Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowy Statut, nowa nazwa "Świadkowie Jehowy w Polsce"  (Przeczytany 20947 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowy Statut, nowa nazwa "Świadkowie Jehowy w Polsce"
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lipiec, 2017, 11:17 »
Jasne, nie mam z tym problemu :)


Offline Fantom

Odp: Nowy Statut, nowa nazwa "Świadkowie Jehowy w Polsce"
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Listopad, 2017, 09:05 »
 Może coś przegapiłem,ale czy statut nie powinien zostać zmieniony skoro główna siedziba ŚJ zmieniła miejsce z Brooklyn na Warwick?
 Jeszcze jedno.Nie znam się na regulacjach prawnych,ale jako laik coś mi tu nie pasuje.Mienie będące własnością społecznośći religijnej ŚJ mają być przeznaczone tylko na cele statutowe.Moim zdaniem do tego mienia wliczają się środki pieniężne.Czy wypłaty dla ofiar pedofilów,adwokatów są jednym z celów statutowych?Ja w opisie celów w tymże statusie nie widzę takiej wzmianki.Czy mam rację czy źle interpretuję ten zapis?
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad, 2017, 09:06 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Stanisław Klocek

Odp: Nowy Statut, nowa nazwa "Świadkowie Jehowy w Polsce"
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Listopad, 2017, 12:48 »
Może coś przegapiłem, (...) Mienie będące własnością społecznośći religijnej ŚJ mają być przeznaczone tylko na cele statutowe.Moim zdaniem do tego mienia wliczają się środki pieniężne.Czy wypłaty dla ofiar pedofilów,adwokatów są jednym z celów statutowych?Ja w opisie celów w tymże statusie nie widzę takiej wzmianki.
W komunie też nie było, że jak u partyjniaka dziecko przyjmie sakrament pierwszej Komuni, to go zwalą z partyjnego stanowiska. Istniało tak zwane "prawo" niepisane (ustne). Podobnie jest u ŚJ. Tego, czego niema w spisanym statucie, ale są przekazy niedostępne dla zwykłych głosicieli.