Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 23548 razy)

Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #780 dnia: 26 Maj, 2022, 20:09 »
trudno obiektywnie ocenić, bo po przegranych wyborach, nie były kontynuowane...

Och Seba, przecież te spotkanie miało miejsce w czerwcu 18' a kandencja Donalda zakończyła się w Styczniu 21'. Obiektywnie rzecz ujmując, te spotkanie nic nie dało :)
Zresztą, kogo obchodzi jakąś tam Korea Północna? Są poważniejsze sprawy. Jak już mam coś oddać Trumpowi, to to że grał ostro zarówno z Chinami jak i Rosją.


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #781 dnia: 26 Maj, 2022, 20:54 »
ok...

a wracając do tematu, w mediach brakuje mi niepropagandowych informacji

propaganda proukraińska jest tak nachalna, że może wręcz zagrozić zwykłym stosunkom międzyludzkim między zwykłymi Ukraińcami a zwykłymi Polakami.

interesuję się sytuacją na froncie, ale męczy mnie przedzieranie się przez całą masę propagandowego gówna aby wyłowić pojedyncze obiektywne informacje.

na razie widzę że szykuje sie długi i krwawy konflikt który nie zakończy się ani w 2022 ani w 2023 roku i wątpliwe aby zakończył się w latach 20-stych (obstawiam kilkanaście lat wojny)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #782 dnia: 26 Maj, 2022, 21:20 »
Jeżeli interesują Cię rzetelne informacje o sytuacje na froncie, to polecam Jarosława Wolskiego - czyli eksperta wojskowego, agenta białego wywiadu. Śledzę go od początku konfliktu - chociaż dokładnie opisuje największe porażki Rosjan, to nie ukrywa też porażek Ukraińców. Już kilka razy spodziewał się porażki Ukr sił zbrojnych a Ci go zaskakują raz za razem.

Na razie sytuacja jest bardzo ciężka w Donbasie. Ukraińcy ponoszą ciężkie straty. Jednak one bledną w porównaniu do rosyjskich. Problem jest taki, że Ruskie lubią taką wojnę. Miażdżący ostrzał artyleryjski i wysyłanie fala za falą mięsa armatniego. Zapowiada się długa wojna na wyniszczenie. Jednak ryzyko eskalacji na inne kraje jest coraz mniejsze, ponieważ wojna się 'lokalizuje".


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #783 dnia: 26 Maj, 2022, 21:34 »
znajomy emeryt (w dowód mu nie zaglądałem, ale na pewno ma ponad 80lat, a może i ponad 90lat, gdyż nie raz wspominał II wojnę światową i bandy UPA) dzisiaj skomentował, że taka sytuacja na froncie, to "spełnienie jego marzeń z dzieciństwa"...

marzenie dość krwawe, tzn. takie aby i Ukraińcom i Rosjanom ktoś spuścił niezłe lanie, po którym obydwa te państwa albo przestaną istnieć albo przynajmniej poniosą wielkie straty...

mówił "aż miło radio włączyć", ale to za mało, więc mimo sędziwego wieku nauczył sie obsługiwać komputer aby na własne oczy oglądać zdjęcia z frontu...

wg mojego rozmówcy, sytuacja gdy Rosja i Ukraina walczą ze sobą jest optymalna, bo "zło wyrzyna sie nawzajem bez ofiar wśród innych narodów"

spytałem go dlaczego tak życzy innym ludziom

odpowiedział: to proste, Rosjanie zgwałcili moją matkę, a Ukraińcy zamordowali moje rodzeństwo.

nie byłem przygotowany na taką odpowiedź, więc życzyłem mojemu rozmówcy dużo zdrowia i poszedłem dalej
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Turbulent_Business

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #784 dnia: 26 Maj, 2022, 21:51 »
Jeżeli interesują Cię rzetelne informacje o sytuacje na froncie, to polecam Jarosława Wolskiego - czyli eksperta wojskowego, agenta białego wywiadu. Śledzę go od początku konfliktu - chociaż dokładnie opisuje największe porażki Rosjan, to nie ukrywa też porażek Ukraińców. Już kilka razy spodziewał się porażki Ukr sił zbrojnych a Ci go zaskakują raz za razem.

