Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii  (Przeczytany 19206 razy)

Offline M

Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Grudzień, 2015, 09:58 »
https://youtu.be/hFdLYg82XLc

Tu takze jest link do tego filmu z kanalu prawda o prawdzie

https://drive.google.com/file/d/0B6x59Q9rx60obWRfWDlMLV91WXM/view?usp=docslist_api

To ten sam link który zamieściłem w pierwszym poście :).


Tusia

  • Gość
Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Grudzień, 2015, 10:09 »
To ten sam link który zamieściłem w pierwszym poście :).

W jednym miejscu:

http://piotrandryszczak.pl/w-cieniu-grzechu.html



Offline Izaaa

Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Grudzień, 2015, 10:25 »
Wrzucilam ten bo latwo sie otwiera na urzadzeniach mobilnych


od-nowa

  • Gość
Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Grudzień, 2015, 10:43 »
Jako ośmio- dziewięcioletnia dziewczynka bardzo bałam się Armagedonu. Pamiętam jak brałam książkę, którą z nami studiowano, otwierałam na stronce i przyglądałam się Armagedonowi, był przedstawiony rysunek, walące się domy, kościół, dymy, rozwalone ulice pochłaniające " ludzi ze świata", kobieta z koralami na szyi kończąca życie w Armagedonie, ( rozumiałam, że  za bardzo się stroiła - te korale). Pytałam:  a może ta pani była dobra, tylko lubiła nosić korale. Odpowiedz, że śJ maja być skromni, nie obwieszać się złotem, wisiorami  itp. i odczytany werset z 1 Tymoteusza 2:9 'kobiety nie powinny stroić się w kunsztowne sploty włosów, ani w złoto, czy perły.' No to mamy już na dziecku wywołany lęk przed Armagedonem i wzbudzanie niepewności co do ubioru.
Inna sprawa, to prowadzący studium z tatą,  bracia, których to słowa grzmiały mi w głowie w całej mojej małej istotce, że jak tato się nie ochrzci, to zginie w Armagedonie. Jak ja nie raz płakałam z tego powodu, że nasz tato nie będzie z nami w raju na ziemi, bo zginie w Armagedonie. Jak ja to bardzo przezywałam, płakałam , patrzyłam na ojca i widziałam go zabitego w Armagedonie.
Takie to szkody emocjonalne wywołują nauki WTS.
Sami podają przykłady bajek dla dzieci, że teraz przemoc w tych bajkach, że nie stosowne, a tu takimi ilustracjami Armagedonu, a do tego "praniem mózgu" od dzieciństwa, wizjami katastroficznymi oddziałują na psychikę i emocje dzieci i dorosłych.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2015, 10:45 wysłana przez od-nowa »


Boratyniak

  • Gość


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Grudzień, 2015, 09:05 »

    Obejrzałam film do końca i nadal podtrzymuję to co napisałam wczoraj. Trzeba jednak dodać, że te biedne dzieci przerażone armagedonem, przeświadczone są o tym że wujkowie i ciocie to chodzące ideały . Tu wcale nie muszą dzieci zastraszać jak robią to inni, wystarczy że powiedzą iż musi być grzeczny bo Jehowa to a tamto....
Takie zakodowane dziecko na łaskę i niełaskę niebios jest dostatecznie przestraszone.

         
Wszystkie rzeczy z podtekstem seksualnym nieważne kto komu to robi, jakiego jest wyznania jeśli są wymuszone są złe.

Ale gdy robi się to dzieciom są najgorsze z najgorszych. Tu jeszcze dobijającym jest fakt, że oprawcy robią to za przyzwoleniem innych dorosłych bo ci im tylko pogrożą paluszkiem, pomodlą się wspólnie i pozamiatane. Na dodatek wszystko to jest zgodne a nawet na polecenie CK i tu się nasuwa pytanie....jaki oni mają w tym cel?
Nigdy mi tu nie masowało tzw...dobre imię. Przecież podkreślają że są tylko ludźmi i to niedoskonałymi. A więc jakby takie zajścia napiętnowali, przykładnie ukarali bez zamiatania pod dywan to....po pierwsze by ich akcje wzrosły, że mają porządek, a po drugie...niejeden by się bał, że nie ma zmiłuj. A tak to mają łatkę przechowalni zboczeńców.
A może to jest tak, że to tzw solidarność? Taka jak w niektórych środowiskach np...lekarzy, księży, prawników...? Kto wie co się dzieje w czterech ścianach kilku wspaniałych?
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Grudzień, 2015, 10:55 »
Tazła w 100 % zgadzam się z Tobą.
Ale to wszystko tylko pokazuje, poprzez postawę CK,
że nie mają z Bogiem nic wspólnego i dlatego ja również
stawiam sobie pytanie: o co w tym wszystkim chodzi,
gdzie jest haczyk??
Wnioski jakie w ciągu ostatnich miesięcy utwierdzają się we mnie,
są przerażające. Jeszcze na razie nie będę o tym pisał.


