Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzisiejsze Studium Strażnicy  (Przeczytany 3605 razy)

Offline Apostasy

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Styczeń, 2022, 18:25 »
Moja siostra posiada dyplom magistra ale dla sekty sprzedaje w sklepie za najniższą krajową


Offline Gremczak

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Styczeń, 2022, 18:28 »
No to wykonuje pracę świecką.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Styczeń, 2022, 18:29 »
Powiedzcie, czy znacie kogoś kto się do tych nauk stosuje?
Może kilka osób czy rodzin, w efekcie są wyśmiewani i suchej nitki się na nich nie zostawia(wielokrotne słyszałam tę obłudę).
 Reszta   wybudowana  bez kredytów z nowymi furami, którzy olali  te głupie gadki Ck dawano dawno temu. Dziś są ustawieni mimo, że koniec był wciąż  tuż tuż za rogiem .
[/b][/size]

Znam jednego byłego NO, który został zdymisjonowany po redukcji przywilejów. Ten stosuje się do wszystkiego co mu organizacja nakazuje. Ostatnio po degradacji został PS i aby się utrzymać z żoną też pionierką  pizze rozwoził. Jak był NO to chwalił się, że wszystko sprzedał łącznie ze samochodem aby pojechać do USA siedzibę organizacji zobaczyć. Wyprawa życia.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Online Gostek

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Styczeń, 2022, 19:27 »
Powiedzcie, czy znacie kogoś kto się do tych nauk stosuje?
Może kilka osób czy rodzin, w efekcie są wyśmiewani i suchej nitki się na nich nie zostawia(wielokrotne słyszałam tę obłudę).
 Reszta   wybudowana  bez kredytów z nowymi furami, którzy olali  te głupie gadki Ck dawano dawno temu. Dziś są ustawieni mimo, że koniec był wciąż  tuż tuż za rogiem .
Tak, są tacy, jednak jest ich niewiele. To są osoby tak mocno zabetonowane i oddane organizacji, że podobnie jak na tonącym Titaniku, nawet jak by już tonął, to i tak by z niego nie zeszli. I to właśnie na nich organizacja opiera swą siłę.


Offline coma

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Styczeń, 2022, 19:57 »
Dziś wyjątkowo włączyłem zebranko. Jedna myśl dała mi do myślenia. Nie wiem czy to była myśl prowadzącego czy było to bezpośrednio napisane w strażnicy. Była mowa o tym, żeby pielęgnować pragnienie poszerzania zakresu służby. Co w tym takiego niezwykłego? Jest to bardzo delikatny, ale skuteczny sposób utrzymywania wszystkich sj w poczuciu winy. W myśl tych słów nawet jeśli jesteś starszym, pionierem, pionierem specjalnym powinieneś wciąż myśleć o tym, że powinieneś robić więcej. Sprowadza się to do tego, że na jakimkolwiek szczeblu jesteś w świadkowaniu to i tak jest nad tobą kolejny szczebel, na który powinieneś się wspiąć. Nie ważne, że być może jesteś już dużo wyżej niż inni, masz się wspinać, bez końca.
 Na wykładzie była mowa o tym, by nie dawać upustu negatywnym emocjom, tylko wszystkie sprawy "zagłaskać", bo przecież Jezus był taki wspaniały i w ogóle (swoją drogą to argument totalnie z dupy, bo Jezus nie raz wkurzył się na faryzeuszy czy na kupców w świątyni). Łącząc te dwie myśli z wykładu i strażnicy mamy gotowy przepis na chorobę psychiczną. Nic dziwnego, że tyle świadków w końcu nie daje sobie rady i trafiają do psychiatry.
Także dzisiejsze zebranko pomogło mi zrozumieć skąd się bierze i jak postępuje proces degradacji psychicznej świadków. Cóż za błogosławieństwo!


Offline Storczyk

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Styczeń, 2022, 20:48 »
Tak, są tacy, jednak jest ich niewiele. To są osoby tak mocno zabetonowane i oddane organizacji, że podobnie jak na tonącym Titaniku, nawet jak by już tonął, to i tak by z niego nie zeszli. I to właśnie na nich organizacja opiera swą siłę.
Wiem, że są, sama taka byłam w pewnym okresie .
Kilka okoliczność się nałożyło, i beton się skruszył.
Także nie ma niemożliwego :)


Offline PoProstuJa

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Styczeń, 2022, 20:51 »
Paragraf 4 mówi o zagrożeniach i długach ale tak naprawdę potępia wszystko co jest wymienione w paragrafie 3

"3 Niektórzy mogą zachęcać młodych małżonków do prowadzenia tak zwanego normalnego życia. Rodzice  i inni członkowie rodziny mogą ich naciskać, żeby jak najszybciej postarali się o dzieci. Przyjaciele i krewni w dobrej wierze mogą im radzić, żeby kupili dom i komfortowo się urządzili."