Na razie sytuacja jest bardzo ciężka w Donbasie. Ukraińcy ponoszą ciężkie straty. Jednak one bledną w porównaniu do rosyjskich. Problem jest taki, że Ruskie lubią taką wojnę. Miażdżący ostrzał artyleryjski i wysyłanie fala za falą mięsa armatniego. Zapowiada się długa wojna na wyniszczenie. Jednak ryzyko eskalacji na inne kraje jest coraz mniejsze, ponieważ wojna się 'lokalizuje".

Po ostatniej akcji z "walizką Pana Jacka" zostaję chyba tylko Wolski :) Też go lubię. Jacek za bardzo straszy... Na początku wojny spytany o to jak się przygotować mówił zeby pisać testament...
Kanapy straciły tyłe sprzętu i mięsa, że odbudowanie zajmnie im kilka / kilkanaście lat. Wszystko zależy od tego czy my te lata wykorzystamy na uzbrojenie się po zęby czy będziemy hajsy przejadać na bąbelki....
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2022, 21:54 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #785 dnia: 26 Maj, 2022, 22:06 »
Po ostatniej akcji z "walizką Pana Jacka" zostaję chyba tylko Wolski :) Też go lubię. Jacek za bardzo straszy... Na początku wojny spytany o to jak się przygotować mówił zeby pisać testament...
Kanapy straciły tyłe sprzętu i mięsa, że odbudowanie zajmnie im kilka / kilkanaście lat. Wszystko zależy od tego czy my te lata wykorzystamy na uzbrojenie się po zęby czy będziemy hajsy przejadać na bąbelki....

Mówisz o Buzzwordziaku? Ja przed wojną się nim zainteresowałem, słuchałem uważnie jak przepowiadał, że nowoczesna wojna będzie wyglądać - drony, drony i jeszcze raz drony. Małe znaczenie zmechu, duże znaczenie piechoty. Kiedy okazało się, że wojna w Ukrainie całkowicie zaprzeczyła jego twierdzeniem, ten zaczął brnąć w kłamstwa o tym, że jest całkowicie odwrotnie.

Popieram opinię dr Napierały, Wojczala i Wolskiego o Buzzwordziaku: nie zna się i promuje szkodliwe idea dla polskiej polityki i wojska.


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #786 dnia: 28 Maj, 2022, 21:47 »
-to tutejsi DEMOKRATYCZNIE ? (wybrani) są w stanie zniszczyć - albo uratować TEN ŚWIAT (jaki znamy)  :)
Popieram Wszystkich ludzi dobrej woli i kibicuje im ; aby pokój zapanował nad Wszystkimi Narodami i już nigdy nie zabijał brat brata .
P & S -"Pimo" ; nigdy nie poprę Żadnego nacjonalisty i faszysty - tak TO MAM OD URODZENIA  :)
-tak mi dopomóż BOŻE SPRAWIEDLIWY  - aby ludzie dobrej woli opanowali Ziemię i zamieszkali ją na wieki wieków , AMEN .
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2022, 21:57 wysłana przez sawaszi »


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #787 dnia: 28 Maj, 2022, 22:47 »
Moi drodzy forumowicze  :)
- 'ten świat' (polityki) NIGDY nie był sprawiedliwy dla wszystkich i nigdy nie będzie) :( :(
- a wszelkie wojny między ludzkie nigdy Nie prowadziły do pojednania  :(
Mój apel ;
- bracia i siostry łączcie się w miłości wzajemnej i wywalcie z siebie wszelkie złości - a "Bóg Miłości" pobłogosławi Was dziećmi (potomkami) ; "i będziecie liczni jak piasek morski"  :)
Sława JHWH .