Offline Izaaa

Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Grudzień, 2015, 17:03 »
https://youtu.be/_0Ono21IExs
Ciag dalszy reportarzu z portugali


Offline Iza

Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Grudzień, 2015, 18:12 »
Tazła w 100 % zgadzam się z Tobą.
Ale to wszystko tylko pokazuje, poprzez postawę CK,
że nie mają z Bogiem nic wspólnego i dlatego ja również
stawiam sobie pytanie: o co w tym wszystkim chodzi,
gdzie jest haczyk??
Wnioski jakie w ciągu ostatnich miesięcy utwierdzają się we mnie,
są przerażające. Jeszcze na razie nie będę o tym pisał.
A pisz, pisz. Ja mam czasem nieodparte wrażenie, ze Bóg postanowił ich obnażyč  i dlatego zachowują sie jak szaleńcy, za wszelka cenę broniąc swego autorytetu.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Grudzień, 2015, 21:49 »
   Jeszcze mi się coś przypomniało. Słowa gościa o kopertach. Osz Q....w KK wytykają że tacę podtykają pod nos, a tu koperty wołają na żywca, to się nazywa tupet .
Nie ma litości, nieważne czy masz co jeść, za co leki kupić, w czym chodzić. Najważniejsze aby organizację wesprzeć.

Ale po co? Przecież dobra trzeba sobie gromadzić w niebie a nie na ziemi. A może Jehowa to księgowy i prowadzi księgowość co kto, kiedy i ile dał.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


puma

  • Gość
Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 18:50 »
dobrze że o tym coraz głośniej.Może przyczyni się to do tego że mniej ludzi będzie poranionych duchowo przez wilki WTSu


Offline ogórek kiszony

Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Sierpień, 2017, 08:05 »
Obejrzałem te filmy. Na razie nie wiem co napisać, by napisać coś bez przekleństw.


Offline Estera

Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Sierpień, 2017, 08:56 »
Obejrzałem te filmy. Na razie nie wiem co napisać, by napisać coś bez przekleństw.
   ogóreczku kiszony
   Twoja reakcja jest jak najbardziej prawidłowa, co oznacza, że jesteś normalny, a oni są nienormalni.
   Nóż sam się w kieszeni otwiera, a łuk sam strzela, od tego co oni robią, ci prześwięci.

   David Splane w kontekście braku reakcji z ich strony, na te "oszczercze" prawdy o pedofilii, pyta:
  "Niektórzy mogą powiedzieć: Dlaczego Jehowa nic z tym nie zrobi?
   Ależ on coś robi - wysyła swoich świadków od drzwi do drzwi, by oni wyprostowali sprawę."

   :'( :'(
   I siedzi sobie 50 tysięcy ludzi, na takim zgromadzeniu i "łyka" to wszystko, tak, jak leci.
   I jeszcze wysyła ich z poczuciem misji w teren.
   A nikt z nich przecież nie sprawdzi, jak się miały fakty.

   Serce kamienieje, słysząc takie manipulacyjne tłumaczenie.
   Po co góra ma się wychylać, żeby w łeb oberwać.
   Mamy stado "owieczek", niech oni się przed ludźmi tłumaczą, z tego co zostało naważone.
   Pamiętam, jak pierwszy raz obejrzałam ten reportaż, to również nie mogłam wyjść z podziwu!! ...
   Jak tak można w żywe oczy kłamać??
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline ogórek kiszony

Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Sierpień, 2017, 09:16 »
Pomyśleć, że też kiedyś trochę to łykałem  >:(
Choć na zgromadzeniach to najbardziej lubiłem przerwy.
A na nich poznawanie nowych braci. Tzn sióstr  :P


Offline Estera

Odp: "W cieniu grzechu" [napisy PL] - reportaż o Świadkach Jehowy w Portugalii
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Sierpień, 2017, 11:06 »
Pomyśleć, że też kiedyś trochę to łykałem  >:(
   Oj, nie tylko Ty, łykałeś  ;) ;) ...
   Dwa lata temu ... też łykałam jeszcze, takie i podobne "pasztety".
   No, może wcześniej, przestałam, bo wiele rozsądnych wniosków, które mi się nasuwały ...
   Nie tworzyły mi już jakiegoś, logicznego obrazu i to co było wbrew mnie, już odważniej odrzucałam.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.