Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji  (Przeczytany 1974 razy)

Offline Światus

Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« dnia: 01 Grudzień, 2021, 19:01 »
Tytuł wątku jest zarazem tytułem filmu na jw.org.
Uznałem, że lepiej będzie wstawić go w dziale PSYCHOMANIPULACJA niż INfo prosto z kanału. Chociaż równie dobrze mógłby się znaleźć w NA WESOŁO.

Najpierw link, potem wyjaśnienia;
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-jwb-084_12_VIDEO

Film trwa niecałe 2 minuty, a ile tam "kwiatków"  :)

Już na samym początku lektor radosnym głosem oświadcza:
- W ostatnim czasie dzieło głoszenia w Turcji pięknie się rozwija.

Nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził. I oto wyniki z rocznego sprawozdania 2020.
Turcja;
- liczba ludności:                       84 339 000,
- przeciętna liczba głosicieli:       4667,
- liczba ochrzczonych w 2020 r.: 149.

Zaiste, dzieło głoszenia pięknie się rozwija.
**********
"Oddanie do użytku" sugeruje, że wybudowano nowe, być może większe, Biuro Oddziału.
Tymczasem sprzedano budynek, w którym mieściło się BO, a wszystkich pracowników przeniesiono na dwa wynajęte piętra w biurowcu.

Czyżby po przykrych doświadczeniach z Królem Północy* Świadkowie Jehowy postanowili nie posiadać nic na własność?

* 2 grudnia 2021 Kirgistan ma rozstrzygnąć, czy zakazać 13 publikacji ŚJ, a może i zdelegalizować organizację (info też na jw.org).
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline PoProstuJa

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudzień, 2021, 19:09 »
Tytuł wątku jest zarazem tytułem filmu na jw.org.
Uznałem, że lepiej będzie wstawić go w dziale PSYCHOMANIPULACJA niż INfo prosto z kanału. Chociaż równie dobrze mógłby się znaleźć w NA WESOŁO.

Najpierw link, potem wyjaśnienia;
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-jwb-084_12_VIDEO

Film trwa niecałe 2 minuty, a ile tam "kwiatków"  :)

Już na samym początku lektor radosnym głosem oświadcza:
- W ostatnim czasie dzieło głoszenia w Turcji pięknie się rozwija.

Nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził. I oto wyniki z rocznego sprawozdania 2020.
Turcja;
- liczba ludności:                       84 339 000,
- przeciętna liczba głosicieli:       4667,
- liczba ochrzczonych w 2020 r.: 149.

Zaiste, dzieło głoszenia pięknie się rozwija.
**********
"Oddanie do użytku" sugeruje, że wybudowano nowe, być może większe, Biuro Oddziału.
Tymczasem sprzedano budynek, w którym mieściło się BO, a wszystkich pracowników przeniesiono na dwa wynajęte piętra w biurowcu.

Czyżby po przykrych doświadczeniach z Królem Północy* Świadkowie Jehowy postanowili nie posiadać nic na własność?

* 2 grudnia 2021 Kirgistan ma rozstrzygnąć, czy zakazać 13 publikacji ŚJ, a może i zdelegalizować organizację (info też na jw.org).

Podoba mi się Światusie Twoja dociekliwość :)
W Polsce potrafią robić uroczyste otwarcie 5-kilometrowego odcinka drogi, a w Turcji świętują wynajęcie pokoi biurowych!  ;D
Każdy powód do świętowania jest dobry!  ;D


Offline Blue

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudzień, 2021, 19:32 »
Nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził. I oto wyniki z rocznego sprawozdania 2020.
Turcja;
- liczba ludności:                       84 339 000,
- przeciętna liczba głosicieli:       4667,
- liczba ochrzczonych w 2020 r.: 149.

Zaiste, dzieło głoszenia pięknie się rozwija.

Światusie, trzeba oddać orgowi to, że w Turcji rzeczywiście jest wzrost. W 2020 roku było to aż 19%.