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #788 dnia: 28 Maj, 2022, 22:54 »
normalnie marnujesz się, sawaszi, ze swoim propagandowym talentem :)
w innej epoce byłbyś jakimś kierownikiem wiejskiego radiowęzła jakiegoś kołchoźnika :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #789 dnia: 28 Maj, 2022, 23:16 »
normalnie marnujesz się, sawaszi, ze swoim propagandowym talentem :)
w innej epoce byłbyś jakimś kierownikiem wiejskiego radiowęzła jakiegoś kołchoźnika :)


- ALBO Starszym jak święty w zborze ŚJ  :D
Pazdrawlaju Tiebia i Twaju żenszczinu "rudowłosą"  :-* - :-* (miłujcie się jak śj - a " liczcie się jak żydzi "  :)

ps. - do "kołchozu" śj nie nalerzę i mam to w .... (daleko)  :) :)


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #790 dnia: 29 Maj, 2022, 09:09 »
Chyba większość z nas żyje w pewnej bańce informacyjnej. Jednak niektórzy (a zwłaszcza paru forumowiczów), nie może przejść do porządku dziennego nad tym, że można mieć inne zdanie niż większość w jakiejś kwestii.
Zwykle używają argumentów w rodzaju szantażu emocjonalnego lub nazywają tych, z którymi się nie zgadzają 'pożytecznymi idiotami', 'agentami' i tym podobnymi określeniami.
Nie sprzyja to rzeczowości dyskusji. A i gdy ktoś poda dalej fejka wpasowującego się w ich narrację, zwykle udają, że nic się nie stało. Gdyby to była informacja sprzeczna z ich przekonaniami, to zaraz byśmy zobaczyli niestrudzonych i niezależnych  weryfikatorów informacji w działaniu.
Teraz będzie coś z bańki informacyjnej ku wyprostowaniu fejków ukraińskiej propagady
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-cywile-nie-sa-przyjmowani-do-szpitali-przymusowe-akcje-krwio/podglad-wydruku,nId,6057243
https://dorzeczy.pl/swiat/306385/ukraincy-sa-zmuszani-do-oddawania-krwi-dla-ratowania-rosjan.html
"Na anektowanym przez Rosję Krymie cywile mają nie być przyjmowani do szpitali, by zrobić miejsce dla rannych rosyjskich żołnierzy....
ordynator szpitala rejonowego w Symferopolu wydał rozporządzenie o konieczności zwiększenia zapasów krwi wszystkich kategorii dla 1500 biorców oraz czasowym wstrzymaniu bezpłatnych usług medycznych. Z kolei w szpitalu wojskowym w Sewastopolu sale są przepełnione; na niektórych z nich leży do 40 osób
By napełnić bank krwi, okupacyjne władze żądają od przedsiębiorców, by oddelegowywali pracowników do punktów oddawania krwi. Dawcą może być każdy - żadna dokumentacja medyczna nie jest wymagana, nie prowadzone są badania - pisze rzeczniczka. By nie stracić pracy, ludzie są zmuszeni do tego, by stawać się dawcami "

A teraz sprostowanie fejków ukraińskiej propagandy.

Widzisz vogu i cała reszto miłośników ruskiego miru, do czego prowadzą rządy ukraińskich nazistów?
Biedni, uciśnieni ruscy nie mieli innego wyjścia żeby uwolnić się od niebezpieczeństwa z ich strony.
Muszą się bronić przed banderowskimi oprawcami.
Oprócz łapanek do armii na ulicach Donbasu (sorry ochotniczej mobilzacji do walki z nazizmem >:D), mieszkańcy ruskiego krymu muszą ustąpić miejsca w szpitalach wyzwolicielom od nazizmu.
https://www.o2.pl/informacje/niewazne-ze-nie-maja-18-lat-lapanki-na-ulicach-ukrainy-6739640918531008a
Ruska krew się leje strumieniem szerszym niż Wołga przy ujściu.
Potrzebne są nadzwyczajne środki jak zmuszanie pracodawców do wysyłania pracowników, żeby oddali krew bojownikom o pokój.
Na dodatek ci bojownicy o ruski ład, w tych nadzwyczajnych okolicznościach zmuszeni są do przyjmowania krwi z syfem, hivem i całą długą listą prezentów od ochoczych, wdzięcznych za ich trud wyzwalanych 
Alleluja i wpierjot!
;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2022, 09:45 wysłana przez urgent »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #791 dnia: 29 Maj, 2022, 11:38 »
Film z innym spojrzeniem.

