roszada

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:47 »
Ja nie znam żadnej ich własnej nauki, której nie zmienili. :-\
Nawet te co przejęli od innych, też pozmieniali, np. antytrynitaryzm.


Offline CEGŁA

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:48 »
"Lwia część" to np. poniższe twierdzenie (ze SKORPION2000 na YouTube):



"najwspanialszy przekład..."

Hmmm ???

Hyba wszystko. Raymund Franz na wizycie w Polsce na pytanie, co musieliby zmienić Świadkowie, może kiedyś to wyprostują, odrzekł, że musieliby zmienić prawie wszystko.  :D
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2016, 22:50 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Przebudzony

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:50 »
Lwia? Zapewne będzie ciężko znaleźć taką, która NIE uległa zmianie.
Chciałem być delikatny :D
Ale racja, jakby tak się zastanowić to rzeczywiście trudno będzie znaleźć jakąś niezmienną naukę. Ewentualnie rok 607. Archeologia i historia idzie do przodu, ale WTS zawsze stoi w tym samym miejscu :D


Offline CEGŁA

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:53 »
Co do roku 607 mam tu filmik, zresztą na moim kanale  ;)


Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:53 »
Co do Prz 4,18 to wg mnie interpretacja WTSu jest totalnie chybiona. Jeśli bowiem przeczytamy werset 19 to zobaczymy, że pełna światła ścieżka prawych/sprawiedliwych jest PRZECIWSTAWIONA ciemnej ścieżce bezbożnych/niegodziwych. A przecież symbolika światło-ciemność jest często w Biblii używana i doskonale wyczuwamy o co chodzi (por. Prz 6,23; 13,9; 24,20; Iz 51,4; 58,8; Oz 6,3). Prz 4,18-19 zwraca uwagę z jednej strony na skuteczność postępowania ludzi prawych, z drugiej na trudności i klęski działań podejmowanych przez ludzi bezbożnych. Wg mnie kontekst nic nie mówi o zmianach w interpretacji tekstów natchnionych.


Offline Roszada

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:54 »
Chciałem być delikatny :D
Ale racja, jakby tak się zastanowić to rzeczywiście trudno będzie znaleźć jakąś niezmienną naukę. Ewentualnie rok 607. Archeologia i historia idzie do przodu, ale WTS zawsze stoi w tym samym miejscu :D
607 to od 1943 r.
Do 1942 był 606. :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:55 »
Bo do 1942 był rok "0" (zerowy) :P


Offline CEGŁA

Odp: Dlaczego Świadkowie Jehowy zmieniają niektóre swoje wierzenia?
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Sierpień, 2016, 22:57 »
Przysłów 4
(18): Ale droga sprawiedliwych jest jak blask zorzy porannej, która coraz jaśniej świeci aż do białego dnia. [Biblia Warszawska, Prz 4]

Nie lubię PNS  8-)



Czy Wy wiecie,że w tej chwili mamy 100 gości na naszym forum? Witamy  Wszystkich serdecznie!!!

...oprócz Adriana Rzeźwickiego i jego przydupasów  ;D   ----->   Adrianku wybacz https://youtu.be/hd84-xC7b84?t=42
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2016, 23:02 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.