Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzisiejsze Studium Strażnicy  (Przeczytany 3569 razy)

Offline Gostek

Dzisiejsze Studium Strażnicy
« dnia: 23 Styczeń, 2022, 12:24 »
Co autorzy dzisiejszej Strażnicy mieli na myśli, pisząc [ Świecka praca] 🙃
Hm, czyli wg. nich praca, którą wykonują ludzie można podzielić na świecką i nie świecką...... Najlepiej byłoby, gdyby org stworzył dla swoich wyznawców orgowskie PGRy albo inne teoretycznie kołchozy
https://www.jw.org/finder?srcid=jwlshare&wtlocale=P&prefer=lang&docid=2021640
W akapicie 4 pisze
Jeśli nie będą ostrożni, mogą podjąć decyzje, przez które obciążą się długami. A wtedy przypuszczalnie oboje będą musieli dużo pracować, żeby je spłacić. Świecka praca może im zabierać czas, który powinni poświęcać na studium osobiste, rodzinne wielbienie i służbę kaznodziejską. Być może nawet zaczną opuszczać zebrania, bo będą pracować po godzinach, żeby więcej zarobić albo nie stracić pracy. W rezultacie ominie ich radość wynikająca z pełnego zaangażowania się w służbę dla Jehowy.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2022, 12:32 wysłana przez Gostek »


Offline Gremczak

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń, 2022, 12:59 »
Może to jest tak.
Jak pracuje u kogoś kto nie jest ŚJ to praca świecka.
Jak pracuje u kogoś kto jest ŚJ to nie jest praca świecka. ;D


Offline Apostasy

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń, 2022, 13:27 »
Chyba każda praca za kasę jest świecka, za to możesz głosić czy inne takie tam wolontariaty( byle by w JW bo inne się nie liczą) to wtedy będzie to praca duchowa(bo nic cielesnego za to nie dostaniesz no chyba że odciski na stopach)


Offline Legion

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń, 2022, 14:01 »
Mnie dziś krew zalewała na tym artykule - ostatnio ciągle jestem zalany krwią...
A najgorsze że małżonka wymyśliła sobie zgodnie z art. "cele duchowe" czyt. mielenie tego samego artykułu we własnym gronie aby potem mielić go w niedzielę itp.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń, 2022, 14:05 »
Paragraf 4 mówi o zagrożeniach i długach ale tak naprawdę potępia wszystko co jest wymienione w paragrafie 3

"3 Niektórzy mogą zachęcać młodych małżonków do prowadzenia tak zwanego normalnego życia. Rodzice  i inni członkowie rodziny mogą ich naciskać, żeby jak najszybciej postarali się o dzieci. Przyjaciele i krewni w dobrej wierze mogą im radzić, żeby kupili dom i komfortowo się urządzili."

Radzę jeszcze raz przeczytać oba akapity i zwrócić uwagę jakie odczucia w nas wzbudzają te oba fragmenty.
Tu nic nie dzieje się przypadkiem


Offline Apostasy

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń, 2022, 14:42 »
Mnie za to zawsze rozwalają te zdjęcia dodane do artykułu, niby zachęty żeby  być skromnym a tam w mieszkanku ekspres do espresso za pare koła i inne duperele. Rozumiem że jak dorastasz w USA to bycie skromnymi oznacza nie kupować sobie co roku nowego auta, ale chyba ktoś w tej sekcie musi zdawać sobie sprawę z tego, że większość ich wielebnych to ludzie z zarobkami mniejszymi niż    300 dolarów miesięcznie. To naprawę boli, jak ktoś poświęca kupno nowego auta co roku by więcej głosić, nie za bardzo pogorszy się jego komfort życia. Za to jeżeli ktoś i tak mnie ma za co żyć a w dodatku słyszy zachęty żeby uprosić życie, musi działać to bardzo destrukcyjnie na jego psychikę(bo co byś nie zrobił to i tak będzie boleć)
  Swego czasu jak sam "upraszczałem życie" to skończyłem w sytuacji że pracowałem 4 dni w tyg co ledwo pozwalało mi pokryć koszty życia... "w ramach  "docenienia" jedna fanatyczna pionierka powiedziała mi że powinienem zredukować czas pracy do dni 3 - czyli koniec końców zapierdalałem za 2 etaty (jeden za chleb drugi za frajer) psychicznie i tak czułem że nie robię wystarczająco dużo da Jehowy  tylko portfel  mój poszedł na odchudzanie.


Offline Storczyk

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Styczeń, 2022, 15:08 »
Paragraf 4 mówi o zagrożeniach i długach ale tak naprawdę potępia wszystko co jest wymienione w paragrafie 3

"3 Niektórzy mogą zachęcać młodych małżonków do prowadzenia tak zwanego normalnego życia. Rodzice  i inni członkowie rodziny mogą ich naciskać, żeby jak najszybciej postarali się o dzieci. Przyjaciele i krewni w dobrej wierze mogą im radzić, żeby kupili dom i komfortowo się urządzili."

Radzę jeszcze raz przeczytać oba akapity i zwrócić uwagę jakie odczucia w nas wzbudzają te oba fragmenty.
Tu nic nie dzieje się przypadkiem

Kilka miesięcy temu zmarł brat pracoholik nawet pół wieku nie dożył.
Jeden się zastosuję, drugi będzie na przekór
.
Jest taki termin Odwrócona Psychologia, ja bym te ich rady odkąd pamiętam aby poprzestawać na minimum socjalnym do niej zaliczyła .
Bo jak to się ma do Worwick i ich wyglądu.
Przecież jedno drugiemu zaprzecza.
Ja to czułam dawno temu, i też uciekłam w pracę( pracoholizm) mimo rad o poprzestaniu na biedzie

 Fokus tak to zagadnienie tłumaczy.