Piękny akapit.
ZAGROŻENIA dla młodych ludzi... fałszywi przyjaciele radzą im żeby mieli dzieci i dom... fuj! A kysz! Kijem takich "przyjaciół" pogonić i w baraku zamieszkać!

A ten kalendarz z 4-dniową pracą W MIESIĄCU bardzo mnie zainteresował... Ja chcę taką pracę! (Tylko czy w 4 dni da się umyć wszystkie okna?  :o )

Ja dopisałabym jeszcze jeden akapit do Strażnicy... taki dla pionierów...

"Niektórzy mogą cię zachęcać, abyś więcej pracował, po to abyś mógł kupić sobie chleb, masło, a nawet cukier w kostkach! Ale pamiętaj, że Biblia mówi: "nie samym chlebem człowiek żyje"!

P.S. Znałam takich ekstremalnych pionierów, małżeństwo - ona niepracująca, on pracujący na ćwierć etatu. Na życie miesięcznie zostawało im 150 zł. Dosłownie głodowali. Wytrwali tak chyba ze 2 lata, a później obydwoje zatrudnili się w miejscu, gdzie pracowali po 12 godzin.



Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Styczeń, 2022, 21:24 »
"3 Niektórzy mogą zachęcać młodych małżonków do prowadzenia tak zwanego normalnego życia. Rodzice  i inni członkowie rodziny mogą ich naciskać, żeby jak najszybciej postarali się o dzieci. Przyjaciele i krewni w dobrej wierze mogą im radzić, żeby kupili dom i komfortowo się urządzili."

A potem płacz w publikacjach, że wiernych ubywa i nie ma kto odrabiać wolontariatu. Albo oni w tym ciele kierowniczym są genialni i wiedzą coś co nam umyka albo prowadzą politykę przyspieszonego upadku. Ludzie z zewnątrz przestaną przychodzić, Organizacja się starzeje, a oni jeszcze potępiają wielodzietność i ustatkowanie.

Może im faktycznie nie zależy w tym CK na ciągnięciu tej religii, ale na wyeksploatowaniu jej przez kilkanaście, kilkadziesiąt lat, a później akcjonariusze zajmą się czym innym. Może wiedzą, że tu już nie ma czego ratować i rozwijać, a jedynie można się nachapać.


Offline Legion

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Styczeń, 2022, 00:06 »
To spróbuj zadawać niewygodne pytania.

Myślisz, że nie zadaję? Ostatnio moim ulubionym tematem jest zarost... ahhh to niesamowite jak z tak prozaicznego tematu można zrobić dogmatyczną jazdę bez trzymanki.
Już z siostra w końcu wprost przyznała, że ilustracje w strażnicach pokazują wykluczonych albo zainteresowanych z brodą ale po chrzcie to już bez i to jest oczywista sugestia, że bracia nie powinni nosić brody.
Ja odpowiadam Strażnicą w której napisano, że w niektórych krajach bracia noszą brody i nie jest to problemem - czy w takim razie myli się?

Ale można sobie pogadać. Na zaślepionych nie ma rady... słyszysz tylko "aleeee" i "aleeee". Każdą sprzeczność pogodzą ze sobą aby tylko ich budowli na kłamstwie i krętactwie nie zburzyć.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Styczeń, 2022, 02:31 »
Jak był NO to chwalił się, że wszystko sprzedał łącznie ze samochodem aby pojechać do USA siedzibę organizacji zobaczyć. Wyprawa życia.

Ta uwaga zasługuje na osobny wątek - obiekty sakralne w percepcji świadków Jehowy. Niby nie ma, ale zwiedzanie biur głównych traktowane jest niczym pielgrzymka do miejsc świętych, choć pozbawione są historii, znaczenia, symboliki, dzieł sztuki czy architektonicznego piękna w przeciwieństwie do świątyń innych wiar.