Offline Lovely

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudzień, 2021, 19:46 »
Światusie, trzeba oddać orgowi to, że w Turcji rzeczywiście jest wzrost. W 2020 roku było to aż 19%.
Może odstępcy powinni pójść na kurs języka tureckiego, żeby móc głosić tam prawdę o prawdzie

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Grudzień, 2021, 20:11 »
Światusie, trzeba oddać orgowi to, że w Turcji rzeczywiście jest wzrost. W 2020 roku było to aż 19%.
Zdziwił mnie tak wielki wzrost, bo kraj jest zdominowany przez muzułmanów (wg wikipedii 98%), przecież muzułmaninowi jest trudniej zaakceptować jw.org, bo na starcie musi odrzucić natchnienie koranu i uznać natchnienie Biblii.

skąd może brać się taki wielki wzrost? Chodzi o uchodźców, którzy masowo przybywają do Turcji z innych krajów czy chodzi o coś innego?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Grudzień, 2021, 20:11 »
...
Nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził. I oto wyniki z rocznego sprawozdania 2020.
Turcja;
- liczba ludności:                       84 339 000,
- przeciętna liczba głosicieli:       4667,
- liczba ochrzczonych w 2020 r.: 149.

Zaiste, dzieło głoszenia pięknie się rozwija.
...

Podoba mi się Światusie Twoja dociekliwość :)
W Polsce potrafią robić uroczyste otwarcie 5-kilometrowego odcinka drogi, a w Turcji świętują wynajęcie pokoi biurowych!  ;D
Każdy powód do świętowania jest dobry!  ;D

 Do tej pory wydawało mi się, że całkiem nieźle u mnie z logiką skoro za nią mi płacą. Ale jak czytam to co powyżej to wydaje mi się, że pora chyba pomyśleć o bezrobociu albo znaleźć jakąś mniej wymagającą myślenia robotę.
Światusie, jak dane, które przytoczyłeś potwierdzają bądź zaprzeczają rozwój dzieła?
PoProstuJa, czy polskie drogi i tureckie pokoje otwierają ŚJ?


Offline Światus

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudzień, 2021, 23:20 »
Światusie, jak dane, które przytoczyłeś potwierdzają bądź zaprzeczają rozwój dzieła?

Przenosiny z 3 lub 4 piętrowego budynku na dwa piętra biurowca świadczy raczej o zwijaniu interesu...
Poza tym Blue podał wzrost - 19%.
Tylko że tak...

W roku 2020 było 4667 głosicieli (przec.). Rok wcześniej było 3933 głosicieli.
Różnica: 4667 - 3933 = 734 głosicieli.
Tymczasem ochrzczono tylko 149 osób. To nadal wzrost, ale już tylko o niecałe 4%.
Różnica: 734 - 149 = 585 głosicieli.
Gdzie się podziało 585 głosicieli?
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień, 2021, 23:24 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Gostek

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Grudzień, 2021, 23:55 »
Dodam jeszcze, że na terenie Niemiec, Turcy byli łatwym łupem ŚJ. Niektórzy bracia z polskich zborów, celowo zamawiali głównie tureckie czasopisma i udawali się z nimi do tureckich sklepów. Powodem, było to, że Turcy  w większości byli skłonni słuchać i można było mnóstwo literatury u nich zostawić. Zwłaszcza, żywo reagowali na temat przekształcenia po Armagedonie ziemi w raj. Obecnie na terenie Niemiec jest kilkanaście zborów tureckich. Najwięcej, bo po kilka w Berlinie i Koloni.
Były też znane przypadki, gdzie polscy bracia nauczyli się języka tureckiego i przenieśli się do tureckich zborów.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień, 2021, 23:58 wysłana przez Gostek »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Grudzień, 2021, 07:50 »
Światusie, ja tylko proszę o potwierdzenie, że stosujesz nielogiczne argumenty lub jeśli byłbyś na tyle uprzejmy o wskazanie mi logiki, której nie dostrzegam.
Pytałem jak dane przytoczone przez Ciebie zaprzeczają bądź potwierdzają rozwój dzieła?

...
Nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził. I oto wyniki z rocznego sprawozdania 2020.
Turcja;
- liczba ludności:                       84 339 000,
- przeciętna liczba głosicieli:       4667,
- liczba ochrzczonych w 2020 r.: 149.

Zaiste, dzieło głoszenia pięknie się rozwija.
...