Zwykle nie udostępniam przed obejrzeniem całości ale boję się że nie zdążę przed usunięciem.
Podyskutujemy później.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #792 dnia: 29 Maj, 2022, 16:03 »
Film z innym spojrzeniem.
Zwykle nie udostępniam przed obejrzeniem całości ale boję się że nie zdążę przed usunięciem.
Podyskutujemy później.
Ekspert jak z koziej du.. trąba.
70 % importu węgla pochodzi z Rosji, tylko zapomniał powiedzieć, że import z Rosji to tylko 10 % naszego rynku >:D >:D >:D
"Praktycznie cała polska gospodarka oparta jest na rosyjskim gazie, nie mówiąc o ropie"  >:D >:D >:D
O ile 41% gazu i 57% ropy to praktycznie 100%  >:D >:D >:D
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/skad-sciagamy-wegiel-rope-i-gaz-a-ile-produkujemy-sami-sankcje-na-rosje-nie-beda/48f7hkw
Według "eksperta" praktycznie w Warszawie rządu nie ma ale za to jest w Kijowie.
Niezła manipulacja, poparta dla wywołania lepszych efektów urywkami z filmów


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #793 dnia: 29 Maj, 2022, 16:34 »
To już Żydzi nami nie rządzą? Teraz to są Ukraińcy? Zaraz, zaraz... Przecież w Radio Maryja mówili, że jest Era Wodnika i tak naprawdę rządzi nami 4 rzesza - Unia Europejska. To gdzie w końcu jest ten nasz rząd? W Kijowie, Brukseli czy może Waszyngtonie?


Offline Fantom

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #794 dnia: 29 Maj, 2022, 17:29 »
Film z innym spojrzeniem.

Zwykle nie udostępniam przed obejrzeniem całości ale boję się że nie zdążę przed usunięciem.
Podyskutujemy później.

 Nagranie z 5:53(mężczyzna z nożem w ręku) i komentarz prowadzącego ten kanał: ''blokuje kobietom wejście do pociągu(...).''

 To mi wystarczyło, aby nie tracić czasu na dalsze oglądanie.
 Komu wierzyć?  Jemu czy temu jak to opisał Demagog?
''28 lutego na Twitterze pojawiło się z kolei wideo nagrane przez mężczyznę widocznego na materiale umieszczonym w poście. Dzięki wsparciu tłumacza dowiedzieliśmy się, że mężczyzna opisuje trudną sytuację Marokańczyków w Ukrainie. Jak powiedział, zdecydował się działać po tym, jak usłyszał historię, że niektórzy pasażerowie nie pozwalają wsiąść Marokankom do pociągu. Jak tłumaczy w nagraniu, nikogo nie skrzywdził ani nie uderzył, a wszystko to zrobił, aby odstraszyć ludzi i umożliwić kobietom wejście do środka.   Zaznaczmy jednak, że to sytuacja opisana z jego punktu widzenia. Incydent widoczny na nagraniu przedstawiony jest w sposób chaotyczny. Trudno na podstawie kilkunastosekundowego wideo określić, co tak naprawdę wydarzyło się na miejscu.''

Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/fake_news/czy-to-pociag-stojacy-na-stacji-we-lwowie-fake-news/

 Swoją drogą po części widać desperację Putina, który za nałożone sankcje na KRAJ RAD mści się na Bogu winnych ludziach  zamieszkujących nawet inne kontynenty. Blokowanie z Ukrainy transportu  milionów ton zboża. Rozkradanie go. Za kryzys żywnościowy na świecie nie odpowiada UA, ale zwyrol i psychol Putin.''Putin "trzyma świat dla okupu" przez blokadę eksportu zboża z Ukrainy''. Rosjanie przewrotnie twierdzą, że to wina zachodu. Trzymanie strony takiego ruskiego dziada, przez którego nie tylko będzie cierpieć Ukraina ale i setki milionów niewinnych ludzi jest dla mnie niezrozumiałe, delikatnie mówiąc.

 ''W chwili wybuchu wojny na Ukrainie tona pszenicy na rynkach światowych kosztowała 290 euro. Po trzech miesiącach wojny kosztuje już 400 euro i prawdopodobnie to nie koniec.''
 
 
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2022, 17:35 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s