Offline Technolog

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Styczeń, 2022, 20:03 »
Ta uwaga zasługuje na osobny wątek - obiekty sakralne w percepcji świadków Jehowy. Niby nie ma, ale zwiedzanie biur głównych traktowane jest niczym pielgrzymka do miejsc świętych, choć pozbawione są historii, znaczenia, symboliki, dzieł sztuki czy architektonicznego piękna w przeciwieństwie do świątyń innych wiar.
Niby nie pielgrzmka, ale działa to tak samo. Tylko, że miejsce nie jest święte, a produkcyjne/biznesowe.
To jak wycieczka z małego oddziału firmy do firmy matki, żeby zobaczyć jak tam pracują.
Albo wycieczka firmy kooperującej do głównego klienta, żeby zobaczyć jak produkują wyroby z twoich części.
Zauważ, że w biurze głównym jest produkcja, magazyn, nadzór, organiacja - firma.
Znajdzie się też miejsce na salkę historyczno-muzealną.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Styczeń, 2022, 20:16 »
A potem płacz w publikacjach, że wiernych ubywa i nie ma kto odrabiać wolontariatu. Albo oni w tym ciele kierowniczym są genialni i wiedzą coś co nam umyka albo prowadzą politykę przyspieszonego upadku. Ludzie z zewnątrz przestaną przychodzić, Organizacja się starzeje, a oni jeszcze potępiają wielodzietność i ustatkowanie.

Może im faktycznie nie zależy w tym CK na ciągnięciu tej religii, ale na wyeksploatowaniu jej przez kilkanaście, kilkadziesiąt lat, a później akcjonariusze zajmą się czym innym. Może wiedzą, że tu już nie ma czego ratować i rozwijać, a jedynie można się nachapać.

No właśnie, coś w tym jest, też się nad tym zastanawiam i dochodzę do podobnych wniosków patrząc na występy braci z Rady Starszych z Warwick. Odnoszę wrażenie że im już nie chodzi o wciąganie nowych ludzi do sekty. Raczej wygląda to wręcz na coś odwrotnego. Jakby kombinowali najusilniej jak to zrobić żeby ludzi jak najskuteczniej od niej odstraszać.
Zniechęcanie do posiadania dzieci to także strzelanie sobie w stopę przez organizację bo na chrztach osób "urodzonych w prawdzie" opiera się (i tak ostatnio mizerny) wzrost liczby wyznawców.
Więc może być tak jak mówisz.
nihilista


Offline sawaszi

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Styczeń, 2022, 21:05 »
Ta uwaga zasługuje na osobny wątek - obiekty sakralne w percepcji świadków Jehowy. Niby nie ma, ale zwiedzanie biur głównych traktowane jest niczym pielgrzymka do miejsc świętych, choć pozbawione są historii, znaczenia, symboliki, dzieł sztuki czy architektonicznego piękna w przeciwieństwie do świątyń innych wiar.

NO to moja propozycja dla : WTS
- rozdać majątek zagarnięty , a wypracowany przez głosicieli ich ideologi - wykluczonym

To by była dobra zmiana  :D


Offline Sebastian

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Styczeń, 2022, 21:29 »
Odnoszę wrażenie że im już nie chodzi o wciąganie nowych ludzi do sekty. Raczej wygląda to wręcz na coś odwrotnego. Jakby kombinowali najusilniej jak to zrobić żeby ludzi jak najskuteczniej od niej odstraszać.
zaprawdę powiadam Wam: Niewolnik w ośmiu osobach jedyny składa się z ośmiu odstępców którzy realizują tajny plan likwidacji tej sekty... :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Styczeń, 2022, 21:43 »
Ten artykuł to dzieło koorwy i szatana, znaczy się CK i całej bandy popierdułek im przyklaskujacym. Jest tak oderwany od rzeczywistości, ale jednocześnie ganiący wszelkie przejawy samodzielności u młodych. To przecież tak właśnie działa. Mlodzi, pełni sił, werwy, chcą jak najwięcej zgromadzić w krótkim czasie. Bo każdy podświadomie wie, że kiedy pojawią się dzieci, albo kiedy trochę tych sił będzie brakować, będzie jakieś zabezpieczenie. Więc org bezszczelnie chce zabrać ten ich najbardziej witalny okres dla własnych interesów. Nie da im później za to nic oprócz kopa w 4 litery. Będą zdani na łaskę zboru, który będzie miał na nich wywalone. To jest przyszłość prawie wszystkich, którzy się poświęcają dla orga. Prawie, bo garstka na samej górze starość ma już ustawioną...