W odpowiedzi przytaczasz wyliczankę w której mieszasz dane:

Przenosiny z 3 lub 4 piętrowego budynku na dwa piętra biurowca świadczy raczej o zwijaniu interesu...
Poza tym Blue podał wzrost - 19%.
Tylko że tak...

W roku 2020 było 4667 głosicieli (przec.). Rok wcześniej było 3933 głosicieli.
Różnica: 4667 - 3933 = 734 głosicieli.
Tymczasem ochrzczono tylko 149 osób. To nadal wzrost, ale już tylko o niecałe 4%.
Różnica: 734 - 149 = 585 głosicieli.
Gdzie się podziało 585 głosicieli?

Piszesz o głosicielach i ochrzczonych, a to chyba nie są tożsame grupy, prawda?


Offline Światus

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Grudzień, 2021, 09:45 »
DPT
Z logicznego punktu widzenia nie można nic zarzucić org.
Ale tu chodzi o manipulację statystykami.
Wiem, że takiemu logikowi jak Ty, nie przyszłoby do głowy mylić wzrostu liczby głosicieli ze wzrostem liczby członków organizacji, ale innym tak.

Teraz coś dla ludzi lubiących logiczne myślenie.
Halina Frąckowiak świetnie śpiewa. Niech żyje bal! to piękna piosenka.
Pomijając mój gust, to Prawda, czy Fałsz? ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2021, 09:47 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Roszada

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Grudzień, 2021, 09:54 »
Cytuj
Piszesz o głosicielach i ochrzczonych, a to chyba nie są tożsame grupy, prawda?
A jaki procent nieochrzczonych głosicieli nie przyjmuje chrztu w danym roku?
Jaki procent stanowią nieochrzczeni głosiciele w skali świata?

Czyż od ponad 100 lat ciągle nie porównujemy wg tej samej zasady?
Jeśli nawet nie są te grupy tożsame, to gdy porównanie robi się ciągle tak samo, to daje to jakiś stały obraz.
Co innego gdybyśmy raz powoływali się na ochrzczonych, a innym razem na głosicieli nieochrzczonych, robiąc globalne porównanie.
Po drugie, to org jest winien (a nie Światus), że nie podaje w odpowiedni sposób swych danych, tak by można było je porównać bez uwag.


Offline Sebastian

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Grudzień, 2021, 10:09 »
kilka lat temu pisaliśmy o problemach z wyliczeniem wzrostu lub spadku na Ukrainie po zajęciu Krymu gdy kilka milionów Ukraińców przyjechało do Polski i wśród tych milionów były tysiące świadków Jehowy. W Polsce tworzono nowe ukraińskojęzyczne zbory, ale nie trzeba było ponownie chrzcić tych osób, bo były ochrzczone już wcześniej na Ukrainie.

podobny proces może dotyczyć Turcji, która przyjęła kilka milionów uchodźców i utrzymuje ich na koszt Unii Europejskiej, która (pieniędzmi pochodzącymi z wpłacanych przez poszczególne państwa składek członkowskich) płaci za utrzymanie uchodźców na terenie Turcji.

obstawiam, że znaczna część owego "wzrostu w Turcji" może dotyczyć przepływu _już_ochrzczonych_ uchodźców z innych krajów.

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Grudzień, 2021, 10:17 »
Ukraińcy do nas, Białorusini też, my do Anglii, Irlandii.
To jeden bajzel. Dlatego nie można patrzeć na jeden czy drugi rok tylko patrzeć na okres kilkunastu lat.
Ja zawsze tak robię. Podając dane za dany rok, zaraz podaję poprzednie 10-15 lat.
Przykład:
https://sjwp.pl/nowe-swiatla/2019-polska-115-229/msg206595/#msg206595


Offline Światus

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Grudzień, 2021, 10:34 »
Mówiąc krótko: członków organizacji może być mniej niż głosicieli.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Roszada

Odp: Oddanie do użytku Biura Oddziału w Turcji
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Grudzień, 2021, 10:43 »
Zresztą CK samo podaje, że jego statystyki to:

Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2020

Świadkowie Jehowy na całym świecie

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/na-calym-swiecie/

Zalicza więc również nieochrzczonych głosicieli w tych tytułach tekstów do ŚJ.