Reaktancja ma ścisły związek z regułą niedostępności i została opisana w 1966 roku przez psychologa, Jacka Brehma.
Możesz nigdy nie podróżować, ale kiedy nagle zostaną zamknięte granice i Twoje możliwości przemieszczania się zostaną zablokowane, to mimo tego, że nigdy z tych możliwości nie korzystałeś, odczujesz wielką stratę i sprzeciw wobec zamknięcia granic.


Na tym zjawisku właśnie opiera się działanie odwróconej psychologii. To bardzo skuteczna metoda wpływania na zachowanie ludzi.
 

Mamy z nią do czynienia wówczas, kiedy nasz naturalny opór psychiczny jest wykorzystywany do sprowokowania naszego określonego zachowania. Innymi słowy - jeśli komuś zależy, abyś wykonał daną czynność, wystarczy, aby zasugerował, że nie możesz owej czynności wykonać, a w Tobie pojawi się naturalny opór, który sprawi, że za wszelką cenę będziesz chciał to zrobić.


Offline Gostek

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Styczeń, 2022, 15:44 »
Mnie dziś krew zalewała na tym artykule - ostatnio ciągle jestem zalany krwią...
A najgorsze że małżonka wymyśliła sobie zgodnie z art. "cele duchowe" czyt. mielenie tego samego artykułu we własnym gronie aby potem mielić go w niedzielę itp.
W takim razie, można Ci tylko współczuć. 😍


Offline janeczek

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Styczeń, 2022, 15:48 »
Ogólnie smutne jak się czuje rodzina młodych z 4 dzieciaczków że co zmarnowali życie na bachory według CK, akurat jestem z takiego miejsca że po roku u młodych powinien być bocian.
Nadal działa bo rodzina nie chce dawać jak sami bo się rozejdą, działki mieszkania po starszych nawet jehowizm w to nie wszedł z butami i nie zniszczył, według mnie dobra tradycja.
Tylko po co oni to robią no wiemy dla kasy i kontroli ale gnoją swoim życie, jak się po 40 ocknie to za późno i wściekłość na nich się skupia.
Źli i aroganccy ludzie tak nie wolno , tak na przykład co by było z adamem i jego niewiastami jakby jehowizm wyznawał wszystko by się sypało

PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Gostek

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Styczeń, 2022, 16:02 »
Wkur...ło,mnie też zdjęcie w dzisiejszym artykule strażnicy, a ukazujące tablicę wypełnioną po brzegi zajęciami teokratycznymi.
Chcą zająć swe owieczki tak, by już na nic innego nie mieli ani czasu ani chęci i sił. Chcą by bracia mieli wyrzuty sumienia, że za mało robią dla Jehowy. 😞


Offline Gremczak

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Styczeń, 2022, 16:34 »
Mnie dziś krew zalewała na tym artykule - ostatnio ciągle jestem zalany krwią...
A najgorsze że małżonka wymyśliła sobie zgodnie z art. "cele duchowe" czyt. mielenie tego samego artykułu we własnym gronie aby potem mielić go w niedzielę itp.
To spróbuj zadawać niewygodne pytania.


Offline Gostek

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Styczeń, 2022, 17:21 »
To spróbuj zadawać niewygodne pytania.
Napewno już próbował.
Jednak niektórzy potrzebują duuużo więcej czasu, by zrozumieć, że tkwią w ludzkiej a nie Boskiej organizacji.


Offline Sinéad

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Styczeń, 2022, 17:29 »
Noo… nie powiem, mnie się tez dziś ciśnienie podniosło  >:D
To co?
To źle mieć dziecko/dzieci?
Pracować na siebie a nie czekać aż z nieba zleci? Mnie jakos nigdy nie zleciało!
Postarać sie o swoje mieszkanie zamiast oddawać co miesiąc jedną całą wypłatę obcym ludziom do kieszeni?
Ale żeby do skrzynki dawać, to pierwsi do nawoływania.
Jakim prawem dyktuje się innym jak mają żyć?

Padła dziś jedna odpowiedź, ze trzeba uwzględnić w jakim kraju żyjemy bo to nie jest tak ze jedna osoba utrzyma całą rodzinę, muszą pracować dwie a to i tak nie jest opływanie w jakieś luksusy, a właśnie potrzeba aby nie popaść w długi. Starszy sie zmieszał, podziękował tylko i zmienił temat.
2018 - p.i.m.o.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Styczeń, 2022, 18:18 »
Nie wiem jak oni to robią?

Cztery dni pracy w miesiącu i stać ich na wycieczkę do Tajlandii. ;)


Offline Storczyk

Odp: Dzisiejsze Studium Strażnicy
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Styczeń, 2022, 18:22 »
Powiedzcie, czy znacie kogoś kto się do tych nauk stosuje?
Może kilka osób czy rodzin, w efekcie są wyśmiewani i suchej nitki się na nich nie zostawia(wielokrotne słyszałam tę obłudę).
 Reszta   wybudowana  bez kredytów z nowymi furami, którzy olali  te głupie gadki Ck dawano dawno temu. Dziś są ustawieni mimo, że koniec był wciąż  tuż tuż za rogiem .