Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik  (Przeczytany 86205 razy)

Offline gangas

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 12:19 »
 Ktoś poruszał ten temat.
 Spowiedź to przekazanie poufnej informacji osobie duchownej. Czyli spowiednik i spowiadający. Natomiast wyjawianie tajemnicy w gronie kilku osób z komitetu, to nie jest żadna tajemnica spowiedzi a zwykłe przesłuchanie> Chyba Pani Danuta  wyjawiła jakąś tajemnice tylko temu Panu co odwołuje się do tajemnicy spowiedzi?
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2016, 12:54 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline gedeon

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 12:40 »
Ktoś poruszał ten temat.
 Spowiedź to przekazanie poufnej informacji osobie duchownej. Czyli spowiednik i spowiadający. Natomiast wyjawianie tajemnicy w gronie kilku osób z komitetu, to nie jest żadna tajemnica spowiedzi a zwykłe przesłuchanie> Chyba Pani Danuta nie wyjawiła jakiejś tajemnicy tylko temu Panu co odwołuje się do tajemnicy spowiedzi?

Tu Ciebie zadziwię ale jest to spowiedź, kościoły mają uregulowana zasadę spowiedzi prawem kanonicznym, wyznania regulują to zapisem statutu i mogą to kształtować dowolnie. Dlatego miał być powołany biegły sadowy z dziedziny religioznawstwa ale Sąd odrzucił taki wniosek obrony.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 12:43 »
Czyli co, wg prawa SJ mają spowiedź czy nie??


Offline gedeon

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 13:15 »
Czyli co, wg prawa SJ mają spowiedź czy nie??

Zgodnie z interpretacją statutu przez Komitet Oddziału ŚJ art 54 i 80 spowiedź taka jest faktem.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 13:31 »
Czyli mogę z mównicy ogłosić, że SJ spowiadają swoich wiernych?


Offline zaocznie wywalony

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 13:41 »
Czyli mogę z mównicy ogłosić, że SJ spowiadają swoich wiernych?
Możesz
A co ? A jak ?
Tylko skutki będą bardzo spektakularne  ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 13:58 »
No właśnie o to mi chodzi!
SJ muszą ustalić czy mają spowiedź czy nie. Nie da się jednocześnie jej mieć i nie mieć.

Jeżeli jest, to mogę o niej mówić bez konsekwencji
Jeżeli nie ma, to nie da się na nią powołać w sądzie


Offline gedeon

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 14:00 »
Czyli mogę z mównicy ogłosić, że SJ spowiadają swoich wiernych?

Pewnie że możesz, wyraźnie to napisali, papier na to jest i podpisy też. ;D ;D ;D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 14:01 »
Pewnie że możesz, wyraźnie to napisali, papier na to jest i podpisy też. ;D ;D ;D

Bez konsekwencji karno-skarbowych? ;D


Offline gedeon

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 14:18 »
Bez konsekwencji karno-skarbowych? ;D

Skoro tak odpowiedzieli na wezwanie Sądu to Komitet Oddziału  ponosi za to odpowiedzialność.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 15:01 »
Bez konsekwencji karno-skarbowych? ;D
Z pewnością z konsekwencjami zborowo-karnymi :)


Offline gerontas

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 18:47 »
Z tą spowiedzią i tajemnicą spowiedzi, WTS żartuje sobie ze wszystkich dookoła. Jak może być mowa o tajemnicy spowiedzi podczas gdy o tej spowiedzi i jej szczegółach wiedzą co najmniej trzy osoby z komitetu sądowniczego, a o  przewinieniu wie całe grono starszych i biuro oddziału. To po pierwsze. A po drugie, jeśli spowiadający się ujawnia treść spowiedzi - bo ma do tego prawo, gdyż on się spowiada a nie starsi - to już nie jest żadna tajemnica.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 21:24 »
Przed Sadem Okręgowym w Legnicy, ul Złotoryjska 40 w dniu 27 kwietnia 2016, sala nr 7, godz 9, zostaje wznowiony proces cywilny z powództwa Danusi Kubik przeciwko starszemu zboru z Głogowa
Udzielając poparcia Danusi, będę przesłuchany w charakterze świadka.

Każdy kto chciałby wesprzeć Danusię swoją obecnością jest mile widziany na sali rozpraw.
Kurcze to 350 km. ode mnie.  :(
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline zaocznie wywalony

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 21:43 »
Kurcze to 350 km. ode mnie.  :(
Eee. to rzut beretem
Ode mnie prawie 600
Przejeżdżam czasem w pobliżu, i chętnie bym się wybrał, ale niestety, nie będzie mnie w kraju wtedy - a szkoda  :(


Offline Hersz

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Kwiecień, 2016, 05:48 »
Z tą spowiedzią i tajemnicą spowiedzi, WTS żartuje sobie ze wszystkich dookoła. ...

To nie spowiedź a przesłuchanie.
Po pierwsze inicjatywa wychodzi od KS a nie od 'winowajcy'. Nie ma sytuacji gdy skruszony penitent bez nacisku spowiada się, lecz jest zmuszany do poddania się procedurze co oczywiście uniemożliwia określenie czy skrucha jest prawdziwa, czy udawana jedynie ze względu na grożące konsekwencje.
Po drugie, czy w statusie jest coś na temat tajemnicy tej 'spowiedzi'? Wszak słyszałem, że tworzone są notatki ze spotkania i są one po zakończeniu przesyłane dalej. Mają do nich wzgląd kolejne osoby.
Po trzecie, podczas spowiedzi tajemnica obowiązuje jedynie kapłana, ponieważ dotyczy spowiadającego się. Ten ostatni nie jest zobowiązany do jej zachowania ale wymaga tego oczywiście kultura.

W związku z tym powoływanie się przed sądem przez ŚJ na tajemnicę spowiedzi moim zdaniem nie ma podstaw.